[ Nikodim @ 27.10.2005. 00:41 ] @
Hocu da uvedem ADSL...jos nisam odlucio kog provajdera, ali mi PTT net nekako najvise pristaje :-D
Pa me zanima da li neko od vas ima iskustava i kakva su?? Mislite li da su ok??
Da li je mozda logicno da imaju veoma kvalitetan ADSL s obzirom na to da su deo kompanije koja ga i uvodi??
Dakle, pre svega iskustva a potom i kritike :-)

Eto toliko...pozdrav!

A da, jos samo nesto...molim nekou dobru dusu da mi pojasni srpski (posto nikako nisam uspeo da skapiram, a zaista sam se trudio) koja je razlika izmedju pojedinih tipova IP adresa?? Pominju se termini "dinamicka", "staticka", "privatna" i "javna"...pa sta koja znaci, jesu li to sinonimi ili ne?

Hvala unapred!!

PS samo bih dodao jos nesto, posto sam sada jos malo razgledao ostale provajdere...cena je gotovo ista kod verata, beotela, tehnicom i ptta (1700 din, za 256), pa s obzirom na cenu, koga od ovih preporucujete...
Napominjem, da sam jedino za Ptt video da imaju promo period od 3 meseca gde je 1050 din mesecno...sto nije malo...

[Ovu poruku je menjao Nikodim dana 27.10.2005. u 01:55 GMT+1]
[ Beltrammi @ 27.10.2005. 01:18 ] @
po meni je najlogicnije da telecom nastupi kao provajder.

U Italiji je tako. ALI postoji i antimonopolski zakon. Dobro je to ali je i smesno. Zna se da je Telekomunikaciona kompanija provajder svih provajdera. Onda ovi drugi budze svoju opremu u drzavnim centralama.

Kod nas pak drzava tj, telekom ima i DSLAMove a provajderi samo zakupljuju to od drzave...
[ djricky @ 27.10.2005. 15:31 ] @
Citat:
Beltrammi: po meni je najlogicnije da telecom nastupi kao provajder.

pa meni bas i nije... ali necemo od tome

Citat:
Nikodim: Da li je mozda logicno da imaju veoma kvalitetan ADSL s obzirom na to da su deo kompanije koja ga i uvodi??


raspitaj se malo ciji link koristi PTT.net, i koliko je on deo kompanije koja uvodi aDSL?
[ Nikodim @ 27.10.2005. 19:28 ] @
Zasto je bitno koji se link koristi? I sta bi trebalo da bude najbolja varijanta??
Koje su varijante linka? Da li to ima neke veze sa Telekomom, ili sa nekim drugim?
[ djricky @ 27.10.2005. 23:08 ] @
ja se izvinjavam sto sam skrenuo sa teme...
ima li neki korisnik PTT-ovog ADSL-a da prenese svoja iskustva???
[ NickS @ 28.10.2005. 01:08 ] @
Ja sam sa njima (ptt.yu) potpisao ugovor 7.9. Jos uvek cekam ADSL, ali to nije do njih jer su oni odmah prosledili nalog Telekomu, koji sada pravi probleme na mojoj centrali (Centar), bez obzira sa kojim si provajderom potpisao ugovor.

Koliko sam video po forumima, ljudi koji imaju ADSL kod ptt-a su zadovoljni uslugom, download ne pada ispod 25 kb/s, sto nije ni cudo zbog najsireg linka (209 Mbps sa dva nezavisna linka: 155 Mbps preko Deutsche Telekom-a i 54 Mbps preko Telekoma Srbija), kroz koji doduse ide cela Srbija jer ptt ima pristupne tacke u svim vecim gradovima Srbije.

Glavni razlog zbog kojeg sam bas sa njima potpisao ugovor je taj sto sam kod njih bio na dial-up-u i nisam imao nikakvih problema. Sav mail primam preko njih, kao i moja supruga, pa nismo zeleli da menjamo mail adrese samo zbog ADSL-a.

Kada (ako uopste) dobijem ADSL od njih, napisacu svoje utiske.
[ optix @ 28.10.2005. 01:15 ] @
Pa sad ako nekog bas zanima cije linkove ptt koristi > http://www.cidr-report.org/cgi-bin/as-report?as=AS13091 pa pogledajte deo: Upstream Adjacent AS list. Tesko da imaju nezavisan link sa dtag-om, vec ako postoji ide preko nekog od ova dva.

[Ovu poruku je menjao optix dana 28.10.2005. u 02:17 GMT+1]
[ djricky @ 28.10.2005. 20:12 ] @
pa nema ptt najveci link... nego telekom. 622mbita iliti 4x155mbita, s tim sto su trenutno samo 2 aktivna, a druga 2 su na standby-u... a prica se da je PTT presao potpuno na deutche telekom...
[ optix @ 28.10.2005. 20:56 ] @
Mislis presao na Verat :) Kolko ja vidim adrese od 82.208.192.0-82.208.233.255 se rutuju preko Telekoma. Sve ostalo ide preko ptt-7200-01.verat.net :)
[ djricky @ 28.10.2005. 23:19 ] @
pa dobro sad... nisam hteo da budem tako explicitan ko zna kuda ustvari sve to putuje... samo zato sto se taj cisco7200 zove tako kako se zove... a gde si ti to video kuda idu koje adrese?
[ optix @ 28.10.2005. 23:37 ] @
Citat:
djricky: pa dobro sad... nisam hteo da budem tako explicitan :)

Shvatio sam naravno, al reko da ne bunimo previse.

Ovo drugo, uz pomoc traceroute komande i brute-force primene iste, prvo sa mog kompa, pa onda sa nekih stranih rutera :) Lista adresa koje koriste moze da se vidi sa onog linka.

Jasno da taj ruter moze da se zove kako god, to je isto bila samo simbolika.
[ bokili @ 14.11.2005. 11:35 ] @
Ovaj DJ Ricky Moderator bas voli da brise moje poruke:)

Dj Ricky hteo sam da ti kazem da jednostavno nisi obavesten o onome sto si napisao o Telekomu uz duzno postovanje naravno.

[Ovu poruku je menjao bokili dana 14.11.2005. u 12:36 GMT+1]
[ djricky @ 14.11.2005. 13:43 ] @
stvarno? bas bih zeleo da znam gde sam to pogresio?

PS. ostatak price na private, forum ne sluzi da se mi prepucavamo!
[ bokili @ 15.11.2005. 19:32 ] @
Dj Ricky a sto ti ne uzmes ADSL kod PTT-a umesto te Beogrid Wireless Mreze? :)
[ djricky @ 15.11.2005. 22:41 ] @
@bokili:
ja bih vrlo rado uzeo adsl i od crnog djavola samo da imam tehnicke mogucnosti, ali posto telekom srbija trenutno nije u mogucnosti da mi iste obezbedi moram da se zadovoljim ovim bezicnim provajderima i njihovim cudima

takodje, ovaj forum ne treba da sluzi za ovakve razgovore... da li ja imam informacije o linkovima odredjenih provajdera, to je moja stvar, kao i volja da pomenutu informaciju podelim sa drugima na forumu u nadi da ce se lakse odluciti za nekog od ponudjenih provajdera...

i kao sto vidis, ovo ti je druga poruka za redom u ovom topicu koja nema skoro nikakve veze sa temom, a nije obrisana samo da bi bila primer ostalima na forumu kako ne treba da se pisu poruke svaka sledeca off-topic poruka ce biti obrisana...
[ bokili @ 16.11.2005. 00:33 ] @
Pa cekaj DJ Ricky, nisi u pravu! :)

Da li je tema u vezi PTT ADSL-a? Jeste.
Da li sam ja postavio tebi pitanje u vezi PTT ADSL-a? Jesam!


Evo sad cu da dodam jos nesto u vezi ADSL-a kod PTT-a:)

PTT je ponudio potpisivanje predugovora onim ljudima koji su se prijavili preko njihovog sajta a iz Nisa su. E sad druga stvar je sto od toga nece biti nista pa zelim svima da skrenem paznju koliko je ova kompanija ozbiljna u tome.

Medjutim ovo nema nikakve veze sa njihovim internetom. I dalje mislim da imaju najbolji internet u Srbiji (naravno koji je dostupan gradjanima, za razliku od Telekoma ciji je internet dostupan povlascenima).

I moj je savet svima ako imate tehn. mogucnost za ADSL, PTT je odlicna solucija.

Nazalost, veoma je ponizno za nasu zemlju sto mi ovde diskutujemo o tehnickim mogucnostima za ADSL koje 95% ljudi u ovoj zemlji nema.

DJ Ricky, tj. gospodine moderatore, nadam se da sam vratio ovu temu na pravi kolosek!
[ Freespirit @ 15.12.2005. 15:25 ] @
Da li je moguce da niko konkretno da napise iskustva sa PTT ADSL-om? Mene zanima paket 256/64, koliki je download/upload...U ovoj temi se vise pisalo o nekim tehnickim stvarima tipa preko koga koriste link nego konkretna iskustva. Pretpostavljam da ima korisnika koji koriste PTT ADSL.

Da li ako koristim PTT ADSL mogu da proveravam postu drugog provajdera? Na primer, da se na kratko prebacim na dial up tog provajdera?
[ TheRiddler @ 07.05.2006. 15:36 ] @
Da ne otvaram novu temu nadovezacu se na ovu.Konkretno me zanimaju islustva krisnika na ptt-u sa P2P programima(konkretno DC++,ali i ostali).Ne verujem da cu ih puno igrati,ali me ipak zanima kako se PTT pokazao i sa igrama.Nadam se de ce mi neko odgovoriti.Unapred hvala!
[ pasi @ 07.05.2006. 17:36 ] @
Ja imam Ptt ADSL 512/128 , eMule , eDonkey rade bez problema , down je 53-54Kb , i apsolutno nemam nikakve zamerke za sada. Preporucujem
[ enes @ 07.05.2006. 21:12 ] @
Citat:
Nikodim
A da, jos samo nesto...molim nekou dobru dusu da mi pojasni srpski (posto nikako nisam uspeo da skapiram, a zaista sam se trudio) koja je razlika izmedju pojedinih tipova IP adresa?? Pominju se termini "dinamicka", "staticka", "privatna" i "javna"...pa sta koja znaci, jesu li to sinonimi ili ne?


Ne znam sto niko coveku nece da objasni i ove termine... Ja nesto nisam najstrucniji, ali cu probati da budem sto tacniji:

necu ici redom, jer je meni lakse da ti ovako pojasnim

privatna - adresa koja ne postoji na internetu i koristi se samo u lokalnim mrezama (LAN). Recimo ako ukucas u pretrazivacu adresu 192.168.0.1 on nece ni pokusavati TU IP adresu da pronadje na internetu jer "zna" da je to privatna IP adresa i probace da pronadje komp sa tom adresom u okviru lokalne mreze. Naravno 192.168.x.x nije jedini opseg privatnih IP adresa...
javna - adresa koja je vidljiva na internetu tj. svaka druga koja NIJE privatna.
staticka - nepromenjiva IP adresa - recimo ako prilikom svakog kacenja na net uvek dobijes ISTU IP adresu, onda imas staticku. Naravno to se ne desava ako nisi tu uslugu dodatno zakupio.
dinamicka - suprotno od prethodne, adresa koja nije stalna tj. dinamicka (promenljiva) U praksi to je najcesci slucaj. Znaci svaki put kada pozoves net, ti dobijes neku IP adresu. U sustini to ti nista ne znaci osim ako ne zelis da iz nekog razloga ljudi znaju tvoju IP adresu. Mada, ako ti i to treba, to se sada resava VEOMA jednostavno (no-ip ili sl.)

Nadam se da su sada stvari nesto jasnije oko ovih termina....

A sto se tice aDSL-a kod PTT-a, ja sam njihov korisnik od pre neki dan i za sada sam zadovoljan. SVE radi OK!

Pozdrav
[ TheRiddler @ 08.05.2006. 00:08 ] @
@enes
A mozes li mi reci koliko je proslo vremena od potpisivanja ugovrora do pustanja u rad ADSL-a?
[ enes @ 08.05.2006. 18:56 ] @
Citat:
TheRiddler:
A mozes li mi reci koliko je proslo vremena od potpisivanja ugovrora do pustanja u rad ADSL-a?


Ugovor sam potpisao 19.04.2006. a pustili su ga 05.05.2006. Ovoliko se cekalo jer su bili praznici, a inace prica se da ide dosta brze... 7-10 dana!

Pozdrav
[ Hackman @ 14.05.2006. 02:33 ] @
Što se igrica tiče pokušao sam sa drugom preko mreže da igram Kanter ali
nisam uspeo da se prikačim na server možda je razlog što imam ruter ali
nisam siguran

>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG Free Edition.
> Version: 7.1.392 / Virus Database: 268.5.5/333 - Release Date: 5.5.2006
>
>
[ Goticni @ 16.05.2006. 13:58 ] @
zvao sam danas PTT i kazu mi da za centralu tosin bunar nema slobodnih portova i da sam na cekanju sad... kapiram da cu cekati metar dana sigurno :-\
[ botoseli @ 19.05.2006. 15:03 ] @
Pozdrav,
Moze li netko da mi kaze zasto nemogu da saljem fajlove, samo da primam, imam ISDN, ASDL kod ptt 512/128?
[ ivan_021 @ 21.05.2006. 21:30 ] @
Moguce je da je zbog routera
zavisi koji imas al probaj neki port forwarding ili tako nesto
[ enes @ 08.06.2006. 23:08 ] @
U poslednjih par dana primetio sam da mi sve ide sporo... Sada sam proverio preko nekih sajtova brzinu, i razocarao sam se.... Na Beocity ne moze da predje 24 kpbs a jedan strani je dao sledece rezultate:

Download Speed: 24 kbps (3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 50 kbps (6.3 KB/sec transfer rate)
!!!!!!!!!!!!!!!

Znaci UPLOAD izgleda OK, ali DL je ocajan!!! Inace sve je radilo OK do pre neki dan... cak i P2P mi je radio veoma dobro.... Sada se na surfu oseca ova sporoca od neta.... Pre nego sto ih napljujem, samo da proverim da generalno nema nekih problema u mrezi. Ne znam sta bi sve trebalo od podataka, ali pored toga sa sam na PTT, centrala je Bezanija...

Pozdrav
[ enes @ 11.06.2006. 20:42 ] @
Nisam bio kuci 2 dana i sve je bilo iskljuceno, ali sada kada sam proverio brzinu na istom stranom sajtu, sada su rezultati sledeci:

Download Speed: 246 kbps (30.8 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 51 kbps (6.4 KB/sec transfer rate)


Ovo je OK.... Za sada nikoga necu pljuvati....
[ djurex @ 21.06.2006. 11:45 ] @
ja se izvinjavam sto budim ovaj stari topik, ali juce sam dobio ptt adsl 256/64, posle samo nedelju dana, interesuje me da li postoji nesto kao lokal kod sbb-a( hub?), da li postoji neki njihov forum? za sad mi se svidja kako radi, jedino mi nije jasno zasto kada nista nije ukljuceno ipak postoji neki mali protok (cini mi se da komunicira sa provajderom) i da li je to normalno?
[ enes @ 21.06.2006. 23:43 ] @
PTT ne da nema nikakav LOCAL vec kao sto si primetio kod njih ne dobijas NISTA osim interneta! Nema provere potrosnje, promene lozinke, maila ili bilo cega drugog! A da radi... radi! Ja preko mesec dana i samo jednom problem, a kasnije sam cuo da je nesto slicno bilo kod svih... valjda. A to zasto postoji mali protok i da li treba da ga ima... najiskrenije ne znam... Ne bih te lagao ali mi se cini da ne bi trebalo, ali najverovatnije nesto drugo ti vuce protok (neki Messanger, antivirus program ili ko zna sta...)

Pozdrav
[ mr_bungle @ 29.06.2006. 23:46 ] @
evo i ja posle mesec dana od prijavljivanja dobih adsl

prvih par dana je utisak bio ok. ali ipak... KABL JE KABL.

torrenti su ono sto najvise koristim i tu sam se i najvise razocarao.
upload je katastrofalan a rezultat toga je i slab download.
u DUmeteru kad krene torent kriva protoka ima izgled ko EKG srca:
povuce..pa stane..povuce.. pa stane... i tako u nedogled.
imam i bolji broj konekcija ka ostalima ali je ipak tako.
ubih se da podesim i uvek isto. na kablu nista nisam ni podesavao i sve je cepalo ko ludo
nisam gasio komp po 2 nedelje i ratio mi je bio 1:1.
sa ovakvim adslom ratio ce biti katastrofalan!

kad skidam klasican ftp ili http sve je ok (naravno 28 KB/sec je plafon jelte)
a na kablu je 256k bio full 32 KB/sec i plus 128k upload a ne 64.
ali *ebi ga, to je adsl....bolje nego dial up.
ali ne mogu da prezalim ostavljeni kablovski net u starom stanu :(
[ neo geo @ 01.08.2006. 22:49 ] @
i ja dobih adsl ptt, torenti ne da se vuku, nego uzas, surf ide ok, ali ako se radi nesto drugo, opet ocaj blagi i za surf, inace 256-64 ... izgleda da tu nema leka, sem kabla ... cackao, pokusavao, namestao, premestao .. nista
[ moon510 @ 02.08.2006. 10:03 ] @
neo,
ng> i ja dobih adsl ptt, torenti ne da se vuku, nego uzas, surf ide
ng> ok, ali ako se radi nesto drugo, opet ocaj blagi i za surf, inace
ng> 256-64 ... izgleda da tu nema leka, sem kabla ... cackao, pokusavao,
ng> namestao, premestao .. nista

Na �alost, ima vi�e od dva meseca kako torrenti ne idu br�e od 6 Kb/s na paketu 256/64. PTT je definitivno ogranicio protok na p2p servisima. Voleo bih da me neko demantuje :-). Ova brzina je prihvatljiva samo ako se torrenti umereno koriste, recimo, ako se skidaju stvari do 100 Mb.

pozdrav
[ mr_bungle @ 02.08.2006. 18:04 ] @
KONACNO neko se javio posle mog posta... u medjuvremenu ja sam nekako imao protok ali NIJE TO TO...opet hoce pa nece pa hoce. Probao sam SVE ...enkripcija,klijenti,podesavanja...ma vec sam pisao sta li ponavljam sad...definitivno PTT nesto mulja. Interesuje me kakva li je stvar sa brzim paketima ?? To je trebao da bude moj sledeci korak (kupovina brzeg paketa) ali... iznenada pre nedelju dana, totalno ne nadajuci se necemu, ugledah na sajtu SBB da je moja zgrada dobila kablovski net ! I sad cekam prebacaj modema iz prethodnog stana. Kako smo samo skakali od srece :) nadam se da ce biti OK jer je radio super u starom stanu. A jednomesecna ADSL avantura kod PTT ce nadam se biti zaboravljena. Sta da vam kazem prijatelji...ako ne mozete bez torrenta (kao ja), menjajte provajdera!

--
mr_bungle
[ moon510 @ 02.08.2006. 20:01 ] @
mr_bungle,
m> OK jer je radio super u starom stanu. A jednomesecna ADSL avantura
m> kod PTT ce nadam se biti zaboravljena. Sta da vam kazem prijatelji...ako
m> ne mozete bez torrenta (kao ja), menjajte provajdera!


Ja nikako ne mogu do SBB-a, tako da mi ostaje adsl. Na srecu, ne korstim mnogo torrente, skinem poneki mp3 album koji BAS ne mogu naci drugacije. Tako pustim ga da skida i to se zavrsi za 2-3 sata. Za to vreme mogu surfovati na ostalih 20 KB/s.

pozdrav
[ starisloven @ 02.08.2006. 21:31 ] @
Mislim da to nije do ptt-a. Torrenti hoće loše da idu ako je malo seedova,
ako ste iza natai tome slično. Jeste li probali staviti više torrenata pa da
vidite hoće li klijent uzeti svu brzinu?
[ strba @ 02.08.2006. 21:52 ] @
Koristim ptt i od mreza za razmenu koristim one bazirane na bit torrent-u... zadovoljan sam... ne znam sta nije u redu kod tebe, ali i meni nece svaki torrent da "pici" 50-56kbs, tacnije ima ih raznih zavisi koliko je seedova i koliko peerova online dok pustas fajl za skidanje... kakav je swarm speed itd itd... ovo naravno pod uslovom da je sve podeseno kako treba...

Evo skidam trenutno jedan dvd i petkom, subotom & nedeljom konekcija je ok, dosta seedva/peerova je online i brzina swarm-a je ok.. dok ponedeljkom i utorkom ide nenormalno lose... 1 seed je online i brzina skidanja je 1-2kbs

e da zaboravih paket je 512



[Ovu poruku je menjao strba dana 06.08.2006. u 23:00 GMT+1]
[ mr_bungle @ 02.08.2006. 21:58 ] @
hm...pa upravo o tome sam i pisao. bez obzira sta radili, samo preko torena NIKAKO da zauzme celi protok. totalno bezveze, a SVE ostalo radi ko sat. razocarao sam se i u tu enkripciju...jel ima to efekta uopste. trebalo bi da ima...ali..

--
mr_bungle
[ mr_bungle @ 03.08.2006. 00:20 ] @
eto ovo je interesatno.
512?
ja sam upravo i mislio da kupovinom jaceg paketa od 256/64
pokusam da vidim jel je uzrok slabog downloada spori upload
(sve ga 5-6KB/sec)..moguce,moguce

--
mr_bungle
[ CiCmi @ 06.08.2006. 09:27 ] @
Kući imam 512/128 kod PTT-a već 6 meseci i da kucnem u drvo nisam imao do sada nikakve probleme. Inače nas 5 je povezano preko rutera koji smo dobili for free. Torenti piče oko 50-56kbs u "normalnim" uslovima, tj. kad ima više seedera, latency u igricama je više nego zadovoljvajući. Sve u svemu nemam nameru da menjam provajdera pri ovim uslovima.
[ NBG @ 06.08.2006. 21:57 ] @
Koristim paket 512/128 kod njih vec 5 meseci ,zadovoljan sam..Najvise mi se svidjao onaj promotivni period od 3 meseca ali je prosao
[ Turin Turambar @ 09.08.2006. 13:02 ] @
Meni je zanimljiva ova stavka:

"PTT NET korisnicima ADSL usluge nudi sledeće modeme na korišćenje bez nadoknade:
za fizička lica: ASUS USB modem ( 1 USB interfejs), ZyXEL Prestige 630-C3 za ISDN liniju ( 1 USB interfejs), ASUS Ruter modem ( 1 USB i 1 Ethernet interfejs), uz korišćenje dinamičkih IP adresa"

Da li to znaci da moze da se bira, sto ce reci da se asusov ruter dobija - besplatno - ? Ima li ga neko i kako sljaka?

Jel se dobijaju filteri i spliteri ili to mora posebno da se kupuje? Ne pise ni kolika je cena setap-a? Jel besplatna?
[ Hackman @ 09.08.2006. 13:21 ] @
Ja sam dobio taj ruter i strašno dobro šljaka inače sa njim dobiješ i
spliter kao i sve što je potrebno >
> __________ NOD32 1.1698 (20060808) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ moon510 @ 09.08.2006. 14:16 ] @
Turin,
TT> Da li to znaci da moze da se bira, sto ce reci da se asusov ruter
TT> dobija - besplatno - ? Ima li ga neko i kako sljaka?


Kod PTTa u Nisu nije moglo da se bira na pocetku. Licno sam trazio od sluzbenika da mi da taj Asusov ruter. On je izvrdao, rekavsi da nemaju dooljno rutera. Dao mi je Asusov USB modem i spliter. Ovaj modem kristim vise od 4 meseca i veoma sam zadovoljan. Vrlo retko se desi da ne moze da povuce signal. U tom slucaju restart racunara obicno resi problem.
[ tdjokic @ 09.08.2006. 14:45 ] @
Citat:
moon510: Dao mi je Asusov USB modem i spliter. Ovaj modem kristim vise od 4 meseca i veoma sam zadovoljan. Vrlo retko se desi da ne moze da povuce signal. U tom slucaju restart racunara obicno resi problem.

A koji OS koristis?
[ Jbyn4e @ 09.08.2006. 15:11 ] @
tdjokic, sta ima veze koji koristi :) ruter lepo radi (manje vise... kad nema problema na centrali), lepo kad odes da uzmes trazis ruter jer usb modem ne radi pod linuxom a tebi za to treba ... (barem mu tako kazes, sto bi se ti mucio da podesis usb modem kad ruter radi sam za sebe... ima podesavanje preko browsera, ali mozes i ssh na njega da uradis.. u pozadini trci busybox... tacnije BusyBox v0.61.pre (2005.11.08-02:49+0000) Built-in shell (ash)...)

Btw. ima 6 MB memorije :) :
Citat:

# cat /proc/meminfo
total: used: free: shared: buffers: cached:
Mem: 6533120 6262784 270336 0 552960 1486848

[ Hackman @ 09.08.2006. 15:25 ] @
Pa meni su u Nišu dali ruter bez problema kada sam im kazao da ja i brat
imamo svako svoj računar ne znam zašto tebi nisu dali
> __________ NOD32 1.1698 (20060808) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ moon510 @ 09.08.2006. 17:28 ] @
Hackman,
H> Pa meni su u Ni�u dali ruter bez problema kada sam im kazao da ja i brat
H> imamo svako svoj racunar ne znam za�to tebi nisu dali


Ko zna, no nije ni vazno. I ovako lepo radi :-)
[ moon510 @ 09.08.2006. 17:28 ] @
tdjokic,
t> A koji OS koristis? :-)

Windows XP Pro SP2
[ tdjokic @ 09.08.2006. 19:22 ] @
Citat:
Jbyn4e: tdjokic, sta ima veze koji koristi :) ruter lepo radi

Da, ali moon510 hvali USB modem, zato sam ga i pitao koji OS koristi i stavio smajlija. Cesto je USB modem "bol u donjem delu ledja" ako koristis Linux. Nije bas uvek, ali pretezno jeste. A Turin koristi Ubuntu, zato se moze desiti da mu USB modem ne vredi.
[ Jbyn4e @ 10.08.2006. 08:45 ] @
tdjokic, pa i ti si sam ucestvovao u temi koja govori o asus usb modemu pod linuxom.. znaci ako je to taj, onda ima :)
http://www.elitesecurity.org/t156162-Asus-adsl-usb-modem-LINUX
A zanimljivi su i sledeci linkovi:
http://faq.eagle-usb.org/wakka.php?wiki=ModemSupport
samo je pitanje je li to
modem Asus AAM6000UG http://eciadsl.flashtux.org/modems.php?modem=20
ili
Asus AAM6000UG - ALC / AME (sa alcatel-ovim chipsetom), mada ima i za njega drajver (zyxel):
http://eciadsl.flashtux.org/modems.php?lang=en&modem=35
itd itd na googletu ima hrpa toga... a da li to radi kod nas - ko zna :)
Zato najbolje uzeti ruter ako mozes...

