[ abyss @ 29.11.2005. 15:48 ] @
Sta da radim kad mi ukradu ili izgubim karticu da mi iskljuce (privremeno) broj?
[ del-boy @ 29.11.2005. 16:09 ] @
Nazovi 9863 i reci u čemu je problem. Kartica mora da se vidi na tebi i trebaće ti matični broj (moguće i broj ugovora, nisam siguran)!
[ Dejan Krstic @ 29.11.2005. 17:48 ] @
I onda imas rok od 15 dana da izvrsis zamenu kartice u bilo kom korisnickom servisu.
[ Dejan Krstic @ 30.11.2005. 07:05 ] @
Posto vidim da su se pojavile razne dezinformacije na ovoj temi (koje sam obrisao) da ponovimo proceduru:

1. ako nisi u blizini korisnickog servisa onda zoves CC da ti iskljuce broj.

2. kad stignes odes do korisnickog servisa da ti daju drugu karticu sa istim tim brojem ali ne sme proci vise od 15 dana od dana privremenog iskljucenja broja jer se u tom slucaju raskida ugovor.

To ce ti biti naplaceno sa 300din+pdv kroz sledeci mesecni racun.

Od dokumenata ti je potrebna samo licna karta i nista vise.
[ sasasajke @ 30.11.2005. 09:52 ] @
Ih bre Krsticu, pa to se ne radi tako-obrises moj post i objavis ga kao dezinformaciju. Ostavi da ljudi vide sta sam napisao, pa neka ja crvenim zbog toga. U postu nije bilo uvreda, ruznih reci i sl., a to sto ti mislis da je procedura koju sam naveo pogresna, to je tvoje misljenje... S'obzirom da abyss nije precizirao da li se radi o pripejd ili postpejd kartici, hajde onda objasni kako ce pripejd korisnik dobiti isti broj u slucaju gubitka?
A nema razloga da crvenim, posto radim u policiji i poznajem proceduru malo bolje od tebe, kao i to da li ukraden telefon i broj mogu da se pronadju, kako i u kom slucaju.
Mislim da nema razloga da mi brises i ovu poruku.
--
Best regards,
sasajke mailto:[email protected]
[ abyss @ 30.11.2005. 12:01 ] @
> 1. ako nisi u blizini korisnickog servisa onda zoves CC da ti iskljuce broj.
> Od dokumenata ti je potrebna samo licna karta i nista vise.

OK, ako je pod 1. onda verovatno treba i broj ugovora? Kako da ja
njima telefonom dokazem da sam to stvarno ja?

>S'obzirom da abyss nije precizirao da li se radi o pripejd ili postpejd kartici

Post-paid (kao i naziv teme)...
[ Davor Vlajkovic @ 30.11.2005. 12:16 ] @
Citat:
OK, ako je pod 1. onda verovatno treba i broj ugovora? Kako da ja
njima telefonom dokazem da sam to stvarno ja?


Ime i prezime, adresa, JMBG, broj ugovora i broj pretplatnickog broja bi trebali da budu dovoljni.
[ Dejan Krstic @ 30.11.2005. 12:57 ] @
Citat:
Ih bre Krsticu, pa to se ne radi tako-obrises moj post i objavis ga kao dezinformaciju.


A kako bi ti nazvao informaciju koja nije tacna?

Citat:
a to sto ti mislis da je procedura koju sam naveo pogresna, to je tvoje misljenje...


Moj posao je da izmedju ostalog znam i tu proceduru.

Citat:
S'obzirom da abyss nije precizirao da li se radi o pripejd ili postpejd kartici


Jesi procitao naziv teme?

Citat:
hajde onda objasni kako ce pripejd korisnik dobiti isti broj u slucaju gubitka?


Ako je registrovan, onda samo ode u KS sa licnom kartom i 354 dinara i nista mu drugo nije potrebno.

Ako nije registrovan onda ce na 063/9898 da posalje MOLBU za izdavanje druge kartice sa istim brojem i uz tu molbu ce da prilozi:

1. Kopiju LK
2. Kopiju prijave iz MUP-a da je kartica ukradena/nestala
3. Bar jednu dopunu koju je uneo na svoj broj u poslednjih sest meseci (ukoliko se radi o e-dopuni, mora biti starija od 30 dana od dana prijave kradje) ili kopiju originalnog pakovanja kartice (ona strana gde se vidi broj telefona i bar kod).

Citat:
A nema razloga da crvenim, posto radim u policiji i poznajem proceduru malo bolje od tebe, kao i to da li ukraden telefon i broj mogu da se pronadju, kako i u kom slucaju.


Policija nije duzna da zna interne procedure Mobtela. Ja jesam :)

Citat:
Mislim da nema razloga da mi brises i ovu poruku.


Pa kad bas insistiras :)
[ sasasajke @ 30.11.2005. 13:31 ] @
Sve tacno!
Eto, sad treba da crvenim
Kad, konj, ne citam zaglavlja...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.02.2006. 18:34 ] @
Eto..desilo se..ukrali mami telefon i karticu i kad je nazvala korisnički rekli su joj da trenutno nemaju "prazne" SIM kartice, kao ni da ne znaju da li će ih dobiti u skorije vreme (podatak od prošle nedelje).

Da li neko (KS ili Krstić) mogu da provere da li su dobili kartice u Mobtelu u Novom Sadu?
[ Dejan Krstic @ 22.02.2006. 20:48 ] @
U Novom Sadu trenutno ima kartica sa sledecom numeracijom:

062/2*****
063/1******
063/70*****
063/71*****
063/72*****
063/73*****
063/74*****
063/75*****
063/76*****
063/78*****
063/79*****
063/87*****

sto znaci da nema brojeva sa numeracijom:

063/2*****
063/3*****
063/4*****
063/5*****
063/6*****
063/77*****

Najblize mesto gde se trenutno mogu naci ove kartice kojih nema u NS je korisnicki servis Vero2 na Konjarniku u Beogradu.

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 22.02.2006. u 21:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 22.02.2006. u 22:11 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.02.2006. 21:25 ] @
Hvala ti. Isto su mi rekli danas i u CallCentru (Vero i Vero2).

Inače, broj je 8075***.

Onda me je jedan poznanik zaplašio pričom da ne idem tamo napamet (da se prethodno ne čujem sa nekim tamo, ko će mi garantovati da ću dobiti karticu kad dođem..kao treba veza i sl.), pa me zanima da li u kojoj meri je to istina, tj. kolika je šansa da ne bude kartice za mene kad se pojavim tamo u ovu sub ili ned?
[ Dejan Krstic @ 22.02.2006. 21:28 ] @
Ostavi mi broj na pp.
[ sajberx @ 20.12.2011. 13:40 ] @
Ja sam imao takav problem juce . pozvao sam operatera i trazio da mi blokira odlazni saobracaj kako mi nebi neko nadrukao racun . Telefon je bio kod keve u bolnici i ona posle operacije je bila pod dejstvom lekova i sva pogubljena , rekla mi je da joj je neko maznuo telefon a ja brze bolje pozvao operatera telekoma i objasnio situaciju . trazio sam blokadu kartice . operater mi je trazio mat. br. i br l.k. za 2 minuta kartica je bila blokirana . operater mi je rekao da odem u prvu poslovnicu i zatrazim drugu karticu po ceni od oko 150 din . ukoliko nadjemo tel kao sto smo ga na kraju i nasli potrebno je opet okrenuti operatera i traziti aktivaciju broja , naravno opet uz davanje podataka , u roku od 24h broj je ponovo bio aktivan. ovo zadnje ne vazi ukoliko ste otisli u poslovnicu i uzeli drugu karticu .