[ mbursac @ 08.11.2005. 06:47 ] @
pozdrav svima, naime imam jedan obican problem i ubijam se da nadjem resenje.
dakle o cemu se radi. crtao sam neke elektricne seme za instalacije u Autocadu, i potrebno mi je da tacno izracunam duzinu linija odnosno kablova od razvodne table do potrosaca koje sam nacrtao? koja je naredba za to u Autocadu? linije su povezane sa snap, tako da nema razmaka izmedju njih. ako neko zna, bio bih mu vrlo zahvalan....
[ SerZile @ 08.11.2005. 09:35 ] @
Cao,

Prouci kako radi komanda PEDIT. Ona ti omogucava da kreiras poliliniju od linija i lukova. Problem je u tome sto linija mora da ima kontinuitet. Dakle, nema grananja i prekida (sto i ne bi trebalo da ti bude problem, ako si "snapovao" sa ENDPOINT-ima). Kako god, pozabavi se sa PEDIT i onda mozes da resis problem. Duzinu polilinije (elektricni vodovi) lako izracunavas pomocu LENGTHEN, LIST ili pomocu palete PROPERTIES (ctrl+1 je otvara, kao i dvoklik na poliliniju) na kojoj mozes da ocitas duzinu izabrane polilinije.

Pozdrav
[ Entoni @ 09.11.2005. 07:56 ] @
Najbolje je preko polyline, daklem kliknes neki deo te linije pa ides na "edit polyline", zatim kada te pita da li zelis da dodas u polylin ides na "Y" (yes) i zatim na "J", (join), selektujes celu liniju i 2 x enter, sada jer vidis kao jednu liniju. Dalje je lako. Na properties i iams njenu duzinu
uh kako sam konfuzno objasnio i sam sam se zbunio, probaj pa reci kako ide
pozdrav
[ mbursac @ 10.11.2005. 06:41 ] @
uh probacu pa cu javiti, hvala svima, za sada radim preko dimesion pa dokle bude islo.pozdrav