P.S. samo ispravka, cesto je MODEM "bol u donjem delu ledja" ako koristis linux... (ne samo USB).
[ jogi @ 15.08.2006. 09:58 ] @
Zao mi je sto ranije nisam izneo svoje iskustvo sa pttnet-ovom adsl uslugom, jednostavno dugo nisam posecivao forum.
Sto se tice brzine, download ide 25K. Preko toga nece. Deluje mi kao da sam dobio 192/64. Medjutim, sve vreme koriscenja, a koristim njihov adsl vise od godinu dana, nikad nisam imao situaciju da download padne nize od 25. Uvek je isao "punom" brzinom. Voleo bih da jos neko izlozi svoje iskustvo. Generalno sam zadovoljan, jer mi se problem agregacije nije manifestovao.
A sto se tice pinga, 25~30 ms do ptt-ovog dns servera. Burazer ima kds kablovski, i isti ping je 4~7ms. Drasticna razlika. Kabl je kabl. :)
[ djurex @ 15.08.2006. 11:22 ] @
posle vise od dva meseca mogu da kazem da mi se svidja ptt adls 256/64 , postoji problem sa malim uploadom, ali sto se tice igrica i obicnog download-a nemam problema (download 28 max), kod torenta je problem sto je nemoguce odrzati ratio 1:1, ali ako se ne koriste oni trackeri koji racunaju ratio onda ni to nije problem, sve u svemu za 1000 dinara nema nista bolje. kad smo vec kod toga istice mi promotivni period da ne zna neko jos nekog provajdera koji daje primamljivi promotivni period

jos jedna stvar, da vam se nije desilo da vam ne stignu racuni, meni nije stigao ni za prosli ni za ovaj mesec ?
[ moon510 @ 15.08.2006. 17:30 ] @
Hello jogi,
j> A sto se tice pinga, 25~30 ms do ptt-ovog dns servera


ping 212.62.32.1 = 47 ms
http download = 26-29 Kb/s
p2p download = 6 Kb/s ( bez obzira na broj peerova i seedova, bez obira na podesavanja programa i OS-a.) Ni�ta ne menja ni broj aktivnih torrenta, ni tweakovanje TCPIP.SYS-a, ni vreme downloada... uvek mi ide na 6 Kb/s

i dalje mi smrdi na ogranicavanje protoka p2p-a

Generalno sam zadovoljan uprkos slabom protoku na p2p. Kad uporedim sa dialup-om, ovo je i-ha-ha. Da ne trazimo sad dlaku u jajetu, jel'te? :-) E da, da dodam da dugo nije bilo niikakvog prekida ili usporavanja u internet saobracaju, tj veza sa ptt.netom je odlicna
[ strba @ 15.08.2006. 18:01 ] @
Citat:
jos jedna stvar, da vam se nije desilo da vam ne stignu racuni, meni nije stigao ni za prosli ni za ovaj mesec ?


hehe meni je za prosli mesec stigao pre otprilike cetri dana... tj nisam te srece kao ti :))

Moje Ptt iskustvo

Veza ok
koristim 512k paket
uz molbu:) i obrazlozenje sam dobio ethernet Adsl hardware ;)
nisam platio setup
promotivni period traje jos dva meseca..

sve u svemu nE! promenama :)


[ Iksi @ 15.08.2006. 18:10 ] @
Caos! Mislim da ogranicavanja nema jer meni na 768 kbps download zna da ide
preko torrenata i do 70 kbps ali jako retko kada ima puno seedera ali nikad
ne ide manje od 30.
[ moon510 @ 15.08.2006. 18:30 ] @
Iksi,
I> Caos! Mislim da ogranicavanja nema jer meni na 768 kbps download zna da ide
I> preko torrenata i do 70 kbps ali jako retko kada ima puno seedera ali nikad
I> ne ide manje od 30.


Koji torrent klijent koristis? Ja bih bio zadovoljan kad bih na 256/64 postigao i 15 Kb/s
[ Iksi @ 16.08.2006. 09:40 ] @
Utorrent
[ moon510 @ 16.08.2006. 10:52 ] @
Iksi,
I> Utorrent

I ja ga koristim. Sad sam jos vise zbunjen :-)) Interesantno je da kod mene na 256/64 ni slucajno nece da prekoraci granicu od 6,2 Kb/s. Vrti se stalno izmedju 5,7 i 6,2 Kb/s. Nema sta mun nisam radio. Poboljsanja nema. U nekom upustvu za utorrent sam procitao da kad podesavanja ne pomazu, onda ISP nesto muti. Mnogi od vas na PTTu tvrde da nemaju problema sa protokom na p2p, zato ostavljam u rezervi mogucnost da je greska u mom sistemu. Videcemo...
[ Hackman @ 16.08.2006. 13:06 ] @
>Kod mene je protok konstantan 25 26 kbs ne znam što je kod tebe tako slav do
ptt_a nije jer bi onda i ja imao tako slab protok
> __________ NOD32 1.1707 (20060815) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ mr_bungle @ 17.08.2006. 05:28 ] @
64k upload je definitivno mali da bi se postigle neke brzine.
izgleda da je jedino resenje kupovina jaceg paketa (min 128k upload)

--
mr_bungle
[ Talion @ 19.08.2006. 21:48 ] @
e ljudi od sinoc me nesto zajebava modem, mnooooogo mi treba da se konektujem, a i kad se konektujem protok ili ne postoj ili je nikakav - jedva otvara google, da li se jos nekom desavao takav problem, restartovao sam modem (sagem), reinstalirao drajvere, reinstalirao sistem (cak), jos uvek ne radi?! ...
[ moon510 @ 25.08.2006. 21:43 ] @

Dakle, na ovoj temi sam više puta ustvrdio da PTT ograničava protok na P2P protokoliama, torrentu, emule itd. pošto su se javili novi momenti, tj. pošto sam rešio "misteriju" sporog protoka, ovoga puta sa zadovoljstvom konstatujem da misam bio u pravu. PTT je OK. Greška je bila u pogrešno konfigurisanom firewallu. Naime, na portu za uTorrent pustio sam samo ulazeće pakete, a blokirao izlzeće. Rezultat je bio taj da download nikako nije hteo da pređe 6.2 Kb/s. Kad sam promenio podešavanja u firewallu, download je odmah skočio na 25 KB/s
Izvinjenje PTT-u
[ LordVLAD @ 26.08.2006. 02:28 ] @
Ja rekoh da PTT koliko ima losu tehnicku podrsku (tj. kao da je nema), toliko ih zabole ko sta i koliko skida...

Da nije tako, ponavljam da bi recimo mene odavno sredili - juce sam bash prepi*io 700Gb (600Gb eMule + 100Gb DC++) :P (+ cimerovih 100Gb) za 7 meseci koriscenja...
[ kojovici @ 31.08.2006. 01:21 ] @
Da li uopste postoji bilo kakva mogucnost da se kod ptt-a izvuce maksimalna download adsl brzina od 32 kb/s koliko predvidja paket od 256 kbps, umesto dosadasnje brzine od 26 kb/s, i od cega to zavisi ???
[ LordVLAD @ 31.08.2006. 10:05 ] @
Teoretski nemoguce zbog ogranicenja tehnologije / protokola...

Max je nekih 27-28Kbyte/s
[ sEaGhOsT @ 16.09.2006. 14:51 ] @
Poslao mi je PTT mail da ispunjavam tehnicke mogucnosti, tako da cu kod njih da uzmem aDSL, vidim da ga svi hvalite, nije bas savrseno, ali je najbolje od konkurencije.
[ strba @ 16.09.2006. 15:55 ] @
Dobrodosao u klub... sta drugo reci. Nadam se da ces biti zadovoljan...
[ Boe @ 19.09.2006. 16:23 ] @
da li telekom ima jos uvjek link ka "deutsche telekom" ili su se odvojili i postali nezavisni? mislim, odakle d.t. ima svoj link?
[ sekvoja @ 23.09.2006. 22:34 ] @
Ja koristim PTT-ov paket 256/64 od aprila, download je max 27 tacnije 27,1 kada samo nesto skidam tj ne otvaram druge stranice. Razmisljao sam da se prebacim na 512/128 posto nenormalno mnogo skidam filmove skoro svaki dan po jedan. Koliki je max DL kod 512? Jeste zadovoljni sa tim paketom?
[ strba @ 24.09.2006. 09:16 ] @
Koristim 512 paket i zadovoljan sam njim.. Meni je DL 56kb..
Pozz

[ Marcony @ 19.10.2006. 19:20 ] @
Moze li mi ko reci parametre za PTT ADSL?
Hteo bih da podesim ruter, ali ne znam da li koriste PPPoE ili PPPoA, i ostale stvari.
[ pasi @ 19.10.2006. 22:31 ] @
PPPoE/LLC , to stoji u njihovom uputstvu
[ sEaGhOsT @ 27.10.2006. 08:05 ] @
Da ne postavljam novu temu, naime imam jedan problem koji mi se desava zadnje dve veceri a to je da posle dvanaest sati uvece ne mogu da se konektujem na net i da dobijam poruku da mi username i password nisu ok, ujutro normalno radi. Da li je nekom imao slicnih problema?
[ kojovici @ 27.10.2006. 14:23 ] @
Takodje sam sinoc imao problema sa konektovanjem, pisalo je modem report error.
[ moon510 @ 27.10.2006. 15:03 ] @
sEaGhOsT,
s> Da ne postavljam novu temu, naime imam jedan problem koji mi se
s> desava zadnje dve veceri a to je da posle dvanaest sati uvece ne mogu da
s> se konektujem na net i da dobijam poruku da mi username i password nisu
s> ok, ujutro normalno radi. Da li je nekom imao slicnih problema?


Kod mene se to sinoc desilo pred ponoc. Javio gresku 718, koliko se secam. U objasnjenju se kao jedan od razloga navodi zagusenje na mrezi (network congestion). Bice da je to. Navalio narod :-)
[ kojovici @ 27.10.2006. 15:31 ] @
Meni je vec mesec dana ocajan protok, ne prelazi 150 kbps, a imam paket od 256 kbps, ovi iz korisnickog servisa ne znaju o cemu se radi jos mi kazu da su prosirili link.
[ sEaGhOsT @ 27.10.2006. 16:02 ] @
Citat:
kojovici: Takodje sam sinoc imao problema sa konektovanjem, pisalo je modem report error.


Prvo mi je zakucao net i onda sam se diskonektovao i kada sam pokusao ponovo dobio sam tu gresku modem report error, posle sam pokusao oko 1h i onda mi je javljalo da username ili password nisu dobri, naravno da su dobri ukucao sam ih posle da vidim mozda sam pokresio, ali nisam. Verovatno je neka greska kod PTT-a ili Telekoma, treceg nema.
[ shone1 @ 27.10.2006. 23:57 ] @
Ja imam isti problem ne mogu da se konektujem tako nekako iza ponoci i to nekoliko puta s,obzirom da sam novi pretplatnik na ADSL PTT. Imam modem Sagem dobio sam od Trigona i on je za IDN liniju. Download mi ponekad padne na 8kb a kada istu stvar downloadujem sa dial-upa imam istu brzinu. Da li neko zna da li mi je neispravan modem jer sam zaduzio modem koji je neko vratio bas sa razlogom da nije mogao da postigne brzinu. Nije bio drugi pa sam bio primoran da uzmem taj. Rekli su mi da taj sto je vratio nije dobro podesio parametre a to je za Sagem prosto. Zbog toga hocu da kupim novi modem ali ne znam gde. Bio bi zahvalan ako mi neko moze dati adresu ili link
Pozdrav
[ pasi @ 28.10.2006. 03:36 ] @
Posto sam i ja primetio istu stvar kod mene oko i iza ponoci , mogu samo da predpostavim da to telekom nesto radi , pretpostavljam ugradjuje novu opremu koja je stigla i sprema se za najavljanu akciju UMREZAVANJE.

[ sEaGhOsT @ 28.10.2006. 19:34 ] @
Citat:
pasi: Posto sam i ja primetio istu stvar kod mene oko i iza ponoci , mogu samo da predpostavim da to telekom nesto radi , pretpostavljam ugradjuje novu opremu koja je stigla i sprema se za najavljanu akciju UMREZAVANJE.


Izgleda da je Telekom, sinoc je ok radio net, nemam problema, danas sve radi kako treba.
[ igvan @ 29.10.2006. 00:43 ] @
meni je ptt ocajan u zadnjih nekoliko dana, surf je uzasno naporan, kliknem link i onda cekam 3-4 sekunde dok ne krene ucitavanje stranice a onda ide kilavo ucitavanje

pre toga ptt mi je sljakao odlicno

ili Telekom izvodi radove ili je nesto do mene...
[ moon510 @ 29.10.2006. 00:50 ] @
sEaGhOsT,
s> Izgleda da je Telekom, sinoc je ok radio net, nemam problema, danas sve radi kako treba.


Bolje jeste ali protok ipak malo varira u popodnevnim i vecernjim casovima
[ strba @ 29.10.2006. 07:58 ] @
Ja sam imao problema u par dana prethodne radne nedelje... Inace sada je ok... Radovi verovatno.. strpite se i proci ce.. a ako ne prodje...:)
[ sEaGhOsT @ 04.12.2006. 23:16 ] @
Da ne otvaram novu temu. Danas imam problema sa PTT ADSL-om, sve radi, ali je užasno sporo, da li neko ima slične probleme, nalazim se na Novom Beogradu, Blok 19a?

[ Hackman @ 05.12.2006. 02:12 ] @
Ja sam kod ptt-a u nišu ali je do sad sve ok
[ Rastko Vukicevic @ 05.12.2006. 10:25 ] @
Ja sam na retenziji i takodje mi uzasno radi poslednja 2-3 dana. Kada sam zvao podrsku rekli su mi da je u toku gomila radova na centralama, mrezi i bla bla... Jos mi rece da ce da pozove telekom i zamoli ih da me stave na bolji profil. Znam da je sarena laza ali sta bi to, uopste, u teoriji znacilo?
[ shone1 @ 07.12.2006. 09:32 ] @
Kod mene vec nedelju dana radi kilavo inace ja sam u Zemunu. Skidam atachment sa yahoo com-a 3.9Mb. Treba mi najmanje 40 minuta za to. Transver je 2.3kb/sek uzassssssssss. Dail up mi je brzi. Vec sam 2 meseca na ADSL kod ptt-a i uopste nisam zadovoljan.Ovo sto oni rade to je zajebavanje korisnika. Hocu da ih menjam. Da li ima neko bolji ili je to sve ista prica.
Nama ipak neko treba ovde da dodje da nas nauci kako se radi.Sta vredi sto su dobili opremu kada ne znaju da je koriste.
Ovi koji su zadovoljni konekcijom verovatno nisu videli kako to preko radi. Ako nesto placas onda onda to treba da i da dobijes. Ako je 256 onda to mora da bude 256. Samo u ovoj drzavi moze neko da ti naplati uslugu koju ti nije pruzio. Kada ce to jednom da se regulise ovde. Nema nikakvih opravdanja, te radovi na mrezi te nije kriv PTT nego Telekom i tako u krug a mi i dalje placamo ono sto ne dobijamo. Izvinjavam se forumu ako sam preterao ali mislim da se se vecina sloziti da sam u pravu
pozdrav
[ sEaGhOsT @ 07.12.2006. 10:47 ] @
Evo i danas se problem nastavlja, primetio sam da se desava samo kad se konektujem na server kojem je ip adresa 213.137.103.139, on pravi problema, kada se konektuje ADSL na neki drugi net radi ok, ali poslenjih dana se samo na taj konektuje...
[ PiceCLuE @ 13.02.2007. 08:36 ] @
Ljudi, kako radi PTT u poslednje vreme? Sa poslednjim pojeftinjenjem i ovim popustom koji zavisi od dužine korisničkog staža PTT je postao najjeftinije ADSL rešenje pa razmišljam da se prijavim. I da li su vama koji ste duže tamo stigli novi niži računi?
[ djricky @ 13.02.2007. 08:59 ] @
kako cujem, prilicno im je skucan link...
[ kojovici @ 13.02.2007. 16:28 ] @
Evo meni od danas nesto slabije radi adsl na ptt-u, nadam se da ovakvo stanje nece potrajati.
[ Hackman @ 13.02.2007. 18:00 ] @
Računi još nisu stigli a radi odlično isto kao i uvek juče sam podneo zahtev
za 512 kbs
> __________ NOD32 2056 (20070212) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ sEaGhOsT @ 13.02.2007. 23:10 ] @
Topla preporuka za PTT adsl, ja sam prezadovoljni korisnik :)
[ nikola87 @ 23.06.2008. 23:46 ] @
jeste da je matora tema, ali da ne otvaram novu..

kakav je sad ptt adsl?
razmisljam da predjem sa verata, koji prilicno lepo radi.. jedini razlog je popust posle par meseci..

i da li se taj popust obracunava npr ukoliko prva 3 meseca koristim 1024/128 po punoj ceni i onda mi cetvrtog naprasno zatreba 1536/192 i placam sa 10% popusta?







[ gslavko @ 24.06.2008. 02:52 ] @
Pa evo situacija sada kod ptt-a je sledeca:


Zbog toga sto su najjeftinija opcija za korisnike koji zele adsl na duze vreme, veliki broj ljudi je presao na ptt.

Nazalost, ptt preprodaje svoj link sto znaci da ne dobijas ono sto si platio.


Na primer, ako imas 1536/192 tj najskuplji flat paket u toku dana ce ti brzina biti spustena na samo oko 256kbs!!


To znaci da ti daju 6 PUTA SPORIJI INTERNET OD ONOG KOJI SI PLATIO!!!!!


Samo nocu ti daju "punu" brzinu koja po svim testovima NE PRELAZI 1260 kbps


Dakle, zaobidji ptt i vidi dal mozes da uzmes sbb kablovski posto je on u Srbiji najbolje resenje pod uslovom da imas tehnicke mogucnosti za uvodjenjem istog.


Ovo sto radi PTT svojim korisnicima je sramotno i kriminalno.


Ako se pozalis korisnickom servisu obicno ti spuste slusalicu.


Ako te jos nesto zanima u vezi ptt adsl-a slobodno pitaj.
[ nikola87 @ 24.06.2008. 10:15 ] @
ako je takva situacija, nista drugo u vezi ptt-a me ne zanima..
..sasvim dovoljan razlog da se ne cimam oko prebacivanja.

hvala puno na odgovoru
[ Hackman @ 24.06.2008. 12:52 ] @
U opšte se ne slažem sa tobomupravo sad skidam jedan fajl i ide mi najvećom
brzinom 110. KBS dakle to je možda nešto do tebe meni ide i preko dana i
uveče onoliko koliko i trebba, možda ima nekih malih oscilacija ali je to za
adsl normalno.
[ nikola87 @ 24.06.2008. 14:04 ] @
onda jos ima prostora za razmisljanje.. sacekacu jos neki komentar..
[ batancev @ 24.06.2008. 16:05 ] @
mozda je frazetina ali...
dobitnu kombinaciju ne treba menjati
sam si rekao da si veratom zadovoljan, isto kao i ja ali ako zelis da jos manje placas
ne znam da li znas ali verat ti daje 1 mesec free ako uplatis 5 odjednom
naravno da je to mnogo novca odjednom ali onda 512/64 ispadne 1072dinara sto je manje i od najjeftinijeg ptt-a
mislim da je u ovo danasnje vreme kada svakog provajdera a pogotovu telekom boli dupe ako nesto nije u redu sa tvojom linijom i kada ti svi slegnu ramenima i kazu da nisu nadlezni za bilo kakve smetnje na adsl-u
rizicno menjati provajdera koji ti vec sada zavrsava posao samo zato da bi za 7 meseci imao jeftiniji net i to za 50-150din jer ne zaboravi da bi ti ptt dao tu jeftinu cenu ti prvo moras da placas malo skuplje
ovo je naravno analiza za 512/64 a za druge pakete je malo drugacija situacija sto se tice cena
[ calexx @ 24.06.2008. 17:28 ] @
Ja bih u svakom slučaju takođe izbegao promenu ako dobro radi jer se zna šta se dešava kad neko traži veće ... a razlika je previše sitna da bi se oko nje cimao. Ako plaćaš mesec za mesec, posle godinu dana bi Veratu platio 15432 a PTT sa popustima 15120 što i nije neka razlika. Jedino što bi sledeće godine imao bolju cenu kod PTT-a ali to možeš da rešiš tako što Veratu platiš unapred pa onda bude i povoljniji.

A šta ako ti ADSL ne bude dobro radio posle promene?

Inače ne znam da PTT preprodaje svoj link mada ništa nije nemoguće. Koliko znam, imaju ga dovoljno za svoje potrebe a ako prifali, čas posla da ga pojačaju.
[ kojovici @ 24.06.2008. 17:40 ] @
@ gslavko

Decko, nemoj da siris dezinformacije, ovo sto si napisao je najblaze receno prava nebuloza i besmislica, ukljucujuci i za ponasanje sluzbe korisnickog servisa koje je sasvim OK. Imam adsl kod ptt-a preko dve godine i retko kada su se javljali problemi. Od subote 21.06.2008 zaista postoji problem sa protokom, ali nadam se da ce ga resiti vrlo brzo. U prethodnih godinu dana nije postojao barem kod mene apsolutno nikakav problem sa adsl-om. Radio je savrseno do ove subote, a i siguran sam da ce uskoro odlicno funkcionisati kao do sada, to jest sa protokom od 860 kbps, sto je sa standardnom agregacijom OK. Imam paket od 1024/128 kbps.
[ kristi1 @ 24.06.2008. 18:00 ] @
Citat:
kojovici: @ gslavko

Decko, nemoj da siris dezinformacije, ovo sto si napisao je najblaze receno prava nebuloza i besmislica, ukljucujuci i za ponasanje sluzbe korisnickog servisa koje je sasvim OK. Imam adsl kod ptt-a preko dve godine i retko kada su se javljali problemi. Od subote 21.06.2008 zaista postoji problem sa protokom, ali nadam se da ce ga resiti vrlo brzo. U prethodnih godinu dana nije postojao barem kod mene apsolutno nikakav problem sa adsl-om. Radio je savrseno do ove subote, a i siguran sam da ce uskoro odlicno funkcionisati kao do sada, to jest sa protokom od 860 kbps, sto je sa standardnom agregacijom OK. Imam paket od 1024/128 kbps.


Potpuno se slazem s tobom, ja imam 512/64 vise od 1/5 god. i nikad nekih vecih problema.
[ nikola87 @ 24.06.2008. 19:45 ] @
verat 1024/128
12*2124=25488
12 meseci (sa placanjem deset unapred) = 21240 --> 1 mesec ispadne 1770

ptt 1024/128
3*2100+3*1890+3*6*1785=22680 --> 1 mesec 1890 sto je skuplje od verata, ali treba dati 20k+ odjednom, sto sigurno ne bih uradio...

i na kraju
25488-22680=2808 sto mu dodje da po najjeftinijoj ceni posle godinu dana kod ptt-a moze da se kupi 1,66 meseci..

..tako da mislim da nije bas zanemarljivo..

@batancev
@calexx
hvala na savetima da ne menjam
..slazem se da nisu neke bog zna kolike pare..ali sto bih davao veratu pare, ako mogu da ih potrosim na nesto drugo?

Citat:
calexx:
A šta ako ti ADSL ne bude dobro radio posle promene?

nisam jos definitivno odlucio, ali ako budem, nadam se da nece biti problema..
za sad je 3:1 za ptt (od onih koji koriste)
sacekacu da se jos neko javi...

da li ptt daje rutere ili modeme?
kako radi torrent? sa veratom uspevam i po 100-110 kada je dobar L/S odnos..







[ kristi1 @ 24.06.2008. 20:17 ] @
Daje rutere, mislim da trenutno Sagem 1201, odlicno radi torrent, kod mene oko 50 kbs sa 512/64 (imam taj ruter i ne gasim ga).
[ lazamil @ 24.06.2008. 20:26 ] @
Citat:
kojovici: @ gslavko

Decko, nemoj da siris dezinformacije, ovo sto si napisao je najblaze receno prava nebuloza i besmislica, ukljucujuci i za ponasanje sluzbe korisnickog servisa koje je sasvim OK. Imam adsl kod ptt-a preko dve godine i retko kada su se javljali problemi. Od subote 21.06.2008 zaista postoji problem sa protokom, ali nadam se da ce ga resiti vrlo brzo. U prethodnih godinu dana nije postojao barem kod mene apsolutno nikakav problem sa adsl-om. Radio je savrseno do ove subote, a i siguran sam da ce uskoro odlicno funkcionisati kao do sada, to jest sa protokom od 860 kbps, sto je sa standardnom agregacijom OK. Imam paket od 1024/128 kbps.


Isto se potpuno slažem sa ovim. Imam ADSL već više od 2 godine kod njih i nikad imao problema do pre par dana kada se javio ovaj globalni problem ali videćemo šta će biti...

Što se tiče tehničke službe ja ih lično nikad nisam kontaktirao (nisam imao potrebu) ali ne verujem da su baš preterano uslužni ipak je to državna firma:)
[ calexx @ 24.06.2008. 20:28 ] @
Sa tim paketom i nije zanemarljivo, ja sam računao onaj najmanji gde skoro da jeste.
[ Ćoba @ 24.06.2008. 21:19 ] @
Citat:
Od subote 21.06.2008 zaista postoji problem sa protokom, ali nadam se da ce ga resiti vrlo brzo. U prethodnih godinu dana nije postojao barem kod mene apsolutno nikakav problem sa adsl-om. Radio je savrseno do ove subote, a i siguran sam da ce uskoro odlicno funkcionisati kao do sada

Isti slučaj i kod mene, samo što ja baš nisam siguran da će uskoro funkcionisati kao i dosada. Prošlo je 4 dana već i ništa. Malo li je? Tek su danas u tehničkoj priznali da "izgleda problem postoji pošto ih sve više ljudi zove". Koliko treba dana da prođe i koliko ljudi da zove da bi priznali da problem postoji i koliko još vode treba da prođe Savom da bi konačno krenuli da rešavaju problem?
Malo sam rezigniran trenutno, što potencijalne korisnike PTT ADSL-a može da odvrati ali moram još jednom da napomenem, da je ovo stvarno prvi put da postoji problem sa protokom. Bilo je povremenih prekida ali stvarno nisu vredni spomena. Kad radi, radi. A radi 99,99% vremena. Takođe, ja ne vidim jeftiniju soluciju od PTT-a. Moj zadnji račun je iznosio 1682 RSD (1024kbps). Ako ima jeftinije, recite. Takođe, kao državna firma, nisu zainteresovani za bilo kakvo ograničavanje p2p ili bilo čega drugog. Za sada, kod mene još uvek imaju kredita za ovo 4-oro dnevno ignorisanje problema.
[ strba @ 24.06.2008. 22:09 ] @
Vec vise od godinu (u avgustu ce biti dve) dana sam njihov korisnik i uz povremene padove kojih je ranije bilo vise, sasvim su ok... jedino sto nisam probao su igre i na to ne mogu da dam pozitivan odgovor....

Da i posle godinu dana cena paketa u odnosu na kvalitet je povoljna.

pozzz


[ Fac Ut Vivas @ 24.06.2008. 22:29 ] @
Jel neko zvao tehničku podršku? Šta kažu? Zbog čega je protok ovako loš? Jel bar lažu nešto kad će biti bolje i to?
Ovo što se dešava sa protokom je strašno. Meni na paketu 1536/192 na http://my.beocity.net/ pokazuje 500-600 kbps!

Kako je kod ostalih korisnika?
[ nikola87 @ 24.06.2008. 22:33 ] @
..nadam se da ce se uskoro resiti problemi..
..pa javljajte kakva je situacija..da znam da li da trazim MIK ili ne..


edit:

ili cete vi da trazite MIK :)

...ali bi mi vise odgovaralo da ja to uradim..

