[ zgas @ 23.11.2005. 22:06 ] @
Na stranici imam tri frejma. Zelim da iz jednog frejma (klikom na dugme) izvrsim submit drugog frejma (tj. da mi se prvi frejm ne submitise.). Kako?
[ noviKorisnik @ 24.11.2005. 07:49 ] @
Prvo - submituju se formulari a ne frejmovi.

Da li su ovde samo zamenjeni termini frejma i formulara, ili se ipak radi o frejmovima koji sadrže formulare?
[ Br@nkoR @ 24.11.2005. 07:54 ] @
Dodeli form elementu atribut target koji će imati vrednost imena frejma.
[ zgas @ 24.11.2005. 21:30 ] @
Zaista je u pitanju frejm. Znaci ja u drugom frejmu imam i jednu formu...

Kako to u praksi izgleda da dodam taj target elemenat u tu drugu formu (u drugom frejmu), i kako se ona "okida" iz prvog frejma (submituje)? Kod?

Hvala unapred.
[ noviKorisnik @ 25.11.2005. 10:35 ] @
Dobro je, pravi forum - javascript :-)

Treba ti referenca do formulara. Kako je formular u frejmu, prvo referenca do frejma. Taj frejm je definisan u frames kolekciji roditeljskog "prozorčeta".

parent.frames ['imefrejma']

ime frejma nalazi se u roditeljskom dokumentu koji definiše frejmset, u tagu elementa frejma, u atributu name.

<frameset ....
<frame name="imefrejma" ....

umesto imena frejma može da se navede i redni broj frejma u okviru frejmseta (broji se od nule). Dakle, ako je drugi frejm (broji se: nula, jedan, ...) -

parent.frames [1]

Na jedan od ova dva načina dolazi se do reference frejma u kom je dokument u kom je formular koji treba da se submituje. Dokument -

parent.frames [1].document

dokument ima kolekciju frames, i odavde ide slična priča za referenciranje formulara u okviru dokumenta kao što je bila i za frejm u okviru frejmseta - preko vrednosti name atributa formulara ili rednog broja u kolekciji.

parent.frames [1].document.forms ['imefomulara']

ako je <form name="imeformulara" ...

ili

parent.frames [1].document.forms [0] ako je to prvi formular tog dokumenta

Eto, kesa, reference do formulara - sad još samo treba da se submituje pozivom metoda submit i rešena stvar. Nešto kao...

parent.frames [1].document.forms [0].submit ();

Ograničenje? Da - svi dokumenti moraju da se nalaze na istom domenu.