[ Shinobi @ 11.12.2005. 16:43 ] @
1. Kako radi sa 5/6 Divx filmova na jednom DVD?
2. Koje subtitlove čita?
3. Postoji li gdje na netu išta Vivax-u?
Zahvaljujem
[ cabrabard @ 22.12.2005. 01:57 ] @
Cao Shinobi,
O Vivax Imago K200 DVD Player- u imaš solidan članak u "Svetu kompjutera" br. 8/2005. Obavezno ga pročitaj. Idi na njihov sajt (nadji ga preko "Google-a). Izleda da su taj model i DVD Quart Q986 (koji ja imam) isti uredjaji od dva različita proizvodjača (oba kineska). Kako sam pročitao u članku, ovaj model (Vivax Imago K200) koristi "Toshibinu" tehniku, tako da nije toliko loš, kako bi se moglo pomisliti.

Čita SRT. i SUB. titlove kod DivX-a, ali samo pod uslovom da su i ime filma i subtitl istog imena (naziva).

Inače, meni je potreban firmware za Quart Q-986, pa ukoliko ga neko poseduje ili zna link sa koga može da se download-uje, neka se javi (ovo se posebno odnosi na "gileii"-a). Molim za potpuno objašnjenje oko pravilnog ubacivanja firmwarea.

UNAPRED HVALA
[ gileii @ 22.12.2005. 06:38 ] @
@cabrabard

Da bih ja mogao da sredim F/W potrebne su mi nekoliko svari:
1. Da ima MTK chip
2. Da imam iscitan firmware doticnog plejera
3. Sam plejer (nije obavezno za neke manje prepravke u f/w-u).

Pozdrav,
Gile

[Ovu poruku je menjao gileii dana 22.12.2005. u 07:43 GMT+1]
[ cabrabard @ 22.12.2005. 13:24 ] @
Zdravo Gile,
nije nikakva problem za player, pošto sam i ja iz Niša, pa se možemo dogovoriti oko svega. Javi šta misliš o tome.

Pozdrav od Brace
[ Shinobi @ 24.12.2005. 10:31 ] @
Hvala na odgovoru cabrabard.
Taj broj Sveta Kompjutera u kojem je opis Vivaxa K200 imam (kao i sve brojeve koji su izaslu u poslednjih 5 godina), ali u njemu ne pise ništa o tome dali K200 učitava subtitle ako se na DVD-u nalazi 5/6 Divx filmova (neki DVD puštaju filmove ali neće da učitaju subtitle, a to me najviše interesuje).
Pozdrav.
[ lancia88 @ 24.12.2005. 14:45 ] @
Pozdrav,

ukoliko se u istom folderu nalaze i film i subtitle, player jednako tretira i jedan film na mediju i vise njih - svaki vidi kao jedinstven folder. Kada zadjes u taj folder, player moze ili ne moze procitati prevod, zavisno od mogucnosti cipa koji ga pogoni. Znaci, moze da se desi da je ipak najpre rec o koincidenciji te da se nemogucnost citanja odnosi na format fajla koji sadrzi prevod ili druga mogucnost, a to je da je na zbirnom DVD mediju narezano i filmova i fajlova nekoliko ali nisu poslozeni tako da se svaki prevod u identicnom folderu sa pripadajucim filmom (.avi fajlom) vec su neki mozda i u root-u a Tvoj cip to ne podrzava.
[ Reno666 @ 03.01.2006. 06:45 ] @
Imaš firmvare za vivax na stranici: http://www.ceing.si/podpora/index.php
Inače ja sam taj firmvare stavio u Excello 591
i počeo mi je čitati i titlove sa dvd-a (divx)
[ istefanovski @ 18.01.2006. 15:59 ] @

Citat:
Reno666: Imaš firmvare za vivax na stranici: http://www.ceing.si/podpora/index.php
Inače ja sam taj firmvare stavio u Excello 591
i počeo mi je čitati i titlove sa dvd-a (divx)

Zdravo,
Ja imam Quart q-986 , i nedavno sam stavio firmvare za VIVAX na
QUART-u, i radi!
Imam brdo DVD -a sa Snimljenim DivX filmova i subtitlova sa istim imenom kao i .avi datoteku i sada (za razliku od Quart-ov originalni firmvare koji nije citao subtitlove) Ovaj cita automatski.
Jedina mana je sto sada ne rade tasteri na samom Playeru, ali ako imate Daljinac onda to i nije neka mana. Minus je i to sto sada i display na samom DVD ne radi kako treba ( pokazuje neke random diode)
Pozdrav ,
[ btrkrstic1 @ 06.02.2006. 09:01 ] @
majstori i majstorke

imam problem instalirao sam tacnije pokusao sam da instaliram FirmWare ali on mi je obrisao ceo software i DVD player-u.