[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 25.06.2008. u 00:09 GMT+1]
[ Ćoba @ 24.06.2008. 22:44 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Jel neko zvao tehničku podršku? Šta kažu?

Zvao ja juče u BG. Kažu mi da zovem u NS. Ja kažem da u NS ne rade sada. Kažu mi da instaliram DU Meter, da pustim DL i da pošaljem screenshot na [email protected]. Uradim to. Danas zovem dva puta NS. Ništa. Kažu zovi BG. Zovem BG. Kažu da nije do njih ali pošto ih sve više ljudi zove, proveriće. Zato, zovite, dosađujte (011/3641-999).
Citat:
Fac Ut Vivas: Meni na paketu 1536/192 na http://my.beocity.net/ pokazuje 500-600 kbps! Kako je kod ostalih korisnika?

Kod mene 169kbps na 1024/128 :(
[ Hackman @ 25.06.2008. 00:46 ] @
Ljudi kod mene je protok normalan nije mi jasno što kod bas nije.
[ Mare The Walker @ 25.06.2008. 08:54 ] @
Telekomov ADSL je odlican,toplo ti ga preporucujem,cini mi se da je 512/64 oko 1400 dinara!Ja ga imam!
[ Pali zari @ 25.06.2008. 09:22 ] @
koristim ptt vec 5 meseci i imam samo reci hvale za njih, sluzbu sam zvao 2 puta i resio sam problem za 5 min , od 21.6 meni jedino ide malo sporije direktno skidanje sa neta , dok torrent , apexdc++, limewire idu punom brzinom 53 i nepada , tako da posto retko skidam nesto direktno sa neta meni licno nesmeta ovo malo "bagovanje" veze , ja sam i vise nego zadovoljan sa njima, dok za eunet imam samo reci mrznje i prezira i dabogda ih ugasili mamicu im lopovsku
[ nikola87 @ 25.06.2008. 09:42 ] @
Citat:
Mare The Walker: Telekomov ADSL je odlican,toplo ti ga preporucujem,cini mi se da je 512/64 oko 1400 dinara!Ja ga imam!


nije rec o telekomu, vec o ptt-u..
..a direktno od telekoma ne bih uzeo iz principa, iako uglavnom sve ide preko njih..
..a za 1024/128 je cak skuplji od verata 12,98, a od ptt-a 36,98din :)
[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 10:01 ] @
@Pali zari

Da... primetio sam da torrent radi normalno, maksimalnom brzinom. Zanimljivo p2p radi a web ne radi...

Evo sada sam ponovo probao na beocitiju da izmerim brzinu i sve je OK. Videćemo da li će potrajati...
[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 11:06 ] @
Nije dugo potrajalo opet je loš protok...

Zvao sam tehničku podršku i kažu: "Problem je do nas, rečeno nam je da će od početka sledeće nedelje problem biti rešen, tako da nećete imati više problema."
[ Ćoba @ 25.06.2008. 11:19 ] @
Da, i meni su isto rekli. Samo što "od početka sledeće nedelje" može da bude i 20 dana posle toga. A već je 5 dana od kako postoje problemi. Znači, cenim da to neće biti baš u ponedeljak, što bi bilo 10 dana posle nastanka problema, nego tamo "one" nedelje, gde već se bližimo cifri koja je potpuno neprihvatljiva. I 10 dana je neprihvatljivo. Koji to tehnički porblem ne može da se reši za 10 dana? Ima jedan, zove se AGREGACIJA! Nažlost da me je neko u petak pitao da li da uzme PTT, toplo bi mu ga preporučio. Sada, teško. Mislim da ću i ja da palim.
[ shut_down @ 25.06.2008. 11:34 ] @
Ne razumem, beocity pokazuje 208kbps, a speedtest.net 461kbps...

Rapidshare mi varira od 40 do 30.

[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 12:03 ] @
Da čudno je, i meni speedtest pokazuje više od becity-ja. Ali ono što je najbitnije, download sa recimo filefront-a ide očajno. A ipak p2p radi...

@Ćoba

Milsim da nije u pitanju agregacija, mada izgleda upravo tako. Da je agregacija ne bi radio torrent.







[Ovu poruku je menjao Fac Ut Vivas dana 25.06.2008. u 13:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fac Ut Vivas dana 25.06.2008. u 13:34 GMT+1]
[ snake_master @ 25.06.2008. 13:19 ] @
Juce sam uzeo ruter sagem 1201 kod ptt-a i sve radi ok. Medjutim jutros pogledam i dalje sve ok, skida torrent, dodjem malo kasnije vidim utorrent ima onu zutu ikonicu kao da nije uradjen port forwarding. Forwardovao sam port prema uputstvu sa ovog foruma i sve je radilo super koristio sam 56679 port. Onda otvorim Mozillu i nece da mi ucita ni jednu stranu, pogledam ruter sve 4 lampice sijaju zeleno i tek kada sam resetovao ruter, internet je proradio opet normalno.
Ruter sam dobio vec podesen ja sam samo uneo DNS servers i IP.


Physical Address: 16-00-54-40-D4-58
IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DNS Servers: 212.62.32.1, 212.62.32.5
WINS Server:


Da li je to do mene ili do ptt-a?
[ shut_down @ 25.06.2008. 13:32 ] @
Citat:
snake_master: Juce sam uzeo ruter sagem 1201 kod ptt-a i sve radi ok. Medjutim jutros pogledam i dalje sve ok, skida torrent, dodjem malo kasnije vidim utorrent ima onu zutu ikonicu kao da nije uradjen port forwarding. Forwardovao sam port prema uputstvu sa ovog foruma i sve je radilo super koristio sam 56679 port. Onda otvorim Mozillu i nece da mi ucita ni jednu stranu, pogledam ruter sve 4 lampice sijaju zeleno i tek kada sam resetovao ruter, internet je proradio opet normalno.
Ruter sam dobio vec podesen ja sam samo uneo DNS servers i IP.


Physical Address: 16-00-54-40-D4-58
IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DNS Servers: 212.62.32.1, 212.62.32.5
WINS Server:


Da li je to do mene ili do ptt-a?


Probaj da za DNS stavis 192.168.1.1, a IP recimo 192.168.1.139
[ kristi1 @ 25.06.2008. 13:39 ] @
Code:
DNS Servers: 212.62.32.1, 212.62.32.5


Sta ti je ovo jel si ti to nesto proizvoljno ili sta.
[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 13:53 ] @
Ma OK si sve podesio, pravi se da se ništa nije desilo. Ako se ponovo desi onda počni da se brineš...
[ brzibg @ 25.06.2008. 14:05 ] @
He, he, ja se prijavio kod njih za ADSL i sve OK ali moram da cekam ISDN modeme par nedelja... Koji provajder dozvoljava sebi da nema modeme na stanju? Inace i ja sam bio prijatno iznenadjen ljubaznoscu osoblja koji se javlja kao teh. podrsci. Mozda zato sto se nisam javljao sa problemima vec sam ih kontaktirao oko uvodjenja ADSL-a.
[ snake_master @ 25.06.2008. 15:06 ] @
Citat:
kristi1:
Code:
DNS Servers: 212.62.32.1, 212.62.32.5


Sta ti je ovo jel si ti to nesto proizvoljno ili sta.



Nisam to su DNS serveri koje koristi PTT. (bar tako pise u uputstvu


Citat:
shut_down: Probaj da za DNS stavis 192.168.1.1, a IP recimo 192.168.1.139



ako se i dalje budu javljali isti problemi, probacu hvala!

[ kristi1 @ 25.06.2008. 15:23 ] @
Ako nisi dirao podesavanja u ruteru za dns je cekirano na automatic. Znaci samo ukucaj start\ run\ cmd ok\ ipconfig /all - enter i videces sta da upises u my network- internet
Kod mene stoji za dns 192.168.1.1 a alternativna ip xxx.1.2

ti mozes da upises i neki drugi dns server, ali moras da podesis i ruter i komp.
[ snake_master @ 25.06.2008. 15:57 ] @
Citat:
kristi1: Ako nisi dirao podesavanja u ruteru za dns je cekirano na automatic. Znaci samo ukucaj start\ run\ cmd ok\ ipconfig /all - enter i videces sta da upises u my network- internet
Kod mene stoji za dns 192.168.1.1 a alternativna ip xxx.1.2

ti mozes da upises i neki drugi dns server, ali moras da podesis i ruter i komp.



Aha, juce kada sam prikljucio modem prvi put dugo mi je pokazivao "aquired network adress" jedno 3-4min, pa sam mislio da ne moze da uspostavi vezu,nego sam rucno uneo DNS servers i IP i odmah je proradilo. Evo sad sam u Properties - TCP/IP vratio na "Obtain IP automaticallly" i Obtain DNS automatically i sada kada idem "ipconfig /all" stoje adrese kao sto si rekao

IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP server: 192.168.1.1
Default Gateway: 192.168.1.1
DNS Servers: 192.168.1.1

Ostavicu ovako pa cu videti kako ce da se ponasa....

Hvala!
[ kristi1 @ 25.06.2008. 16:08 ] @
Dabome tako moras da postavis, samo te to zezalo, u zadnje polje unesi kao alternativnu ip 192.168.1.2 i ima da radi super.
[ snake_master @ 25.06.2008. 19:22 ] @
Evo opet se desava, nemam pojma do cega je. Praticu par dana pa da vidim kako radi...


Citat:
kristi1: Dabome tako moras da postavis, samo te to zezalo, u zadnje polje unesi kao alternativnu ip 192.168.1.2 i ima da radi super.



A gde treba da unesem alternativnu ip? Mislis u TCP/IP - properties - Alternative DNS server?
Ja sam ukljucio automatski IP i DNS...

Da li je moguce da ne radi microfilter na drugom telefonu na kojem nije prikacen modem, pa da kada se koristi tel. linija, ona stvara probleme?
[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 19:35 ] @
Ne moraš da unosiš za DNS 192.168.1.1 možeš i 212.62.32.1 a ako uneseš 192.168.1.2 prilično sam siguran da nećeš dobiti ništa, jer je to adresa USB konekcije rutera (valjda). Siguran sam da nije DNS server.

Ono što bi trebalo da ti stoji je ono što si bio stavio:
212.62.32.1,
212.62.32.5

To su PTT DNS serveri.
[ djmilkov @ 25.06.2008. 20:52 ] @
ja sam stavio open dns servere i radi extra
Telekomov adsl naravno ...
[ kristi1 @ 25.06.2008. 21:14 ] @
@snake_master

Moguce da je do filtera proveri kako si povezao, i proveri kad podignes slusalicu da li dolazi do prekida. Evo kako je kod mene samo sto moras i u ruteru da postavis isti DNS. Ovo je open dns server koji je mnogo bolji od ptt-a, ali ti na ruteru imas postavljeno na automatic, tako da i ne moras nista da upisujes prakticno on mora da radi.


[ Fac Ut Vivas @ 25.06.2008. 23:56 ] @
Zašto su bolji od PTT DNS-ova?
[ Brodoplovac @ 26.06.2008. 00:13 ] @
Citat:
verat 1024/128
12*2124=25488
12 meseci (sa placanjem deset unapred) = 21240 --> 1 mesec ispadne 1770

ptt 1024/128
3*2100+3*1890+3*6*1785=22680 --> 1 mesec 1890 sto je skuplje od verata, ali treba dati 20k+ odjednom, sto sigurno ne bih uradio...

i na kraju
25488-22680=2808 sto mu dodje da po najjeftinijoj ceni posle godinu dana kod ptt-a moze da se kupi 1,66 meseci..

..tako da mislim da nije bas zanemarljivo..


Problem sa ovom računicom je što je određeno koliko će koštati paket kod ptt i kod verata. Kod ptt-a će paket verovatno koštati koliko piše, ali nema razloga zašto cena ne bi padala i kod verata. Cena interneta će sa vremenom sigurno padati. PTT je jednostavno iskoristio tu činjenicu da se reklamira. Verat može da spusti cenu čak i više od PTT-a i tako postane povoljniji. Zato je ova računica nesigurna.
[ kojovici @ 26.06.2008. 01:11 ] @
Posle jucerasnjeg pozivanja sluzbe korisnickog servisa i slanja e-maila na adresu [email protected] sa screenshotom programa DU Meter, protok je od danas u redu. Preko sajta http://my.beocity.net/ izmereno izmedju 850 i 860 kbps sa paketom 1024/128 kbps.
[ nikola87 @ 26.06.2008. 01:18 ] @
Citat:
Brodoplovac: Problem sa ovom računicom je što je određeno koliko će koštati paket kod ptt i kod verata. Kod ptt-a će paket verovatno koštati koliko piše, ali nema razloga zašto cena ne bi padala i kod verata. Cena interneta će sa vremenom sigurno padati. PTT je jednostavno iskoristio tu činjenicu da se reklamira. Verat može da spusti cenu čak i više od PTT-a i tako postane povoljniji. Zato je ova računica nesigurna.


..ne znam zbog cega je nesigurna racunica.. takvo je trenutno stanje i naravno da je odredjeno koliko ce kostati..ne mogu ja da odredjujem koliko cu placati necije usluge..ali zato mogu da biram kome cu.. i zbog toga sam pitao za kvalitet ptt-ovih usluga, jer su najispativije resenje za dugorocno koriscenje adsl-a..
..a jedva cekam da se snize cene interneta.. neka verat odmah sutra spusti cene, da ne moram da se cimam oko "selidbe"...


[ kristi1 @ 26.06.2008. 08:03 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Zašto su bolji od PTT DNS-ova?


Imaju mnogo veci kes i cesce ze azuriraju od dns servera ptt-a. Brze se otvaraju stranice, uostalom probaj pa ces videti.
[ snake_master @ 26.06.2008. 09:01 ] @
Citat:
Brodoplovac: Problem sa ovom računicom je što je određeno koliko će koštati paket kod ptt i kod verata. Kod ptt-a će paket verovatno koštati koliko piše, ali nema razloga zašto cena ne bi padala i kod verata. Cena interneta će sa vremenom sigurno padati. PTT je jednostavno iskoristio tu činjenicu da se reklamira. Verat može da spusti cenu čak i više od PTT-a i tako postane povoljniji. Zato je ova računica nesigurna.


Kada si ovo pisao verovatno nisi imao na umu da PTT ima takvu politiku naplacivanja od 1.2.2007god tako da se ne moze reci da ocekuju pojeftinjene interneta jer su pojedini korisnici iskoristili ovaj popust, ako ne ceo onda bar veci deo. Sto se tice novih korisnika tu si donekle u pravu ako bi verat isao na drasticno pojeftinjenje, mada ne vidim da oni mogu da pojeftine a svi ostali provajderi da ostanu na istim cenama, ali kao sto rece nikola87 to je trenutno stanje i ako se budu snizavale cene internet usluga onda ce do pojeftinjenja doci kod svih provajdera.


Citat:
kristi1: Imaju mnogo veci kes i cesce ze azuriraju od dns servera ptt-a. Brze se otvaraju stranice, uostalom probaj pa ces videti.



Postavio sam Open DNS, pa da vidim kako radi;)

[ Ćoba @ 26.06.2008. 09:56 ] @
Citat:
kojovici: Posle jucerasnjeg pozivanja sluzbe korisnickog servisa i slanja e-maila na adresu [email protected] sa screenshotom programa DU Meter, protok je od danas u redu. Preko sajta http://my.beocity.net/ izmereno izmedju 850 i 860 kbps sa paketom 1024/128 kbps.
Blago tebi. Kod mene 270 kbps.
[ kristi1 @ 26.06.2008. 10:20 ] @
Proradice i kod tebe, zezao je net zadnjih nedelju mozda i jace i od jutros i kod mene radi odlicno i otvara i DL. Verovatno je do njih nesto bilo.
[ Fac Ut Vivas @ 26.06.2008. 10:24 ] @
@kristi1

Kako ti znaš ko ima veći keš, šta god to značilo. Ne kažem da nisu bolji serveri ali ne znam kako ti to primetiš.
Probao sam ih juče, naravno, ali nisam primetio da mi se stranice brže otvaraju. Što je i normalno jer DNS serveri baš i nemaju mnogo veze sa brzinom otvaranja stranica. Ono što je činjenica jeste da je ping sa tim serverima 10 puta veći nego sa PTT serverima. Takođe kada otvaraš Google sa tim serverima otvaraš Google koji ima mnogo veći ping nego Google koji otvaraš sa PTT DNS-om.
Ne znam po čemu je tebi bolji taj open DNS ali meni sve izgleda isto....
[ kristi1 @ 26.06.2008. 10:32 ] @
Pa kod mene bolje otvara, a informisao sam se o tim serverima preko neta naravno, i dosta ljudi ih hvali. Naposletku probas, vidis, odgovara, ne odgovara i molim lepo. Ne kazem da necu da vratim na staro ako zeza nesto, ali za sada odlicno radi.
sto se tice pinga nisam primetio razliku isti je kao na ptt serverima, evo bas sad sam proveravao.
[ nikola87 @ 26.06.2008. 11:54 ] @
zvao ptt da se raspitam oko prelaska.. i informacija je: "zovi za mesec dana, trenutno nemamo modema"
..mnogo su neozbiljni..

...tako da jos nece biti prelaska..ne daje mi se 30-40 eura za ruter...

[ Brodoplovac @ 26.06.2008. 18:55 ] @
Nikola87, verovatno si u pravu - kada nema drugih informacija odluku donosiš na osnovu onih informacija koje imaš.
Snake_master, ne nisam znao odkad traje takav način tarifiranja PTT-a.

Pale su mi na pamet još dve stvari koje se tiču računice koju je napravio Nikola87.
Prva stvar je da je Verat imao akciju da ako uzmeš kod njih ADSL prvi mesec dobiješ besplatno. Ne znam da li ta ponuda još uvek važi ali je bogme dugo trajala (nekoliko meseci). Sada će na leto sigurno biti opet neka akcija i zanima me da li PTT uopšte ima ovakve akcije.
Druga stvar je da je u Srbiji inflacija dosta visoka. Ako cene ostanu onakve kakve ih je predvideo Nikola 87 onda će inflacija više umanjiti cenu Verata nego PTT-a. Razlog je što kod PTT-a veći deo ukupne mase novca daješ u prvim mesecima, a manji u kasnijim. Kod Verata je ta masa novca barem nominalno raspoređena po mesecima.
Ova dva faktora bi mogla da izokrenu ili barem ublaže ukupni rezultat.

Ja sam isto razmišljao da uzmem ADSL kod PTT-a. Jedini razlog što to nisam uradio je što je sajt PTT-a užasan. To mi je jednosatavno bio signal da očekujem lošu uslugu. Takođe mi je bio veliki plus kod Verata i Sezama što je ugovor postavljen na njihovim sajtovima. Uvek se plašim tih ugovora i klauzula sitnim slovima.

Jednom sam u korisničkom centru Telekoma tražio da vidim šta piše u ugovoru i, naravno, nisu mi ga dali. Posle sam bio nešto da pitam i video sam ljude kako potpisuju ugovor, a da ga čak i ne pročitaju. To me je stvarno zapanjilo.
[ Fac Ut Vivas @ 26.06.2008. 19:02 ] @
Kakva je situacija sa protokom kod ostalih korisnika PTT ovih dana?
Ja sam upravu izmerio 256 kbps na paketu 1536 kbps!!!

Postaje krajnje nepodnošljivo....
[ shut_down @ 26.06.2008. 21:30 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Kakva je situacija sa protokom kod ostalih korisnika PTT ovih dana?
Ja sam upravu izmerio 256 kbps na paketu 1536 kbps!!!

Postaje krajnje nepodnošljivo....


Evo da te malo utesim :) U pitanju je 512.
Ovo je od juce...
:::.. Download Stats ..:::
Download Connection is:: 149 Kbps about 0.1 Mbps (tested with 1013 kB)
Download Speed is:: 18 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (Main)
Test Time:: 2008/06/25 - 9:11am
Bottom Line:: 3X faster than 56K 1MB Download in 56.89 sec
Tested from a 1013 kB file and took 55.814 seconds to complete
Download Diagnosis:: May need help : running at only 2.88 % of your hosts average (199.110)
D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-MRU4K1HF6
User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-GB; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0 [!]

I evo od veceras:

:::.. Download Stats ..:::
Download Connection is:: 100 Kbps about 0.1 Mbps (tested with 1013 kB)
Download Speed is:: 12 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (Main)
Test Time:: 2008/06/26 - 2:29pm
Bottom Line:: 2X faster than 56K 1MB Download in 85.33 sec
Tested from a 1013 kB file and took 82.713 seconds to complete
Download Diagnosis:: May need help : running at only 2.11 % of your hosts average (199.110)
D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-JRHIFWTGD
User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-GB; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0 [!]
[ popusicko @ 26.06.2008. 21:42 ] @
Kod mene su problemi počeli subotu na nedelju noć.Glavni simptom je zapucavanje Sagem 1201 routera.Ugasim upalim malo sacekam -net radi 15 min solidno i opet se
router zapuca(acces denied ili češće waiting for isp)
Jutros je emule radio punom brzinom a i otvaranje http-a je išlo bolje nego zadnjih dana.
Večeras je skoro puna brzina što znači da se polako vraća u normalu.


Centrala je NS Salajka,paket 1024
[ shut_down @ 26.06.2008. 22:45 ] @
Ne razumem. Speedtest mi pokaze kao da nema problema, ali http://www.speakeasy.net/speedtest/ mi pokazuje 216kbps. Takodje i bilo koji download varira 20-40kbps. Nisam video preko 50KBps od subote Ako bude ovako do ponedeljka zvacu teh sluzbu, da malo porazgovaram sa njima. Ajde da su stavili neko obavestenje, ali nista. Strpljiv sam ja, ali ako ovoliko smaraju - moram malo da im odbrusim Bar da meni bude lakse

P.S. Ahhhaaaa. Izvalio sam. Kada testiram na speedtest-u sa linkom iz BG-a onda je sve uredu, ali ako to uradim sa nekim linkom recimo iz Amerike - e onda pokazuje slabiji protok. Znaci sve bi bilo uredu da skidam nesto sa domacih sajtova, a zeza sa stranim.

[ snake_master @ 26.06.2008. 22:54 ] @
@Brodoplovac

Sigurno da Verat fleksibilniji sto se tice samog poslovanja i marketinga (akcije besplatan 1 mesec i sl.), PTT je ipak veliki i odluke se donose sporo tako da se neke takve stimulacije ne trebaju ocekivati... Pa svedoci smo da su im cene za dial up ostale iste kao na pocetku, bar kada sam ja poceo da koristim PTT dial up 2002god. U jos jednom slucaju bi Verat bio bolji, ako bi npr: cena interneta porasla, a ti kod Verata vec imas uplaceno unapred 6 meseci zbog popusta:)
Eto cisto konstatacija, ne navijam ni za jedne ni za druge:)

Ja sam od Verata odustao kada sam po forumima procitao komentare, da to vise nije isti Verat kao sto je bio. I sam sam na Veratovom dial up primetio predhodnih meseci da uzasno radi kao da je 33kb a ne 56.


Citat:
popusicko: Kod mene su problemi počeli subotu na nedelju noć.Glavni simptom je zapucavanje Sagem 1201 routera.Ugasim upalim malo sacekam -net radi 15 min solidno i opet se
router zapuca(acces denied ili češće waiting for isp)
Jutros je emule radio punom brzinom a i otvaranje http-a je išlo bolje nego zadnjih dana.
Večeras je skoro puna brzina što znači da se polako vraća u normalu.


Centrala je NS Salajka,paket 1024





Ja par dana koristim PTT, i slicno mi se desavalo kao sto sam vec pisao, ali juce i danas izgleda sve normalno...

Koliko su izdrzljivi ovi ruteri sto daje PTT? Moze li to non-stop da se ganja?;) Meni je racunar u podkrovlju, vece su temperature ovih dana pa ponekad ugasim PC, plasim se da se ne istopi;)




[ shut_down @ 26.06.2008. 23:10 ] @
Citat:
snake_master
Koliko su izdrzljivi ovi ruteri sto daje PTT? Moze li to non-stop da se ganja?;) Meni je racunar u podkrovlju, vece su temperature ovih dana pa ponekad ugasim PC, plasim se da se ne istopi;)


Sagem? Ja ga przim 24/7 i ne buni se :)

P.S. Da se nadovezem na svoj prosli post. Evo videh 52KBps, ali samo kada sam otvarao www.sk.rs Znaci koliko ja vidim - problem je sa linkom sa inostranstvom, a sa domacim sajtovima je sve ok.

Aj vi kojima je uredu brzina na speedtest-u - testirajte na neki drugi link koji nije u regionu.
[ gslavko @ 26.06.2008. 23:37 ] @


PTT adsl je postala kriminalna organizacija!!



Evo pogledajte moj rezultat brzine na paketu 1536/192 FLAT u Beogradu!:


http://www.thinkbroadband.com/...s/id/12142200187038663219.html




Ovi iz PTT-a se jos usudjuju da kazu kako oni "ne prihvataju" ovakve testove brzine!!!!



SAVET SVAKOME KO ZELI DA UZME PTT ADSL JE BEZITE STO DALJE OD OVIH LOPOVA JER CETE POSLE PLAKATI!!!!



Juce sam u toku dana pokusao da preuzmem fajl sa www.download.com i sa www.microsoft.com i prenos je padao na svega 6.8Kb/s a prosecna brzine je bila svega 15Kb/s!!!



Tehnicka podrska se pravi blesava (Branka iz tehnicke podrske ovo je na tvoj racun) i traze da im posaljete DUmeter print screen sa VISE OD 5 DOWNLOAD-A U ISTO VREME!!!!


Sa ovakvim sporim internetom sam probao da pokrenem 5 download-a da bi posle pola sata odustao jer nije bilo moguce.




Dakle kao sto rekoh ranije PTT PREPRODAJE svoj link, znaju da su najjeftiniji na duze staze kao i da ljudi ne vole da menjaju adsl provajdere cesto jer ostaju par nedelja bez interneta i zato ovako za*ebavaju svoje korisnike.


U inostranstvu se adsl provajder menja pomocu MAC koda (Migration Authorisation Code) i covek ostane bez interneta najvise sat vremena!!



Nekada je ptt davao kvalitetan adsl sada daje uzasan i treba ga zaobici u sirokom luku.


Na zalost kod mene nije moguce uzeti sbb kablovski koji definitivno najbolje radi, tj. uvek za isti paket je bolji download i upload od adsl-a i cenama su takodje konkurentni.



Ko moze nek se prebaci sa ptt-a na sbb i posle moze da mi se zahvali!!


Mi ostali korisnici ptt adsl-a cemo morati da trazimo drugog provajdera jer ptt ocigledno nije vredan davanje para za ovakvu uslugu.


[ calexx @ 26.06.2008. 23:56 ] @
Kako PTT može da preprodaje svoj link? Tačnije, ako im to donosi više para nego ADSL provajding, zašto onda uopšte nude ADSL?
[ Fac Ut Vivas @ 27.06.2008. 00:17 ] @
@shut_down

Milsim i da domaći sajtovi ne rade... Probaj da skineš nešto sa Beotel-a (zabava -> download) i videćeš da ne radi. Sećam se pre šta god da sam skidao bilo je zakucano 159 KB/s i nije se mrdalo. Sada brzina varira dosta i nikada ne prilazi blizu 160 KB/s. Takođe i beocity pokazuje loš protok.

