[ extramedia @ 18.12.2005. 15:49 ] @
Pozdrav,

Prilikom registrovanja agencije, racun sam otvorio u tada Delta Banci i dobio VISA Electron karticu koja je povezana sa racunom (ziro racunom) agencije, dakle ne mojim privatnim racunom.

Interesuje me da li i kako ova kartica moze da se koristi za E-transakcije?
Do sada sam pokusao da je koristim pri on-line kupovini, ali - nista. Jednostavno dobijam poruko "Credit card is not valid" ili slicno... mada, naravno, radi na svim ATM-ovima kod nas.
Hvala svima.
[ bokili @ 22.12.2005. 12:19 ] @
Tu karticu ne mozes da koristis na netu.
[ igors @ 22.12.2005. 12:52 ] @
Citat:
bokili: Tu karticu ne mozes da koristis na netu.


Nije tacno, ima sajtova koji primaju Visu Electron.
[ bokili @ 22.12.2005. 13:48 ] @
Da, ali ne i Visa Electron Delta Banke..

Visa Electron Americke banke moze da se koristi bilo gde na netu, a drugo su nase electron kartice...
[ igors @ 22.12.2005. 14:02 ] @
Citat:
bokili: Da, ali ne i Visa Electron Delta Banke..

Visa Electron Americke banke moze da se koristi bilo gde na netu, a drugo su nase electron kartice...


A u cemu je razlika? Ne izdaje Intessa (delta) neku "svoju" Visa karticu, nego standardnu Visa karticu.
[ hecky @ 22.12.2005. 14:18 ] @
Banka odlucuje koje ce kanale placanja da "otkljuca" za karticu koju izdaje.

Banka Intesa je odlucila da "zakljuca" kanale za sva "card-not-present" placanja (online, telefonsko, postom, ...) za svoju VISA Elektron karticu.
[ extramedia @ 22.12.2005. 14:30 ] @
Ok, ljudi...

Malo sam se raspitao u banci i potvrdili su hecky-jeve reci...


Dakle Visa Electron kartica Delta Banke (Banca Intesa) iliti Visa Business kartica se moze koristiti samo u "card-present" modu, dakle u bankomatima i ostalim prodajnim mestima koja imaju odredjene citace.

Inace..... Pro Credit banka daje besplatno Visa i Master Classic kartice do 31.12.2005. godine. Zapravo postoje troskovi otvaranja racuna (ko nema) u Pro Credit banci i troskovi prijave za Visa Classic odnosno Master karticu sto ukupno dodje oko 230 din odnosno malo vise oko 260 za one koji hoce limit veci od 100000 din.

Obe kartice se, naravno, vrlo uspesno mogu koristiti za online transakcije i sl.

Pozdrav i hvala svima koji su dali svoj doprinos ovoj temi.
[ minikola @ 06.01.2006. 01:03 ] @

Jesi li ih pitao,

zašto ne uvedu Visu kakvu imaju

Vojvođanska i Rajfajzen (internet i virtuon) ?


Mislim, debitna Visa samo za internet.

(i bez troškova posedovanja iste)

[ igors @ 09.03.2006. 15:08 ] @
Citat:
extramedia: Ok, ljudi...

Malo sam se raspitao u banci i potvrdili su hecky-jeve reci...

Dakle Visa Electron kartica Delta Banke (Banca Intesa) iliti Visa Business kartica se moze koristiti samo u "card-present" modu, dakle u bankomatima i ostalim prodajnim mestima koja imaju odredjene citace.


Mala dopuna - uspesno sam platio usluge na 2 sajta svojom Visa Electron karticom Banca Intesa-e. Da li su nesto promenili pa sada moze da se placa ili je tako moglo i ranije a call centar nije znao - to ne znam. U svakom slucaju probacu jos na par sajtova pa cemo videti.
[ puska @ 16.05.2006. 21:41 ] @
Na kojim si sajtovima uspeo da je koristis? I ja je imam ali nije mi polazilo za rukom mada sam je probao odavno
[ Miroslav Cvejić @ 18.05.2006. 00:00 ] @
Na Amazon.co.uk prolazi bez problema. Probano pre 3 dana.
[ tox!e @ 08.11.2006. 23:32 ] @
Mozda je malo offtopic, ali ...
Da li neko moze malo da mi pojasni debitni program intesa banke.
Konkretno me interesuje sta je potrebno za izdavanje Visa electron kartice za studente.
I jos jedno pitanje za korisnike Visa Electron kartice Intesa banke.Koliko je odrzavanje kartice i pri otvaranju koja je minimalna svota novca koja treba da bude na njoj.
Ovo me buni : "Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa sa minimalnim ulogom od 250 EUR. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u eurima. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na deviznom računu."

