[ Water @ 09.11.2005. 12:21 ] @
Pozdrav,

planiram da kupim grafičku tablu, treba mi za čist amaterizam tako da je bitno da bude jeftina. Mojim potrebama bi odgovarala Genius Wizard Pen 5 x 4. Interesuje me kakvi su vasi utisci sa njom i preporuke gde da kupim istu?

unapred zahvalan
[ Josee @ 09.11.2005. 22:46 ] @
imam jednu takvu

moze se, po meni, koristiti samo grube popravke u PS i nista vise

suvise gruba, neprecizna i neprakticna

brzo ces je zaboraviti
[ Manstrone @ 29.11.2005. 14:13 ] @
Bilo sta od wacom-a je bolje od te table.Strahovito je neprecizna i ne zadovoljava cak ni amaterske potrebe.
[ abishai @ 29.11.2005. 14:27 ] @
E jbiga, a ja je juce narucio Genius 5.5x4 :(

Mada ajde, videcu vec kakva je (ne treba mi nista profi)

Jel ima neka tabla a da nije 200+e i da je ono kvalitet osrednji ili dobar za te pare (nesto jeftinije) ?
[ brm @ 29.11.2005. 21:18 ] @
ima WACOM Volito A6 za 70ak eura!
[ Josee @ 29.11.2005. 23:23 ] @
zar Volitio nije u BG oko 60 Eur? - ComputerLand
[ brm @ 29.11.2005. 23:46 ] @
u NS-u je 60 i neshto, skoro 70, ili je 71-72, eto...
[ abishai @ 30.11.2005. 02:03 ] @
Kad se zalecem...

Nista, probacu, mozda mi se i svidi.

Hvala vam
[ F F F F @ 27.09.2007. 10:59 ] @
e da ne otvaram novu temu ..

želim da uzmem grafičku tablu, amater sam, radim u fotošopu, treba mi samo zbog nekih preciznijih selectovanja uglavnom (koje sa mišem ne mogu da obavim).

Čitao sam sve i svašta i svi kažu wacom. Pošto bi neku jeftiniju varijantu, našao sam "WACOM Volito A6 USB Tablet White Box" koji je 40 eu.
da li to vredi uzimati ? u obzir dolaze i "genius g pen 450" ili "genius wizardpen 5x4" koje su 30 eu. Ili možda ona za 60 eu "wacom volito 2 A6" .. znači ne treba mi ništa ozbiljno samo da mogu fino precizno da vučem linije (da selektujem).. da ne podrhtava kursor i te fore ...
[ Amazonite @ 03.10.2007. 22:18 ] @
Kao što je prethodno rečeno ništa sem wacoma. Genius table su neprecizne i jako loše izrade. To govorim iz iskustva jer sam imao jednu koja je prsla posle mesec dana. U skorije vreme razmišljam da kupim wacom volito 2 (nažalost nemam keša za intuos) koji bi mi služio svrsi.
[ fearofthemrak @ 22.07.2008. 16:23 ] @
i meni treba amaterski..
http://www.pakom.com/KatalogPr...isProizvoda.aspx?sifra=9001759
nasla sam ovo, ali stvarno se ne razumem... meni treba za neko crtkanje, za 2d igrice..
sad sam videla da svi kazu da ne valja, ali meni treba samo nesto maaaalkice preciznije od misa?
da li valja ova..? i ako ne koja druga... buduci da mi je budzet 3000-......
[ noob36 @ 25.07.2008. 15:56 ] @
Moja prva graficka tabla je bila Genius, sad ne mogu da se setim dimenzija, pola A4 je bila (sad je u nekoj kutiji), i bila je odlicna dok se vrh nije istupio. Valjda su iz genijalnog Geniusa mislili da se nece istrositi. Ima osetljivost 1024, to je opasno dobra stvar za slikanje u shop-u i painter-u... Kasnije sam, iskljucivo zbog toga sto obezbedjuju rezervne vrhove nabavio Wacom Intuos A4. Imam je 3 godine i mnoooogo dobro radi. Volito ti ne bih preporucio ako ces nesto da pipkas, posto nema nikakvu osetljivoast na pritisak, tj, koliko pritisnes, tolko ti je.
[ dziki @ 17.09.2008. 17:17 ] @
Ewo da i ja ne otwaram nowu temu.....Owako, poshto idem u srednju elektrotehnichku shkolu, trebala bi mi neka pochetnichka(amaterska) grafichka tabla za izradu elektrichnih shema i nekih grafika....da li to moze da obawi Genius G-pen 450 ili neka druga....??
[ filipnikola @ 07.03.2009. 19:04 ] @
koja od ovih tabli je najbolja za crtanje???
[ stef55 @ 31.07.2009. 13:16 ] @
Vreme prolazi, pa i ponude rastu.

Wacom table su najbolje, ali im je i cena najbolja.

Sada ima i Genius Pensketch 9x12, koju trenutno koristim.

Kvalitet - rezolucija 2000 Lpi, preciznost 0.25 mm. sa 1024 nivoa pritiska. Zadovoljan sam njenim radom.