Sve me ovo podseća na onu epizodu South Park-a kada im ne radi net i cela Amerika propada zbog toga, pa na kraju dođe Kajl (valjda) i resetuje Internet (u epizodi prestavljen kao jedan veliki plavi ruter) i sve proradi....

Možda je i to slučaj sa PTT-om. Neki njihov veliki Sagem se zablentavio (setite se da P2P radi savršeno) i mi sada nemamo net, a hakeri iz PTT ne znaju šta je :)


@gslavko

Lupaš gluposti. Ti znaš da PTT preprodaje link. Da li ti znaš šta to znači? Jel imaš neki dokaz za to ili pričaš napamet? Čak i da preprodaje link, u čemu je tu problem. Misliš da PTT nema dovoljan link? Misliš da PTT kao državna firma (isto što i Telekom) ne može da ima link koliki želi?

I ne znam zašto su prema tebi iz tehničke podrške bili neljubazni, ali meni su lepo rekli da imaju problem i da će biti rešen početkom sledeće nedelje.

Ne znam koliko dugo koristiš PTT ADSL ali ovo je za godinu dana prvi veći problem. Jedini do sada sa protokom, što je i najbitnije. Tako da saveti potencijalnim korisnicima u smislu bežite od PTT i idite kod SBB-a su krajnje besmisleni.

[ Ćoba @ 27.06.2008. 00:57 ] @
Meni se protok popravio! Download piči, raznorazni speed testovi vraćaju oko 800kbps. Jedino se web stranice otvaraju malo sa zadrškom. Ali nije strašno. Videćemo sutra tokom dana šta će biti. Plašim se daovo nije privremeno pošto je skoro dva ujutru.
[ snake_master @ 27.06.2008. 08:24 ] @

@shut_down

Da, da Sagem 1201, koliko je vreo preko dana cini mi se da mogu kajganu na njemu da isprzim:)

Probao sam sinoc speedtest na: SAD, Washington, DL 385kb, UP38kb


@gslavko

A sto ne prekines da se nerviras i predjes kod drugog provajdera?




[ kristi1 @ 27.06.2008. 09:13 ] @
@snake_master nemoj da te brine sto je vruc, ja ga ne gasim godinu ipo dana osim kad nestane struja. Pre ce da rikne ako ga non stop gasis i palis nego ovako. Zato uzivaj samo radi on odlicno.
Jos nesto, radi se u telekomu unajvece (iptv) zato je i losiji internet, ne samo kod korisnika ptt vec i kod telekoma. Kad se zavrse radovi duplirace se i brzina ujedno.
[ Pali zari @ 27.06.2008. 10:05 ] @
gslavko koliko dugo imas adsl kod ptt-a? ja ga imam 5 meseci i ovo je PRVI put da za to vreme ima nekih problema, u cemu je problem? lepo su rekli problem je do nas radimo na tome.
[ zdr @ 27.06.2008. 14:02 ] @
Citat:
kristi1:Jos nesto, radi se u telekomu unajvece (iptv) zato je i losiji internet, ne samo kod korisnika ptt vec i kod telekoma. Kad se zavrse radovi duplirace se i brzina ujedno.


Samo da pitam jel to iz nekih pouzdanijih izvora ili si samo nacuo...? Hoce li i ovaj osakaceni UL da se duplira ili samo DL?
Hvala.
[ shut_down @ 27.06.2008. 14:25 ] @
Kod mene se vratilo u normalu...






[ kristi1 @ 27.06.2008. 14:49 ] @
Reko mi je covek koji radi u telekomu, ali nisam pitao za detalje, a istu informaciju sam dobio od njega i prosle godine kad je bilo povecanje tako da ne sumnjam.
[ Fac Ut Vivas @ 27.06.2008. 20:16 ] @
I kod mene je trenutno OK.
[ Ferry @ 29.06.2008. 13:43 ] @
Ako vec uvodish ADSL onda ti je najbolje uvesti Telekom ADSL .. jer je u sustini sve isto....
[ shut_down @ 29.06.2008. 15:24 ] @
Citat:
Ferry: Ako vec uvodish ADSL onda ti je najbolje uvesti Telekom ADSL .. jer je u sustini sve isto.... ;)


A, ako zelis da ukines adsl pre predvidjenog vremenskog perioda kod Telekoma moras da kesiras :)
[ tesla017 @ 30.06.2008. 14:52 ] @
Ja imam ADSL kod PTT i uopshte nisam zadovoljan uslugom.Zadnjih 2 meseca katastrofa download spor,internet puca vishe ga nema nego shto ga ima.Zvao sam ovde u Vranju tehnicku sluzbu na 7 brojeva koje su mi davali radnici ptt-a da skinu svoje obaveze sa sebe niko se ne javlja na kraju sam zvao u Beogradu i lepo na fin i kulturan nacin rekao da ovaj zadnji racun necu da platim jer adsl nisam koristio i zato shto sam prijavio kvarove i smetnje pre 1 jun-a a niko nije mrdnuo malim prstom da neshto uradi po tom pitanju.Zena iz Bg-a mi je rekla da ce da me zove sutra i da ce da proba da mi sve to proradi i da ce da vidi da mi sredi za racune koji uvek stizu na vreme i koje treba da platim na vreme e sad da li sam imao adsl uslugu to nije bitno.Router je spakovan i spreman za vracanje ako neko planira uvodjenje ADSL-a neka bezi shto dalje od ptt-a ne znam za ostale gradove ali ovde u Vranju je katastrofa.
[ snake_master @ 30.06.2008. 15:48 ] @
Meni se sinoc opet zaglupeo ruter. Ostavio sam da utorrent skida neke fajlove, jutros kada sam pogledao vidim da je zaglavio. Ne znam da li mi se to desava zato sto sam ostavio 2 fajla na seed po 1kB, i dva na downloadu sa max uploadom 1kB, i kada se zavrsilo skidanje jednog od dva fajla, poceo je sledeci koji je bio na queued, stigao je do 7% i sve je stalo!

Jutros resetujem ruter i sve proradi normalno, opet utorrent + surf radilo mozda 30min , i opet se ruter zaglupi, jos jedan reset i radi opet.

Koliko cesto resetujete ruter?
Da li se ruter zaglupi zato sto sam toliko opteretio utorrent? Konekcija je 512/64kb...

[Ovu poruku je menjao snake_master dana 30.06.2008. u 16:59 GMT+1]
[ Fac Ut Vivas @ 30.06.2008. 16:22 ] @
Ako misliš na Sagem F@st 1201S onda je odgovor nikada. Sada sam pogledao log i ovo je šesti dan kako radi, verovatno sam ga resetovao kada je bilo problema sa protokom.
Mislim da ne bi trebao da imaš probleme sa brzinom uploada, ja konstantno seed-ujem oko 15-16 KB/s preko noći i radi bez problema. Mislim da sam negde čitao da možeš da imaš probleme sa brojem konekcija u smislu ako imaš nakačeno 200 peerova po torrentu.

Možda bi mogao da pitaš da ti zamene router, možda je pokvaren. Možda ti je problem sa paricom, loša telefonska linija. Imaš sa leve strane u opcijama Advanced Status -> Statistics -> ADSL.
Kada klikneš tu otvoriće ti se tabela. Pogledaj koje su ti vrednosti pa paste-uj ovde da uporedimo.
[ Fac Ut Vivas @ 30.06.2008. 16:26 ] @
@tesla017

Proveri sa nekim iz okoline ko isto ima PTT ADSL kako mu radi, jer je moguće da ti imaš neke probleme sa linijom koji nisu vezani za provajdera. Takođe možeš da zamoliš nekoga ko ima ADSL kod Verata ili Euneta ili nekog drugog provajdera da ti kaže svoj user name i pass da probaš kako ti radi sa tim drugim provajderom.
[ snake_master @ 30.06.2008. 18:06 ] @
Malopre mi se opet zaglupio. Od juce cesto mu se dogadja... prvih par dana ili bude ili ne...

Evo okacicu sliku da uporedimo.

Ovako... Na tavanu mi je na glavni kabl privezan jedan koji ide na prvi sprat tj. kod mene do racunara. Ne pristupacno mi je bilo da na tavanu stavim spliter i vodim jos jedan kabl do moje sobe pa sa ga stavio na ovaj koji ide do PC, znaci ispred racunara pa onda u njega utakao telefon i ruter. U prizemlju sam uzeo jos jedan spliter za postojeci telefonski aparat. Prvo sam sumnjao na njega, ali kada mi se zapucao ruter sinoc oko 02h a niko nije razgovarao na tel. onda mi je to malo nelogicno...
Za telefonsku centralu znam samo da je digitalizovana pre par godina kad i ostale u gradu...

utorrent:

global max connection 100
max connected peers per torrent 50
max of upload slots per torrent 2
max of active torrent (DL or UL) 4
max of active torrent download 2

port forwarding uradjen.

[ tesla017 @ 30.06.2008. 19:16 ] @
Brate katastrofa.Da li mozesh da verujesh da nemogu da se konektujem na web server na routeru.Znaci meni je ruter podeshen na static IP adrese tako je radio celo ovo vreme i sada kada ukucam u web browseru 192.168.1.1 dobijam adresa ne postoji.Inace mi ide sa routera na switch pa na ostale racunare.probao sam sve varijante i ne radi.Ali treba mesec dana da ih zovem da bi mrdnuli svoje guzice i radili svoj posao kako treba.Dva dana objashnjavam debilima koje mi lampice svetle i oni meni ladno poshalju racun na vreme a nema veze shto glupavi internet ne radi...
[ savo26 @ 30.06.2008. 19:37 ] @
Ja bih da se malo umesam. Dva meseca koristim PTT adsl I prezadovljan sam
uslugom! Centrala Beograd-Miljakovac ,ISDN tel. prikljucak, modem-ruter
SAGEM i sve radi OK.Posle 16 meseci EUneta I njihovog ogranicavanja
saobracaja ovo je totalno pozitivno drugacije! Sve u svemu ziveo MIK kod I
ako bude problema idemo kod sledeceg provajdera.Pozz
P.S. Probaj da otkacis switch I da povezes ruter I jedan komp!
No virus found in this incoming message.
Checked by AVG.
Version: 8.0.101 / Virus Database: 270.4.3/1526 - Release Date: 6/30/2008
8:43 AM
[ kristi1 @ 30.06.2008. 19:41 ] @
@snake_master

Po meni nisi dobro povezao. Sta ce ti spliter u prizemlju ispred telefona, znaci ako imas dva telefona, na glavni utikac ubodes spliter pa iz njega ide direktno u ruter, a u drugi izlaz ubodes drugi spliter, i iz njega izvedes dva telefona. A ovo ne znam sta si cackao oko staticke na ruteru, ja imam dinamicku ip, i tu nisam cackao nista.

Sad citam da je i @tesla podesavao staticku na ruteru.
[ snake_master @ 30.06.2008. 20:08 ] @
Instalacije zica su vec bile ovakve, ja sam samo dodao spliter.
Koliko sam ja gledao na ovom forumu, ispravno je da se ispred svakog telefona stavi spliter ili microfilter stagod... ako vec ne moze da se poveze na tip:

linija---------spliter---------telefon-------telefon
+
+
ruter

P.S. ova rec "ruter" bi trebala da je ispod splitera.


Ovako sam povezao samo iz tog razloga zato sto nisam u mogucnosti da sa sprata iz te linije tj. iz splitera koji razdvaja ruter i telefon (kako si ti kazao) sprovedem kabl do prizemlja.

Da li moze ovaj telefon u prizemlju da radi bez splitera ili microfiltera? Ovaj lik u posti kad sam uzeo ruter mi rece da teoretski moze da pravi smetnje ali u praksi se nije pokazalo?

Nisam nista dirao u podesavanjima za ruter sem sto sam otvorio port za utorrent. A gde mogu da promenim na dinamicku ip?
[ kristi1 @ 30.06.2008. 20:33 ] @
Jel imas prekid veze kad neko podigne drugi telefon, ako nemas onda je dobro, a dinamicku ip mozes da promenis kad restartujes ruter, onda se automatski promeni. Meni se ucinilo da si cackao nesto oko podesavanja za staticku.

evo kako sam ja povezao: posto imam jednu liniju a 2 tel. ja sam spliter uboo u glavni tel prikljucak u zidu, iz jednog izlaza na spliteru ide direktno u ruter, a u drugi sam uboo drugi spliter i iz njega izveo dva telefona. I nemam nikakvih problema evo ima 16-17 meseci.

linija-------spliter----spliter-----telefon------telefon
|
ruter

ruter treba da stoji ispod prvog splitera
[ snake_master @ 30.06.2008. 20:52 ] @

Evo malopre posto sam poslao zadnji post, radi torrent ja sedim pored racunara i odjednom se sve cetiri lampice se ne gase. Proverim torrent, nista. Otvorim mozillu ukucam google nece. Probam u mozilli 192.168.1.1 nece. Iskljucim ruter pozadi na dugme i ukljucim ponovo ono proradi?
Nisam primetio, da kada se koristi telefon u prizemlju pukne veza. Ako se to desava, jel mora stalno ili moze da bude i sporadicno?
[ kristi1 @ 30.06.2008. 21:08 ] @
Kod mene se desavalo svaki put kad je neko razgovarao na telefon, nisam znao sta je izludeo sam, a ovi u ptt-u pojma nisu imali, dok nisam ukapirao sta i kako. Onako kako si ti povezao, onaj spliter u prizemlju ti nista ne znaci, slobodno mozes bez njega,
[ shut_down @ 30.06.2008. 21:38 ] @
Citat:
snake_master: Evo malopre posto sam poslao zadnji post, radi torrent ja sedim pored racunara i odjednom se sve cetiri lampice se ne gase. Proverim torrent, nista. Otvorim mozillu ukucam google nece. Probam u mozilli 192.168.1.1 nece. Iskljucim ruter pozadi na dugme i ukljucim ponovo ono proradi?
Nisam primetio, da kada se koristi telefon u prizemlju pukne veza. Ako se to desava, jel mora stalno ili moze da bude i sporadicno?


Meni se desavalo isto dok nisam postavio spliter pre telefona. Islo je sporadicno, neki put kada se zapocne razgovor - a neki put kada se slusalica spusti. U pocetku sam ludeo sto mi rapidshare stane na 70ak posto, dok nisam skapirao da neko prica telefonom za to vreme :)
[ snake_master @ 30.06.2008. 21:46 ] @
Nista, ovako cu. Prvo da probam da stavim drugi spliter na telefon u prizemlju. Ako ne bude nista, onda cu da pokusam da promenim nacin povezivanja rutera (kao sto ste predlagali). Pa ako i to ne bude dalo rezultate onda cu da se obratim PTTu. Obavestavacu o daljim desavanjima!

Hvala svima za sad. Nadam se da necete zameriti ako budem imao jos neka pitanja u medjuvremenu.
[ popusicko @ 30.06.2008. 22:04 ] @
Citat:
snake_master: Evo malopre posto sam poslao zadnji post, radi torrent ja sedim pored racunara i odjednom se sve cetiri lampice se ne gase. Proverim torrent, nista. Otvorim mozillu ukucam google nece. Probam u mozilli 192.168.1.1 nece. Iskljucim ruter pozadi na dugme i ukljucim ponovo ono proradi?
Nisam primetio, da kada se koristi telefon u prizemlju pukne veza. Ako se to desava, jel mora stalno ili moze da bude i sporadicno?



Isti simptomi i kod mene.Stane iz cistog mira.Gasenje rutera i ponovo paljenje i adsl proradi neko vreme ali opet stane posle izvesnog vremena.imam jos jedan adsl router ali nisam ga jos probao kako radi.
Ujutru javljam kako radi sa airlive routerom
[ zdr @ 30.06.2008. 23:22 ] @
I meni se to desava, nadam se da ce uraditi nesto povodom toga uskoro, VRLO USKORO!!!
Valjda cita neko od zaposlenih ovaj forum???
[ Fac Ut Vivas @ 01.07.2008. 01:17 ] @
@snake_master

Uporedio sam sa mojim vrednostima i deluje manje više isto. Moj drugar je imao jednom problem sa netom i na kraju se ispostavilo da je bio neispravan telefonski kablić koji je dobio uz router. Kada je imao taj problem vrednosti za ove prve dve, tri stavke su bile znatno drugačije. Kod tebe je, čini se, sve OK.

Što se tiče instalacije sve si dobro povezao sem ako nisi slučajno zabo telefon u prizemlju u pogrešno mesto na spliteru (u konektor za router).

Sad tek vidim da u trenutku kada ti pukne veza ti ne možeš da pristupiš ruteru. To jasno ukazuje da se sam ruter blokira. Proveri da li se greje, stavi ga uspravno (nasloni ga na nešto), probaj da ga hladiš nečim da vidiš da li će raditi, mada najbolje da ga vratiš i uzmeš drugi.
I koji ti je tačno model rutera? Meni na tvojoj slici se razlikuje dosta od menija kod mene.

@tesla017

I kod tebe izgleda ista stvar, ruter se blokira???
[ snake_master @ 01.07.2008. 07:35 ] @
@Fac Ut Vivas

Model rutera je Sagem F@st 1201, tako pise na nalepnici sa donje strane rutera. Ruter sam okrenuo naopako cim sam ga uzeo jer sam primetio da se dosta greje, tako da se oslanja na one delove sa strane sto su malo vislji nego sredina rutera (verovatno znas o cemu pricam) Tako da se ruter oslanja samo ivicama o sto.

Sad su da probam to sa tel. kablicem... (cim se opet zapuca:))

Sinoc sam se setio da skinem splliter i da ruter prikljucim direktno na liniju (negde sam procitao da ADSL moze tako da radi.) Malopre gledam, ruter se zapucao posle 1h rada. Od juce popodne se bas cesto desava, skoro na svakih sat vremena. Prvih 5 dana nije bilo tako, mozda se desilo 2 puta. Izgleda da su mi uvalili neispravan ruter.

@zdr, popusicko

Od kada vam se desava da zablokira ruter?

Popusiko ajde probaj taj ruter pa javi da vidimo da li je do toga.
[ kristi1 @ 01.07.2008. 07:48 ] @
Koji ti je glavni telefon jel onaj u prizemlju ili ovaj gore, probaj da otkacis ovaj drugi telefon i povezes samo glavni naravno preko splitera. To sto se greje nemoj da te zabrinjava, taj ruter se dosta greje ali radi bez problema, ja ga ne gasim ni nocu, nista mu ne fali evo 17 meseci skoro. Ja sam ga povezao preko usb-a posto imam lokalnu mrezu, i potpuno isto radi kao preko lan kartice.
Ako je ruter los zamenice ti ga bez problema nemoj da brines, ali prvo moras da budes siguran da je ruter u pitanju.
[ snake_master @ 01.07.2008. 09:58 ] @
Citat:
kristi1: Koji ti je glavni telefon jel onaj u prizemlju ili ovaj gore, probaj da otkacis ovaj drugi telefon i povezes samo glavni naravno preko splitera. To sto se greje nemoj da te zabrinjava, taj ruter se dosta greje ali radi bez problema, ja ga ne gasim ni nocu, nista mu ne fali evo 17 meseci skoro. Ja sam ga povezao preko usb-a posto imam lokalnu mrezu, i potpuno isto radi kao preko lan kartice.
Ako je ruter los zamenice ti ga bez problema nemoj da brines, ali prvo moras da budes siguran da je ruter u pitanju.



Glavni telefon je u prizemlju, posto je na taj kabl zavezan ovaj koji ide do racunara. Cudi me sto je prvih 5 dana radilo sve koliko toliko dobro, mozda sam 2 -3 puta morao da iskljucim-ukljucim ruter a od juce katastrofa!

Naravno, hocu prvo da se uverim da li je do mene da mi ne bi dzabe menjali ruter ako ovaj radi a da posle opet imam problema. Ako bas ne bude moglo nista zadnja solucija je da zovnem PTT i da vidim mogu li da mi zamene ruter.


[ zdr @ 01.07.2008. 13:51 ] @
Citat:
@zdr, popusicko

Od kada vam se desava da zablokira ruter?



Ima vec jedno dve nedelje ako ne i vise. Znaci samo reset pomaze!
I bas bas bas bas ide na zivce!!!!!!!!!!!
[ stojanovic predrag @ 01.07.2008. 17:54 ] @
Moje iskustvo sa Telekomom Srbije je vise nego prijatno.Iz Jagodine sam i uveo sam ADSL krajem aprila.Ugovor i modem sam dobio za nepunu radnu nedelju od podnosenja zahteva na njihovom sajtu.Modem je Huawei HG 510 i sa instalacijom nisam ima nikakvih problama,jednostavno sam prikljucio kablove i automatski se aktivirao.Dosad nisan imao nikakvih prekida,skidam preko uTorrent-a 1.7.7 24h non-stop.Koristim antivirus zastitu BitDefender Total Security 2008,i firewall Comodo.Zelim ostalim korisnicima bolji protok i manje prekida.
[ nikola87 @ 02.07.2008. 00:39 ] @
kad ce ljudi vise shvatiti da ptt nije isto sto i telekom?
[ Aleksandar Đokić @ 02.07.2008. 02:19 ] @
Citat:
Zelim ostalim korisnicima bolji protok i manje prekida.


i posle ovakvog posta zelish da ti poverujemo...
[ popusicko @ 02.07.2008. 22:46 ] @
Tek veceras je ptt adsl proradio kao u stara dobra vremena.Mogu u tehnickoj podrsci skidati odgovornost sa sebe koliko hoce ali problem je skroz i sasvim do njih.Nesto im se zaglupilo i baje nisu znale da nadju kvar.Ni promena routera i splitera nije pomogla.Zaglupi se router nasumice i samo hardverski reset je pomagao.U ns sam na ptt adsl-u od septembra 2006 i do sada je ovo najduzi prekid interneta.Bilo je jos dva - tri puta prekida ali kracih od ovog.Dacu im jos malo sansu.
[ snake_master @ 02.07.2008. 23:28 ] @
Citat:
popusicko: Tek veceras je ptt adsl proradio kao u stara dobra vremena.Mogu u tehnickoj podrsci skidati odgovornost sa sebe koliko hoce ali problem je skroz i sasvim do njih.Nesto im se zaglupilo i baje nisu znale da nadju kvar.Ni promena routera i splitera nije pomogla.Zaglupi se router nasumice i samo hardverski reset je pomagao.U ns sam na ptt adsl-u od septembra 2006 i do sada je ovo najduzi prekid interneta.Bilo je jos dva - tri puta prekida ali kracih od ovog.Dacu im jos malo sansu.


Jesi li probao onaj drugi ruter? Kako s njim radi? Jel ti se i dalje desava da se ruter zaglupi??? Jel se i taj drugi zaglupljivao?

Ja probao i da reinstaliram ceo sistem, mislio sam da je do toga, i Kristi1 mi je pomagao (hvala, druze!) al ne vredi, danas oko 16h odradio format HDD, instalirao Win, eto ti ga u 20h zablokira ruter opet! Malopre oko 00h opet!

Trazio sam da kupim drugi spliter, al ga niko ne drzi u prodaji. Probacu sutra jos negde da potrazim.

Samo me interesuje, da li moze da bude do splitera, jer kada mi se ruter zaglupi, ne mogu uopste da mu pristupim u podesavanja preko mozille na 192.168.1.1, nego moram da ga iskljucim i ponovo ukljucim da bi pristupio podesavanjima, ali tad vec proradi i veza ka netu takoreci pocne da radi normalno! Pazi malopre 00h, niko mi tada ne telefonira u kuci, pa da zbog podignute veze nastane prekid!


@ popusicko

Jesi li i ti imao slicne simptome?



[ popusicko @ 02.07.2008. 23:51 ] @
Ne da sam imao slicne nego u dlaku iste.Ne mozes routeru pristupiti preko ip adrese bez hard reseta(ali ne uvek-nekad i dopusti).Sa airlive adsl routerom je potpuno ista situacija ali on napise not connected a ne acces denied ili waiting for isp kao na sagemu.postepeno se popravljalo zadnja dva dana dok veceras od recimo 16:00 nije ni jednom pukao net.
A sve ocekujem da ping stane posto sam stalno imao u pozadini ping -t www.ptt.yu
Inace zadnjih dana je i ping ka ptt-u bio velik i mnogo je skakao.

Jbg mi korisnici uvek prvo mislimo da je kod nas kvar i izokrenemo sistem naglavacke dok ne utvrdimo da nije do nas.
Dobri su u teh. podrsci tacnije ona simpaticna i ultraljubazna devojka koja se na sve nacine trudila da mi dokaze da router nija dvanaest nula jedan nego hiljadu dvesto jedan i da je on pogresno setovan.
[ snake_master @ 03.07.2008. 07:36 ] @



@popusicko


Koliko sam ja shvatio ti si vec duze vreme korisnik i ranije ti se nije desavalo ovo, tek u zadnjih 10ak dana? Znaci instalacija telefonskih kablova ti je ispravna cim je ranije radilo dobro,
Ja non stop gledam da li sam ja dobro povezao sve, brine me kakva je instalacija kablova na tavanu, sve mislim da je do toga...

Praticemo, pa cemo videti sta ce biti...
[ ademare @ 03.07.2008. 20:21 ] @
Zbog te ili slicne "plavuse" iz tehnicke podrske ja sam napustio PTT bez obzira na nesto nizu cenu. Na moje pitanje da li pored sebe imate kompjuter i internet ladno je odgovorila NE.
[ altasmc @ 04.07.2008. 00:37 ] @
Evo i ja sam imao iste simptome kao i vi. Izgleda (ili sta vec) da su radili nesto, pa je dolazilo do prekida. Od juce sve radi kako treba.
[ snake_master @ 04.07.2008. 06:54 ] @


I kod mene se bitno popravilo ali jos nije najbolje... Ja sam probao drugi spliter na telefonu u prizemlju, ali vec pre toga sam primetio poboljsanje (radilo je bez prestanka vise od 12h), tako da je verovatno do PTT bilo sva ova guzva.



[ madmax-wifi @ 10.07.2008. 16:18 ] @
Vidim da je od poslednjeg posta proslo 6 dana...
Kakva je sada situacija dali nekog jos muci problem zaglupljivanja ADSL rutera kod PTT-a...?

Mene muci isti problem ruter mi se zaglupljuje konstantno, i jako se greje...
Nekada izgura 20h nekada 12h a nekada samo 1h-2h...

Koristim PTT ADSL u Subotici
Ruter Sagem 1201

Mada moram priznati ruter mi se poceo zaglupljivati od kada sam poceo da skidam torente (ne znam dali to ima neke veze)...
Inace sve je perfektno podeseno...
Promenio sam IP opseg u lokalu...
Pristup ruteru je dozvoljen samo sa jedne IP adrese...
Napravljen je port forwarding za torente...
Ma sve je nastelovano 100% kako treba...

Neznam sta bi to moglo biti...
Nisam se dosada obracao ovima u PTT-u
Pa me zanima neki savet sta kako itd...
[ npero @ 11.07.2008. 07:26 ] @
Citat:
madmax-wifi: Vidim da je od poslednjeg posta proslo 6 dana...
Kakva je sada situacija dali nekog jos muci problem zaglupljivanja ADSL rutera kod PTT-a...?

Mene muci isti problem ruter mi se zaglupljuje konstantno, i jako se greje...
Nekada izgura 20h nekada 12h a nekada samo 1h-2h...

