[ Boxon @ 06.10.2002. 19:09 ] @
Ovako da odmah predjem na stvar. Imam celeron 400mhz PPGA koji ide preko adaptera na ABIT BH6 plocu. To su malo starije komponente. Ja sam ga overclockovao na 466mhz. Znaci podigao sam frekvenciju jezgra valjda sa 66 na 75. mislim maksimalno sam uspio dici ga na 466. Kada frekvenciju jezgra podignem na 83, ma kako god da podesim ostale opcije, mnozilac, temp. jezgra, signal high ili low ili sta vec on se ne moze boot-ati i moram ga restartovati nekoliko puta, gasiti da sam vrati svoju nominalnu vrijednost. Kada sam povecao na 100mhz bus, onda je poceo sa 600mhz da se boot-a i na pola (onde gdje treba pisati Windows 98 is starting...) zastopa... Recite mi sta bi trebalo konkretno raditi, jer ova maticna ploca i processor vrijede za krov kod overclockinga kako sam cuo... Graf. kartica mi je Voodoo3 2000. Hvala vam unaprijed na pomoci i pozdrav iz Prijedora!
[ jc denton @ 07.10.2002. 20:06 ] @
Nema tu mnogo pomoci. Pogledaj da li je moguce menjati napon za procesor, pa podigni za koju desetu volta (nemoj vise od 0.2 V u odnosu na originalni napon). Problem su naravno i kartice, od kojih neke ne mogu da izdrze rad na visem taktu pci/agp magistrale pa sistem pada.
Nadji negde odnose fsb/agp/pci za tvoju plocu i vidi kako se stari dobri voodoo i ostale kartice ponasaju na odredjenim freq.

Kod OC-a jedno je sigurno - prvi procesori u istoj seriji su najbolji za OC, a svi koji rade na visem taktu iz iste serije sve manje mogu da se 'poteraju'. Primer je cel. 300a koji u vecini primeraka radi cak na 450 MHz, i cel 566 (fcpga) koji radi na 850.

Pogledaj i starije teme, vec smo vise puta pisali o ovome.

Pozdrav
[ Boxon @ 07.10.2002. 23:04 ] @
Ovako, skontao sam da ako mi je takt FSB 66 onda mi je 400mhz brzina procesora, kod 75 je slucaj da mi je brzina 466, 85 uopste ne moze a dok je na 100mhz FSB-a 600mhz brzina procesora ali mi na veryfing DMI pool, i ESCD blokira. Tamo na sajtu ima neki BIOS kao sto patch-a to ESCD blah blah... ali je za plocu BH6 v1.1 Mislim trebao bih znati u cemu je fazon, zasto nece, trebao bi bar na 500 da radi stabilno a sa malo muke i uz 566 mada vidis da kod mene nece preko 466 mada sam svasta pokusavao. Ako ista saznas molio bih te da mi javis, hvala opet.