[ pigi @ 19.12.2005. 01:24 ] @
Moze li mi neko reci sta treba za pripremu MCSA. Potpuni sam pocetnik i bez iskustva. Da li mogu da polozim te ispite samo sedeci kod kuce bubajuci i bez kursa. I gde mogu da ih skinem na engleskom u e-book formatu (Ovo je sve sigurno vec neko pitao, ali ako nekom nije tesko molio bih da mi ponovi)

Na sajtovima koji su navedeni za download:
www.shareodie.com i
giuciao.atspace.org

nisam uspeo nista da uradim jer mi nije bio dozvoljen pristup.

Molim pomoc i razumevanje
[ Ivic@ @ 28.12.2005. 09:14 ] @
Prosvrljaj malo po ovom forumu i naci ces sve sto te interesuje. O ovoj temi je razglabano x puta do sada. Jedino sto bih ti ja preporucio, a i vecina ljudi koji su MCSA\MCSE je da ne strebas bez razumevanja. Najmanji je problem nauciti 2-3 testkinga iz kojih ce ti najverovatnije doci pitanja na ispitu. Ti sutra trebas da radis kao system administrator a to je jako odgovoran posao. Trebace ti prakticno znanje a ne bubanje. Za pocetak bih ti preporucio CET-ovu literaturu na srpskom(ispiti 70-270,70-290,70-291 i 70-350) i izolovanu mrezu u kojoj mozes da "praktikujes".

[Ovu poruku je menjao Ivic@ dana 28.12.2005. u 10:22 GMT+1]
[ pigi @ 05.01.2006. 03:07 ] @
---------------------------------
Yahoo! DSL Something to write home about. Just $16.99/mo. or less
--0-274848472-1136430215=:34894
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<div id="RTEContent">Hvala videcu sta mogu da nadjem.<br><br><b><i>"Ivic@" &lt;[email protected]&gt;</i></b> wrote:<blockquote class="replbq" style="border-left: 2px solid rgb(16, 16, 255); margin-left: 5px; padding-left: 5px;"> Prosvrljaj malo po ovom forumu i naci ces sve sto te interesuje. O ovoj temi je razglabano x puta do sada. Jedino sto bih ti ja preporucio, a i vecina ljudi koji su MCSAMCSE je da ne strebas bez razumevanja. Najmanji je problem nauciti 2-3 testkinga iz kojih ce ti najverovatnije doci pitanja na ispitu. Ti sutra trebas da radis kao system administrator a to je jako odgovoran posao. Trebace ti prakticno znanje a ne bubanje. Za pocetak bih ti preporucio CET-ovu literaturu na srpskom(ispiti 70-270,70-290,70-291 i cini mi se 70-223) i izolovanu mrezu u kojoj mozes da "praktikujes".<br><br>--<br>http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#150777<br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko
odgovarate putem emaila!<br>esauth:150777:53b74c279990c24ead7401c4fb9c21a5<br>
[ jecka80 @ 16.02.2006. 21:27 ] @
Ne treba ti shkola,samo skini testkingove i mspress knjige(chisto da pohvatash neka opshirnija objashnjenja) ,sva pitanja u testkingovima se nalaze na testu a ako mene pitash da li sam neshto konkretno nauchila u shkoli-odgovor je NE- poshto je 99% znanja u ovom poslu praksa!
Shto se tiche praktichnog dela,ako vec nemash neku mrezu da vezbash skini vmware program (virtuelna mashina) instaliraj pa vezbaj!!!
[ rkomi24 @ 18.02.2006. 01:36 ] @


moj predlog je da prvo pocnes sa MCDST sertifikatom, imas dva ispita za njega 070 -271 i 070 - 272, nisu teski a dobar uvod i podloga za MCSA.
[ pigi @ 18.02.2006. 18:52 ] @
poceo sam nesto da cituckam, pa videcemo...
Gde ima da se skine taj virtual maschine i kako da na brainbench-u
dobijem odgovore na pitanja posto sam do
sada skidao samo pitanja sa save page?

poz.
[ jecka80 @ 24.02.2006. 15:21 ] @
Vmware imash gde hocesh,samo izguglaj a imash i Microsoft Virtual Machine mada preporuchujem ovaj prvi!
[ pigi @ 24.02.2006. 19:13 ] @
Hvala Jecko! Jesi li ti zavrsila neki od kurseva?
Igor.

