[ brkchey @ 30.11.2005. 23:42 ] @
Pozdrav,
da li neko zna u cemu je problem, evo to sam danas primjetio kad sam prebacivao neku mp3 kolekciju od nekih 600-700MB sa C: particije na D:.
Dakle, ja uradim cut i zadam da prebacuje na D a sporo brate, treba 10 minuta da prebaci tu kolicinu koju sam sa CDa presnimio za 2min.
Nije problem u PIO modu, imam SATA disk koji radi na UDMA6 ali ovo mi se nikad prije nije desilo, a znao sam da obavljam transakcije i po 15-20 GB pa to odradi za 30min, ali ovo, ovo nije normalno - ako neko zna sta je za ciniti, neka kaze,
unaprijed zahvalan,
Brkchey
[ JOJO847 @ 01.12.2005. 13:02 ] @
jesi uradio defragment diska?
[ brkchey @ 01.12.2005. 22:57 ] @
Jesam i nista, isto.
[ sheisty @ 02.12.2005. 01:20 ] @
.....e i meni se ovo od skoro deshava npr. kopira mi film sa jedne particije na drugu oko 10 min. ......a i blokiraju se neke aplikacije.......- sve particije su defragmentovane.....iam Maxtora 120gb i 80gb 7200rpm IDE.......

......Ja cenim da su bad sector-i u pitanju ali nemam ideju kako da to opravim jer obichan scandisk ne pomaze (ispravljeno je par grashaka kad se jednom zablokirao komp, ali i dalje ne radi kako bi trebalo)........
[ Janmix @ 02.12.2005. 11:56 ] @
Ako kopirate preko Total Comandera idite na Configuration>options>copy/delete i checkirajte:also use big file copy mode...

Time dobijate oko 25 MB pri kopiranju sa 1. na 2. particiju.
[ Mladen_Perisic @ 03.12.2005. 14:02 ] @
Problem je nešto što imaju bar 10% korisnika XPa - SPORO kopiranje MP fajlova. I ja imam taj problem. Zašto, ne znam! Izbrišeš ID3 tag iz fajla (pomoću MP3 Observera, npr) isve radi normalno. Ne znam ni dan danas u čemu je fora.

P.S Uključi 23bitni mod i enchanced SATA interface u BIOSU (kod ASUSTek-ovih ploča se ovako ovo zove).
[ brkchey @ 08.12.2005. 00:58 ] @
Evo skontao sam sta je bilo. Valjda sam slucajno disableovao "write caching" u "disk properties->policies", a zaboravio sam na to.
Ne mogu da vjerujem kolika je sad brzina, kopira sa particije na particiju 1GB/min. Da li bi mi neko mogao objasniti kako ova opcija radi i da li je disk pod opterecenjem.
peace
[ vlada071 @ 08.12.2005. 01:07 ] @
Nemam pojma kako radi, i ne verujem da je disk pod opterecenjem, jer windows sam nakon instaliranja uvek ukljucuje ovu opciju
[ sheisty @ 09.12.2005. 18:30 ] @
.....kod mene je "write caching and safe removal" opcija za oba diska zatamljena (stoji na "optimize for performance") i ne moze da se aktivira........

.....jel ima neko ideju kako da ukljuchim ovu opciju ????.....
[ 100jko @ 10.12.2005. 14:12 ] @
I meni isto...kako se uključuje ova opcija jer i meni sporo prebacuje sa jednog na drugi hdd?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 13.02.2006. u 03:31 GMT+1]
[ brkchey @ 15.12.2005. 01:58 ] @
Citat:
sheisty: .....kod mene je "write caching and safe removal" opcija za oba diska zatamljena (stoji na "optimize for performance") i ne moze da se aktivira........

.....jel ima neko ideju kako da ukljuchim ovu opciju ????.....


Pa "optimize for performance" znaci da je Wrie caching ukljucen a "optimize for safe removal" znaci da je iskljucen, ne kontam kako su diskovi spori, kod mene je u windoze po defaultu ukljuceno ovo drugo za sve diskove, tako da je bilo potrebno podesavanje pri instalaciji.
[ sheisty @ 20.12.2005. 22:53 ] @
.......Nemam pojma, ja samo znam da imam problem sa upisivanjem podataka na hard od 120gb (NTFS) (i kopiranja fajlova izmedju particija na tom istom disku) a npr. kada kopiram sa njega na drugi hard 80gb (FAT32) brze je jedno 10 puta.......
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 03:04 ] @
Kada je isključena operativni sistem provjerava da li je svaki bit upisan na disk pa tek onda prelazi na sljedeći... Kad je uključena....On to šalje u keš memoriju diska i disk se brine o tome je l upisano il nije ;)
[ Sunjalo @ 13.02.2006. 02:17 ] @
Da ne pokrecem novu temu posto imam isti ovakav problem ... HDD maxtor 200Gb SATA pri kopiranju sa particije na particiju ide UZASNO sporo i bukvalno zablokira ceo komp. ... "write caching" je stavljen na enable, u total commanderu je sve ok podeseno a recimo primera radi, kopiram .avi fajl sa root C: na root D: brzina ide oko 2000 Kb/sec do 2700 Kb/sec. Sta bi mogao d bude problem ?
[ JOJO847 @ 13.02.2006. 11:21 ] @
jesi li probao disk defragment? Kad ides na analyize sto kaze?
[ Mladen_Perisic @ 14.02.2006. 12:34 ] @
Da li disk radi u UDMA6, da li je uključen 32bitni mod u BIOSu, da li je uključeno podešavanje za SATA diskove u biosu.... Provjeri to malo.
[ sheisty @ 06.03.2006. 18:42 ] @
.......i konachno reshenje koje shljaka kod mene je :::::::::::::::