Imate li ideju sta da radim kome da se obratim bilo sta.
Ja DVD nisam kupio u radnji tako da nemam garanciju tako da mi je ne bitno kod kog servisera cu da popravljam DVD player.

Najvise bih voleo da to sam uradim ali ako ne moze onda neka to uradi neko kome bolje ide.


Pozdrav i UNAPRED HVALA

BOJAN
[ davorko @ 13.04.2006. 06:08 ] @
Meni se slicno desilo, ali ima i za to leka :)
Ne znam koji DVD player imas, koji chip ....

Ako je Mediatek-ov chip (mtk) potrebno ti je:
- da nabavis originalni firmware
- rasturis player
- lociras mesto gde se ubada kabel *neki playeri nemaju konektore* obicno ima 4 kontakta
- napravis kabel - malo zeznuto, ja sam nabavio za siemensa data kabel i malo ga "sredio"
- nabavis softver "mtk tool"
- povezes player sa kablom na RS232 (Com port iliti serijski)
- ucitas f/w u program
- pustis da flashuje
- i uzivas

Malko je komplikovano, ali ja sam uspeo
[ gileii @ 15.04.2006. 06:36 ] @
VIVAX plejeri imaju u sebi ZORAN Chip tako da su bilo kakve prepravke na f/w-u veoma tesko izvodljive.

Pozdrav,
Gile
[ duchko037 @ 15.06.2006. 19:04 ] @
Koji je postupak za rezanje CD-a prilikom update-a Vivax DVD playera?
[ Ciprijani @ 19.08.2006. 20:21 ] @
Imam problem sa vivax k200, nekada cita a nekada ne dvd(i divx na dvd).
Jednostavno nekada javi bad disc a sutradan ga normalno procita.
Kada ne cita,ne cita dosta dvd-ova.
Recite mi jel to kvar (imam garanciju) ili nesto drugo?
[ brusjr @ 22.08.2006. 04:46 ] @
Imam sličan problem, meni normalno čita i dvd i divx, i titlove i sve, ALI, uvijek je neki ali u pitanju, ponekad usred filma izbaci dvd, a ponekad dvd koji normalno radi počne zezat, slika trza, svuk trza, a sutradan na istom filmu sve ok. Ima li još tko da se to događa ili da idem na servis?
[ bojanmax @ 27.10.2006. 18:29 ] @
Jel postoji novi firmware za vivax-k210? Meni cita samo originalne dvd-eve, a one koje ja narezem nece pa nece. Cd-ove prihvata sve.

Hvala
[ bora81 @ 21.01.2007. 11:23 ] @
Ja sam imao problema sa 1 vivax playerom.Nije hteo da mi cita CD uopste.Poneki je citao ali retko.Posto je bio nov otisao sam
i yamenili su mi ga odma.Sada ovaj radi 100% i ne pravi nikakve probleme i cita sve CD koji prvi vivax nije hteo da cita.Po meni ti playeri nisu losi ali ako naletis na los bolje ga je odmah yameniti jer nema leka.Drugar ima k210 i ima velikih problema od kad ga je kupio.Nosio je i na servis ali nije pomoglo.Tako da je moj predlog ili kupite kvalitetniji ili kupite vivax pa ako vam zapadne dobar kao meni bicete zadovoljni.Moj je k201 i mislim da je bolji od tog k210 i nema problema sa citanjem divx titlova jedino sto moraju da imaju isto ime filma i prevoda.Cak nema problema ni sa cirilicnim prevodom i sa čćž slovima koje cita norm.Sve u svemu za 3000 din odlican player
[ dweomer @ 29.04.2007. 00:49 ] @
@Gileii

poz, kupio sam K210 pre dan-dva i tatku mi problem za velicinu slova... pa vido ovaj forum i nikako da nabodem pravi firmware za njega, jel mozes da mi posaljes na [email protected] fw za njega da mu povecam font (posto vidim da se razumes malo bolje oko tih stvari)?