Koristim PTT ADSL u Subotici
Ruter Sagem 1201

Mada moram priznati ruter mi se poceo zaglupljivati od kada sam poceo da skidam torente (ne znam dali to ima neke veze)...
Inace sve je perfektno podeseno...
Promenio sam IP opseg u lokalu...
Pristup ruteru je dozvoljen samo sa jedne IP adrese...
Napravljen je port forwarding za torente...
Ma sve je nastelovano 100% kako treba...

Neznam sta bi to moglo biti...
Nisam se dosada obracao ovima u PTT-u
Pa me zanima neki savet sta kako itd...


Najverovatnije ti je problem broj konekcija na torentima, smanji broj konekcija u torentima i onda testiraj.
[ nikola87 @ 11.07.2008. 12:47 ] @
kao sto rece npero, to je problem sa konekcijama 100%

kad sam koristio bezicni, imao sam naviku da ostavim po 10-15 torrenata odjednom, ali sam video da to ne moze da radi na adsl-u posto mi se svaki put morao da restartujem ruter..



...nego..da li se vratilo stanje u normalu?




[ altasmc @ 12.07.2008. 12:35 ] @
Ljudi, evo kod mene se vratio problem od pre nedelju i kusur dana. Opet se ruter zakuca posle 1-2h, a bogami i manje, pa samo restart pomaze!
Jel kod nekog isto?
[ dakuri @ 16.07.2008. 21:34 ] @
Evo jos jedan sa problemom

samo sto je ovde router TP-Link TD-8811

desi se ovo slika clip1

kada ga resetujem

desi se slika clip_21

ukljucena svega 2 torrenta.

[ snake_master @ 16.07.2008. 21:58 ] @

Citat:
altasmc: Ljudi, evo kod mene se vratio problem od pre nedelju i kusur dana. Opet se ruter zakuca posle 1-2h, a bogami i manje, pa samo restart pomaze!
Jel kod nekog isto?


Slicna stvar, samo veci vremenski interval isti simptomi kao ranije, ne znam dal mnogo da kukam mozda proradi, ili ako kazem da ne radi lose onda obavezno posle toga stane!

Da ne ureknem:)
[ kristi1 @ 16.07.2008. 22:02 ] @
I meni nesto u zadnja dva dana sporije otvara stranice, doduse ne zakucava imam net, ali jutros kad sam se probydio nisam imao, bila je crvena lampica. Posto sam restartovao ruter lampica je pozelenela, znaci sigurno opet nesto petljaju i 100% je do njih.
[ factor @ 16.07.2008. 22:37 ] @
Koristim ptt adsl od petka prosle nedelje, router TP-Link TD-8811 preko wireless routera USR5463, staticke ip adrese, sve radi skoro savrseno. Speed testovi uvek pokazuju ~860/102, torrenti rade ok (testirao sa open office, preko 100kBps), ponekad MSN gubi vezu (Miranda IM) juce se prvi put desilo da je pucala veza na 15-tak minuta oko ponoci. Kakvi su vama rezultati na speed testovima, speedtest.net, beocity?
[ Jbyn4e @ 17.07.2008. 08:42 ] @
Sto se tice pucanja veze nocaske, lepo stoji na pttovom sajtu:
Citat:

: Obaveštenje!

Zbog radova Telekoma na redovnom održavanju mreže dolaziće do otežanog rada i prekida Internet saobraćaja po sledećem rasporedu:
- 16.07.2008. godine, u periodu 18h - 20h, na području mrežnih grupa 010, 019
- 17.07.2008. godine, u periodu 00h - 06h, na području mrežne grupe 011


Dakle, sve regularno...
[ snake_master @ 17.07.2008. 08:57 ] @
Citat:
Jbyn4e: Sto se tice pucanja veze nocaske, lepo stoji na pttovom sajtu:


Dakle, sve regularno...




Uporno trazim na ptt-ovom sajtu tu informaciju, ali ne mogu da nadjem. Mozes li da napises link?
[ Jbyn4e @ 17.07.2008. 10:02 ] @
Pazi kad su u medjuvremenu izbacili obavestenje! Verovatno zato sto je sad to vec proslo vreme... bilo je bukvalno prva informavcija na www.ptt.rs, znaci izmad onog gde sad stoji
Citat:

Upozorenje!

Primećene su zlonamerne elektronske poruke ....

sad vise nema, izgleda da je neko bio bas azuran :)
[ snake_master @ 18.07.2008. 10:37 ] @
Obavestenje sa PTT-ovog sajta:

Zbog radova Telekoma na redovnom održavanju mreže dolaziće do otežanog rada i prekida Internet saobraćaja po sledećem rasporedu:
- 18.07.2008. godine, u periodu 00h - 05h, na području svih mrežnih grupa
- 18.07.2008. godine, u periodu 19h - 21h, na području mrežne grupe 020
[ mixman @ 20.07.2008. 00:02 ] @
I telekomovci su imali kojekakve stajke manjih razmera ili npr ukoliko adsl uredjaj ostane bez napona, biva resetovan..... treba mu 15-30 min da se nakaci na centralu. Sada je ok 1:00 AM 20 jul 08

T-com telekom hrvatske adsl cene
„promet:neograničen
brzina: do2Mbit/s
Za super surfere koji skidaju filmove, glazbu, i razne druge sadržaje te gledaju online filmove.
cijena:178 kn/mjesečno” ~ 1780 din i sta sve jos dobijaju

http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/
[ markomix @ 20.07.2008. 00:42 ] @
178 kuna je oko 1950 dinara, ali naravno ne sme da se ne spomene da su u Hrvatskoj duplo vece plate
[ snake_master @ 20.07.2008. 07:30 ] @


Ne bih da offujem, ali prosto moram samo jednu poruku.

Pogledajte ovu ponudu iz komsiluka:

http://www.optima.hr/za-po-doma/internet/optidsl

Jeste da ima pristupna taksa, ali brzine...

[ zdr @ 03.08.2008. 23:37 ] @
Jel se jos nekome desilo da se zapuca modem u proteklih 3-4 dana??? Samo restart pomaze...
Jel opet ptt ima neke 'poteskoce' ili mi riknjava oprema?


Hvala na odgovorima....
[ NenadSM @ 04.08.2008. 00:23 ] @
Desavalo se i meni. Ne crkava ti oprema, nego oni nesto cackaju.
Danas se nije desilo, ali proteklih par dana jeste i to cesto.
[ zdr @ 04.08.2008. 08:19 ] @
Oh Boze.... Pa dokle vise!!!??

Treba da skinem nesto sa neta, a ne mogu da ostavim komp duze od tri sata da radi jer mi prekine svaki DL... Da bar kazu kad ce da se to sanira pa da ne ukljucujem racunar do tada, poskupila struja - da ne trosim bezveze... :-S
[ incognito @ 08.09.2008. 16:09 ] @
Da ne otvaram novu temu, da priupitam je l' neko ima trenutnih problema sa PTT-ovim ADSL-om? Torrent i HTTP/FTP download uglavnom fino sljakaju, ali mi se cini da se desavaju mikro-prekidi u konekciji koji vecinu TCP socket konekcija pohebu. Generalno se manifestuje time sto se naprasno izloguje iz MSN Messenger-a i gTalk-a, da bi se za tren opet ulogovao, sto je, pre svega, mighty annoying za ljude koji imaju ukljucene notifikacije kad se neko uloguje a imaju nesrecu da me imaju u listi. Ne znam samo da l' da sumnjam na djubre od modema/rutera koji ti velikodusno daju na upotrebu (TP-Link neki, dobavlja im ga Netix) posto ako je do toga lako mogu naci pristojniji ruter, ili je se nesto pokarabasilo sa samim linkom.

Takodje, cak i za speedtest.net je preveliko odstupanje od 'obecane' i 'dobijene' brzine u bilo kom delu dana/noci... Na konekciji koja je zvanicno 1536/192 kbps, downlink na speedtest.net-u nikad ne prelazi 1300kbps, a uplink se uglavnom penje do max 155kbps (a sam ruter prijavljuje da je ADSL konekcija procenjena na 188kbps uplink-a, no ajd' necu da sitnicarim za 4kbps). Poredjenja radi, ovde u firmi gde imamo dve lelekomove ADSL konekcije nijedna od njih ne pada ispod 1400kbps za downlink i uglavnom se mota oko 170kbps za uplink... Kakva je situacija kod drugih sapatnika na PTT net-u?

[ snake_master @ 08.09.2008. 16:21 ] @
Torrenti dobro rade preko 50Kb, imam instaliran Gtalk, i nije mi se dešavalo ništa slično kao tebi, bar dok sedim za računarom, nisam primetio, a i ako negde odem, kada se vratim još uvek sam ulogovan u Gtalk. U poslednjih 7-10 dana mi se dešavalo da se veza zaglupi ponekad, da li nešto čačkaju ili je zbog rutera nem' pojma.

Inače ruter je Sagem 1201.

speedtest pokazuje od 460kb DL i 40UL, što je normalno, bar mi je tako uvek do sada pokazivalo.
[ incognito @ 08.09.2008. 17:45 ] @
Pa i ja ostanem ulogovan jer se klijenti reloguju, ali puca i to bez ikakvog pravila (as in - ako previse opteretim download ili upload), ponekad cak nece ni google da otvori, ali se vrlo brzo normalizuje... E sad, da se to desava jednom u par sati ne bi mi toliko smetalo, ali kad ti stucne konekcija 10 puta za 20 minuta to vec nije bezazleno i prilicno smeta... Kao sto rekoh, sa protokom nemam problema (sem sto je on avg. 20% manji nego sto je 'obecano'), ali ova stucanja mreze me dovode do ludila...
[ snake_master @ 08.09.2008. 18:45 ] @
Nije mi toliko često. Preksinoć je veza pukla, i evo pre pet minuta. To je počelo u skorije vreme, ali nije tako često kao tebi. I kad se net zaglupi, Gtalk pokušava da se reconectuje, ali dok je ne resetujem ruter, ne može ništa da radi.

Verovatno nešto rade... videćemo kako će biti narednih dana, ako ti se to i dalje bude dešavalo, počni da sumnjaš na ruter, ali ne mora da znači, pogledaj u ovoj temi postove od pre dva meseca, i meni je veza pucala na svakih sat a ipak je bilo do njih.
[ kojovici @ 08.09.2008. 19:28 ] @
I meni takodje u poslednjih nedelju dana sve cesce puca veza, poslednji put pre 10 minuta, a u toku jucerasnjeg dana 5 ili 6 puta za nekoliko sati.
[ incognito @ 08.09.2008. 22:13 ] @
U medjuvremenu prikljucio D-Link DSL-502T umesto ovog TP-Link-a, za sad veza ne puca, down/uplink tera istom brzinom a koliko ce se gusiti znacu za dan-dva... Ako u medjuvremenu pocne da puca konekcija sa istim simptomima kao i pre, znacu da nije do modema nego do PTT-a...

Inace, meni veza nije ni pucala u klasicnom smislu, ono - da ima primetan down time... Vise je rec o sitnim glitchevima koji su dovoljni da prekinu TCP socket...
[ snake_master @ 09.09.2008. 14:27 ] @

Offtopic:


Jesu li vama stigli računi za PTT adsl? Meni još uvek nije ili me je poštar zaboravio:) Do kada može da se plati, znam da je zvanično do 15. jel neko platio kasnije i kada isključuju net u slučaju ne plaćanja?

[ kristi1 @ 09.09.2008. 14:46 ] @
Meni je stigao danas, a stici ce i tebi ne brini :) a rok je do 15. mada mozes da prolongiras koji dan bez problema.
[ Hackman @ 19.09.2008. 01:26 ] @
Meni je stigao osmog i već sam ga platio.
[ snake_master @ 19.09.2008. 07:57 ] @
Meni je stigao tek 17og i tad sam ga platio. Pre toga sam kontaktirao korisnički servis e-mailom da mi pošalju podatke da bih uplatio preko naloga za prenos i oni su mi za 15min vratili odgovor, međutim nije imao "poziv na broj", tako da sam morao da sačekam da mi stigne račun.

Sve pohvale za brz odgovor korisničkog servisa, ali nažalost sa nepotpunim informacijama...
[ Hackman @ 23.09.2008. 01:19 ] @
> Ja tih problema nikada nemam uvek mi dođe račun do desetog petnestog u
> mesecu, jedino ja ponekad ne platim na vreme pa mi dođe opomena ali to se
> retko događa.
[ tesla017 @ 23.09.2008. 10:44 ] @
Sve je samo do kvalitetnije opreme.Imao sam onaj Sagem modem tad sam imao previshe preoblema a i modem je sam od sebe ispadao i zaglepaveo ponekad.Sada mi je stigao TP-Link router na njemu zakaceno TP-link switch pa na switch-u 6 racunara i evo otkako sam njega dobio radi mi sve cak i MSN i ne secam se kad je zadnji put bio ugashen i extra radi.Trebao bih da povecam protok na maximum-u pa me zanima da li neko ima najveci paket i kako se ponasha?Uskoro izmedju modema i switch-a ide Mikrotik za ogranicavanje protoka i sa TP-LINK Wireless karticom (Atheros chip) za WiFI pristupnu tacku u kuci da mogu da se shetam po kuci sa laptop-om.Prezadovoljan sam i imam veoma lepo iskustvo sa TP-Link opremom svima bih je preporucio...
[ Strale @ 23.09.2008. 19:16 ] @
I ja imam tp-link ruter i fantasticno radi
[ kacica @ 24.09.2008. 23:00 ] @
Nameravam da uzmem PTT net pa sam odlucila da pitam Vas ovde obzirom da vidim da je tema velika nazalost nisam stigla sve da procitam i unapred se izvinjavam ako nesto pitam opet
Naime koristila sam ADSL Telekom skoro godinu dana i on se pokazao kao poprilicno dobar.Obzirom da sam se skoro preselila morala sam da otkazem uslugu kod njih i sad razmisljam da uzmem PTT.
Interesuje me ima li ko od PTT ADSL korisnika u Cacku i kako se on pokazao na nasim Ca centralama ?
Drugo kakve modeme dobijate.Kod Telekoma sam imala cuveni Huawei MT882 i mogla sam ga re setovati na razne nacine -sto je dobro
Kakva je mogucnost setovanja-korekcije kod PTT modema NAT redirekcija i da li je moguce prebacivanje sa automatske PPPoE na Pure bridge.Da li dobijate user name i pass prilikom potpisivanja ugovora ???
[ snake_master @ 25.09.2008. 08:28 ] @
Citat:
kacica: Nameravam da uzmem PTT net pa sam odlucila da pitam Vas ovde obzirom da vidim da je tema velika nazalost nisam stigla sve da procitam i unapred se izvinjavam ako nesto pitam opet
Naime koristila sam ADSL Telekom skoro godinu dana i on se pokazao kao poprilicno dobar.Obzirom da sam se skoro preselila morala sam da otkazem uslugu kod njih i sad razmisljam da uzmem PTT.
Interesuje me ima li ko od PTT ADSL korisnika u Cacku i kako se on pokazao na nasim Ca centralama ?
Drugo kakve modeme dobijate.Kod Telekoma sam imala cuveni Huawei MT882 i mogla sam ga re setovati na razne nacine -sto je dobro
Kakva je mogucnost setovanja-korekcije kod PTT modema NAT redirekcija i da li je moguce prebacivanje sa automatske PPPoE na Pure bridge.Da li dobijate user name i pass prilikom potpisivanja ugovora ???


Kao što neko reče na ovom forumu, tako mi i treba kada sam svog provajdera hvalio na sva usta, sad ima mnogo korisnika, pa više nije tako dobra usluga. Šalim se:) Ja koristim PTT već 3 meseca na centrali 354-xxx u Čačku, dobro radi nisam imao većih problema osim u par navrata kada su verovatno nešto radili na mreži. Dobio sam ruter Sagem 1201, dobro radi, ponekad se zaglupi pa mora da se resetuje, download je super 50-52Kb. Dobijaš user i password, to ti je ustvari broj tvog telefona. Mogu da se vrše izmene u podešavanjima rutera, ja nisam prokušavao da prebacim sa PPPoE na Pure bridge, jer mi nije trebalo a ovako mi radi extra.

Ako ti znači nešto, što nema ugovorna obaveza, onda potpiši za PTT, jer ja sam najviše zbog toga uzeo PTT, ali ako si zadovoljna sa Telekomom, možeš i da ostaneš kod njih, najave su za IPTV ako bi možda uzela tu uslugu, a imaš i ovaj popust 1 dinar do kraja godine kod Telekoma pa mu to dođe isto kao i popust kod PTTa.
[ espresso @ 25.09.2008. 11:11 ] @
Meni se na svakih nekoliko sati na ruteru upali crvena dioda na indikatoru za internet i naravno nemam net dok ne resetujem. To mi se nije dešavalo prvih meseci korišćenja već sam danima mogao da budem na netu bez resetovanja.
Da li još neko ima ovaj problem? Ne koristim torent pa nema reči o zaglupljivanju zbog prevelikog broja konekcija. Ne znam da li je do rutera ili do ptt a da kontaktiram podršku nema smisla jer ne izlaze u susret. Ja bih kupio novi ruter ako on pravi problem.
[ snake_master @ 25.09.2008. 14:41 ] @

Što se mene tiče trenutno nemam nikakvih problema sa netom, međutim kad god sam to ovde potvrdio odmah mi net stane da radi. Da vidim da li se sada tradicija nastavlja:)
I meni se isto dešavalo u početku, ima o tome dosta na ovoj temi, verovatno nešto rade, ako ti se i posle 7-8 dana nastave isti problem okreni korisnički servis.
[ espresso @ 26.09.2008. 07:26 ] @
Citat:
snake_master:verovatno nešto rade, ako ti se i posle 7-8 dana nastave isti problem okreni korisnički servis.

Ovo traje već najmanje 2 meseca. Kada kontaktiram podršku, oni me za sve probleme upućuju na lokalnu podršku koja je raspad. Tu podršku čini samo jedna žena koja radi sklapanje ugovora. U pošti i ne znaju da je ptt internet provajder. Kažem samo jedna ili dve osobe u celoj pošti znaju za adsl. Portir neće da me pusti; šalje me u korisnički centar Telekoma, kaže "Nema toga ovde". Čak ni račun ne mogu da platim na šalteru jer ne znaju o čemu se radi. Kažu "Ovo ti je nešto za Beograd". I tako se svaki put ubeđujemo.
[ snake_master @ 26.09.2008. 08:23 ] @
@espresso

Kada sam ja imao problem sa plaćanjem računa, samo sam insistirao da je to račun JP PTT i gde ću da ga platim nego na šalteru Pošte. Od tada više nemam taj problem:) Što se plaćanja računa tiče, treba da budeš drzak, pa će se sledeći put sa tobom ophoditi kako treba. Isto i za net ako ti ne radi dobro, traži da ti zamene ruter. Ali pre toga moraš biti 100% siguran da je do rutera, da on pravi problem. Ako imaš nekog, pozajmi ruter na par dana pa probaj kako će da radi, ako bude sve ok onda je do toga. Tada već možeš kupiti ruter ako te mrzi da se ubeđuješ sa korisničkim servisom.
Jel ti ranije sve dobro radilo?

Probaj i da tvoj ruter daš nekom ko ima instaliran Adsl da proveri kako radi...
[ espresso @ 26.09.2008. 15:03 ] @
Kao što sam napisao, radio je net normalno do pre neka dva meseca.
Zvaću ih ali se plašim da ću ostati i bez ovog rutera dok ga oni "pregledaju" nekih mesec dana.
[ NickS @ 28.09.2008. 00:31 ] @
Imam veliki problem sa PTT ADSL-om već dve nedelje. Prvo što se retko konektujem iz prve, kao da imam stari Dial up. Drugo, i kada mi uspe da se konektujem, otvori se jedna stranica i onda muk. Moram da se rekonektujem (što opet ne uspe iz prve) kako bih otvorio drugu stranicu, zatim rekonekt za treću i tako redom već dve nedelje. Download mogu samo da sanjam. Bilo je problema ove vrste i ranije ali nisu trajali duže od 24h i zaista nisu bili učestali ranije.

Da li neko ima ili je imao sličan problem kod ovog provajdera?

P.S.
Imam ASUS AAM6000UG USB modem i povezan sam preko centrale CENTAR u Beogradu (32xx-xxx).
[ Zoran037 @ 15.10.2008. 10:40 ] @
Imam Adsl PTT lokacija Krusevac.Da li se jos nekom desava da u vecernjim satima protok pada na nulu i sve to u odredjenim intervalima.Ujutru je sve u redu.To mi se desava u zadnjih 10 dana.

[ sekvoja @ 31.10.2008. 13:34 ] @
Danas se konektujem kad ono pristupna brzina 786,4 Kbps...
A ja ocekivao barem 1 mb (imao 512) :)
[ incognito @ 31.10.2008. 13:50 ] @
Sta se bunis, korisnici paketa od 512 i 1024 kbps su dobili 50% ubrzanje, opet su najgore prosli oni koji najvise placaju sa ubrzanjem od samo 33%.

Inace, kad sam vec ovdi, vec 2 meseca (bez malo, od 6. septembra) sam na PTT-u i ja jos nista od njih nisam dobio, tj. nikakav rachun niti ista tome slicno, a nisu me ni iskljucili (mozda pretpostavljaju da zato sto su mi dali djubre modem ionako ne mogu da koristim link ). Kako funkcionise placanje kod njih? Ili da cutim i da se pravim lud k'o sto komsija ne placa kablovski posto su ga tamo negde u papirologiji izuzeli
[ sekvoja @ 31.10.2008. 13:57 ] @
Nije da se bunim, 100% sam zadovoljan sa PTT-om, mislim cak da ce i oni povecati kao i SBB, duplo... Ili to ili da gube korisnike. Samo budala moze da placa vise a da dobija manje... Cek da i ostali povecaju pa ce se sve srediti.

PTT ce onda opet biti u vrhu kao i do sad.

A sto se tice placanja, meni redovno stizu racuni, ako propustim jedan mesec stize opomena...
Ne znam sta da ti kazem, samo ti ne placaj pa kad ti stigne odjednom 5-6 racuna... :)
[ incognito @ 31.10.2008. 14:07 ] @
Pa ne moze PTT samoinicijativno da poveca brzine, ne moze niko sem Telekoma posto je ADSL infrastruktura njihova - koliko Telekom pusti, toliko mogu drugi da nude. A Telekomu se uopste ne zuri - znaju odlicno da 95% korisnika ADSL-a isti koristi zato sto nema drugog izbora, pa SBB moze i da utrostruci brzine i prepolovi cene - ADSL ce ostati otprilike na istom nivou... Inace meni mnogo teze pada sto je upload link nepromenjen... Sada je odnos 1:12, verovatno nigde zabelezen u svetu...

A ovo s racunima mi skroz cudno, moracu da ih cimnem da vidim sta se desava...
[ snake_master @ 31.10.2008. 16:47 ] @
Citat:
sekvoja: Danas se konektujem kad ono pristupna brzina 786,4 Kbps...
A ja ocekivao barem 1 mb (imao 512) :)



Kod mene i dalje stoji u podešavanjima rutera 510/60kbs a speed.io mi je izmerio 430/48kbs...
[ oxan @ 01.11.2008. 12:00 ] @
valjda je na temu
podneo sam telefonom zahtev za adsl 22.9.2008. i ni traga ni glasa od telekoma. na ino telefonu kazu zahtev je registrovan. saljem email da urgiram i vrati mi se nesto kao zauzeti smo zovite info tel. inace sam u mirijevu, zgrade.
jedna poznanica, negde u centru stanuje, podnela negde kad i ja, i posle 7 dana sve obavila!
molim ako ima neko od forumasa iz ptt da mi pogura prikljucenje, jer prolazi promo period.
[ Krle @ 02.11.2008. 10:28 ] @
Telekom i Ptt su dve različite firme.
Ako si podneo zahtev kod Telekoma, onda proveri na 9813.
Inače, promotivan period je trajao do 1.11.

[ ORCA 2 @ 02.11.2008. 10:37 ] @
Citat:
oxan: valjda je na temu
podneo sam telefonom zahtev za adsl 22.9.2008. i ni traga ni glasa od telekoma. na ino telefonu kazu zahtev je registrovan. saljem email da urgiram i vrati mi se nesto kao zauzeti smo zovite info tel. inace sam u mirijevu, zgrade.
jedna poznanica, negde u centru stanuje, podnela negde kad i ja, i posle 7 dana sve obavila!
molim ako ima neko od forumasa iz ptt da mi pogura prikljucenje, jer prolazi promo period.


--
Kako na realizaciju zahteva za uslugu ADSL utiče više činilaca, kako što su: da li je telefonski priključak na dvojničkoj, PCM ili FMUX uređaju, da li je na centrali instalirana neophodna oprema za uslugu ADSL, kao i broj raspoloživih slobodnih portova (ukoliko centrala zadovoljava uslugu), ne može se precizirati vremenski period pozitivnog rešavanja zahteva.



Zahtev za uslugu ADSL, nakon evidentiranja, a po ispitivanju tehničkih mogućnosti, ukoliko su svi gore pomenuti činioci ispunjeni se realizuje po hronologiji čekanja.



Telekom Srbija a.d. se svakako trudi da zahtev za uslugu ADSL, u slučaju ispunjenih uslova, realizuje u najkraćem mogućem roku



O statusu zahteva možete se informisati slanjem e-mail na [email protected] (sa obavezno navedenim brojem telefonskog priključka za koji je podnet zahteva za uslugu ADSL), a na drugi način, pozivanjem Kontakt centra 9813.



Adrese korisničkih servisa možete pogledati na našem sajtu na adresi:

http://www.telekom.nadlanu.com...orServis.aspx?ac=solo&br=2.


