[ storne @ 30.09.2002. 20:39 ] @
Kada ukucam komandu shutdown -h now izbaci mi poruku system halted,i nece da se ugasi! Sta bi to moglo biti i kako mogu da ga gasim? Hvala unapred!
[ brcha @ 30.09.2002. 21:46 ] @
Kao prvo, kraće ti je da koristiš komandu poweroff :))

Kao drugo, neće da se isključi jer ti nije uključen modul apm (advanced power management) u kernel. Imaš dva moguća izlaza:
ili ručno učitaj module apm u kernel (modprobe apm)
ili rekompajliraj kernel tako da apm ne bude modul nego da bude ugrađen u kernel.

Pozdrav
Filip
[ MoHicAn @ 01.10.2002. 00:36 ] @
Tako je !!!
Genialno je kad koristis te ultra super standardizovane distribucije sa takvim skriptama za gasenje tipa poweroff u kojoj stoji /sbin/shutdown -h now i sad smo mi kao kul halt nam se ne zove halt vec poweroff koji se uzgred i teze pise ... groowy.

BTW pusti me da pogadjam! RH? MDK? SUSE?
[ Dejan Lozanovic @ 01.10.2002. 08:34 ] @
Citat:
brcha

Kao prvo, kraće ti je da koristiš komandu poweroff :))


Lepo vam kaze Mohican, uzput
lrwxr-xr-x 1 root root 4 Sep 30 20:49 /sbin/poweroff -> halt*
[ brcha @ 01.10.2002. 09:31 ] @
Citat:
MoHicAn:
Tako je !!!
Genialno je kad koristis te ultra super standardizovane distribucije sa takvim skriptama za gasenje tipa poweroff u kojoj stoji /sbin/shutdown -h now i sad smo mi kao kul halt nam se ne zove halt vec poweroff koji se uzgred i teze pise ... groowy.


Uopšte nije bila poenta u tome da li se koristi shutdown -h now, poweroff ili halt. To je bila samo šala

Citat:

BTW pusti me da pogadjam! RH? MDK? SUSE?


ArchLinux-0.2 (200mb distribucija, pa sam sam dopunio paketima koji mi trebaju). Više mi se sviđa od Slack-a, jer ima u startu manje paketa, pa manje paketa instaliram, a onda skinem samo ono što mi treba.

Pozdrav
Filip
[ MoHicAn @ 02.10.2002. 01:26 ] @
Heh ti arch linux frikovi malo previse kradu od rock linux tim-a !!!

Evo da nabrojim par stvari

- makeworld .... ko ne zna sta je nek pogleda + oni to nazivaju nekim svojim Arch Build System stvarno drsko pogotovo posto su na verziji 0.3
- po defaultu devfsd

itd itd ...

Sve u svemu otkrise ljudi toplu vodu.


PS: svaka disrtibucija ima malo paketa ako si pri instalaciji odabrao samo one pakete koje oces. Ili mozda nisi video tu opciju u install-u slackwareta ?
[ brcha @ 02.10.2002. 11:00 ] @
Citat:

MoHicAn:
Heh ti arch linux frikovi malo previse kradu od rock linux tim-a !!!


Nisam znao... Inače sam ga skinuo prvenstveno zato što je mali, a ipak veći od ručnog pravljenja binutils i svega ostalog . Btw, minix rings a bell

Citat:

MoHicAn:
PS: svaka disrtibucija ima malo paketa ako si pri instalaciji odabrao samo one pakete koje oces. Ili mozda nisi video tu opciju u install-u slackwareta ?


Naravno da na svakoj distribuciji ima biranja paketa, ali meni za 90% paketa padne na pamet da će mi nekad biti potrebni, pa onda pretrpam sistem i tako Sećam se da sam tamo '96. kupio InfoMagic 6CDset, koji je imao Slack, RH, Debian i mirrore prep.ai.mit.edu, sunsite.unc.edu i tsx-11.mit.edu. E pa ja sam isprobao pola programa sa tih mirrora, čisto onako
[ random @ 02.10.2002. 13:09 ] @
Citat:
MoHicAn:
Heh ti arch linux frikovi malo previse kradu od rock linux tim-a !!!

Evo da nabrojim par stvari

- makeworld ....


Znači make world je izmišljotina Rock Linuxa? Ja sve vreme živim u zabludi da su *BSD to prvi imali. :o)
[ MoHicAn @ 02.10.2002. 14:59 ] @
Dobro dobro ... i ja brzam .... nisu ovi iz rock tima to izmislili nego su prvi to uposlili na linux-u ... mislim i ports kolekcija je prvo na bsd-u bila ali su ovi iz rock napravili nesto veoma slicno .... sve u svemu likovi sto odrzavaju rock su uvek govorili da je rock linux u stvari najblizi *bsd-u.
[ Dejan Lozanovic @ 02.10.2002. 19:42 ] @
momci previse sirimo teme.