[ silverglider @ 11.10.2002. 16:15 ] @
Ovo je trenutno stanje: manji linux server za mesanu manju mrezicu (linux, windows, macos) je do sada radio kao manji file & print server (vrlo retka stampa) i uglavnom kao izlaz te mrezice na internet. Medjutim, postavio bih i mail server na njega, posto postoji verovatnoca masinica stoji vezana na net po nekoliko dana bez gasenja. Pre nego sto se krene u raspravu 'da li sendmail, qmail ili nesto trece', ja bih stavio naglasak na drugo pitanje: ima li neki dobar (free ili lowcost) antivir za taj servercic, a da mogu da ga vezem na bilo koji mail server, kao i da se konfigurise da li da skenira samo mailove ili sav download, da radi automatski virdef update i slicno. Ponavljam, ne mora da bude free, samo da ne kosta kao Petra kajgana - zanimaju me vasa iskustva ?

[ Goran Rakić @ 13.10.2002. 12:32 ] @
f-prot?
[ Iznogud @ 14.10.2002. 06:14 ] @
Ja koristim qmail u kombinaciji sa qmail-scanner-om i f-prot-om i zista sjajno obavlja posao, a sem toga besplatan je.
Pre par meseci je na ovom forumu i bila rasprava o podesavanju f-prota i qmail-scanner-a (mislim da je stinger pojasnjavao kako se to radi) pa malo cackaj po forumu.