Hvala unapred, Srdjan iz Nisa
[ IwanNIS @ 04.05.2007. 23:23 ] @
Pozdrav svima,

Vivax je firma iz HR (nesto kao Kopernikus iz Nis) koja je prepakovala cak TRI kineska DVD uredjaja: K200, K201 i K210. Svi su sa Zoran Vaddis 776 cipovima i lako se flesuju serijskom komunikacijom (MTK tool, konkretno). Potrebno je samo softverce za Zoran cipove (procesore).
Ja imam K210 i flesovao sam ga jedno 15-ak puta.. jos uvek radi.. :)
[ calexx @ 04.05.2007. 23:39 ] @
Slabo se razumem u ovu tehniku ali kako to da Zoran čipove flešuješ MTK alatom?
[ IwanNIS @ 05.05.2007. 00:41 ] @
Citat:
calexx: Slabo se razumem u ovu tehniku ali kako to da Zoran čipove flešuješ MTK alatom?


Pa lepo. MTKtool nije nista drugo do RS232_to_TTL level converter iliti MAX232 i dve zastitne zenerice i to je cela prica. (takozvani data kabli od mobilnog). A i Zoran procesor kao i MTK ima ugradjeni serijski port, tako da MOZE bilo koji interfejs. Moze i sa dva tranzistorcica...

Pozdrav!
[ lancia88 @ 05.05.2007. 07:22 ] @
Pozdrav,

Cale, verovatno mislis i da prepravlja FW na Zoran-u, mislio je samo na ubacivanje gotovih flasheva...ako nije, onda je to zaista veliko, veliko iznenadjenje.
[ calexx @ 05.05.2007. 11:47 ] @
Verovatno sam pogrešno razumeo poruku, pomenuo je MTK tool i softverče za Zoran čipove a pošto je dotadašnja diskusija bila oko malih fontova, pretpostavio sam da to može da sredi.
[ dweomer @ 05.05.2007. 14:32 ] @
Da li ikako moze da se flesuje K210 samo sa narezivanjem CD-a i neka kombinacija dugmica.... kao uobicajeni firmware upgrade ili mora samo preko raznih tih MTK-ova, Zoran-ova i ostalih kablova?
[ xhuli @ 25.02.2008. 14:35 ] @
Zdravo,

Moj K-200 je poceo praviti probleme pri ucitavanje diskova pa sam ga otvorio, ocisitio socivo i nosece poluge, malo podesio trimere kod lasera i sad od prve procita disk, ali sam pri tom izgubio zvuk. Bez obzira tipa CD-a, film ili audio, ne cuje se audio.

Moje je pitanje: Kako da opet dobijem zvuk? Proverio sam kablove unutra ali nista od toga oba kanala (Left-Right) su "dead". Mozda netok ima el. shemu?

LP
[ sobra cobra @ 16.03.2008. 18:47 ] @
Citat:
Imaš firmvare za vivax na stranici: http://www.ceing.si/podpora/index.php
Inače ja sam taj firmvare stavio u Excello 591
i počeo mi je čitati i titlove sa dvd-a (divx)