[Ovu poruku je menjao Dejan Topalovic dana 27.02.2006. u 09:33 GMT+1]
[ jecka80 @ 27.02.2006. 00:42 ] @
Jesam,dobila sam MCP evo sad spremam isa server 2004 ako ti treba neshto shalji mail!
[ nickbogi @ 27.02.2006. 12:08 ] @
E imam i ja dosta knjiga i video treninga pa ko hoce nek se javi

krecem na kurs jer mi samoucenje ne ide bas brzo evo godinu dana se cimam,mislim kad zapnes nemas koga da pitas tj,ne znas sta da pitas hehe
[ pigi @ 27.02.2006. 13:02 ] @
>>E imam i ja dosta knjiga i video treninga pa ko hoce nek se javi

Evo javljam se... :)
[ jecka80 @ 27.02.2006. 14:51 ] @
E ovako
MCSA sertifikat ukljuchuje 4 ispita-windows xp,win 2003 server(mreza i okruzenje) i isa server.
Ko hoce neka poslusha-za polaganje ispita potrebne su zadnje verzije testkinga koje mogu da se skinu sa neta,obichno se nalaze po forumima,sherovani su na upload serverima tipa rapidshare i ima ih dosta na e-mule (ako ne mozete da nadjete javite mi se na mail), od knjiga ms-press training kit (po meni najbolje knjige za spremanje) od microsofta i vmware shto sam i ranije govorila! Nemoguce je sve znati,ja sam probala da uchim i tako spremim ispit medjutim to je nemoguce.Evo naprimer isa server-mi smo ga na kursu "uchili" mozda par dana tj videli smo kako izgleda i saznali za shta sluzi (toliko sam nauchila o isa serveru) i sad ga spremam tako shto uchim pitanja napamet zato shto nemam zivu mrezu na kojoj bi mogla to da primenim i ko zna koliko bi mi trebalo da nauchim sve i da razumem o chemu se radi jer nema ko da mi pokaze!!!
I skupila sam toliko materijala za uchenje da ne znam shta bi pre uchila a jedina karta za prolazak je testking i nishta vishe.
Znam da imate istu dilemu kao i ja kad sam trebala da upishem kurs ali i kad sam ga zavrshila sve se svelo na isto.

Najbolja simulacija ispita je Visual CertExam suite (program) koga isto mozete skinuti sa neta a ispiti su u .vce formatu (preradjene verzije testkingova za ovaj program,koje sadrze i objashnjenja) kojih takodje ima u izobilju!

Primetila sam da se kod nas i nema puno interesovanja za microsoft sertifikate tj ne pishe se puno o tome shto je veliki minus!!!
[ Iksi @ 27.02.2006. 15:38 ] @
Cao! I ja sam zainteresovan ali za knjige iskljucivo na srpskom. Drugo, sta
se od sertifikata polaze na srpskom?
[ Miroslav Jeftić @ 27.02.2006. 15:50 ] @
Sve je na engleskom - nijedan MS ispit nema na srpskom.
[ Iksi @ 27.02.2006. 17:06 ] @
ufff znaci neki kurs pa na ucenje... dobra okolnost je sto su ti sertifikati
koliko ja znam accesible mada sam imao problema sa nekim testovima jaws mi
nije citao sve kako treba... Bad bih voleo da dodjem do testova koje je Jeca
pominjala kako bih isprobao kako sve to radi sa screen readerom. Pozz
[ jecka80 @ 27.02.2006. 21:22 ] @
Screen reader??? Testovi se nalaze iskljuchivo u pdf formatu ili vce! Ja imam neke knjige na srpskom za win 2000 server koje nisam ni takla,kakav bre srpski kad nema ni jedna knjiga sa pravilno prevedenim terminima a o objashnjenjima necu ni da pricham. Za ovo treba dobro predznanje engleskog i iz windowsa!

[ pigi @ 28.02.2006. 10:25 ] @
>>sherovani su na upload serverima tipa rapidshare i ima ih dosta na e-mule (ako ne mozete da nadjete javite mi se na mail), od knjiga ms-press training kit (po meni najbolje knjige za spremanje) od microsofta

Jecko, skinuo sam eMule sa nekog sajta, pa bih te ljubazno zamolio, posto sam pglu i ne znam da se snadjem, da mi objasnis kako da preko tog programa skinem i nadjem training kitove koje spominjes?

poz.

[ jecka80 @ 28.02.2006. 13:50 ] @
:)))))))))

Pokrenesh program,idesh na connect,pa na servers imash listu koja ti pokazuje i broj korisnika,i ostalo,tu se nakachish na neki server npr ~Donkeyserver no.1~ idesh na search i unosish kljuchne rechi! Na transfers su ti fajlovi koje skidash.

Eto valjda je sad malo lakshe???
[ Marvin Freestyle @ 28.02.2006. 21:04 ] @
@jecka80: Jesam li dobro razumeo da si slušala kurs? Ako jesam, gde?