Ukoliko zahtev proveravate preko Kontakt centra 9813, potrebno je da se informišete da li je zahtev prekinut. Ukoliko jeste, znači da ne postoje tehničke mogućnosti za realizaciju. Ukoliko zahtev nije prekinut, operater Kontakt centra će imati uvid u Vaš zahtev i znaće da li su tehničke pripreme odrađene, da li je korisniku poslato obaveštenje i da li je ugovaranje servisa i preuzimanje opreme u toku.
[ oxan @ 02.11.2008. 14:11 ] @
fala na trudu, ali to je meni vec bilo jasno

sve mi se cini da su naprimali mnooogo zahteva, a da nemaju dovoljno opreme ni kadrova.

a kako bi bilo da sacekam do posle nove godine, pa da biram gde cu se prikloniti? sta mislite?
inace vec prodje preko mesec dana od reklamisanog perioda adsl za 1 din mesecno i nista.
[ NenadSM @ 22.11.2008. 23:51 ] @
Kako vam radi net kod PTT-a zadnjih 15 dana ( otprilike nakon ovog "povecanja")
Meni je do tada radio ok. cak sve do 3.11. a od tad puca ko besan.
Zadnjih par dana ne izdrzi u prepodnevnim satima duze od 15 min, popodne i nekako...
Inace sam na ISDN liniji a modem se sagem 1241, paket (1024/128 - pre povecanja)...
Zvao sam korisnicki kod mene u SM, dali mi neko djubre od TP Link modema, isto se desava, samo sto na TP Linku kad nemam net ne mogu ni da mu pristupim :):):). Idem u ponedeljak kod njih, sreca pa kod nas u SM radi zena koja taj posao voli i svaki put je resen problme i bas svaki put je bilo do Telekoma...
[ tesla017 @ 23.11.2008. 08:52 ] @
I jeste do telekoma a poshto su monopolisti i sve shto ima veze sa fiksnom telefonijom mora da sve ide preko njih i da na sve imaju procenat.Jedva cekam kada ce prokleti telekom biti privatizovan tada cemo svi videti cari brzog i stabilnog interneta, do tad me stvarno i cudi kako uopshte imamo normalan rad adsl-a.Evo kako otprilike izgleda kablovski internet u zemlji gde sam ja rodjen... http://www.cabletel.com.mk/ moj brat od tetke je uz kablovsku televiziju dopio za dz modem/router i prvi paket koji je ponudjen... Svi su napredniji od nas...

p0z svima!
[ moon510 @ 02.01.2009. 08:21 ] @
Pojavio mi se problem od kad su povećali brzinu, 25 decembra. Download se prekida, bez obzira sa koje adrese je pokrenut. Konekcija sa provajderom (PTT) se ne prekida, samo se prkida download. Taj problem sam imao i pre dve godine, i to je trajalo tada nekoliko meseci. U to vrme sam primetio da se download prekida samo kada od provajdera pri konekcji dobijem IP adresu iz opsega 89.xxx.xxx.xxx. Kada dobojjem adresu iz opsega: 82.xxx.xxx.xxx, 212.xxx.xxx.xxx, ili 213.xxx.xxx.xxx, download radi bez problema. Znači to je bilo ranije. Sada se problem ispoljava tako što se download prekida na opsegu 82.xxx.xxx.xxx. Šta bi to mohlo da bude? Ja pretpostavljam da je Telekom nešto čačkao na adsl portu. Da li neko od vas ima isti problem?


pozdrav
[ milan.dinic @ 02.01.2009. 11:44 ] @
Pozdrav,
ja imam isti problem, samo sto nisam obratio paznju na IP adrese...Konekcija je tu ali protoka nema, i to moze da se desi posle sat vremena, a moze i posle 20 sati, nema pravila :(

zvao sam tehnicku sluzbu, i nisam dobio nista pametno do njih, prvo su krivili firewall, pa antivirus, zatim OS koji nije up-to-date (win XP sp3).... :(
naravno, prva dva, sam siguran da nisu krivci, za ovo trece sumljam, ali nisam siguran.
[ moon510 @ 03.01.2009. 09:06 ] @
Citat:
Pozdrav,
ja imam isti problem, samo sto nisam obratio paznju na IP adrese...Konekcija je tu ali protoka nema, i to moze da se desi posle sat vremena, a moze i posle 20 sati, nema pravila :(

zvao sam tehnicku sluzbu, i nisam dobio nista pametno do njih, prvo su krivili firewall, pa antivirus, zatim OS koji nije up-to-date (win XP sp3).... :(
naravno, prva dva, sam siguran da nisu krivci, za ovo trece sumljam, ali nisam siguran.


Kod mene se prekida download redovno kad skidam velike fajlove, od 50, 100 MB i više. Mali fajlovi prođu nekako. Takođe mislim da uzrok ovoga nije ni antivirus ni firewall itd. Sećam se, kad sam ranije imao taj problem, nisam ni zvao teh, podršku jer sam mislio dsa su uveli nekakvo podmuklo ograničavanje downloada. Jednoga dana pred Novu 2007. godinu, bilo je došlo do dužeg prekida Interneta (oko 24 sata). Kad sam nakon toga dobio protok, problem višpe nije postojao. Zaključujem da su tada nešto podešavali i ispravili grešku. Pre toga sam ja pokušao sve da bih rešio to. Instalirao Windows na čisto, deinstalirao antivirus i firewall i ništa. Sada nam ostaje da čekamo da se "samo" reši :-)

pozdrav
[ kristi1 @ 03.01.2009. 09:15 ] @
Moguce da je problem do njih, trebalo bi da ih zoves i reklamiras. Ja koristim ptt adsl dve godine i nisam imao nikad takav problem, a takodje znam ljude kojima radi odlicno.
[ mmilo @ 05.01.2009. 11:04 ] @
Okad je povecana brzina na 1024, meni je sve sporiji i sporiji...
Zadnjih dana ne prelazi 200, 300Kbit/S...
Jel tako jos kod nekog...
[ šumar bk2 @ 06.01.2009. 23:24 ] @
I kod mene je problem nastao nakon zadnjeg povećanja Adsl brzine
Naime,imam premium nalog kod Rapidshare-a i od 31.12.2008 ne mogu ni jedan fajl sa njihovog servera da skinem celog,tj
download staje na 99%
Imam FlashGet instaliran,prešao sam sa 1.73 na 1.96,instalirao IDM,RapidGet,RapGet,GetRight-opet se sve isto dogadja
Obrisao sam Kaspersky Antivirus,pa probao bez njega da download-ujem(misleći da on možda čačka Temp Folder,i dalje isto sve stane na 99%,
Reinstalirao sam Mozzilu,Winrar i očistio Registry bazu-ništa
FlashGet mi je uvek podešen da skida fajl jedan po jedan

Počeo sam da sumljam da nije do iP Adrese,budući da sam u logovima na mom nalogu na rapidshare-u,video da se ona menja dosta često i u toku dana,pa to možda zeza Rapidshare server
Inače kada skidam sa drugih servera download se odvija normalno

Log jednog fajla u FlashGet-u koji je stao na 99% prikazuje ovo u nedogled,bezuspešno pokušavajući da nastavi download:

Fri Jan 02 13:30:42 2009 HTTP/1.1 206 Partial content
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Date: Fri, 02 Jan 2009 12:30:41 GMT
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Connection: close
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Content-Type: application/octet-stream
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Accept-Ranges: bytes
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Content-Range: bytes 64939122-100431872/100431872
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Content-Disposition: Attachment; filename=Freedom.Fighters....rar
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Content-Length: 35492750
Fri Jan 02 13:30:42 2009 Pocinjem primati podatke!
Fri Jan 02 13:31:02 2009 Vreme je isteklo.
Fri Jan 02 13:31:02 2009 Pojavila se greška!
Fri Jan 02 13:31:02 2009 Sacekaj 3 sekundi za ponavljanje
Fri Jan 02 13:31:05 2009 Sacekaj 3 sekundi za ponavljanje
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Povezujem sa rs49tl.rapidshare.com [IP=80.239.151.50:80]
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Povezano.
Fri Jan 02 13:31:08 2009 GET /files/125255339/Freedom.Fighters.....rar HTTP/1.1
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Host: rs49tl.rapidshare.com
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Accept: */*
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Referer: http://www.freshwap....html
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Cookie: user=6846835-%67%78%53%61%6D%51%65%79%58%5A
Fri Jan 02 13:31:08 2009 User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.00; Windows 9
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Range: bytes=64939122-
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Pragma: no-cache
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Cache-Control: no-cache
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Authorization: Basic Njg0NjgzNTpneFNhbVFleVha
Fri Jan 02 13:31:08 2009 Connection: close
Fri Jan 02 13:31:10 2009 HTTP/1.1 206 Partial content
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Date: Fri, 02 Jan 2009 12:31:09 GMT
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Connection: close
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Type: application/octet-stream
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Accept-Ranges: bytes
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Range: bytes 64939122-100431872/100431872
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Disposition: Attachment; filename=Freedom.Fighters...rar
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Length: 35492750
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Pocinjem primati podatke!
Fri Jan 02 13:31:30 2009 Vreme je isteklo.
Fri Jan 02 13:31:30 2009 Pojavila se greška!

Ne znam šta bi moglo biti,pitao sam teh.podršku od ovlašćenog prodavca rapidshare naloga,nemaju pojma!
Inače internet je znatno sporiji nego pre a moj Adsl paket je sada 2048 Kbps/192Kbps,a protok se kreće izmedju
600 Kbps - 1.3Mbps (DU METER 4.01)

[ Strale @ 06.01.2009. 23:35 ] @
Provajder te zeza jer imaju problem sa IP adresama, imaju ih malo pa se stalno menjaju, to se desavalo jos nekom sa elita
[ moon510 @ 07.01.2009. 09:18 ] @
Citat:
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Disposition: Attachment; filename=Freedom.Fighters...rar
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Content-Length: 35492750
Fri Jan 02 13:31:10 2009 Pocinjem primati podatke!
Fri Jan 02 13:31:30 2009 Vreme je isteklo.
Fri Jan 02 13:31:30 2009 Pojavila se greška!


Meni se čini da HTTP protokol ne radi kako treba. Kao da se bajtovi gube negde usput. nešto zeza PTT web server. To je moja pretpostavka.
[ tesla017 @ 07.01.2009. 14:18 ] @
Meni zasad ADSL kod PTT radi kako treba da ga ne urocim al radi.Meni je CryptLoad uvek pun za download i download mi ide do 84kbts.Neznam shta je problem al kod mene sad stvarno fino radi pritom jednu adsl konekciju delimo nas 4 u zgradi kroz lan imamo mashinu za download torrenta i rapid-a i sve radi bash kako bi trebalo torrent-i i rapid se pale nocu tako da se preko dana ne oseca gubitak brzine i protoka.Pritom da napomenem da mi je sva oprema TP-LINK ruter koji sam dobio od ptt-a pa sve do switcheva i kartica mi je tplink...
[ djalf @ 07.01.2009. 15:09 ] @
Onima kojima puca ADSL mogu da probaju da prebace Data Path sa Fast na Interleave mod, ja sam to odradio i prestalo je da puca (Telekom ADSL). To moraju da vam odrade tehnicari na portu, ja sam odradio preko korisnickog servisa 0800 100 100. Ocigledno da nam ove vece brzine pokazuju los kvalitet nasih parica uopste. Inace ako se secate, u startu ADSL-a je svima bilo na Interleave mod a posle je prebaceno na Fast. Ko zna zasto.
[ šumar bk2 @ 07.01.2009. 20:37 ] @
Inače meni ne puca veza ali je primetno to zagušenje internet saobraćaja u zadnje dve nedelje(od pre nove godine pa do sad)

A to što ne mogu normalno da koristim svoj Rapidshare premium nalog,to me dovodi do ludila!
Ama baš svaki fajl,nevezano da li je .rar,.avi koji je postavljen na Rapidshare-u,zaglavi na 99%
Izmenjao sam sve moguće download managere,ništa
Na primer sa Megaupload downloadujem normalno!

Log mojih IP adresa,u toku dana zna i više puta da se menja,što ranije,čini mi se,nije bio slučaj
a PTT-ov ADSL koristim od Februara 2006.

Wed, 7. Jan 2009-82.208.xxx.99
Wed, 7. Jan 2009-82.208.xxx.88
Tue, 6. Jan 2009-82.208.xxx.88
Sun, 4. Jan 2009-82.208.xxx.48
Sat, 3. Jan 2009-82.208.xxx.162
Sat, 3. Jan 2009-82.208.xxx.31
Fri, 2. Jan 2009-82.208.xxx.49
Fri, 2. Jan 2009-82.208.xxx.31
Thu, 1. Jan 2009-82.208.xxx.49
Thu, 1. Jan 2009-82.208.xxx.34
-----------------------------------
Wed, 31. Dec 2008-89.110.xxx.43
Tue, 30. Dec 2008-89.110.xxx.43

Ne znam da li je u pitanju PTT,ali sve više verujem da je PTT,pošto je problem sa zaglavljivanjem download-a preko Rapidshare-a,počeo da se javlja kada sam umesto IP adrese tipa 89.110.xxx.xx dobio adresu iz domena 82.208.xxx.xx

DU METER mi je danas pokazivao protok izmedju 300-500 Kbps (sa paketom 2048 Kbps/192Kbps).....



......pa mislim da je vreme da malo iscimam tehničku podršku,iako nema od njih vajde









[Ovu poruku je menjao šumar bk2 dana 08.01.2009. u 22:26 GMT+1]
[ lucky88 @ 08.01.2009. 06:09 ] @
Ne mogu da pretražujem sajt sa svojim bednim dial-up-om,pa pisem ovde.
Kod nas u opštini Despotovac, obližnja sela imaju moderne digitalne centrale
i tehničke uslove za uvođenje ADSL-a.Ali ne vredi ništa to, čak i ako ima dovoljno
zainteresovanih, direktori kažu njihov stav je "Za seljaka nije žvaka" ali
može se promeniti sudbina seljaka ako se dogovorimo o odgovarajućoj sumi
za podmićivanje.
Dakle duplo plati pa klati!!!!
Može vas biti i 150 za pretplatu,ali nema brate za vas interneta,pa nema.
Osim ako se ne dogovorimo.

[ moon510 @ 08.01.2009. 13:58 ] @
[quote]Wed, 7. Jan 2009-82.208.xxx.99
Wed, 7. Jan 2009-82.208.xxx.88
Tue, 6. Jan 2009-82.208.xxx.88
Sun, 4. Jan 2009-82.208.xxx.48
Sat, 3. Jan 2009-82.208.xxx.162
Sat, 3. Jan 2009-82.208.xxx.31
Fri, 2. Jan 2009-82.208.xxx.49
Fri, 2. Jan 2009-82.208.xxx.31
Thu, 1. Jan 2009-82.208.xxx.49
Thu, 1. Jan 2009-82.208.xxx.34
-----------------------------------
Wed, 31. Dec 2008-89.110.xxx.43
Tue, 30. Dec 2008-89.110.xxx.43
[/code]


I kod mene konekcija ide isključivo preko tog opsega: 82.208.xxx.xxx. Samo kod mene se download prekida uvek i sa svake adrese kad je fajl veći od 50 Mb. Manji fajlovi često prođu. Oni ispod 10 Mb prolaze redovno. Download sa Rapidshara je nemoguć. Kad skidam fajlove sa servera gde je moguć nastavak prekinutog DL-a, može se nastavti dok ne dođe do 99%. Onda neće nikako.
Kladim se da ovaj problem imaju svi koji se kače preko IP-a 82.208.xxx.xxx. Ojadiše nas !:-)
Moraće da se interveniše.
Ne znam samo kako je ovaj problem geografski raširen? Ja sam u Nišu.













u
[ moon510 @ 08.01.2009. 13:59 ] @
I kod mene konekcija ide isključivo preko tog opsega: 82.208.xxx.xxx. Samo kod mene se download prekida uvek i sa svake adrese kad je fajl veći od 50 Mb. Manji fajlovi često prođu. Oni ispod 10 Mb prolaze redovno. Download sa Rapidshara je nemoguć. Kad skidam fajlove sa servera gde je moguć nastavak prekinutog DL-a, može se nastavti dok ne dođe do 99%. Onda neće nikako.
Kladim se da ovaj problem imaju svi koji se kače preko IP-a 82.208.xxx.xxx. Ojadiše nas !:-)
Moraće da se interveniše.
Ne znam samo kako je ovaj problem geografski raširen? Ja sam u Nišu.
[ šumar bk2 @ 08.01.2009. 21:30 ] @
Ja sam iz Beograda!
Još sakupljam energiju,pre nego što nazovem PTT Tehničku Podršku
[ miki78ns @ 15.01.2009. 10:33 ] @
Jeli neko skoro potpisivao ugovor sa ptt koliko se ceka na proveru tehnickih mogucnosti i jeli odmah dobija ruter po potpisivanju ugovora, i koje rutere sad daju jeli jos uvek Sagem 1201? Popunio sam zahtev za proveru tehnickih mogucnosti 13 januara.
[ Samwise @ 15.01.2009. 12:04 ] @
Meni evo vec dva dana luduje, brzina skoci na 200kb/s pa padne na 105 kb/s, pa se izgubi ADSL i Internet lampica(restartuje se vise puta u roku od par minuta), a sve e radilo super do juce kad sam se prijavio za IPTV... Da li nesto cackaju liniju zbog toga, stvarno ne znam?!? Huawei HG510 je u pitanju, Pancevacka centrala telekoma...
[ Jbyn4e @ 15.01.2009. 15:17 ] @
@Samwise

A to ima veze sa ADSL-om kod PTT-a na koji nacin? Koliko mi se cini,ti imas TELEKOMOV ADSL, zar ne?
[ Samwise @ 17.01.2009. 19:54 ] @
@Jbyn4e

E jeste, u pravu si, nisam dobro video topic... Izvin'te na upadu...
[ Vapor @ 29.01.2009. 21:57 ] @
moon510, imam potpuno iste simptome vec 20-ak dana
dajem im sansu da se srede ali nista

reinstalirao win, pokusavao sve i svasta
iz Nisa sam takodje, ako je bitna lokacija, pocetak Durlana, kod Njegos skole

poludeo sam vise, raskinucu ugovor i lepo u Telekom

edit:

e da, takodje dobijem IP iz opsega 82.208.xxx.xx :(
moze li se kako uticati na to (osim placanja za staticku ip adresu)?

[Ovu poruku je menjao Vapor dana 29.01.2009. u 23:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Vapor dana 29.01.2009. u 23:19 GMT+1]
[ moon510 @ 04.02.2009. 10:55 ] @
Citat:
moon510, imam potpuno iste simptome vec 20-ak dana
dajem im sansu da se srede ali nista

reinstalirao win, pokusavao sve i svasta
iz Nisa sam takodje, ako je bitna lokacija, pocetak Durlana, kod Njegos skole

poludeo sam vise, raskinucu ugovor i lepo u Telekom

edit:

e da, takodje dobijem IP iz opsega 82.208.xxx.xx :(
moze li se kako uticati na to (osim placanja za staticku ip adresu)?


Kod mene se ništa nije promenilo, još. Zvao sam teh. podršku u Beogradu. Oni me uputili na filijalu Nišu. Zovem Niš, oni primili K znanju moj problem, kao napisali nalog i prosledili Telekomu da ispita liniju. Od tada je prošlo 10-tak dana i ništa. Dolazim i ja na ideju da pređem na Telekom. Mada mema garancije da se ovo neće dešavati i na Telekomu. Juče sam dobio od Telekoma pisano obaveštenje da će krajem februara biti neki radovi na infrastrukturi "u cilju poboljpavanja i unapredjivanja usluga" Pominju neke multimedijalne usluge. Valjda misle na ovaj IPTV. Biće dodano 4 na moj broj telefona. Možda će to doneti neku promenu na bolje.
Što se tiče promene IP adrese, mislim da je PTT ostao sam na tom opsegu, 82.208.xxx.xxx. Verovatno je telekom zauzeo ostala tri koja je PTT ranije koristio. Moguće je da ne bi bilo problema sa downloadom da ne ide preko 82.208.xxx.xxx.
Videću do kraja februara šta će biti.

pozdrav
[ Vapor @ 04.02.2009. 18:59 ] @
Konacno! (ili je slucajnost?)

Jutros sam se prepucavao sa ocajnom tehnickom podrskom PTT-a preko maila i rekli su da ce videti sta mogu da ucine.
Malopre dolazim s posla, vidim veza nije pucala, puknem je, konektujem se i dobijem IP 89.110.xxx.xxx.

Probam Rapid - radi!!!

A nista mi nisu odgovorili na mail posle jutrasnjeg sukoba.


Evo, 2 sata kasnije uradio sam rekonekt - i opet 89.110.
Radi sve lepo.
Bice ovo dobro... daj Boze.
[ šumar bk2 @ 08.02.2009. 06:10 ] @
@Vapor
Ne boj se vratiće ti se sigurno 82.xxx

I ja sam pre oko 4 nedelje kontaktirao nesrećnu i tužnu PTT podršku,i javila se neka ćurka,ja objasnio moj problem u vezi IP adresa,a ona rekla da će moj problem preneti tamo nekim serviserima i ostalim k....ima koji "trenutno nisu bili tu".
Ostavio sam sve podatke,ali niko me nije kontaktirao par dana.Onda ja pošaljem mail pederima,oni ne odgovaraju,ja šaljem drugi mail,čekam,nema odgovora,i posle par dana opaaaaa 89.xxx,srećan ko malo dete -Rapid Radi.
Kažem sebi-ovi rešili moj problem,vredelo je biti dosadan sa mailom i ostalim.
Naravno produžim nalog na Rapid-u oko 17. januara(a istekao 15.januara,baš kad je proradila 89.xxx) i mislim problem je rešen.Sve radi savršeno!
Skidam ja i skidam da nadoknadim propušteno,i onda dodjem jedno veče sa posla 29.januara,a kad ono ups 82.xxx se vratila.Neeeeeee opet.Probam Rapidshare i ono down staje na 99%.U J..em ti sunce,ovo zadovoljstvo trajalo je samo 2 nedelje....

Šaljem već tri puta mail pošto sam sa posla zvao podršku i nisam imao sreće,jer su čini mi se,promenili način kontaktiranja operatera.Sad su kao call centar neke mobilne telefonije-za informacije u vezi sa ptt ADSL-om prtisnite taster 2... ili tako nekako,ne znam ranije su mi se sa Help desk-a direktno javljale "operaterke".
Već 10 dana nemam nikakvih odgovora od njih,i razmišljam da sledeće nedelje odem direktno do njih i objasnim im neke stvari.Radim na par stanica od trga Slavija gde su oni u BG.Boli mene k...c što oni imaju poteškoća sa TELEKOMOM,i što nemaju dovoljno ip-a i servisera.
Sad vidim i ovo imaju u cenovniku:
- Otklanjanje zastoja i problema u radu na lokaciji korisnika iznosi 1.600 dinara,-e pa neću vam pružiti to zadovoljstvo!
[ ljubinkovic @ 08.02.2009. 20:05 ] @
Potpuno isti problem imam i ja, pocelo pre mesec dana, flashget skine 99% i posle toga ide u nedogled. U pocetku se to desavalo samo ponekad pa mi nije predstavljalo problem da problematican link downloadujem ponovo, ali sada svaki staje na 99%. Nisam provalio da ima veze sa IP adresama, ali sam primetio da isti link mozilin down.men. skine do kraja?!?!?!? Ne znam da li se to i vama desava? Ako je neko nasao resenje neka javi, jer vec pocinje da ide na zivce, sto puta isti link skidam!! Korisnik sam Telekomovog ADSL-a, zivim u okolini Sapca ako to nesto znaci
[ moon510 @ 08.02.2009. 20:09 ] @
Sreća u nesreći da torent download ide olično čak i preko adrese 82.208.xxx.xxx, dok jednog dana i to ne počne da zeza. Ako ne reše ovo u skorije vreme, pukli su
[ Vapor @ 20.02.2009. 06:31 ] @
Trajalo koliko je trajalo.
Vratili me na 82.208.xxx.xxx

Kevu cu im...

edit:

errrr... evo radi 2 dana bez problema

sredili IP...?

odd

[Ovu poruku je menjao Vapor dana 21.02.2009. u 15:04 GMT+1]
[ šumar bk2 @ 21.02.2009. 17:48 ] @
Rekoh ja vratiće ti se.
Inače kontaktirali su me iz PTT-a,i rekli mi da su možda našli uzrok mom(našem)problemu.
Zamolili su me da ovaj vikend istestiram kako Rapidsher radi sa ip adresom 82.xxx
Probao sam ali isto se dešava,problem što se tiče mene nije rešen
[ espresso @ 21.02.2009. 18:32 ] @
Ja imam adresu 82.... i nema problema sa Rapidom. FDM i premijum nalog.
[ moon510 @ 21.02.2009. 22:52 ] @
@espresso:

Molim te napiši koji adsl modem/ruter koristiš? Da proverimo ima li tu neke eventualnosti.

E da, i koji adsl paket?
[ espresso @ 22.02.2009. 00:11 ] @
Ruter je Tp-link TD-8810 a paket 1Mbps.
Kupio sam novi ruter jer se Sažem se pokvario (restartuje se u nedogled) :(
Rapid je dobro radio i na njemu (ne znam koju sam adresu imao pre mesec dana kada sam ga zadnji put koristio)

MTU mi je podešen na 1400 i isključen je "dial on demand". Možda će vam to pomoći; znam da može biti problema zbog toga.
[ moon510 @ 22.02.2009. 22:14 ] @
Citat:
Ruter je Tp-link TD-8810 a paket 1Mbps


Moj modem je Asus USB adsl modem AAM6000UG. paket 2048/192 i imam problem prekida downloada preko adrese 82.208.xxx.xxx.

Molim sve kolege koji imaju isti problem da napišu koji modem i koji adsl paket koriste? možda će ta informacija baciti više svetla na ovo?

pozdrav
[ Vapor @ 23.02.2009. 07:15 ] @
Takodje AAM6000UG, 2048/192.

E, da, izgleda da se nesto dobro desava, 2 dana vec imam 212.62.xxx.xxx (?!) i sve je ok.
A kao sto rekoh gore, kada su me vratili na 82 isto je (za divno cudo) bilo ok.
[ moon510 @ 23.02.2009. 07:54 ] @
@Vapor

Kod mene je sada jođš gore. Na Rapidshare mi sad prekida na 1%
Reci koga si kontaktirao, da im i ja sve po spisku :-)
[ incognito @ 23.02.2009. 19:20 ] @
Ne znam da l' je do PTT-a, al' koji god da mi je IP preko dana skidanje sa RS-a (free account) izgleda ovako:



Ovako krene od nekih 10 ujutru, pa sve do 2 ujutru sledeceg dana. Kako se blizi 2am, tako intervali u kojima nema transfera postaju sve kraci dok na kraju ne krene normalan protok od nekih 240-260kB/s... Pretpostavljam da je do samog RS-a, al' nije za odmet napomenuti. Inace paket mi je 4mbps... Usput, za one koji imaju problema sa skidanjem sa RS-a, nije zgoreg instalirati neki HTTP Sniffer i videti sta se tacno desi sa konekcijom kad prestane da skida...
[ calexx @ 23.02.2009. 19:47 ] @
Do rapida je mada kod mene to traje od oko 13h pa do posle ponoći a noću retko prelazi 210-220KB/s.
[ Hackman @ 23.02.2009. 21:42 ] @
I kod mene je isti slucaj
[ šumar bk2 @ 27.02.2009. 20:59 ] @
E OVAKO STOJE STVARI

Prošle nedelje gospodin iz PTT tehničke podrške-a me je zvao i rekao da su popravili kvar na opremi koji se pojavio kada i moji (naši) problemi,tamo oko nove godine i zamolio me da obavim terstiranje download-a sa 82.xxx ip preko vikenda(vrate oni meni 82.xxx).
Obavio sam to,ali morao sam ih razočarati jer mi download sa 82.xxx i dalje nije radio dobro.
Kaže taj gospodin,da su sve učinili što su mogli,i da mi neće više vraćati ovu 82.xxx i ćao.
Danas posle 5 dana,vidim opet 82.xxx,malo popizdim,pa ajd da probam da li radi download sa RS,kad ono za divno čudo radi!

KOD MENE JE 82.XXX.XXX.X POČELA DA RADI NORMALNO

Inače i ja imam Asus USB adsl modem AAM6000UG-paket 2048/192

[ moon510 @ 28.02.2009. 20:21 ] @

Citat:

KOD MENE JE 82.XXX.XXX.X POČELA DA RADI NORMALNO

Inače i ja imam Asus USB adsl modem AAM6000UG-paket 2048/192



Ja sam počeo da sumnjam na taj modem. Na žalost, do sada nisam bio u prilici da probam neki drugi. Možda bih i kupio neki ruter, ali čitajući teme na forumu zaključujem da se može desiti da ne proradi taj novi. Idem sad da probam kako radi download... jao, koja za*ebancija :-)
[ šumar bk2 @ 01.03.2009. 08:38 ] @
Izgleda da je problem sada rešen,kakva su vaša iskustva od ove nedelje,jel ste isprobali download sa ip 82.xxx?
[ moon510 @ 01.03.2009. 15:38 ] @

Kod mene i dalje prekida. Izgleda da mora da popravljaju svaki nalog pojedinačno.