http://www.michna.com/kb/WxDMA.htm

pod stavkom "Re-enable DMA using the Registry Editor"

.........znachi DMA mod je usled greshke iskljuchen za primary channel..........!!!!!
[ skadarski @ 23.06.2009. 19:21 ] @
zdravo! imam problem s usb hi speed host controller-om.. vaša pomoć bi bila itekako dobrodošla: kad uključim usb na komp, dobijem obavještenje da nemam instaliran taj hi speed host controller, i da zbog toga ne mogu da prenosim podatke sa kompa na usb i obratno normalnom brzinom. ovakav problem se nikada ranije nije javljao..za prenos 700mb mi treba 10ak minuta, a ranije (prije posljednje reinstalacije) je za istu količinu podataka trebalo 2-3 minuta..anyone? hvala! write caching je podešen kako treba, komp je defragmentiran, na netu postoje uputstva o kupovini takvog dodatka, za brži prenos, ali mislim da je meni sve to već u kompu, jer je ranije radio kako treba..problem je vjerovatno u mom laičkom poznavanju procesa reinstalacije i sl. hvala još jednom..
[ Horvat @ 25.06.2009. 12:54 ] @
jer ti je usb 1.0,a ne 2.0 ,moguce da su ostali 2.0 [meni se desilo posle grmljavine da je jedan usb port "postao" 1.0...radi sve,samo sto radi sporo...],dakle,ustekaj u drugu usb rupu
[ skadarski @ 25.06.2009. 20:51 ] @
Nažalost, probala sve, ali nijedna ne radi..tj, kvazi radi..
[ Horvat @ 25.06.2009. 22:20 ] @
a ranije radilo?
proveri usb na drugom kompu
[ skadarski @ 26.06.2009. 17:24 ] @
da, ranije je radilo..prvi put se srećem sa ovakvom greškom. usb radi na drugom kompu kako treba. printer i rezač su takože priključeni na komp kao removable devices: rezač je tako ugrađen, a printer se spaja preko usb porta na kućište, i oni rade ok. The USB mass storage device is a high-speed USB device and will function at reduced speed when plugged into a non-HI SPEED port. Takođe, kaže da there are no hi-speed usb host controllers installed on this computer. da li je moguće da su odjednom pobudalili svi portovi i prešli na 1.0? znaš li kakav je postupak povratka na 2.0 konfiguraciju?
[ Binary Mind @ 26.06.2009. 20:16 ] @
@skadarski