Jel sada na kartici moraju obavezno da budu devize ili mogu i dinari?

Mozda cete mi reci "Idi u banku i raspitaj se" mislim i to cu uraditi cim ugrabim vremena, ali prvenstveno me interesuju vasa iskustva, kako, sta, koliko, dokle ...

Hvala unapred.
[ puska @ 08.11.2006. 23:48 ] @
za cene ne znam nemogu ti reci koliko i da li naplacuju, debitni program i uopsteno debitne kartice su kartice koje koriste sredstva koja imas na racunu. Posto kartica koju zelis da uzmes je vezana za devizni racun moras imati devize dakle trebalo bi da menjas dinare za evre i onda ih uplatis na racunu i koliko imas toliko trosis. Sto ne uzmes kao student npr. Visa Internet Vojvodjanske banke minimum je 20 evra za uplatu, bolje je nego ako moras u Intesi da das 250. Mada sacekaj verovatno ce se javiti jos neko
[ Ivan Miladinović @ 09.11.2006. 00:21 ] @
Citat:
tox!e: Mozda je malo offtopic, ali ...
Da li neko moze malo da mi pojasni debitni program intesa banke.
Konkretno me interesuje sta je potrebno za izdavanje Visa electron kartice za studente.
I jos jedno pitanje za korisnike Visa Electron kartice Intesa banke.Koliko je odrzavanje kartice i pri otvaranju koja je minimalna svota novca koja treba da bude na njoj.
Ovo me buni : "Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa sa minimalnim ulogom od 250 EUR. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u eurima. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na deviznom računu."



Vidi evo ja imam Visu Electron banke intesa (drzim je u ruci).

Otvaranje racuna trajalo 20 sec. Nista nisam platio (ili mozda neku proviziju ne secam se).
Trosim koliko imam.
Nisam obavezan da imam novca na racunu.

Zadovoljan sam - na mnogo sajtova prolazi.

Toliko ja znam.
Malo sam umoran pa mozda sutra dopunim iskustva ako ti je ovo malo.
[ gacesai @ 07.01.2007. 18:33 ] @
Jel to znaci da je Intesa pustila online placanje za Visa electron?
[ Dejan Krstic @ 14.01.2007. 18:02 ] @
Nikad nije ni bilo zabranjeno placanje visa eletron karticom. Mozes slobodno da zanemaris one gornje komentare.

To sto neki sajt ne prihvata visa electron kartice ne znaci da se visa electron karticama Banca Intesa ne moze placati na net-u.
[ dejan_su @ 10.05.2007. 17:48 ] @
A ako mi prodje kod neke kladionice, da li cu moci da primim uplatu iz inostranstva na racun za koji je vezana kartica??
[ djordjeno @ 27.06.2007. 08:42 ] @
Pozdrav,

Kakva su iskustva sa moneybookers i ovom karticom?

Hvala
[ SlavenR @ 07.07.2007. 12:24 ] @
Ne znam da li je neko primetio... ali Intesina Visa Electron prolazi i na sajtovima gde nije ponudjena Electron vec samo "obicna" Visa...
[ vuki68 @ 07.07.2007. 12:42 ] @
Citat:
SlavenR: Ne znam da li je neko primetio... ali Intesina Visa Electron prolazi i na sajtovima gde nije ponudjena Electron vec samo "obicna" Visa...


Ama ljudi nemojte da vas buni to sto negde na sajtu pise "credit card" , prolaze sve VISA kartice bilo kreitne ili electron debitne, ako banka koja vam izda karticu to odobri , i ako na nekom sajtu srbija nije na crnoj listi.
[ SlavenR @ 08.07.2007. 10:12 ] @
Ne buni me to sto se poistovecuju kreditne i debitne vec to sto se poistovecuju obicna Visa i Visa Electron, zato sto na gomili sajtova postoji striktna podela na obicnu i electron...
[ vuki68 @ 08.07.2007. 16:59 ] @
Citat:
SlavenR: Ne buni me to sto se poistovecuju kreditne i debitne vec to sto se poistovecuju obicna Visa i Visa Electron, zato sto na gomili sajtova postoji striktna podela na obicnu i electron...


To je samo zbog snalazenja korisnika, recimo da ti ne bi pomislio da ne primaju visa electron
[ AdiSasa @ 16.05.2008. 14:34 ] @
Platio visa Inteza preko paypala.Potrebno je samo da se registrujes i nema problema.