[ espresso @ 13.03.2009. 17:52 ] @
Ako hoću da promenim brzinu, za koje vreme od datuma potpisivanja ona bude promenjena? Da li su u pitanju dani ili nedelje? Ako je neko menjao nek napiše.
[ kojovici @ 13.03.2009. 18:33 ] @
Nekoliko puta sam menjao brzinu kod Ptt-a, i uvek je bilo čekanje 3 do 4 dana.
[ espresso @ 13.03.2009. 19:21 ] @
Hvala na odgovoru. Ja sam tražio promenu prošlog ponedeljka; još uvek ništa.
[ Jbyn4e @ 16.03.2009. 12:03 ] @
pogledam sajt ptt-a (sve vreme iscekujem nove pakete sa povecanjem brzine), i imam sta da vidim.

1) ptt uveo 2 nova paketa - mali i veliki, mali sa cenom boljom nego kod telekoma, a veliki sa katastrofalnom cenom vise od 2 puta vecom od 4Mb/s paketa:

256 Kbps/64 Kbps 1.050 din
...
4096 Kbps/256 Kbps 2.800 din
8192 Kbps/768 Kbps 6.000 din


Ne znam da li su normalni, ali... mislim da nas ipak nece interesovati toliko novi paket.

Usto , gledajuci cene za pravna lica - nekoliko nelogicnosti:
- cena za 1024 i 2048 se u odnosu na fizicka lica razlikuju 40 i 18 dinara???
- cena za 4096 je 589 dinara veca???
- cena za 8192 je ista kao za fizicka lica???

2) Izmene kod "zakupa" modema/rutera. Ako zelite ruter, platicete 200 din mesecno. Ako zelite i wireless pri tome, platicete 300 din vise mesecno.

3) Ukoliko ste pravno lice, zakup stalne IP adrese kosta 100 din mesecno umesto kao dosad 200 din jednokratno (ako se dobro secam). Ova politika sa stalnim IP adresama je od provajdera do provajdera sve cudnija i cudnija :)
[ Candy Guru @ 20.03.2009. 20:28 ] @
modem: ASUS AAM6000UG, paket: 1024/128, IP: 82.*...
i problemi sa downloadom.

Protok teche u naletima, par sekundi OK, pa par sekundi stoji... sve dok ne stane permanentno. Rapidshare staje posle ~5MB, megaupload oko 20-30MB.
Chesti su mi i problemi sa YouTube-om (baferovanje se zaustavi), i sa video streamingom. Gledao sam tenis preko atdhe.net i svakih 5-10 minuta bi se sve zakucalo. Onda pause, pa play, pa do sledeceg zakucavanja. (Propustio sam Djokovicevu mech loptu protiv Vavrinke :P).

Zvao sam tehnichku ovde u NS-u. Lik sa kojim sam prichao je zvuchao kao da nema blage veze shta bi moglo biti. Na kraju mi je rekao da ce javiti u BG da mi promene ruter (ili neshto tako, ja se zaista ne razumem) i da ce to biti za dan-dva. Proshlo je nedelju dana a problemi i dalje isti.

Inache, pre mesec dana sam prishao PTT-u sa NeoBee-a, jer nisam vishe hteo da trpim njihovu loshu naviku filtriranja saobracaja, a dobio sam od poznanika pozitivne reviews ptt-a. A sad se ispostavilo da sam na neobee-u bio car :P
[ moon510 @ 21.03.2009. 09:50 ] @
@Candy Guru

Moguće je da je problem do modema. Ja sam odlučio da kupim drugi uredjaj (adsl ruter), ali imam dilemu koji da uzmem. Ovaj asus aam6000ug je multistandard. Pdržava annex a i annex b. Kad otvorim statusni dijlog konekcije, za Device Type stoji "isdn" Do skora sam bio uveren da je moja tel. linija POTS a ne ISDN. Ne bih da napravim grešku pa da kupim neodgovarajući ruter.

Mpolim te, pogledaj šta je navedeno kod tebe za "Device Type"

Control Panel | Network Connections | USB_ADSL |(tab)Details
[ Candy Guru @ 21.03.2009. 10:19 ] @
"device type: isdn"

hm...

Inache, u pokushajima da lociram problem, probao sam da instaliram sve na drugi komp (laptop), ali su i tamo problemi ostali. Nije da sam bash ochekivao da ce to neshto da mi pokazhe, ali tip iz tehnichke podrshke je prichao i o prazhnjenju cash-a i tako neke jeftine forice, pa sam hteo da proverim. Znam da je tim "tehnicharima" omiljeni savet (kada ne znaju da daju dijagnozu (shto se prechesto deshava)) - "reinstalirajte windows".
[ moon510 @ 21.03.2009. 12:05 ] @
@Candy Guru

Ako ti je taj iz tehničke podrške ponudio mogućnost da ti oni zamene modem, insistiraj na tome.
Ja ću zvati Telekom da ih pitam da li je moja telefonska linija pots ili isdn. Moram biti 100% siguran koji ću ruter kupiti. Na isdn linijama se korsiti modem/ruter tipa annex B, a na običnim annex A.

pozdrav
[ calexx @ 21.03.2009. 17:19 ] @
Šta ima da ih zoveš, ako imaš žicu koja iz zida ide u običan telefon, onda je POTS, ako imaš NT završetak, obično je Intracom NetMod mada su nekad delili Simense, pa linija ide do njega a iz njega idu dve analogne linije, onda imaš ISDN.
Koliku pretplatu plaćaš i da li te zakačilo poskupljenje od jesenas?
[ moon510 @ 21.03.2009. 17:55 ] @
Citat:

Šta ima da ih zoveš, ako imaš žicu koja iz zida ide u običan telefon, onda je POTS, ako imaš NT završetak, obično je Intracom NetMod mada su nekad delili Simense, pa linija ide do njega a iz njega idu dve analogne linije, onda imaš ISDN.
Koliku pretplatu plaćaš i da li te zakačilo poskupljenje od jesenas?


@calexx

Hvala ti što si se javio. Slabo se razumem u telefoniju, pa me je ovo što si napisao prosvetlilo. Linija je ipak POTS. Preplata je sa pdv-om 318 din, i viša je od Nove godine, ne znam za koliki procenat,ne vodim brigu o fiksnom telefoniranju u kući. Samo me je zbunilo to što za taj asusov adsl modem u properties piše da je isdn uredjaj, Verovatno ga je Windows tako ofrlje "krstio".

pozdrav
[ moon510 @ 28.03.2009. 11:45 ] @

Pažnja molim:


Problem: Prkid downloada velikih fajlova, zamrzavanje yoputube videa, prekid audio stream-a Internet radio stania

Uredjaj: ASUS USB ADSL Modem AAM6000UG, AAM6000UG-A1

Uzrok problema nije IP adresa 82.208.xxx.xxx
Uzrok problema je taj adsl modem.

Rešenje problema: zamena uredjaja kod provajdera ili kupovinom rutera na ličnu inicijativu.

Pre neki dan sam kupio rurer D-Link dsl-2542B. Probao download. Sve radi bez problema. Rapidshare radi kao sat, youtube se ne smrzava. ASUS aam6000ug završio u ormaru Da ne moram da ga vraćam PTT-u bacio bih ga u smeće. Tri meseca mi je kidao živce :-)

Apelujem na ljude iz PTT adsl-a da korisnicima više ne isporučuju ASUS-ov modem jer taj uredjaj izaziva velike probleme.
[ Candy Guru @ 28.03.2009. 14:04 ] @
Skinuo sam sa ASUSovog sajta poslednji update drajvera za taj modem. Datum izlaska te verzije: maj 2002. Frishka roba kod ptt-a :P

Nishta... pazarim novi :)
Hvala.
[ Hackman @ 30.03.2009. 17:38 ] @
Nemora to da znači da je tako kod svih ako je tako kod tebe. Tri godine imam
adsl kod ptt-a i imam Asusov modem i radi bezprekorno. Jedina mana mu je što
ne radi kad je slab napon kao kod mene pa moram da ga uključim na
stabilizator. Za ove tri godine stvarno nikakvih zamerki nemam na njega i
svima ga toplo preporučujem.
[ moon510 @ 01.04.2009. 22:42 ] @
Citat:

Nemora to da znači da je tako kod svih ako je tako kod tebe. Tri godine imam
adsl kod ptt-a i imam Asusov modem i radi bezprekorno. Jedina mana mu je što
ne radi kad je slab napon kao kod mene pa moram da ga uključim na
stabilizator. Za ove tri godine stvarno nikakvih zamerki nemam na njega i
svima ga toplo preporučujem.


Sigurno ne govorimo o uredjaju iste klase? Ti verovatno imaš neki Asusov ruter? Ja govorim da je USB modem loša roba.

pozdrav
[ Hackman @ 05.04.2009. 21:42 ] @
U pravu si ja imam ruter a mislio sam da govoriš i ti o ruteru. Što se
Asusovih modema tiče ne znam kako tu stoje stvari jer ga nemam.
[ dulebas @ 19.01.2010. 16:06 ] @
Od svega procitanog da se zakljuciti da je Telekom bolji .
[ espresso @ 19.01.2010. 20:31 ] @
E baš hvala što si nam celu temu sumirao u jednoj rečenici da ne moraju ljudi džaba da čitaju sve ove poruke.
Ne slažem se. Ja glasam za 2 megabita kvalitetnog neta kod ptt-a za 1680 din nasuprot 2137 koliko je kod telekoma.
[ dulebas @ 19.01.2010. 20:47 ] @
Nema na cemu. Ako je dobar protok i ja glasam ali ljudi pisu da im cesto nije dobar ,a za Telekom sam se uverio da je dobar.
[ abitbp6 @ 19.01.2010. 21:48 ] @
Imam PTT ADSL oko dve godine. Nikada, i slovima nikada nisam imao problema sa brzinama. Dešavalo se da mi mreža ne radi 5-10 minuta, i jedno dva tri puta je to bilo nešto duže. Ali, brzina je uvek bila potpuna.
Ja glasam za PTT, ako ništa bar ne traže vezivanje ugovorom na godinu dana, daju popust do 20% na korisnički staž i menjaju modeme kada poželiš drugi. Ja sam zamenio Asus za TD 8811 kad sam prešao na Win7, nije bilo drajvera za Asus. A ovde su ljudi pisali da Telekom nije hteo da im zameni modem. A i podrška je sasvim solidna.
[ Iksi @ 19.01.2010. 22:06 ] @
Pozdrav ljudi!
Da li neko od vas koristi neki drugi router osim onih njihovih. Konkretno,
imam tp-link TD-W8901, a pre njega neki syemens speed stream zaboravio sam
tacnu oznaku. Sa oba imam strasan problem. Syemens je u jednom trenutku
izgubio konekciju i vise nije imalo sanse da se natera da radi sa ptt-ovim
parametrima a sa sezamovim je radio bez greske, a tp-link se konektuje radi
pola sata sat ili par sati i nakon toga se diskonetkuje i jedini lek mu je
da se iskljuci iz struje i ostavi da miruje neko izvesno vreme, e od toga
koliko ce biti van struje zavisi i koliko ce net dugo raditi kad se ponovo
ukljuci :D. Probao sam sve zivo od reseta na fabricka podesavanja pa
unosenje parametara rucno... ubdate firmware-a.. i na kraju proradi. Najvece
probleme pravi ako ne daj boze nestane struja e onda se patim sa njim danima
/ nedeljama dok u nekom momentu ne resi da proradi. Zadnjih 10.-tak dana
koristim onaj sagem st@1201 na kom mi ni jednom nije pukla veza. heeelp
please jer vise ne znam sta cu mu...
p. s. zadnji firmware mu je iz maja 2008 ako se ja ne varam, pa me zanima da
li postoji neki model ciji je firmware kompatibilan sa ovim.
Pozdrav jos jednom, sorry zbog duzine post-a i thanks svima na bilo kakvoj
pomoci.
[ agasoft @ 19.01.2010. 22:11 ] @
PTT avgust 2007, do dana današnjeg, sve pohvale.
Sva povećanja su odmah ispraćena, crkavao mi adapter za modem, menjali mi
bez reči i bez para, podrška uvek bila tu za mene, bez besomučnog čekanja
operatera, kad god nešto nije radilo, pisalo je na sajtu pre toga, od tad do
tad na centrali toj i toj izvode se radovi, bla bla...
A ako ne piše ništa, podrška uvek ima odgovor, za razliku od lelekoma gde
kažu da su ekipe na terenu i da je sve do korisnika...
Plus popusti...
I ono najvažnije, ljdski odnosi.
Pošto ja više nisam tamo gde je taj ADSL, a onaj ko jeste nije plaćao
račune, tek nakon tri računa je net bio isključen.
Kada sam rekao podršci da ja kraj sebe nemam nijedan račun, i da mi kažu
kako da platim, rekli mi bez problema i net je bio aktivan ujutru...
A lelekom bi ugasio odma, kao i fiksni...
Pa vi sad vidite.
[ Iksi @ 19.01.2010. 22:14 ] @
i ja glasam za ptt. nego, jel imaju neki wireless router u ponudi?
A sto se tehnicke podrske tice... joooj one devojke su haos uvek vedre i
nasmejane ali stalno cuje neki icq u pozadini izgleda da nemaju nesto puno
posla :D :D :D
[ espresso @ 19.01.2010. 23:07 ] @
Citat:
Da li neko od vas koristi neki drugi router osim onih njihovih.

Ja sam kupio TD-8810 i koristim njega. Zakon je u odnosu na Sažema F@st 1201. Imao sam isti problem kao Agasoft, pokvario se adapter za napajanje Sažemovog rutera. Nije mogao da drži napon već je stalno padao. I otkako sam prešao na Tp Link, nisam se vratio na Sažem. Kod Sažema obavezno pukne veza posle par dana rada, tj. zaglupi se. Isto i kod torenata sa velikim brojem konekcija (to treba ograničiti).
Tp Link nema takav problem. Kupio sam i njihov bežični ruter.

Iksi, da li si u podešavanjima veze u ruteru/modemu isključio "dial on demand"? To treba da bude isključeno. Problem koji navodiš sa Tplinkom može biti do napajanja, kao u mom slučaju. Kada se ugreje, kondenzator više ne može da filtrira napon na visokim frekvencijama i napon pada. To je pod uslovom da je napajanje prekidačko (ono lagano bez klasičnog trafoa).
[ mast3r @ 20.01.2010. 08:01 ] @
Citat:
espresso: E baš hvala što si nam celu temu sumirao u jednoj rečenici da ne moraju ljudi džaba da čitaju sve ove poruke.
Ne slažem se. Ja glasam za 2 megabita kvalitetnog neta kod ptt-a za 1680 din nasuprot 2137 koliko je kod telekoma.


A gde je tu agregacija?
Ne može, ni jednom ISPu da bude isplativo da isto daju za manje pare od Telekoma... sem ako ne uključe agregaciju linka.
Dobra volja u ekonomiji ... jednostavno, ne postoji!
(naravno, odnosi se na dobru volju nekog ISPa i njihove zarade)


Citat:
dulebas: Nema na cemu. Ako je dobar protok i ja glasam ali ljudi pisu da im cesto nije dobar ,a za Telekom sam se uverio da je dobar.


Reč gore, shto bi rekli reperi :)
(word up!)
[ Jbyn4e @ 20.01.2010. 09:16 ] @
^^
Moze im se. Ako nisi znao, PTT je vecinski vlasnik Telekoma (80%):

Ah da, evo kako radi 6144/768 paket ptt-a, po speedtestu:

Beograd:


"Malo" dalje:
[ Iksi @ 20.01.2010. 09:41 ] @
pozdrav, da to je iskljuceno. A adapter je onakav bas kako si ga ti opisao
lagan :D. E sad kako naci adapter za ovaj router koji moze da podnese
opterecenje :-))?
[ espresso @ 20.01.2010. 09:45 ] @
Citat:
mast3r: Ne može, ni jednom ISPu da bude isplativo da isto daju za manje pare od Telekoma... sem ako ne uključe agregaciju linka.
Dobra volja u ekonomiji ... jednostavno, ne postoji!

Možda ne u ekonomiji ali u socijalizmu postoji! A ptt je takva firma, ista kao pre 20 godina.

Citat:
E sad kako naci adapter za ovaj router koji moze da podnese
opterecenje :-))?

Imaš na originalnom adapteru podatak za napon i struju. Naravno, i polaritet treba da bude odgovarajući. Recimo kvalitetno Sanijevo (Sunny) prekidačko napajanje 12v/1A je oko 700 dinara.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 20.01.2010. u 11:02 GMT+1]
[ mast3r @ 20.01.2010. 10:43 ] @
Citat:
Jbyn4e: ^^
Moze im se. Ako nisi znao, PTT je vecinski vlasnik Telekoma (80%):



To jeste tacno... ali :D
Mi zivimo u Srbiji... :D:D:D

Mislim da link dobijaju od telekoma... po istoj ceni kao i drugi provajderi... nisam siguran, dakle ne mogu da tvrdim... :D

PTT je na ivici postojanja, odrzava se parama koje im Telekom daje za zakup poslovnog prostora i nekih objekata gde su centrale.

Sad, paradox je da PTT koji je osnivac i vlasnik 80% Telekoma... "nema leba da jede"...

... i onda da daju jeVtinije :D

Ne ide, slazes se?
[ Jbyn4e @ 20.01.2010. 12:41 ] @
Mozda ne ide, ali koliko ja znam agregacije nema, barem ne primetne - sve radi kako treba. Ne znam otkud ti to da je "ptt na ivici postojanja" - imas neki konkretan dokaz za tu tvrdnju?
[ abitbp6 @ 20.01.2010. 15:22 ] @
Citat:
mast3r: PTT je na ivici postojanja...

Potpuna neistina, očigledno nisi svestan koliko plaćanja i transfera novca se obavlja preko pošte. Primera radi, kada sledeći put budeš plaćao račune, pogledaj gde si. Ili, kad ti baba krene po penziju, pitaj je gde ide.
[ šumar bk2 @ 20.01.2010. 18:35 ] @
Sada u februaru biće 4 godine kako koristim PTT ADSL,sve pohvale za uslugu ali i za cenu.Asus AAM6000UG usb modem od 1. dana radi kao satić,a sestrin modem sam skoro menjao bez problema u njihovoj direkciji(crko adapter)-teh.podrška je OK.
PTT ADSL mnogo bolje radi neko Telekom ADSL,jer mi se drugari koji su kod njih stalno žale na loš protok i pucanje konekcije,čak i sa ovim zadnjim modemima pireli...a da ne pričam za ove iz okoline Beograda.Verovatno je Telekom prebukiran,ali to je njihov problem.Neko bi rekao,ista je to firma,možda,ali je ljudstvo drugačije.

@mast3r,bolje ćuti,nemoj ovde da se prazniš i ne prdi
[ Hackman @ 20.01.2010. 19:19 ] @
Slažem se u potpunosti.
[ Hackman @ 20.01.2010. 19:20 ] @
Ja za sebe mogu datvrdim da za 4 godine koliko sam kod njih nisam ni jednog
trenutka zažalio.
[ Hackman @ 20.01.2010. 19:30 ] @
Iksi, ja od početkaIksi, ja od početka evo već 4 godine imam Asusov ruter i
jako sam sa njim zadovoljan. Jedini problem mi je što je kod mene slaba
struja popodne i kad padne napon čas imam a čas nemam interne, ali to nije
do rutera nego do same struje.
[ Jbyn4e @ 20.01.2010. 19:41 ] @
Nego, nesto se razmisljam. Ako nastavim da ga hvalim, svi cete preci na njega, pa ce poceti i on da stuca :(, zato :

NE IDITE NA PTT ADSL, NISTA NE VALJA :) (za mene ako vi svi dodjete :))
[ Zoran Milovanovic @ 20.01.2010. 19:59 ] @
I ja sam primetio da je PTT ADSL jako dobar, pogotovo mi se dopada sto kod njih postoji paket koji je 6mb/768kb. To je definitivno najbolje, ukoliko ste osudjeni na adsl, a pritom trosite dosta uploada.

Od 2005 (kada sam ja prvi put seo za ptt adsl) pa sve do danas, imam samo reci hvale za njih.

Sorry Jbyn4e, ne mogu da kazem da su losi kad nisu :)
[ incognito @ 20.01.2010. 20:15 ] @
Ja navijam za Telekom, iako sam na PTT-u... Ne, ne zato sto PTT ne valja, ili zato sto ako se svi nakace na isti ima mi ostali da nahebemo, nego zato sto su tupom pucanstvu podelili onu djubrad od wifi rutera bez makar i ukljucenog WPA, pa cak i ako se obres na nekom mestu gde nema WiFi-ja, ili ako khm, khm zaboravis da platis racun - imas mnostvo AP-a za izbor umesto da te deru Telekom/Telenor/VIP na 3G-u

That being said, IMHO, PTT daje najgore moguce rutere (mada ni ostali nisu bolji) - onaj TP-Link sto sam dobio od njih se redovno bio blokirao bar jednom dnevno, narocito ako nagazim po torentima, koristio neko vreme praistorijski D-Link koji je bar uspevao da se ne zakuca po par dana... A onda lepo razmontirao moju BGW antenu i otkacio sa iste moj verni WRT-54GS, pretvorio PTT-ov ruter u mere modem, tj. stavio ga u bridge mode, i prepustio misicarenje Linksys-u... Avg. uptime - 3-4 meseca (na toliko se otprilike kod mene desi iznenadni nestanak struje), sta god da mu radim

Sto se tice brzine, nisam bas srecan kao Jbyn4e, na mojoj navodnoj 4096/256 kbps vezi, najvise u downlink-u vadi 3600, dok se ne secam da je ikada uplink presao 220kbps... Nije da mi to nije dovoljno za ono za sta meni treba, al' ako kazu 4Mbps bilo bi red da se toliko dobije... Evo sta kazu i speedtest.net i speed.io:





Rezultati slicni tome su jos od prvog dana...
[ Hackman @ 20.01.2010. 20:29 ] @
hehehe u pravu si nevalja najgori je u Srbiji i šire čak je i od onog
lelekomovog gori.
[ calexx @ 20.01.2010. 20:50 ] @
Ok, evo slažem se da je vaš najveći. ;) Samo nemojte mnogo sami sebi da uskačete u reči.
[ Jbyn4e @ 20.01.2010. 21:14 ] @
@incognito:

do skora sam i ja bio u firmi na 4096/256. I to je bilo ono standardno, 15% gubitaka na adsl-u, znaci 4096/256 je u stvari bio 3480/217 (znaci nesto kao kod tebe). Sad smo zbog upload-a, uzeli veci paket, pa valjda oni to ne mogu da odrade kroz port ogranicavanje, vec nesto softverski - tako da sad umesto da radi sa 15% gubitaka, radi kako treba da bude :) tj. blizu 6144/768 (bar sto se download-a tice) - iako skoci i preko tih 6144 pa se spusti na 5900... sve u svemu, nama ispade da smo za nekih 1000 din vise (+ porezi) dobili 3x veci upload, i skoro 2x veci download. Me happy :) , ako se ne ispostavi da je neko pogresno nesto podesio na centrali :(

Ah da, kod kuce sam na 1024/128 - meni dovoljno.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.01.2010. 22:04 ] @
Ja sam hteo da migriram sa Telekoma na PTT zbog paketa 6M/768k ali su me tako lepo plasili u telekomu da cu ostati bez porta, a u PTT-u nisu bili bas uverljivi da se to nece desiti, i ostadoh ja na Telekomu 6Mbit al 384k upload
[ batancev @ 20.01.2010. 23:32 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja sam hteo da migriram sa Telekoma na PTT zbog paketa 6M/768k ali su me tako lepo plasili u telekomu da cu ostati bez porta


pa zar telekom ne daje MIK?
[ zivanicd @ 20.01.2010. 23:41 ] @
Mene je Telekom pre jedno 15 dana prebacio na drugi DSLAM... Zaboravili su da mi stave limit pa sam jedno 7 dana tukao 16/768.... u nekim tikovima speedtest je pokazivao i 20-21Mbps... Strasno...

Nas 20 korisnika je bilo srecno 7 dana... onda je neko od nas podneo zahtev za promenu speed-a pa sam opet na 6... Nije lose... Trenutno imam za zezanje 2 ADSL-a od telekoma... click 6...
Na 3 fedora imam squid koji radi round-robin.... 12Mbps za youtube je zakon :)

Cekam da puste IPTV da vidim kolko ce da mi useru net...

POz
[ mast3r @ 21.01.2010. 07:31 ] @


Koristim paket 1 :)

(imam i iptv, uochite neslaganje)
[ calexx @ 21.01.2010. 17:16 ] @
Zar neko još uvek veruje SpeedTestu? ;) Koji onda paket ja imam ako mi je pre mesec dana rezultat bio ovakav? ;)



Ili ovo od pre par trenutaka.

[ kristi1 @ 21.01.2010. 17:35 ] @
Pet puta za redom da proveris na speed testu, svaki put je razlicita brzina. To sam proveravao pre 4 godine kad sam uveo adsl, pa mi je bilo interesantno. Inace sam kod ptt-a i nemam zamerke ni sa brzinom, a bogami ni sa cenom
[ Zoran Milovanovic @ 25.01.2010. 22:13 ] @
Citat:
mast3r

Koristim paket 1 :)

(imam i iptv, uochite neslaganje)


Moj ortak imam click 1 i IPTV. Dok mu je IPTV ukljucen, net mu je 6mb/400kb. Kada je IPTV iskljucen ide i preko 9mb / 440kb. Taj kurslus je nastao kada mu je riknuo prvi huaveji ruter, onaj roze. Od kada su zamenili ruter, on ima ove brzine. Nesto se tu opako "pokecalo", tako on vec godinu dana trosi ovakav "paket" a placa klik jedan.