Mozes li da navedes o kojoj se maticnoj ploci radi na problematicnoj masini da vidimo koje su joj specifikacije? Da li kosistis front panel USB portove (oni napred na kucistu), ili back panel USB portove (oni na zadnjem delu kucista) koji su zalemljeni direktno na maticnu plocu? Koristis li neku PCI to USB adapter karticu (kartica sto se ubada u PCI slot da bi se dobilo na broju USB portova ili na brzini na primer ako je maticna ploca neka starija i ima podrsku samo za USB 1.0 standard a dodavanjem ovakvih kartica dodaje se mogucnost koriscenja brzeg USB 2.0 standarda), USB bracket (dolazi sa nekim plocama i zauzima jedno prazno mesto za PCI kartice a kaci se na interne USB konektore na ploci) ili USB hub (uredjaj koji se preko USB kabla kaci na jedan back panel USB port na maticnoj ploci koji na sebi ima vise USB portova tako da se vise USB uredjaja mogu koristiti a da se na samom racunaru zauzme samo jedan USB port)? Ako je USB hub u pitanju, da li je aktivni (sa sopstvenim napajanjem) ili pasivni (koji se napaja samo preko USB kabla)? Nadam se da ovo detaljisanje ne zbunjuje. Ako zbunjuje samo napisi model maticne
[ skadarski @ 26.06.2009. 23:20 ] @
Neizmjerno zahvalna na posvećenosti rješavanju problema :)
Elem, model je GA-M61ME-S2. Uglavnom koristim back panel usb, mada sam provjerila i stanje stvari na frontu (pc front:) koji, nažalost, nije ništa brži: ranije je radio normalno. s obziroom da je matična 2.0 serije, pretpostavljam da je 2.0 usb sistem već podržan, pogotovo što ranije:prije posljednje reinstalacije, nije bilo sličnih problema. Komp ima 8 usb portova, nisam u potpunosti upoznata sa svim komponentama u njemu, pa ne znam da li je ugrađena pci kartica ili bracet: dodatnih troškova pri kupovini kompa na te segmente nisam imala, pa pretpostavljam da ih nemam. Koristim produžni usb kabl, sa jednim ulazom za flash: prenos podataka je jednako spor bilo da usb spajam direktno na back panel ili preko kabla.
Iscrpno i, nadam se, korisno :)
[ Catch 22 @ 27.06.2009. 00:47 ] @
Juče sam sklapao jedan nov računar u nekavom jeftinom Frontier (Vito) kućištu sa dva front-side USB-a. Sveže instalirao Vistu na prazan disk... jedan od ta dva USB-a je funkcionisao kako treba, a drugi je brljavio otprilike tako kao taj tvoj. Prekontrolišem konektore na matičnoj, probam da im zamenim mesta... cela igranka od sat dva... USB malo radi malo ne radi... malo prijavljuje da nije USB 2.0... malo zamrzava sistem kad se nešto utakne u taj port... posle nekog vremena počne i drugi port da brljavi s vremena na vreme.
Tu onda lepo rešim da taj jedan sumnjivi port potpuno batalim, otkačim ga kompletno sa matične ploče i tog momenta je sve odmah "prodisalo" kako treba.
Poenta priče je da ti je možda od upotrebe (svaki put malko cimanja levo-desno, gore-dole) prosto neki od portova počeo da otkazuje(?)
[ Horvat @ 27.06.2009. 09:55 ] @
a kada je "tacno" pocelo da zezi?
ako se mozes setiti,sta je prethodilo tome? [mozda neki strujni sok,grom...] da li je neko "silovao" portove? [moguce da postoji neki kratak spoj]
[ skadarski @ 28.06.2009. 13:40 ] @
prije tačno 3 nedjelje.. izgleda da je potreban windows update..najvjerovatnije je nešto zeznuto pri samoj reinstalaciji..
tnx anyway!!
[ Horvat @ 28.06.2009. 21:14 ] @
ne bi trebalo da je win update u pitanju
a prije 3 ned. si podigla sistem?
[ skadarski @ 30.06.2009. 12:33 ] @
da, prije 3 weeks.. skoro da sam se i navikla na easy tempo prenosa :))
[ spajalica @ 01.07.2009. 08:49 ] @
Jel mozes da otvoris device manager,uradis print screen,UL sliku pa da vidimo?
[ skadarski @ 06.07.2009. 15:52 ] @
žao mi je što ispadam tupson, ali zaista ne znam kako se radi print screen :( kada uđem u device manager i properties nemam opciju za print..a ne znam gdje drugo da je tražim..
[ Horvat @ 06.07.2009. 16:05 ] @
dugme na tastaturi,pise print screen,ili prt scr ...nalazi se iznad dugmeta insert
pritisnes to dugme
otvoris ,npr. paint,uradis edit->paste,pa zatim,file->save as [obavezno odaberi za format ili jpg ili png,nemoj bmp] i zatim uploadujes slicicu,ako treba i tu pomoc,javi
[ skadarski @ 06.07.2009. 16:51 ] @
:) done! s tim što ne znam da uploadujem sliku... praštaj.
[ Horvat @ 06.07.2009. 19:36 ] @
odes na www.tinypic.com
pritisnes browse,odaberes slicicu,pa zatim upload,sacekas malo
i dobijes link u polju ispd neceg sto pise kao "url for message boards" ili slicno

to lepo pritisnes [to polje ] i onda ovde odgovor,pa desni klik tu di kuckas i paste :)

[sorry na kasnom odg. ;)]
[ Catch 22 @ 06.07.2009. 21:14 ] @
^ Mogli biste oboje da pročitate prvo FAQ ovde na forumu, pošto je očigledno da ste to preskočili prilkom učlanjivanja...


PS

[Print Screen] - kopira sliku celog ekrana u memoriju

[Alt] + [Print Screen] - kopira samo sliku trenutno aktivnog prozora
[ skadarski @ 07.07.2009. 10:12 ] @
thanx, mr Heller, potrudiću se da prođem kroz FAQ prije sledeće dubioze..ovog puta mi je Horvatova varijanta bila praktičnija..



nadam se da je to to..
[ Catch 22 @ 07.07.2009. 10:41 ] @
Sudeći po slici, nisu instalirani esencijalni drajveri sa pratećeg diska koji je stigao uz matičnu ploču.
Pravo je čudo da takav sistem uopšte nešto radi!?

PS
Kada napišeš odgovor ovde u temi onda ti se pojave nove komande u dnu poruke...













[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 07.07.2009. u 11:51 GMT+1]
[ skadarski @ 07.07.2009. 11:53 ] @
da, pretpostavila sam da je problem nastao pri samoj reinstalaciji.. potrudiću se da je redopunim ;)

hvala na strpljenju i savjetima!

Cheers!
[ Horvat @ 07.07.2009. 16:04 ] @
@catch,ovako je brze i jednostavnije i ne opterecuje se ovaj server :)