Cena je oko 12000 - prihvatljiva.
[ iMiki @ 05.08.2009. 08:43 ] @
Iskustvo mi kaze da bezim od svega sto je Genius.
[ 0011 @ 05.08.2009. 18:47 ] @
I ja imam Genius gp450.interesantno da sam dobio rezervne vrhove i da nisam istrosio ni prvi.Uglavnom ja sam je malo koristio za neke potpise u wordu i kada sam zavrsio poso ostavio je u kutiju.Mislim da ipak za neki ozbiljniji rad treba dosta profesionalnija tabla.
[ pwaper @ 10.08.2009. 09:46 ] @
Ewo i ja da se prikacim na ovu temu.
Jos sam pocetnik i treba mi neka graficka tabla.
Ali posto bas nista ne znam o njima mozeli mi neko odgovoriti na sledeca pitanja.
1. Dali se graficka tabla i koja moze koristiit za crtanje freehand-a u Cinema 4D r10?
2. Dali se ta ista moze koristiti i za BP 3D paint takodje u Cinema 4D r10?
3. Ako ne moze u Cinemi dali moze u Maya-i ili 3D Max Studiu?
4. Koliko kosta jedna takva graficka tabla za pocetnika?
5. MOzete li mi reci jos nesto o grafickim tablama posto bas nista ne znam????
[ gensher @ 14.08.2009. 07:59 ] @
Ciao.
Ja prodajem dosta povoljno Wacom Intuos3 A5 tablu. Xtra je, ali kad mi je stigla (malo je trajalo)
svatih da mi ne treba i da nemam vremena da se 'igram' sa njom.

Uz tablu ide originalno pakovanje i 4 originalna programa:
- Photoshop Elements 6.0
- Corel Painter Esentials 4
- Nik Color Efex Pro 3.0 WE6
- Wacom Brushes 3.0

+381 555 9 007 posle 17h.
[ ivana.j11 @ 16.11.2009. 09:48 ] @
Pozdrav svima!

Da li neko moze da mi preporuci neki model wacom pen tablet?
Potreban mi je za poklon, osobi koja se bavi izradom enterijera,
uglavnom radi u corelDraw-u.
Sto se novca tice spremna sam da izdvojim do nekih 100e +/-

Pozdrav,
Ivana
[ koska @ 16.11.2009. 11:43 ] @
Skoro sam uzeo Bamboo Fun model




Prezadovoljan sam njom.



Nemoj da uzimas Genius table, posto je razlika ogromna. Imao sam jednu pre ove i ovo je stvarno osvezenje.
[ pliskin @ 17.11.2009. 11:22 ] @
Imam isto misljenje da bih uvek uzeo Wacom prije Geniusa. Imam jednu tablu trenutno, rec je o Wacom Volito2:



Ova tabla je odlicna u odnosu na cenu. Kostala je 80e prije godinu i nesto dana. Mislim da nijedan Genius nece postici te rezultate u tom rangu cene. Sad ne znam kome za sta ce trebati ali meni radi super osnovne funkcije selektovanja i pisanja ali uglavnom je koristim za slikanje u photoshopu. Jedini nedostatak posle godinu i nesto dana je velicina, tj velicina radnog prostora, jer je samo A6, sad bi bilo lepse imati nesto vece.

Ove slike su radjene sa Wacom Volito2:

http://i38.tinypic.com/2nm3i9l.jpg

http://i37.tinypic.com/igglfb.jpg
[ koska @ 17.11.2009. 12:04 ] @
Hej, svaka cast. Odlicni radovi!

Inace, mala povrsina moze da bude i mana i prednost.
Ljudi koji znaju da crtaju/slikaju (na papiru/platnu) koriste mnogo veci zamah, tako da im je i potrebna veca povrsina.
Ali ako se tabla koristi kao zamena za neke svakodnevne operacije (selekcija, stamp tool i sl.), onda manji hod mnogo vise znaci zbog manjeg zamaranja ruke.
[ gorankx @ 21.05.2010. 20:29 ] @
Ja uzeh Genius G-Pen 450, jbg nadjoh povoljno iako mi uopste netreba,





Samo pakovanje je veoma dobro, vidi se da su se u Genius-u malo potrudili tako da je tu i podrska za vistu iW7
samo sto Annotate i PenCommander nisu podrzani za ove nove sisteme ali ostalo radi.
U pakovanju pored table i olovke su ukljuceni: baterija, 2 rezervna vrha (+ olovka ima vec jedan vrh)
i prsten za zamenu vrhova.

E sad ono sto mene interesuje jeste, jel moze ikako da se podesi tako da nebude povrsina table vezana za kordinate monitora nego da se slobodno kursor krece kao kod misa ??/
[ Zlokrst @ 03.03.2011. 11:40 ] @
Evo jos malo da ozivimo temu. :)

Zelim da kupim tablu ali ne znam za koju da se odlucim.
Dvoumim se izmedju KANVUS Graficka tabla Office 53 (CENA: 4.850,00din) i Wacom Bamboo 2 Pen CTL-460-EN (CENA: 6.599,00din)

Za wacom sam cuo da su odlicni ali o KANVUS-u ne znam nista, pa reko mozda neko moze nesto vise da mi kaze.

