[ mrakodol @ 14.12.2005. 09:23 ] @
Cao ljudi!
Moze li mi neko pomoci, jer ne znam da li je do moga rezaca ili je do DVDa kojeg sam kopirao od kolege.
Radi se o tome da mi povremeno izbacuje u Neri kao neke greske, upozorenja ili sta vec...a glase nesto na fazon:

Unrecoverable read error at LBA 1346122

Unrecoverable read error at LBA 1347281

....

i tako dalje, samo sto mjenja ove brojeve pozada...Ali nareze DVD u redu i citav proces je isti kao da je DVD ispravan!

Sada ne znam sta taj eror znaci i cemu sluzi i da li je do DVDa ili do mog rezaca?
Imam LG DVD/RW rezac i rezem Nerom 7.0.1.2.
[ fullmonty @ 14.12.2005. 09:36 ] @
Sta mislis da promenis Nero i uzmes neku stariju verziju ?
[ calexx @ 18.12.2005. 13:53 ] @
Citat:
mrakodol:
Radi se o tome da mi povremeno izbacuje u Neri kao neke greske, upozorenja ili sta vec...a glase nesto na fazon:

Unrecoverable read error at LBA 1346122


Read error? Ovo mi liči na Nero verifikaciju po završenom rezanju. Već sam imao prilike da vidim da to brlja, a baš sinoć sam nešto rezao na tuđem rezaču i posle rezanja je počeo proveru. Pred kraj je počeo da izbacuje ovakve greške pa sam ga prekinuo. Naravno da je sa narezanim sve bilo u redu. Možda ipak ne bi bilo loše da se pronađe info šta konkretno ovaj verifikuje.
[ mrakodol @ 20.12.2005. 14:56 ] @
Ali ovo je meni javljao prilikom rezanja DVDa tacnije prilikom pravljenja imagea, dakle prije pocetka rezanja na prazni DVD. Pa me zato to brine!!!!Dok je narezao sasvim dobar DVD i odlicno ga cita, kao da nije bilo uopste takvih gresaka!
[ calexx @ 20.12.2005. 16:52 ] @
Ako sada dobro razumem, greške se javljaju kod prebacivanja konkretno tog DVD u image. Ako se to ne dešava s drugim, onda je on neispravan a to što odlično čita kasnije narezani DVD govori samo o tome da rezač dobro reže ali je pitanje koliko je tačno narezao.
[ Mladen_Perisic @ 21.12.2005. 03:19 ] @
Ma nije bitno što te greške (Logical Block Adress at sector xxxxxxx) prijavljuje. Zaboga... To je Nero ;)... Probaj DVD Decrypter sa tim i nećeš imati problema....

P.S. Ja koristim oba.
[ bakara @ 21.12.2005. 09:38 ] @
U pitanju je lose narezan DVD (taj koji kopiras) a nero ima mogucnost da ignorise te greske, i da ti ipak nareze takav disk...