[ n0p @ 22.11.2005. 19:25 ] @
Pozdrav,
Slucajno je onemogucen ulaz na mikrotik..U podesavanju Firewall pa prva opcija ..uhh..ne znam kako bese naziv..tamo gde se ogranicava p2p..kao i portovi..greskom su uneta dva pravila..da ukine sve portove od 4000-5000 (zbog Download Accelerator programa) nakon toga je veza sa ruterom pukla i vise nije moguce uci na ruter preko Winboxa...kao ni pristupiti mu sa bilo kog racunara (verovatno odbija sve na portu 80).
Ima li ko resenje kako uci i ukloniti ta dva pravila..nadam se da se ne mora penjati i skidati ruter...ux
[ n0p @ 22.11.2005. 19:54 ] @
probao sam i preko telneta ali nece
[ ponline @ 22.11.2005. 23:16 ] @
Preko konzole brate,
Ako ti je masina klasicni racunar, onda stavis tastaturu i monitor i logujes se sa tastature,
ako ti je masina routerboard ili WRAP onda, povezes se putem seriskog kablla sa serialportom od nekog racunara, i podesish hyperterminal da otvoris konzolu.

I skines firewall rulove koje ti smetaju:

/ip firewall filnter print
/ip firewall filter disable 3

Videces sa rednim brojevima sve rulove, pa disable trecu na primer kod tebe moze da bude bile koja.

[ acim @ 23.11.2005. 01:27 ] @
Sledeći put takve stvari radi u safe modu

U ovom slučaju preostaje penjanje i kačenje na mašinu pomoću tastature i monitora, kako reče ponline ili skidanje rutera i podešavanje u kancelariji i onda vraćanje na poziciju.

Ako mašini ne pristupaš iz LAN-a, onda je pametno da ubiješ telnet i koristiš samo SSH za remote pristup, naravno, pored winboxa u secure režimu. Uzgred, da li si probao SSH ili je i taj port ubijen?

[Ovu poruku je menjao acim dana 23.11.2005. u 02:29 GMT+1]
[ dromakov @ 27.11.2005. 21:08 ] @
To se desava kada se nesto drugo pstavi na port 80 npr. ako si pokusavao nesto oko hotspota, meni se isto desilo ali sam uspeo da se logujem preko telneta i onda u konzoli izmenio portove.
[ eki_yu @ 28.11.2005. 09:00 ] @
Postoji jos jedna varijanta - MAC telnet sa drugog mikrotika