Pozdrav
[ pigi @ 28.02.2006. 23:43 ] @
>>Pokrenesh program,idesh na connect,pa na servers imash listu koja ti pokazuje i broj >>korisnika,i ostalo,tu se nakachish na neki server npr ~Donkeyserver no.1~ idesh na >>search i unosish kljuchne rechi! Na transfers su ti fajlovi koje skidash.

>>Eto valjda je sad malo lakshe???

Hmmmmm...
Nije to nego, nakacim se na server i ukucam npr msdn training kit i nista mi ne pokaze...
Ali kada sam malo promenio ulazne parametre dobio sam konacno rezultate, ali ni jedan bez 200MB! Gde gresim?

poz.
[ Miroslav Jeftić @ 01.03.2006. 07:22 ] @
Nisi pogrešio već su svi ti treninzi i simulacije malo veći, tako da ako nemaš brzu vezu možeš da zaboraviš na to :)
[ Iksi @ 01.03.2006. 14:17 ] @
ma meni nije problem to sto ima 200 mb imam wireless ali nemogu da nadjem
emule tako da jeco bilo bi lepo da pustis link za download ako imas ili jos
bolje posalji mi emule na
[email protected].
[ Branko Santo @ 02.03.2006. 08:34 ] @
www.emule-project.net/

:)
[ jecka80 @ 03.03.2006. 14:54 ] @
Ishla sam u Guidance.
Pa uzmite bilo koji p2p klijent svuda ih ima. Iksi da li si nashao e-mule ili da shaljem???

Fury,jesi li ti sertifikovan???
[ Miroslav Jeftić @ 03.03.2006. 15:18 ] @
MCP od pre mesec i kusur ;)
[ pigi @ 08.03.2006. 03:53 ] @
Jecko a cemu sluzi "kad" u eMule-u? I u cemu je fora sa dugim cekanjem na download pa tek onda pocne da skida(pod pretpostavkom za skida iz celosti, a ne kao sto jos i stalno puca prenos), nekada i sa jako malim brzinama?

poz
[ Miroslav Jeftić @ 08.03.2006. 08:05 ] @
To pitanje ipak nije za ovaj podforum. Ima dosta tema o emule i problemima vezanim za njega, pretraži malo forum :)
[ jecka80 @ 12.03.2006. 10:35 ] @
Brayane polazesh li neshto sada??? Ja proshla Isu pre nedelju dana sa 982!
Laganica...
[ Miroslav Jeftić @ 12.03.2006. 17:56 ] @
Spremam 70-290, ali ide sporo pošto nemam puno vremena. ISA nije problem, to je ipak novi ispit i TK za nju ima oko sto stranica, dok za 70-290 ima skoro 800 :S Ipak, nadam se da ću uspeti da izađem na kraj sa tim :)
[ pigi @ 13.03.2006. 00:52 ] @
Koji su test kingovi po vasem iskustvu najpouzdaniji?
[ Miroslav Jeftić @ 13.03.2006. 10:05 ] @
Poslednja verzija testkinga za dati ispit je najpouzdanija.
[ pigi @ 14.03.2006. 00:53 ] @
>>Poslednja verzija testkinga za dati ispit je najpouzdanija.

Jeste, al kako ja da znam koja je poslednja verzija i sa kog sajta je najpouzdanije skinuti. Ja imam nekoliko verzija koje sam skinuo ko-zna-odakle i nemam nacina cak ni po imenu da ih razlikujem. Kako sad da znam koji je dobar a koji ne?

poz.
[ Miroslav Jeftić @ 14.03.2006. 11:38 ] @
Možeš pogledati na sledećoj lokaciji~ www.sadikhov.com/forum. Tu možeš naći koje su verzije testkinga poslednje, linkove gde ih možeš skinuti kao i iskustva ljudi koji su polagali ispite - kako su se spremali, šta su koristili, koja pitanja su bila na ispitu itd.

[ dejan_su @ 14.03.2006. 23:13 ] @
Da li ce i kad menja program za MCSA sertifikat? Da ne se ne bacam na to ako ce se skoro menjati nesto pa posle moram sve ponovo...
[ Miroslav Jeftić @ 15.03.2006. 08:30 ] @
Neće se skoro menjati, ako si mislio da polažeš možeš slobodno~Windows XP i Windows 2003 će još dugo biti aktuelni (pogotovo ovaj drugi). Pročitaj i šta MS kaže na tu temu:

http://www.microsoft.com/learning/mcp/newgen/faq/default.asp

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 15.03.2006. u 09:35 GMT+1]
[ jecka80 @ 15.03.2006. 18:14 ] @
Eto reshila sam da ne chekam puno nego da sednem odmah za komp i spremim taj 290. Zadnja verzija je 48,ispravi me Bryan-e ako greshim ima oko 40 pitanja na ispitu od kojih su 4 simulacije.Prognoziram max.nedelju dana za spremanje ispita,a posle toga ide najtezi-70-291!!!