da li je neko probao da ubaci ovaj firmware u k-201 ili k210 moze li da radi sa tim firmware-om
[ jugotb @ 16.03.2008. 19:09 ] @
Prije otprilike godinu Vivax je promjenio proizvodjaca (citaj Kineza koji ga pravi) i od tada je samo izgled isti kao kod prethodnih modela. Ako je taj tvoj plejer novijeg datuma ubices ga ako mu ubacis ovo.
[ sloba1978 @ 20.03.2008. 10:26 ] @
Ja sam juce skinuo sa tog slovenackog sajta firmware za k-210 za nisku poziciju titlova (pise da je za k-200, ali rek`o to je isto), odradio sam update preko CD-a, i ubio ga (crna slika)! Plejer sam kupio krajem 2006. Sada mi je potreban firmware, posto cu da ga nosim da ga otvaraju. Da li neko ima firmware za njega?
[ Srdjan Marinkov @ 13.05.2008. 11:17 ] @
Pre par dana mi se pojavio problem na Vivaxu k-201. Daljinski ne reaguje na komande, tj. bilo koje dugme da stistem pojavljuje se u gornjem levom uglu kruzic sa kosom crtom (kao za zabranjeno parkiranje :) ) znace oni koji imaju ovakav player. Greskom sam stisnuo nesto na daljinskom i na neki nacin ga zakljucao. Mislim da je bilo u pitanju dugme PBC (skroz u deonjem levom uglu) Jel imao neko slican problem i sta predlazete (osim kupovine novog plyera)?
[ Dejan990 @ 11.07.2008. 22:10 ] @
danas sam probao da uradim upgrade fw. Uzeo sam narezao na disk potrebne fajlove uneo ubacio disk, i proces je krenuo, dao mi je disk i zatim je na ekranu i dalje pisalo nesto tipa "upgrading firmware...please wait" nisam zatvarao vratanca i posle nekih 3-4 minute zacrneo se ekran i ja sam zatvorio vratanca ugasio plejer, a kada sam probao ponovo da ga upalim nije hteo...tacnije nije odgovarao na komande daljinca niti na dugmice koji se nalaze na njemu. ja mislim da je u pitanju fw zeznut...da li neko moze da mi kaze kako da to resim, odnosno kako to da resim putem serijskog kabla...otvarao sam dvd i video nekoliko prikljucaka, ali nema sanse da mogu da se snadjem. ako treba poslacu i sliku kako izgleda unutrasnjost. u pitanju je VIVAX K-201 sa Zoran chipom ZR36966ELCG.
[ habit @ 24.07.2008. 21:17 ] @
Moze da se povrati sa QFP programcicem i malim interfejsom od dva tranzistora tako sto mu uteras novi damp, odnosno prepises flash gde mu i jeste FW, radi 100%, probao sam i komparisao damp iz flasha koji sam izvadio sa BeeProgom sa ovim koji uteram i radi..nema problema. ovo je jedini nacin jer kad zeznes FW, ubijes DVD pa vise i ne moze da otvori vratanca a kamoli vrti CD sa novim FW.
Drugi nacin je da uzmes flash, izvadis i reeprogramiras..ali je tezi nacin i treba ti duvaljka, iskustvo i Bee ili Willem programator i sl..bla, bla...

pozzz,

cubica
[ cross @ 30.09.2008. 18:22 ] @
Zna li netko di se moze nac orginalni firmware za Vivax Imago K200?
[ predljuba @ 05.12.2008. 20:59 ] @
Jel moze neko da posalje ili okaci shemu sa malim interfejsom od dva tranzistora (sa shemom povezivanja za npr. Vivax K-200, odnosno ZORAN Vaddis 882 cip) i softver.
[ IwanNIS @ 06.12.2008. 20:24 ] @
@predljuba

Ako se i malo bavis elektronikom, to ti bar ne bi trebalo da predstavlja problem... Obican level converter sa RS232 na TTL. Ima milion sema na netu. Ili MAX232 i par elektrolita i toliko. I nadji softver QuickFlashProgrammer, ko sto ti rece habit.

Imam za K210 originalni firmware (kome treba) a za ostala dva modela nemam.
[ predljuba @ 06.12.2008. 20:32 ] @
Evo iskopao sam nesto: https://static.elitesecurity.org/uploads/1/2/1278394/Zoran.rar
[ IwanNIS @ 06.12.2008. 20:47 ] @


To je to, samo jos nadji semu i firmware.
[ predljuba @ 06.12.2008. 20:53 ] @
posalji firmware za K 210. Jel moze ovaj level converter?[img]

[Ovu poruku je menjao predljuba dana 06.12.2008. u 22:12 GMT+1]
[ predljuba @ 06.12.2008. 20:58 ] @
A ima ih jos
[img]
[img]
[img]
[img]
Koji preporucujes?
[ habit @ 06.12.2008. 21:27 ] @
evo, evo..u cemu je problem?? :) Izvini, nisam pratio redovno pa nisam video da trazis QFP i ostalo..evo ti kako to uraditi sa drugim DVDjem ali je primenljivo..ja sam ga koristio recimo na K-210.

pozz,

cubica
[ predljuba @ 06.12.2008. 21:28 ] @
Ok aj napisi
[ habit @ 06.12.2008. 21:32 ] @
Evo i QFP, kod mene je radio solidno na PIII nesto preko 700Mhz...

