[ dr_voja @ 30.09.2002. 19:19 ] @
Rešio sam da instaliram DOSEMU, i moram priznati da sam totalno zbunjen. Dokumentacija je ili zastarela ili za pogrešnu varijantu (binary ili source) ili je toliko konfuzna da i nema neke vajde.

Ali dobro da ne bi gnjavio mnogo o tome imam konkretan problem - mountovao sam DOS-ovu particiju kao /fat-d i prirodno podatke i programe sa nje da koristim u DOSEMU-u. Međutim kao običan user na svim fajlovima i direktorijumima imam samo dozvole za pisanje i čitanje a ne i za pisanje. Ne znam šta da radim pošto chmod ne radi na fat-u.

Inače nisam uspeo ni pošteno da ga instaliram. Koristio sam skriptu install_systemwide (pre toga sam naravno kompajlirao) ali to je napravilo faljove samo u /opt/doesmu i /usr/bin a ništa od /etc ili man stranica. Ne bih to pitao ovde ali u dokumentaciji kao piše da su instalacione instrukcije u falju QuickStart a tamo piše nešto deseto (ja sam skinuo source a tamo pise skini binary)
[ luner @ 30.09.2002. 21:25 ] @
/dev/hda3 /mnt/hda3 vfat defaults,gid=100,umask=0002 0

ili ti klasican primer montiranja vfat particije tako da i obicni smrtnici mogu da pisu po njoj (mada mi nikad nije bilo jasno zašto po defaultu štite to s***** :)))
[ MoHicAn @ 01.10.2002. 00:58 ] @
Ja bi pre rekao da tvoja komanda stavlja mountovanu particiju u vlasnistvo root-a pod grupom sa gid-om 100 i sa permisijama 775 gde samo clanovi grupe sa gid-om 100 mogu da pisu/brisu/citaju/executuju dok ostali useri mogu samo da citaju/exec. Ako si to znao onda si trebao coveku da navedes da treba da stavi gid svoje grupe umesto 100 itd itd ponavljam po milioniti put nije linux distribucija windows i nisu sve distribucije iste i nema svaka users grupu ako je uopste ima sa gid-om 100 itd itd.
[ brcha @ 01.10.2002. 17:17 ] @
Lepo kaže mohican. Ako želiš da svi imaju read/write pristup svojoj vfat particiji, stavi umask=0000, a u svakom slučaju pogledaj man mount za više informacija...