[ igorsr @ 27.10.2005. 07:34 ] @
pravim programcic za obracun plata i trebaju mi neke informacije,pa ako moze pomoc:
1)kako da podesim u excellu autorun opciju,tako da kada startujem program mi se pojavi pravougaonik sa sledecim poljima:
obracun plata za mesec
stanje za 2003,20004,2005
i jos neke opcije
2)da kada u opciji plata za mesec ja unsesm vrednost isplate za pojedinacnog radnika,da mi ga on pronadje u opciji stanje za 2005 i tu unese vrednost za dati mesec

hvala
[ Shadowed @ 27.10.2005. 09:01 ] @
1. Pravis makro koji u dogadjaju Workbook_Open otvara formu koju moras napraviti.
2. Ovo nisam najbolje shvatio ali cini mise da je i za ovo potreban makro (verovatno u okviru one forme iz tacke 1.)
[ igorsr @ 27.10.2005. 09:19 ] @
hvala ti puno,a jel mozes malo da mi pojasnis sta znaci to makro
[ igorsr @ 27.10.2005. 09:33 ] @
evo malo da pojasnim:
hocu da za svoju malu firmicu napravim program za obracun plata,i to da uradim u excellu posto ga solidno znam,a i imacu pomoc.
1)kada otvaram program necu da mi se otvara kao excell,vec kao zaseban (npr exe file),tako da mi ima samo funkcije koji bih ja usnimio
2)da u prvoj opciji unosim ime i prezime radnika,satnicu,cenu rada,kredit,... i da mi on pokazuje na kraju za isplatu je,i da to memorise u neku zbirnu listu svih radnika,tako da ja uvek imam uvid koliko mi je neki radnik zaradio u toku godine
[ Shadowed @ 27.10.2005. 09:42 ] @
Mogu. Makro (eng. macro) je program (zapravo deo programa, da me ne hvata za rec neko ko je upuceniji ;)) koji se pise da bi se prosirile mogucnosti Excel-a (i drugih programa koji imaju podrsku za makroe). U slucaju MS Office aplikacija makroi se pisu u Visual Basic for Aplication (VBA) jeziku. Imas pimer ovde.
[ Shadowed @ 27.10.2005. 09:44 ] @
Koliko vidim ti hoces da ti samo krajnji rezultat (izvestaj) bude u .xls fajlu a da ostatak posla radi zasebna aplikacija.
Za to ces morati da naucis neki programski jezik ili da platis nekog da ti napravi.