[ Jah`Rasta @ 22.11.2005. 18:15 ] @
E ovako moj problem je sledeci,ja napravim MIDI kanal jedan,u njega ubacim neki Vst instrument,npr Absynth,i odsviram sta ocu,i pustim Play i sve dotle lepo zvuci i radi,e sada kada ocu taj kanal da exportujem u MIDI on ga lepo exportuje ali snimi bez Absyntha,mislim svira kako sam ja odkomponovao ali zvuk je onaj bican MIDI po default-u!Molim pomotj!!Unapred hvala
a da zaboravih a ako ga exportujem u audiomixdown (wav) on zvuci bash kako treba...Imam isti problem i u Cubase SX
[ Ni ten ichi ryu @ 22.11.2005. 18:54 ] @
To nije bug, to je feature ;] Isti problem ces imati u svakom sekvenceru.

MIDI fajl pamti samo odredjene informacije o odsviranoj deonici - ne pamti instrument koji je sviran. U tome je cara midija (barem u mojim ocima).

Audio mixdown je zbir/suma audio kanala, u nuendu i cubase sabira audio izlaze iz instrumenata, zato tako radi.
[ Jah`Rasta @ 22.11.2005. 19:01 ] @
dobro ali kako da exportujem u MIDI a da mi zapamti i instrument?
[ Ni ten ichi ryu @ 22.11.2005. 20:00 ] @
Ne verujem da to moze da se odradi, makar ne sa vst plugin-om kao instrumentom. Ali stvarno ne znam konkretno da ti kazem..
[ ton_majstor @ 22.11.2005. 21:58 ] @
Ovako...

Jel taj zvuk NEŠTO posebno ili je neki iz General MIDI spiska, kao što je synth bass, lead solo, sweep pad?

Ako misliš da zadržiš ISTI, Absynth zvuk, zeznuo si se, jer SMF pamti samo informacije o izvođenju, ne i samu boju ili karakter zvuka.

Ako ti je zvuk samo opisnog karaktera, recimo sinti bas, ubaci RUČNO u List Editoru (Cubase) par PPQ-a od početka parta Program Change (insert) i upiši recimo 39 ili 40 kao PC#... imaćeš ga u svakom PC-u.

Ako ti je sve ovo nejasno, trebaće ti pomoć stručnjaka...

Pozdrav!

[ vindic8or @ 22.11.2005. 23:16 ] @
midi fajl sadrzi samo informacije tipa "sviraj C# notu, 2 takta, a da je velocity 80" . ne sejvujes nikakav audio snimak.

wav fajl sadzi bas to, sam zvuk. zato je toliko veci od midi fajla.

ne postoji nacin da sacuvas absynth zvuk u midi fajlu.
[ romeo-xix @ 23.11.2005. 01:22 ] @
Cim si "uzeo" neki VST vec si u neku ruku dobio wave!!!!Eksportovati ga tako u midi
ne ide...Pokusavas nesto neprirodno!!!Pozz...
[ Jah`Rasta @ 23.11.2005. 12:27 ] @
zahvaljujem na odgovorima :)