cubica
[ habit @ 06.12.2008. 22:48 ] @
Ivane, evo ti originalan sadrzaj flasha iz K-210, posto si ga pominjao..uporedi sa tvojim. Zanimljivo da sam 100% isti dobio sa QFP kad sam ga iscupao. Na ovaj nacin moze se povratiti mrtav DVD (kome su nepokretna kolica i DVD mehanizam pa se ne moze apdejtovati FW na taj nacin)..nego..
ti rece da imas FW od K-210...jel mislis na ovaj sadrzaj flesa ili imas fajl za apdejt sa CDa???
Za K-200 postoji FW za CD ali ima dva fajla, probao sam na isti nacin od ovog mog da napravim za K-210 ali mi nije uspelo, pokretao je boot ali nije zavrsavao sa otvaranjem kolica i porukom.
Pogledaj za K-200..ima dva fajla..build.img i update.ver Probao sam isto to da napravim, narezem, zakljucim CD ali...nije uspelo. Otvori update.ver sa notpedom..videces da je samo ruta na build.img.
Ako imas FW za K-210 za CD izbaci ga..
Ako ti trebaju dampovi flashova za druge Vivaxe..imam i za 201, 200, 222 i td..

pozzz

cubica
[ predljuba @ 07.12.2008. 21:53 ] @
Koji otpor za Service mode jumper?
[ IwanNIS @ 08.12.2008. 14:02 ] @
@habit

Naso sam fw iz mog k210 al se nesto bas i ne snalazim sa uploadom na ES... Poslacu ti na mail...
[ predljuba @ 09.12.2008. 11:55 ] @
Evo jedan link za Vivax: http://www.agem.sk/?cmd=tovar_...=1111&fact=1&FO_ID=902
[ IwanNIS @ 11.12.2008. 00:15 ] @
Evo ga damp od K210 iscitanog i 100% funkcionalnog...
TNX habit!
[ predljuba @ 13.12.2008. 12:59 ] @
Ako sam dobro primetio ima tri vrste chipova u Vivax Imago K200 i to: chipset Zoran 776, chipset Zoran 882, chipset ESS ES8380FBA E016, a evo i firmware:
[ ecco001 @ 23.12.2008. 09:46 ] @
Dobar dan,
Imam isti problem sa Vivax DVD-K200 playerom, pokušao sam upgrade firmware-a i nakon par minuta pojavio se crni ekran na televizoru, a ladica se nije vratila unutar DVD-a. Po prethodnim postovima radim level konverter, instalirao Zoran Quick Flash Programmer i naletio na problem. U DVD-u imam ZR36882EL microcontroler za koji na netu ne mogu naći flash i EEPROM 29LV800BE od proizvođača F Malaysia kojeg nema u Zoran QFP-u. Mogu li iskoristiti ovaj flash za K210 ili nešto treba napraviti sa ovim upgrade firmware-om ili ima neko treće rješenje?
Unaprijed hvala.
[ predljuba @ 25.12.2008. 22:05 ] @
Citat:
ecco001: Dobar dan,
Imam isti problem sa Vivax DVD-K200 playerom, pokušao sam upgrade firmware-a i nakon par minuta pojavio se crni ekran na televizoru, a ladica se nije vratila unutar DVD-a. Po prethodnim postovima radim level konverter, instalirao Zoran Quick Flash Programmer i naletio na problem. U DVD-u imam ZR36882EL microcontroler za koji na netu ne mogu naći flash i EEPROM 29LV800BE od proizvođača F Malaysia kojeg nema u Zoran QFP-u. Mogu li iskoristiti ovaj flash za K210 ili nešto treba napraviti sa ovim upgrade firmware-om ili ima neko treće rješenje?
Unaprijed hvala.


Evo ovako, ne mozes koristiti dump od K-210 probano vec...Za tvoj chip treba ovaj firmware: https://static.elitesecurity.o...4/dvd_update_zoran882_fb03.rar
Sto se tice flash memorije evo ti podatci: http://doc.chipfind.ru/pdf/fujitsu/29lv800be.pdf
Evo neke upute: http://rapidshare.com/files/176776328/Vivax_K-200.rar.html


[Ovu poruku je menjao predljuba dana 25.12.2008. u 23:32 GMT+1]
[ dadazmaj @ 31.03.2009. 13:43 ] @
E ovako.

