[ shy @ 15.10.2002. 01:04 ] @
Pre svega totalni sam laik sto se tice ove oblasti.
Mene zanima digitalna SAT TV i PC,znaci ne poseban digitalni risiver,nego kartica koja se zabada u maticnu plocu....Sto se tice opreme imam analogni risiver sa pozicionerom(koji cu da iskoristim za buduci system),digitalnu glavu,tanjir...

Pre svega me interesuju SKYSTAR 1 kartice ,jer kako sam skontao SKYSTAR2 su lose i preko njih se mogu gledati samo free kanali i da onda ide sa paketom europeonline (koji kako kontam iz diskusija se danas gasi).....
Cela prica je postala interesantna kada sam cuo (a ne video) pricu o NEXUS kartici koja je povucena iz prodaje 1999 godine i koja sadrzi (neki) Ruski chip set,a kojim mogu da gledaju programski paketi ,koji sa drugom karticom ne mogu (pre svega Tequila,Sky Premier....itd)....
E sada interesuje me koji se programi koriste za dekodiranje itd.....i naravno gde moze da se kupi takva kartica u YU!Znaci ako znate neki site ili znate nesto vise o ovoj temi,molio bih ako mozete da mi pomognete.


Hvala unapred!
[ Marvin Freestyle @ 17.10.2002. 09:49 ] @
Owako ... ako smem da se umesham. Moja preporuka (iz lichnog iskustva) je Hauppauge WinTV Nexus - S. To shto si chuo o karti je ono ... u najmanju ruku ... glupost. Znachi rusku chipsetovi i shta ja znam. Karta se proizvodi u Germaniji, a firma je Amerikanska. :)

Da je karta povuchena iz prodaje nije tachno jer ja dowlachim Hauppauge karte, znachi ceo program, izmedju ostalog iz i Nexus, iz Nemachke, i dan danas. Znachi pricha da je powuchena iz prodaje 1999 je takodje bezweze.

Karta u kombinacinji sa odgovarajuchim softwareom, tipa: MultiDec, ProgDVB (i slichni), kanal listama i kljuchewima, otwara swe one kanale koje mogu da otwore i 'normalni' risiveri, a ponekada i po koji kanal wishe.

Shto se tiche poslednjeg twog pitanja, mogu kao korisne linkowe da ti ostavim sledeche:
www.hauppauge.com
www.anteam.com

Pozdraw
[ Marvin Freestyle @ 17.10.2002. 10:02 ] @
I samo josh jedna stwar ... Europe On Line radi (kako tako). Chekam da widim samo kako che da shljaka posle owe 'reorganizacije' ... Trenutno radi samo transponder 115 koliko sam razumeo ... a navodno pocheche da radi tp 107. Ali EON kao firma radi ... znachi ... i to si loshe chuo :) 15 Eur mesechno za off line dload, 150 Eur na godishnjem niwou,a ima i 'surf' warijanta (unicast) koja je 10 sati / 20 Eur ...

Pozdraw