[ BarGoran @ 24.10.2005. 00:08 ] @
Ako u premiere ne moze da se uveze DVD, koji je najbolji nacin konverzije DVD-a, a da se sto manje izgubi na kvalitetu (nebitna je izlazna velicina fajla) a da se posle moze obradjivati u Premieru. Probao sam u virtualdub-u ali mi nije jasno koje kodeke i podesavanja da koristim.

Nije u pitanju film sa DVD-a vec snimak proslave koji bi se pose izvesnih izmena (ubacivanja muzike, After Effect efekata i sl.) ponovo rezao na DVD.

Nasao sam gomilu objasnjenja kako smanjiti kompresiju (DVD to Avi isl.) ali meni treba obrnuto, znaci -Kvalitet se ne sme izgubiti i mora da moze da se obradjuje u premieru.

Hvala
[ Dalibor81 @ 24.10.2005. 08:32 ] @
Moze, da ga konvertujes u RGB .avi to ti je u Vdub iznad svih kodeka, pise ti uncompressed u zagradi. Snaci ces se sigurno.
Pozdrav
[ BarGoran @ 24.10.2005. 22:24 ] @
Probao sam tako al me zbunjivalo sto mi je izlazni faj bio 352x576 rezolucije a nisam uspeo da nadjem nacin da to promenim na 720x576 al sa flaskmpeg-om sam uspeo da resim problem bas na taj nacin (bez kodeka- RGB).

Hvala u svakom slucaju!
[ stalex @ 27.10.2005. 09:50 ] @
potrazi program koji se zove pinnacle TREX. Ja ga koristim. Jewdnostavan je i odlicno radi. ubacis mu .vob on ti izbaci dvavi koji bez problema editujes u premieru.
samo ima manu sto moras da prebacujes kompletne .vob fajlove. ne mogu se izvlaciti segmenti. 100% je to ono sto ti treba.
[ dex73 @ 21.07.2009. 19:47 ] @
TREX je super stvar .Preporučujem ga svima .Hvala
[ Shon3i @ 25.07.2009. 22:35 ] @
Samo da znate DV nije lossless kompresija sto znaci da nije bez gubitaka. Ako se ne varam premiere moze da uvuce MPEG2 bez problema, sto znaci da mozes demuxovati mpeg2 stream iz vob kontejnera i muxovati ga recimo AVIMuxGUI-om u AVI.
[ Stranger2 @ 27.07.2009. 22:07 ] @
Citat:

Ako u premiere ne moze da se uveze DVD, koji je najbolji nacin konverzije DVD-a, a da se sto manje izgubi na kvalitetu (nebitna je izlazna velicina fajla) a da se posle moze obradjivati u Premieru.

Pa najpre treba pokusati sa DVD Decrypterom izvuci ceo film u jednom VOB fajlu. A takav enkriptovan VOB fajl verovatno mozes direktno otvoriti u premieru jer inace radi u svim programima gde mozes pustati MPG fajlove.
Ovo je u stvari i najbrze resenje a nece biti ni gubitka kvaliteta.
[ Dalibor81 @ 27.07.2009. 22:20 ] @
Sada je tako najbolje, odlican post (ovo iznad), ali u vreme pokretanja teme nisu tako stajale stvari!
[ Cileinteractiv @ 27.07.2009. 23:31 ] @
Stvari se menjaju, i tako će biti zauvek. A za Premiere je najbolje DVD video tj Vob-ove pretvoriti u jedan Mpeg fajl i njega editovati. Premiere ne može više Vob-ova tretirati kao jedinstven video.