Dobio sam na poklon VIVAX IMAGO HOME THEATAR KHT-222 FM. kucni bioskop. Prikljucim ga na tv i izadje mi njihov interfejs i pise mi Bad diskc, nebitno da li ima cd u njemu ili ne, uvek kad se upali pise loading i posle par sec. izadje bad disc.
Probao sam sve zive moguce diskove, dvd, divx, audio, mp3 i originale ma sve, ali uvek ista poruka "Bad disc"
Za sada sam uspeo zvucnike da prikljucim na kompjuter bar njih da iskoristim, pa me zanima da li je moguce da mu uradim update firmware-a ili da ga bacam u kantu.

ako nemo ima FW za njega bio bih mu mnogo zahvalan da mi posalje.

pozdrav!
[ jugotb @ 31.03.2009. 20:02 ] @
Druze, mislim da ti je tu mnogo potrebniji "update" lasera. Sretno.
[ utjesinovic @ 22.05.2009. 20:52 ] @
Ako neko moze da mi pomogne oko ubacivanja kodeka i ukoliko je to uopste moguce u vivax k-210 ?
[ goja71 @ 17.06.2009. 04:44 ] @
pozdrav svima. Nedavno sam kupio vivax imago K195 i imam problema sa titlovima. Mnogo je mali font. Kako da se poveca? Ako treba da ubacim drugi firmware kako da to uradim? Molio bih vas da date kakvo uputstvo za to. Hvala svima.
[ elektroničar @ 09.06.2010. 19:56 ] @
Pozdrav.

Imam Vivax k200 čitač sa čipom Zoran Vaddis 882, kamo na koje pinove moram spojit da programiram Vaddis822 čip.

Znam da je već dosta vremena prošlo od ove teme, al nemogu nigdje nać odgovor.

Unaprijed zahvaljujem svim na odgovorima.
[ electron2008 @ 29.08.2010. 18:52 ] @
Na ploci sa donje strane imas oznake +5V, TD0, RD0, GND kao i service jumper JP1.
[ zen999 @ 29.12.2010. 15:32 ] @
Imam sličan problem kao i korisnik "elektroničar". Al moj uređaj je Quadro DVD-606 sa ZORAN VADDIS 882 chipom i i EEPROM ES29LV800ET. Imam MAX232 interfejs al ne zam gdje mi se na ploči trebao spojiti da ubacim dupm firmwarea da uređaj vratim iz mrtvih :(









[Ovu poruku je menjao zen999 dana 29.12.2010. u 16:42 GMT+1]
[ marecarexD @ 07.02.2012. 09:45 ] @
ljudi pomagajte... nov sam ovde.. imam dvd vivax k210... kada ukljucim skart u dvd da ne bi stalno cupao iz tv-a posto imam i nintendo wii a tv mi je krs... kako da na dvd-u postavim opciju av a da bi mogo da igram wii..? prvo ukljucim dvd u tv pa wii u dvd ali nznm kako da prebacim na AV na dvd-u... hvala unapred.. pozdrav
[ Miloscina93 @ 03.12.2013. 13:01 ] @
Imam VIVAX kht 222 fm sistem, moze li neko da mi objasni kako to cudo da povezem, odnosno kako da povezem to njegovo pojacalo sa subwooferom. Imam RCA kablove koji se na obadvije strane zavrsavju crvenim, zutim i bijelim konektorima. Ako neko zna ima li neko detaljno uputstvo za povezivanje dostupno na net ili da mi nekako objacsni.
Da li za subwoofer moram imati neki posaban kabal? Hvala unaprijed.
[ spiderman167 @ 18.09.2018. 11:44 ] @
Citat:
istefanovski:

Citat:
Reno666: Imaš firmvare za vivax na stranici: http://www.ceing.si/podpora/index.php
Inače ja sam taj firmvare stavio u Excello 591
i počeo mi je čitati i titlove sa dvd-a (divx)

Zdravo,
Ja imam Quart q-986 , i nedavno sam stavio firmvare za VIVAX na
QUART-u, i radi!
Imam brdo DVD -a sa Snimljenim DivX filmova i subtitlova sa istim imenom kao i .avi datoteku i sada (za razliku od Quart-ov originalni firmvare koji nije citao subtitlove) Ovaj cita automatski.
Jedina mana je sto sada ne rade tasteri na samom Playeru, ali ako imate Daljinac onda to i nije neka mana. Minus je i to sto sada i display na samom DVD ne radi kako treba ( pokazuje neke random diode)
Pozdrav ,

Samo da znas quart ima Dolby dekodiranje a Vivax DTS
dekodiranje I upacio si taj za vivax na quart ajmee
Ako stavis Vivax firmwere na Quart nece ti bit vise Dolby
dekodiranje u postavkama