[ hodac @ 15.10.2002. 12:56 ] @
Zania me da li mogu kupiti pravi hard modem , ada pri tom ne izdvojim vise od 45 evra, ili predlog za modem koji ce mi dobro raditi na analognoj centrali uz to dvojnik, zanimaju me iskustva. Usput ako je modem ekstyerni da li to znaci da je hard, posto imam neku semu da nabavim eksterni modem koji se kaci na usb, ali me buni v.90 standard.
[ Miroslav Cvejić @ 15.10.2002. 17:00 ] @
Eksterni modem ne mora biti hardverski. ELSA je svojevremeno proizvodila eksterne modeme koji su bili softverski (tako su meni rekli u LISTu). Za te pare ćeš moći da nađeš neki polovan USRobotics sportster. Odlični su na starim analognim centralama. Drže lepo vezu, prepoznaju zauzet signal i tako to. Naravno, zavisi i od provajdera.

Ja imam 33.6 eksterni Sportster Voice. Može da se flešuje na 56k flex. Inače odličan modem.
[ jc denton @ 16.10.2002. 01:07 ] @
Slagali su te ovi iz List-a :)
[ Miroslav Cvejić @ 16.10.2002. 10:13 ] @
Nije logično. Obično prodavci lažu da je neki soft modem u stvari hard. Obratno mi nije jasno... Svejedno.
[ Dodge @ 17.10.2002. 22:41 ] @
Ma ne znaju ni oni sami, svaki externi je sigurno hardverski, ne moze da optereti CPU jer komunicira sa njim preko porta.
Za lose analogne centraje je izgleda vazi cudno pravilo:"sto losiji to bolji".
Npr. kod mene skrnavi kineski no name Lucent (CD i uputstvo samo na kineskom) radi bolje nego drugarov externi USR. Cak prepoznaje i dialtone, tj. ceka signal pa tek onda okrece broj, sto je veoma znacajno jer naidju ture da se mora cekati i po 10-tak sekundi da se dobije izlaz. Verovatno ni kineske centrale nisu bolje od nasih pa je napravljen da se snalazi u takvim uslovima
[ hodac @ 17.10.2002. 23:32 ] @
Pa ono , i ja sam slusao price da je lucent dobar za analogne, ali zelim ipak sada pravi hard modem , da se ne bih cimao vise sa driverima. A i ocekujem da cu uskoro preci i na digitalnu centralu.
[ Miroslav Cvejić @ 18.10.2002. 00:14 ] @
Kakve veze ima da li je hardverski ili softverski sa drajverima???

Ja imam eksterni USRobotics Sportster Voice 33.6 i nijedan Windows ga niti prepona (neće čak ni kao standard modem da prođe) niti ima drajvere za njega. A i drajveri sa sajta proivođača su manje više očajni. Ali modem lepo radi.
[ Mihailo @ 18.10.2002. 02:40 ] @
To je već za X-Files :)

Inače, po mom iskustvu bilo koji ne-winmodem ("hardverski") Lucent radi posao jako dobro.
[ flip @ 21.10.2002. 20:28 ] @
probaj sa texas instruments 33600 (ne znam da li postoje brzhi u seriji hardverskih, verovatno da). ja sam ga imao jako dugo vremena na analognoj centrali i super je radio, a onda se negde izgubio :(.