Jos da prestanu da mu salju racun za fiksni i to je to, dobitna kombinacija :) Mada, mora se priznati da ni ovako nije lose :)
[ calexx @ 25.01.2010. 23:13 ] @
Sad napiši još neki podatak o ortaku pa da mu isprave grešku. ;) A možda su pročitali pa će i sami da provere. Ja sam uz IPTV dobio bandwidth 8/509 (tako nekako) ali je sam ADSL i dalje radio po redovnoj brzini. Kada sam odjavio, vratili su mi sve na normalno. Izgleda da im ponekad promakne. Jel mu je to samo na testu ili ima stvarno toliku brzinu?
[ Zoran Milovanovic @ 26.01.2010. 09:27 ] @
Nisam lud da dajem jos koji info :) Pazio sam :P

Ne, nije samo na testu, nego realna brzina, retzimo torrenti idu i do ~ 1000kB, kvalitetna veza za ~1400 din, moram priznati :)
[ mast3r @ 27.01.2010. 07:43 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Nisam lud da dajem jos koji info :) Pazio sam :P

Ne, nije samo na testu, nego realna brzina, retzimo torrenti idu i do ~ 1000kB, kvalitetna veza za ~1400 din, moram priznati :)



I posle mi nisu jasni oni "TELEKOM - LELEKOM - NE VALJA - BLA TRUĆ"
:)
[ pasi @ 29.01.2010. 20:40 ] @
PTT adsl je 1. liga, bio sam u pocetku kod njih i radilo je za 12 od mogucih 10. Posle sam preso kod Telekoma zbog mufte dobrog rutera, i on super radi.

naravoucenije:
Ako je PTT jeftiniji makar i 1 dinar ne vidim razloga zasto im ne pokloniti poverenje. Licno razmisljam o retransferu u mini prelaznom roku, posto sam ruter vec "maznuo".
[ Iksi @ 30.01.2010. 17:06 ] @
he he he ovo ti je dobra fora.
btw, resio sam problem sa mojim tp link-om,
Naime stajao je na polici iznad crt monitora koji se prilicno greje pa je
uspeo dodtno da greje i router, spustio sam ga na pod citaj go laminat koji
je uvek hladan i radi kao beba!!! :D
[ snake_master @ 08.02.2010. 22:38 ] @

Prelistavajuci nekoliko stranica unazad pronadjoh:

Citat:
Ja sam kupio TD-8810 i koristim njega. Zakon je u odnosu na Sažema F@st 1201. Imao sam isti problem kao Agasoft, pokvario se adapter za napajanje Sažemovog rutera. Nije mogao da drži napon već je stalno padao. I otkako sam prešao na Tp Link, nisam se vratio na Sažem. Kod Sažema obavezno pukne veza posle par dana rada, tj. zaglupi se. Isto i kod torenata sa velikim brojem konekcija (to treba ograničiti).
Tp Link nema takav problem. Kupio sam i njihov bežični ruter.

Iksi, da li si u podešavanjima veze u ruteru/modemu isključio "dial on demand"? To treba da bude isključeno. Problem koji navodiš sa Tplinkom može biti do napajanja, kao u mom slučaju. Kada se ugreje, kondenzator više ne može da filtrira napon na visokim frekvencijama i napon pada. To je pod uslovom da je napajanje prekidačko (ono lagano bez klasičnog trafoa).




U poslednje vreme dosta puta mi se desava da se ruter zaglupi i onda mora da se resetuje. Inace ruter je Sagem F@st 1201.
Sve vise sumnjam da je i kod mene predhodno citirano u pitanju?

BTW: Da li neko u poslednje vreme ima problema sa ptt-om?

[ espresso @ 09.02.2010. 08:04 ] @
Ako se ruter zaglupi, znaj da je do njega. To se ne dešava na Tp linku.
[ kristi1 @ 13.02.2010. 17:18 ] @
Kod mene odlicno i to sam ja povezao dva racunara preko swicha, na jednom je 7-ca na drugom XP
[ savo26 @ 13.02.2010. 17:20 ] @
Imao sam isti problem zadnjih mesec dana, ali na XP-u , PTT net , SAGEM 1201 i resio sam problem tako sto sam nazvao teh.podrsku prijavio kao kvar i trazio i dobio drugi ruter TP link TD-8811b i u radi u paru sa mojim ruterom TP link TL-WR540. Za sada radi 4 dana bez greske!
[ snake_master @ 13.02.2010. 17:22 ] @
@savo26

Jel bilo problema u dokazivanju da ruter u sustini radi ali da nema stabilnost veze? Jel uopste proveravaju ili ti samo daju novi? Koji je grad u pitanju?
[ savo26 @ 13.02.2010. 17:45 ] @
Beograd je u pitanju ,prijavio sam kao nestabilnost veze ali sam im rekao da cu probati sa drugim pozajmljenim modemom i da cu se javiti za par dana kada probam drugi modem. Javio sam se posle par dana i za dva sata od poziva ja sam imao novi modem-ruter bez ikakvih provera. Pazi kada budes nosio stari modem da bude kompletan po reversu , ukljucujuci i kutiju. Pozz!
[ snake_master @ 13.02.2010. 18:38 ] @
Da, ceo komplet cuvam jos od kada sam ga dobio zajedno sa sve kutijom.
Ovde je losa tehnicka podrska, pa cemo videti da li cu nesto moci da uradim, da li ce uopste prihvatiti zamenu ruter. Hvala na informacijama.
[ savo26 @ 13.02.2010. 19:08 ] @
Nema na cemu!
[ snake_master @ 25.02.2010. 11:30 ] @
Da se nadovezem na predhodnu pricu.
Epilog dogadjaja je da sam ispitivao zasto se ruter zaglupljuje, da bi jutros video da ruter ne radi uopste. Naime ispravljac za napajanje je pregoreo totalno.
Kontaktirao sam teh. podrsku i rekli su da ce mi bez problema zameniti sa novim ruterom. Otisao, dobio TP-Link 8811 i evo sad njega koristim.
Covek iz teh. podrske mi je rekao da bi najbolje bilo da je imao da mi zameni samo ispravljac na Sagemu koji sam vratio, jer je Sagem F@st 1201 ubedljivo najbolji ruter koji su oni imali u PTT-u. Bar tako on kaze.

Sad cu videti kako ce se TP-Link pokazati :)


[Ovu poruku je menjao snake_master dana 25.02.2010. u 12:44 GMT+1]
[ bachi @ 25.02.2011. 12:19 ] @
Ae ako neko koristi PTT ADSL neka mi kaže da li mu je povećana brzina ili su i dalje na starim paketima? Na sajtu su im i dalje stari paketi, a prosto ne mogu da verujem da su jedini bez povećanja brzine.
[ incognito @ 25.02.2011. 13:25 ] @
Uplink 'dupliran', downlink isti...
[ espresso @ 25.02.2011. 13:31 ] @
Kod mene je duplirano i jedno i drugo. Verovatno nisu izmenili podatke na sajtu jer nije kod svih isto.
[ kojovici @ 25.02.2011. 19:45 ] @
Kod mene je samo upload dupliran.
[ subzero88 @ 28.02.2011. 13:41 ] @
http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik_novi.php#adslcenovnik

nevidim popuste, izgleda da su isparili :(
[ gti2 @ 28.02.2011. 16:16 ] @
Kod mene su digli i upload i download 15.01. Racun mi je stigao isti kao i do sada,paket 1(,5)Mbit.
[ espresso @ 28.02.2011. 16:21 ] @
Čekaj, kod Telekoma 16 megabita košta 4.513,50 jel tako? A ovde 16 mega košta 2800 ?!

[ subzero88 @ 28.02.2011. 16:23 ] @

@gti2
Ovaj cenovnik vazi od 1.marta 2011.
[ bachi @ 28.02.2011. 18:03 ] @
Mislim da je ovo trenutno najpovoljnija ponuda na tržištu što se
ADSLa tiče, pogotovo što ne mora nikakav obavezujući ugovor da se
potpisuje.

Da li PTT deli bežične rutere uz ADSL ili ne? Vidim na sajtu da
može da se doplati 1000 dinara za četvoroportni ADSL ruter, ili 2000 za
bežični. Da li ovo znači da ako ne platiš tih 1000 ili 2000 ne dobijaš
ni modem sa jednim portom, ili? Takođe, ako platiš 1000 ili 2000, da li
ruter ostaje u tvom vlasništvu?
[ gti2 @ 28.02.2011. 18:30 ] @
Bezicni ne daju (besplatno).Ja sam imao Sagem,crklo mu napajanje pa sam pitao da li mogu da mi daju bezicni u zamenu (zbog telefona sa wifi-jem),ali su mi trazili neku doplatu na mesecnom nivou tako da sam odustao i dobio TP-Link TD-8811.

@subzero88 Da,ali to su pocetne cene.Ja sam njihov korisnik od samog pocetka pa placam onu najnizu tarifu,odnosno stekao sam pravo na max popust tako da mi je racun nekih 1160 dinara.Videcemo koliki ce biti sledeci.
[ bachi @ 28.02.2011. 18:45 ] @
gti2 napisa:
> ali su mi trazili neku doplatu na mesecnom nivou tako da sam odustao i
> dobio TP-Link TD-8811.

Znači, u prevodu, bez nadoknade, uz ADSL dele ruter sa jednim
portom? :) Ako je tako, to je ok.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2011. 18:46 ] @
TP-Link 8811 ili 8816 dele.
[ gti2 @ 28.02.2011. 19:08 ] @
Da,tako je.Ruter po raskidu ugovora vracas.
[ espresso @ 28.02.2011. 19:47 ] @
Citat:
to su pocetne cene.Ja sam njihov korisnik od samog pocetka pa placam onu najnizu tarifu,odnosno stekao sam pravo na max popust tako da mi je racun nekih 1160 dinara.Videcemo koliki ce biti sledeci.

Druže, bojim se da će nam račun za mart biti obračunat po novoj, većoj ceni :)
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2011. 19:59 ] @
Nazalost linija ne moze da mi izgura 16Mbit, pa razmisljam sad sa oriona 6/1M da predjem na PTT 8/1M. Kako radi ptt ADSL?
[ gti2 @ 28.02.2011. 20:12 ] @
@espresso Neka racunaju kako hoce,i dalje su najjeftiniji ;)

@Slobodan Ja sam licno zadovoljan,nisam imao bas nikakvih problema.
[ moon510 @ 01.03.2011. 14:34 ] @
Nove cene paketa kod PTT-a

Pocetni 512/128 Kbps 1.050 din
Standardni 1 1536/256 Kbps 1.300 din
Standardni 2 4096/512 Kbps 1.850 din
Napredni 1 6144/1024 Kbps 2.150 din
Napredni 2 8192/1024 Kbps 2.450 din
Napredni 3 16384/1024 Kbps 2.800 din

http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=adsl

Kao što se može videti, ukinuli su popuste, ali su paketi relativno povoljni



[ miksixxx @ 08.03.2011. 11:53 ] @
Bio sam prošlog petka u PTTnet Niš da zahtevam povećanje brzine, rekoh neka bude malo na 16/1 Mb a i cenu su oborili, da se proba. Tamo sve fino, samo mi rekoše možda neće moći baš ta brzina, dobićemo izveštaj od Telekoma koliko je moguće maksimalno a toliko će biti i naplaćivano.
Korisnik sam od marta 2006 god. i pomislih, verovatno nisu ni menjali opremu pa možda i neće moći.
Dođe ponedeljak, i ja vidim download ide negde oko 600 KBps, znači to je.. samo 6 Mbps downstream. Zovem ih telefonom a oni mi kažu ne može više ali dobiće taj famozni izveštaj telekomov pa će mi javiti.
Pošto ADSL ruter koji sam dobio (Sagem 1241) radi u bridge modu nisam znao kako da mu pristupim (a nisam hteo da ga resetujem) pa sam morao da se bakćem sa USB vezom a kako drajveri za ovaj ruter ne postoje za Win7 moj stari laptop sa XP je poslužio svrsi. Evo i slike:


Sad je pitanje, ako piše da je Atainable Rate 20180/1544 Kbps da li je u realnosti moguće ostvariti tu brzinu ili je to što piše u dijagnostici rutera najobičnija glupost. Ako je stvarno moguće postići 16Mbps a ruter se povezuje u ADSL2+ modu (znači oprema omogućava) koga da gnjavim u PTT (a koga u telekomu) za povećanje brzine?
[ kojovici @ 08.03.2011. 14:28 ] @
I ja sam zahtevao da mi se poveća brzina na 16 mbps, ali sam dobio samo 8 mbps, sa obrazloženjem da oprema u centrali ne podržava veću brzinu, inače to je centrala u Bežaniji.
[ miksixxx @ 08.03.2011. 15:29 ] @
Kojovici, da li možeš da vidiš u kom modu(modulaciji) si povezan (G.Dmt, ADSL2, AnnexL...)?
[ kojovici @ 08.03.2011. 22:31 ] @
ADSL2 je mod, kao sto se vidi iz prilozene slike.
[ Jbyn4e @ 09.03.2011. 07:14 ] @
kojovici,

ADSL2 (ne ADSL2+) po wikipediji ima teorijski maksimum od 12Mbps, tj. te teorijske varijante su:

Adsl - 8Mbps
Adsl2 -12Mbps
Adsl2+ -24Mbps

Tebi je modem u ADSL2 modu, ima max po slici nekih 10.5 Mbps, sto je sasvim ok za taj attenuation.

Ono sto bi trebalo da uradis je da probas da prebacis modem u ADSL2+ mod i da vidis attainable rate.

Problem kod miksixxx je sto bi on trebalo da moze da ima tih 16Mbps a oni mu tvrde da ne moze ili jednostavno nisu pustili. On bi mogao da se pozove na te statistike rutera pa da vidi hoce li mu pustiti. Kod tebe kojovici ako nema mogucnosti za adsl2+, onda tih 8 Mbps i jeste max. sto si mogao i da dobijes.
[ kojovici @ 09.03.2011. 12:55 ] @
Citat:
Jbyn4e: kojovici,

ADSL2 (ne ADSL2+) po wikipediji ima teorijski maksimum od 12Mbps, tj. te teorijske varijante su:

Adsl - 8Mbps
Adsl2 -12Mbps
Adsl2+ -24Mbps

Tebi je modem u ADSL2 modu, ima max po slici nekih 10.5 Mbps, sto je sasvim ok za taj attenuation.

Ono sto bi trebalo da uradis je da probas da prebacis modem u ADSL2+ mod i da vidis attainable rate.

Problem kod miksixxx je sto bi on trebalo da moze da ima tih 16Mbps a oni mu tvrde da ne moze ili jednostavno nisu pustili. On bi mogao da se pozove na te statistike rutera pa da vidi hoce li mu pustiti. Kod tebe kojovici ako nema mogucnosti za adsl2+, onda tih 8 Mbps i jeste max. sto si mogao i da dobijes.


Samo mi reci da li se prebacivanje u mod ADSL2+ izvrsava u ovoj opciji sa slike?
[ kojovici @ 09.03.2011. 13:54 ] @
Mada sam sada opet zvao tehnicku podrsku PTT-a, i kazu mi da je ogranicenje iskljucivo u parici u centrali, i da je do sada samo jedan korisnik (ne znam gde) dobio brzinu od 16 mbps.
[ Jbyn4e @ 09.03.2011. 16:42 ] @
Pa da, po toj slici to bi trebalo da je to...
[ NennadS @ 29.04.2011. 15:34 ] @
Sklopio sam ugovor sa PTT-om, sve je završeno u roku od 24h, samo se sada čeka Lelekom da izvrši priključenje (već čekam odgovor za IP TV više od mesec dana).
Nadam se da će se to desiti uskoro, a iz PTT-a su mi odmah rekli da trenutno nemaju modeme/rutere i da ukoliko to želim mogu sam da kupim isti i dobijem podešavanja od njih, ili da čekam da njima stignu.
E, sad, koji modem/ruter da kupim? Imam desktop i laptop i ne bi bilo loše da to bude neki sa wireless-om.
Koji tipovi, modeli, marke se najbolje "uklapaju" sa PTT-om?
[ Slobodan Milivojevic @ 29.04.2011. 16:02 ] @
Mozes da pogledas neki od TP-Link rutera kojih ima na trzistu, samo je bitno da trazis model koji je annex A - ukoliko imas obicnu liniju, odnosno annex B ukoliko imas ISDN.
[ espresso @ 29.04.2011. 21:36 ] @
Ja koristim ruter TD-8810 na ptt-u koji je bridžovan sa bežičnim ruterom WR1043ND. TD-8810 radi besprekorno već 2 godine, nema zapucavanja, gubljenja veze i sličnih gluposti koje sam doživljavao sa ruterom koji mi je dao ptt Sažem Fast - ne znam koji model tačno.
Tebi je potrebno integrisano rešenje - modem i ruter u jednom uređaju. Ovo su Tp-link modeli pa pogledaj: http://www.tp-link.com/en/products/prolistone.aspx?mid=0103030301
[ NennadS @ 09.05.2011. 11:56 ] @
Dobili su modeme u međuvremenu, ali bez wireless-a, uzeću taj njihov, a za wireless ću probati da ga bridge-ujem sa usb wireless karticom koju već imam...

Jedno pitanje:

Dobio sam uputstvo za podešavanje IP adrese, gateway-a, subnet-a, DNS servera, koji po tom uputstvu treba da budu statički. Međutim, sve radi i na automatskom modu.
Da li je bolje upisati ove adrese ili ne i ima li to neke veze sa kvalitetom ADSL-a?

[Ovu poruku je menjao NennadS dana 09.05.2011. u 18:37 GMT+1]
[ cimer @ 13.09.2011. 16:52 ] @
da li je ovo normalna brzina za 4096/512 Kbps?

[ Slobodan Milivojevic @ 13.09.2011. 17:21 ] @
Da, to je sasvim normalno za ADSL 4M/512k - i kod drugih provajdera bi imao isto.
[ cimer @ 13.09.2011. 19:41 ] @
ako je ono gore bilo normalno,ovo vec nije


da li da pozovem tehnicku podrsku i ukazem na brzinu ili se i to podrazumeva kao normalno (vecernje zagusenje saobracaja) ako toga uopste jos ii ima?
dugo sam bio na sbb-u pa sam pre neki dan uzeo ptt adsl,kod njih je uvek ali uvek bila konstantna brzina...

kontaktirana tehnicka sluzba,poslali mi mail sa uputstvom kako da uradim screenshot sa izmerenom brzinom protoka, i to poslao na njihov mail,videcu za koj dan kakav cu odgovor dobiti...

[Ovu poruku je menjao cimer dana 14.09.2011. u 18:02 GMT+1]
[ bukovski @ 30.09.2011. 20:34 ] @
danas potpisao promo ugovo u 5 minuta do 15h :) zadji zadnji voz, evo upravo pusten signal a nisam se nadao do ponedeljka

ali sam vec nezadovljan jednom stvari :



potpisao na 16384/1024 Kbps

a pustili mi to...

kod telekoma sam imao click 8 + iptv. Dakle ovde bi moram minum da imam 8192/1024 Kbps ako ne i samih 16

ko sad koga tu j....... i zasto su mi pustili duplo manje nego sto sam do sad bez problema imao .

ping je isti dakle tu nema promene za sad mi iskreno osim smanjene brzine sve isto...

Kupio sam tp link TD-W8901G preko jednog online shopa za 2300din , jer bi trebao da cekam 2 nedelje na neko njihovo cudo. Potpisao i izjavu da ne zelim njihovu opremu i resio se bede, ima da sljaka uz Tp Link TL-WA5110G-PoE ko zmaj :)

p.s. kako da iskukam i sta da radim da mi omoguce vec mogucu brzinu ?
[ Slobodan Milivojevic @ 30.09.2011. 20:52 ] @
Sta ti pise u statistikama za ADSL liniju?
[ bukovski @ 30.09.2011. 22:37 ] @
Modulation : ADSL2 PLUS
Annex Mode : ANNEX_M

Downstream Upstream
SNR Margin : 16.5 31.0 db
Line Attenuation : 35.0 13.7 db
Data Rate : 4095 510 kbps
Max Rate : 14192 544 kbps
POWER : 18.3 14.3 dbm
CRC : 40 0

ako na to mislis
[ Slobodan Milivojevic @ 30.09.2011. 23:33 ] @
Da, na to mislim.

Atenuacija je na tvojoj liniji bas velika, doduse na za nijansu losijoj liniji imam 6Mbit, ali i na dosta boljoj liniji nisu hteli da mi puste 8Mbit.

Ne znam kako si mogao da imas 8Mbit + IPTV na toj liniji.

Teoretski bi 8Mbit moglo da radi tu, al 6M sigurno moze. O 16Mbit mozes da sanjas sa ovakvim parametrima.

evo stanja na jednom ruteru gde imam 6Mbit, a linija je nesto oko 2.5km od centrale:

SNR Margin: 10.8 10.0 db
Line Attenuation: 36.0 15.2 db
Data Rate: 6144 1019 kbps
Max Rate: 10168 1104 kbps
POWER: 0.0 11.3 dbm
CRC: 581 0

I ovaj SNR margin je bas na granici da radi kako treba - oko 10db je okej, ispod toga zna da pravi probleme i da puca...
E sad, ja bi na tvom mestu trazio da puste 8Mbit, ako ipak ne moze, bio bi zadovoljan i da 6Mbit radi kako treba.

Izgleda da jednostavno telekom pri projektovanju last mile infrastrukture nije imao na umu ADSL brzina vecih od 6 do 8Mbit - pa su linije cesto duzine i do 3km, sto moze da znaci da korisnik ne moze da ima paket veci od 6 ili 8Mbit/s.

P.S. Vidim da je mod na annex_m. Probaj da podesis na Annex_a.
[ bukovski @ 01.10.2011. 00:05 ] @
Pucala mi je veza i to dosta jedno vreme non stop, od kad sam preso na 8 klik dok je bio click 4 i iptv sljakalo lepo. jbg li ga. A i iptv je seckao bas dosta kad smo vec kod toga. Al istekao ugovor i rekoh da predjem. Ja sam zadovoljan i sa 6.. al sa 4 nisam pre svega zbog upload koji mi treba. nema ni 2km ma i nema 1200m od mene i centrale. Imam i ISDN liniju mozda sma na njoj mogo da probam. Mislim da namerno nece da pustaju bolje jer nemaju kapacitete za ovolike korisnike. Danas u Le kad sam otisao kup od preko 200 zahteva samo onih koji prelaze sa drugih provajdera stoji, ljudi poludeli nisu imali tolko posla od kad postoji ADSL. Napravili potez godine al pitanje kako ce se to odraziti na nas kraljnje korisnike. Ja moju preko liniju vucem 300 metra preko krovova i stara je pa pre nego kuca da se napravi 30god, a ISDN je nov bukvalno preko puta kuce je bandera mozdai to igra ulogu, jer me jos nisu prebacili tu blizu vec zaista bukvalno preko krovova imam sadanju stari broj kad u kraju nije bilo telfona
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2011. 00:12 ] @
Probaj da prebacis ruter na annex_a, da vidimo parametre u tom slucaju.
[ bukovski @ 01.10.2011. 00:17 ] @
Modulation : ADSL2 PLUS
Annex Mode : ANNEX_A

SNR Margin : 23.0 25.0 db
Line Attenuation : 29.0 14.4 db
Data Rate : 4095 511 kbps
Max Rate : 15220 520 kbps
POWER : 19.3 11.3 dbm
CRC : 0 0
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2011. 00:23 ] @
Sad je bolje, evo vrlo slicna situacija na drugoj liniji kod mene:

Line State: Showtime
Modulation: ADSL2 PLUS
Annex Mode: ANNEX_A

Downstream Upstream
SNR Margin: 12.1 12.1 db
Line Attenuation: 30.0 14.3 db
Data Rate: 6144 1019 kbps
Max Rate: 13284 1184 kbps
POWER:0.0 11.3 dbm
CRC: 124 0

Malo bolja od druge linije, mozda moze i 8Mbit da radi - natezem se s njima da probaju da mi puste, ali 6Mbit mora da moze da radi kod tebe bez pucanja, cimaj ih da ti bar tolko puste.
[ bukovski @ 01.10.2011. 00:30 ] @
i 6 je ok zbog uploada al cimacu ih za 8 sigurno
[ cimer @ 01.10.2011. 04:47 ] @
kukate sto nemate 6,8 ili vecu brzinu,video bi vas kad bi trazili 4 a oni vam kazu zao nam je vasa centrala je old school,evo vam citavih 1.5mbps,no ni to nije lose,650din mesecno,za sada dobro rade 4 umrezena racunara
[ zuckovac @ 01.10.2011. 08:11 ] @
Kakvi su moji parametri na ADSL liniji?

Mode ADSL2+
Annex Mode
Type Interleaved
Line Coding Trellis on
Status No defect
Link Power State L0
Download SNR Margin 26.1 dB
Upload SNR Margin 15.3 dB
Download Attenuation 3.0 dB
Upload Attenuation 1.0 dB
Download Output Power 6.4 dBm
Upload Output Power 12.6 dBm
Download Attainable Rate 29078 kbps
Upload Attainable Rate 818 kbps
[ calexx @ 01.10.2011. 08:39 ] @
Hm, još nisam video da nekome piše da je max 29Mbps. :)
Citat:
Slobodan Milivojevic: Sad je bolje, evo vrlo slicna situacija na drugoj liniji kod mene
Pa i nije nešto bolje, opet max upload ide do oko 512Kbps a sa tim neće da puste paket koji ima upload 1Mbps ... a to je i osnovni problem. Ipak, ove vrednosti znaju da se menjaju prema tome šta i kako se poveže. Ja sam na početku imao parametre tipa max 10Mbps ... onda su mi uključili IPTV pa je otišlo na max 23 ... kada je isključen opet je palo. Onda sam prebacio na 16Mbps i opet je bilo oko 20+ ... nešto mi je pomenuo drugar koji baš to radi, to se menja prema tome šta i kako povežu ... nisam baš shvatio šta ali vidim da se tako dešava. Sada koristim 8/1 a za max piše ~16. Ako bih prebacio na 16, otišlo bi na 20+ ... bitniji detalji su slabljenje i SNR a to je u ovim primerima prilično loše.
[ zuckovac @ 01.10.2011. 11:42 ] @
Mode ADSL2+
Annex Mode
Type Interleaved
Line Coding Trellis on
Status No defect
Link Power State L0
Download SNR Margin 26.1 dB
Upload SNR Margin 15.3 dB
Download Attenuation 3.0 dB
Upload Attenuation 1.0 dB
Download Output Power 6.4 dBm
Upload Output Power 12.6 dBm
Download Attainable Rate 29078 kbps
Upload Attainable Rate 818 kbps

Od centrale sam udaljen 150m, nova je linija i nova centrala (postavljena pre dva meseca). Za sada ADSL i IPTV rade super.
[ Bombastic Sombor @ 13.03.2012. 20:38 ] @
Postovani drugovi, molio bih vas za pomoc,novi sam član i vidim da ovde ima momaka koji stvarno se razumneju u mreze i pojmove, koliko sam uspeo da procitam pokusacu da vam saopstim sta me zanima.
Imao sam paket na 4096/512 Kbps, i usao sam u akciju kao i vecina, imao sam modem 8811, pre koji dan sam presao na 16384/1024 Kbps, potpisao onaj kratki ugovor i krenula je provera, za 3 dana mi javili da linija zadovoljava uslove za moj trazeni paket,ali meni kuci toga dana kada sam i trazio protok pao na 800-1400 Kbps,merno pomocu speedtest.net i da zadovoljim korisnicki servis PTT-a njihovu proceduru adsl-test-ta koji su mi poslali da radim tri dana jer je bio vikend.
Prosao ponedeljak meni protok isto slab jedva 1500 Kbps,PTT inzinjer kaze Vladimire povecali smo na 16000Kbps, uslovi ti zadovoljavaju, evo danas Utorak ja merim skocilo je ali varira od 6 do 10 Mbps, i evo stavicu slike kako su neki utradili zbog SNR margina i ostalog.
Molim vas oprostite mi jer se ne razumem u ovo ,ali evo interesujem se i polako ucim, molio bih vas da mi pomognete sta da radim,ako treba recite sta ja cu uraditi.
Da dobio sam 8901G, kada je ovo mereno.
Hvala svima koji imaju volje i pomognu.



[Ovu poruku je menjao Bombastic Sombor dana 13.03.2012. u 21:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bombastic Sombor dana 13.03.2012. u 22:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bombastic Sombor dana 13.03.2012. u 22:10 GMT+1]
[ eskimoDFS @ 14.03.2012. 19:10 ] @
Pa previse ti je blizu "namestena" brzina od "maximalne" koja je moguca na tvojoj liniji.. Trazi da ti stave na 14mbit-a ili tako nesto..