Treba mi za rad u photoshopu (retus i sl.) i mozda eventualno u illustratoru.

Hvala! :)
[ gorankx @ 03.03.2011. 16:25 ] @
pa ono najbolje da ides na sigurno barem ja tako mislim iako je razlika u ceni poprilicna ...
[ koska @ 03.03.2011. 17:12 ] @
Wacom je Wacom... opet, sve zavisi za sta ces da je koristis...
Meni je kod Geniusa smetalo to sto je odziv slab... jednostavno, ako treba nesto "na brzaka" da nazvrljam, imam to neko kasnjenje... kod Wacoma nema...
I Genius olovka mi je nekako bila... hmmm... manje "udobnija" od Wacomove... valjda zbog baterije ili nemam pojma cega...
[ squatter @ 20.05.2011. 01:56 ] @
Pozdrav

Imam i ja jedno pitanje.

Hocu da kupim graficku tablu. Nasao sam intuos 3 i intuos 4 po ceni koja mi odgovara. Iste su velicine, samo je razlika u 60e. Obe table su polovne.
Jedina bitna razlika izmedju ove 2 table po meni je sto Intuos 3 ima 1000 a I 4 2000 psl . Pa me sad interesuje kolika je tu realna razlika ? Posto Intuos 3 radi odlicno.
Do sad sam koristio Ginius i nekoliko puta sam imao u rukama Intuos 3 ali nisam koristio I4 pa me interesuje dal tih 1000psl vredi 60e vise ?


Moj savet je da ne kupujete Ginius graficke table. Koristio sam 2 i nikakve nisu. Jos uvek mi je krivo sto sam pre 3 god potrosio 12000.
Ako radite bilo sta malo ozbiljnije ima samo da pogubite zivce. I ja sam iso tom logikom da mi ne treba nista ozbiljno - samo za skiciranje, ni za to mi nije posluzila kako treba.
Na kraju sam ponovo poceo da crtam na papiru pa da prebacujem na kompjuter. Cisto bacanje para. Bilo koja wacom tabla je bolja od Ginius.







[ nevenna89 @ 08.06.2011. 23:50 ] @
Imam pitanje i def mi treba pomoć...kupujem dečku grafičku tablu za rođendan,ali nemam pojma čak ni koje bih karakteristike trebala da gledam,jednostavno se ne razumem.On tako crtka amaterski,za sebe da kažem,ovo će mu biti prva grafička tabla,znači totalno bez iskustva.Ali mu naravno ne bih kupila nešto što ne valja. Malo sam ograničena sa novcem,pa me zanima koliko je velika razlika između ove dve i koliko su one uopšte dobre? WACOM Bamboo 2 Pen CTL-460-EN i Genius Mouse Pen i608 6x8
Ja sam kao nešto upoređivala,brojke im se uglavnom poklapaju...


[ daim @ 14.12.2011. 20:32 ] @
Aktivno crtam,bavim se ta2-om,tabla mi dosta pomaze,sto u fotoshop-u sto za izivljavanje i svoju dusu :)..Neka moja zapazanja:Genius,najvece smece.Nikako ne preporucujem njihove pen tablete,cak ni za amaterizam,a kamoli za nesto ozbiljnije.Jednostavno su krute prilikom crtanja i toliko su ne precizne,da je recimo ukrajanje misem na fotosopu pravo zadovoljstvo u odnosu na Genius tablet.Trenutno posedujem MEDION pen tablet MD 2012A4..Jednostavno odlican za pocetnika kao i za malo ozbiljnijeg artista.Na tabli postoji i dosta precica tipa cut,copy,paste,ceo Microsoft office program,explorer,pa i precica koja otvara neki programcic (koji ide uz driver table nesto poput rich text documenta)za smestanje i cuvanje pismenih podataka.Veliki + od mene..I sledeca tabla je od proizvodjaca "Wacom",jednostavno neprikosnoveni i za profesionalce i za amatere.Bilo sta od Wakoma je pravi potez a to da li je za pro igraca ili za pocetak odlucuje samo velicina tableta,mogucnosti i naravno cena..Moja preporuka za crtanje freehand-om je definitivno My Paint program + stotine besplatnih brusheva sa neta..
[ Ukleti Holandjanin @ 22.11.2017. 12:32 ] @
Najjeftinija koju sam ikada nasla:

http://www.eponuda.com/grafick...-eu-graficka-tabla-cena-366219
[ ademare @ 22.11.2017. 13:48 ] @
Bas divno samo toga , nema na sajtu prodavnice. Ima na E ponuda , nema u realnosti . Nista cudno , svi ti sajtovi imaju tu manu , da listaju Fantomske proizvode .

U stvari ima samo nije dobar link . Evo pravog :

http://www.duocom.rs/sr/proizvod/wacom-one-ctl-471-eu-small/42813