[ markofon @ 21.11.2005. 19:26 ] @
Registrovao sam besplatan domen www.markomarinkovic.tk na adresi www.dot.tk.
Tu sam dobi mail:[email protected] i password:******.
Sada zelim preko Dreamweawer-a da prebacim site(dokumenta koja sam napravio u dreamweaver-u) sa svog racunara na domen www.markomarinkovic.tk

Ja ovako radim:

Site,
Edit site,
Edit,

na pitanje: how do you connect to your remote server. ja uzimam FTP.

ftp host:........................? www.markomarinkovic.tk
host directory:.........................? ?
login ...............................? pravo_fon
password:..........................? ******

sta da upisem u polja iznad navedena, s obzirom da sam od dot.tk dobio samo mail i password.
kada upisem vrednosti koje stoje sa leve strane gore i pritisnem TEST dobijem odgovor waiting for server i nakon 1 minuta : error occurred cannot make connection to host 530 authentication failed, sorry.

Kako problem da resim?
[ crews_adder @ 21.11.2005. 21:35 ] @
FTP host je onaj gde imas web-prostor (ako je u pitanju besplatni prostor na 100webspace.com , onda ce tvoj domen biti npr. markomarinkovic.100webspace.com ili slicno, a u svom nalogu markomarinkovic.tk ces uneti adresu markomarinkovic.100webspace.com na koju ce se vrsiti redirekcija).

Tako ce naziv hosta biti markomarinkovic.100webspace.com, a user i pass takodje oni koje si odabrao za markomarinkovic.100webspace.com, a ne za markomarinkovic.tk (osim u slucaju da su za oba user i pass isti). Registracijom .tk domena ne dobijas nikakav web-prostor.
[ U.L.T.R.A. @ 08.03.2006. 02:53 ] @
To sto si registrovao nije domen vec redirekcija domena.
Treba ti hosting sa pod domenom, na koji ces da usmeris taj domen.
Ima mnogo free sajtova, kao sto je crews_adder rekao - recimo 100webspace.com.
E, ti uploadujes sve na taj imekojeregistrujes.100webspace.com i njega usmeris ka .tk domenu, odnosno, tk domen usmeris ka imekojeregistrujes.100webspace.com.
Tako da ti to bude:
ftp host:........................imekojeregistrujes.100webspace.com
host directory:........................./
login ...............................imekojeregistrujes
password:.......................... ******

Znaci - sav sadrzaj je na imekojeregistrujes.100webspace.com.
Domen [redirekcija .tk ] sluzi samo za usmeravanje - nista drugo.