[ indicator1 @ 30.09.2002. 09:36 ] @
Xp mi ne prepoznaje graficku kartu (Vanta LT AGP 32Mb). Isprobao sam razne drajvere, uvek je isto - prijavi se da XP ima problem sa tim hardverom. U konfliktima se prijavi sukob sa AGP to PCi bridge. U info za graficku kartu ispisuje chipset-unknown. Mogu da podesim rezoluciju ali ne i refresh rate . Ploca je QDI BX. Inace pod win98 (dual boot) sve radi dobro. Ima li neko predlog (sem bacanja video karte)?
[ Miroslav Cvejić @ 30.09.2002. 10:19 ] @
Ako je Vanta u AGP slotu, šta se nalazi u PCI1 i PCI5 slotovima?

[ indicator1 @ 30.09.2002. 11:46 ] @
U PCI1 nista, u PCI5 mrezna karta koja funkcionise ( u PCI2 je modem, u PCI3 Yamaha sound)
[ jc denton @ 30.09.2002. 18:18 ] @
Hm, instaliraj AGP drajvere za plocu (ne za karticu).
[ indicator1 @ 01.10.2002. 08:59 ] @
U pitanju je QDI BrillianX 9 ploca, kako nigde ne mogu da nadjem drajvere za nju pretpostavljam da je podrzana direktno u OS-u, tj u XP-u (deluje mi logicno posto je u pitanju je BX chipset a ne neka egzotika). Inace probao sam da ukinem PCI to AGP device i reinstaliram ga - nije pomoglo.
[ Miroslav Cvejić @ 01.10.2002. 09:20 ] @
Analogija:
SB Live! 5.1 ne radi pod XP, tj. XP odbija da se upali dok je kartica u slotu. Ista kartica radi pod WinME.

XP je jako osetljiv na ispravnost hardvera. Ako on nešta tako očigledno ne detektuje (ipak je to BX čipset) znači da je grafička falična.
[ indicator1 @ 01.10.2002. 09:34 ] @
Da, i ja sam dosao do zakljucka da je video karta problem (cuvena marka Innovision). Inace moj dodatak kolekciji ludih kvarova: imao sam svojevremeno audio ISA kartu (sto je nazanimljivije kasnije sam nasao jos jednu koja se potpuno isto ponasala na sasvim drugom racunaru) PNP Crystal Sound koja je jednog dana ispustila dusu i nikad nije vise radila pod Win98, ali je savrseno radila u DOS-u.