Ma htela sam odmah da se reshim Ise poshto povecavaju lagano broj pitanja!

Chujemo se ljudovi,ako shta treba od testova ili literature javite!
[ pigi @ 16.03.2006. 13:45 ] @
Jecko da li si i ti skidala svoje kingove odakle je Fury rekao ili si imala neke svoje?
poz.


---------------------------------
Yahoo! Mail
Use Photomail to share photos without annoying attachments.
--0-1229385746-1142516671=:37257
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<br><br><b><i>jecka80 &lt;[email protected]&gt;</i></b> wrote:<blockquote class="replbq" style="border-left: 2px solid rgb(16, 16, 255); margin-left: 5px; padding-left: 5px;"> Eto reshila sam da ne chekam puno nego da sednem odmah za komp i spremim taj 290. Zadnja verzija je 48,ispravi me Bryan-e ako greshim ima oko 40 pitanja na ispitu od kojih su 4 simulacije.Prognoziram max.nedelju dana za spremanje ispita,a posle toga ide najtezi-70-291!!!<br><br><br>Ma htela sam odmah da se reshim Ise poshto povecavaju lagano broj pitanja!<br><br>Chujemo se ljudovi,ako shta treba od testova ili literature javite!<br><br>--<br>http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#150777<br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:150777:53b74c279990c24ead7401c4fb9c21a5<br>
[ estrem @ 16.03.2006. 17:54 ] @
Jecko, da li si samo iz Testkinga spremila Isu? Da li su se pojavila pitanja koja su bila u Tk?
[ jecka80 @ 16.03.2006. 19:01 ] @
Ma imam toliko materijala za mcse da ne znam shta cu sa tim! Inache kad treba da spremim ispit samo proverim da li ima neka novija verzija i eto! Isu sam spremila za 2 dana poshto nemam odakle da uchim pa sam je bubnula napamet :D
Sva pitanja su na ispitu!!!!
[ pigi @ 20.03.2006. 12:43 ] @
Jecko, jesi li i ti skidala TK sa sajta koji je rekao Fury (www.sadikhov.com/forum) ili kog?

poz.
[ jecka80 @ 20.03.2006. 18:33 ] @
E taj sajt je odlichan i ima svashta na njemu. Tamo sam registrovana vec mesec dana i odlichan je za informisanje i pogotovu za testkingove,knjige i ostalo. Ja nisam odatle skidala vec sam procheshljala neke ruske sajtove-i oni su dobri,da bi nashla i knjige i ostalo. Uvek na vishe mesta proveri koja je zadnja verzija pre nego shto skinesh TK.
Prodji ceo forum-moja preporuka pa ako ti neshto ne bude bilo jasno ti vichi!!!
[ pigi @ 24.03.2006. 13:23 ] @
:))
Hvala. Dobro je znati ko su ti prijatelji...

A jel neko od vas probao shareazu? Skinuo sam je al nisam uspeo sa njom nista da uradim. Sve sto sam odradio, odradio sam sa eMule-om, al tu je problem sto se mnogo ceeeeeeekaaaaaaaaaaaaaa.

poz
[ jecka80 @ 24.03.2006. 19:29 ] @
P2P-mislim da je tu sve jasno! Nema nishta dok ne nadjesh neshto preko web-a da skinesh. Ma pusti shaeazu imash e-mule pa polako,mada gledaj ti malo vishe po forumima tamo ima dosta linkova sa uploadovanim fajlovima!
[ Goran Trailovic @ 02.04.2006. 10:55 ] @
Procitao sam sve ovo,takodje i mene zanima neki cert ali neam pojma o tome sve mi je zbrkano....neki 291,290 lol....elem mene zanima kako da prosecan samouk dobije neki od laganih certifikata i gde se to moze sve prijaviti platiti literaturu nabaviti...



hvala

Jecka sila si..

GT
[ Miroslav Jeftić @ 02.04.2006. 11:24 ] @
Citat:
Goran Trailovic: ....neki 291,290 lol....elem mene zanima kako da prosecan samouk dobije neki od laganih certifikata


Pa ta dva sigurno nisu od laganih, naprotiv - među najtežima su Što se tiče prijave, plaćanja i literature dovoljno je da prelistaš malo teme na ovom podforumu, sve je već rečeno više puta.
[ jecka80 @ 03.04.2006. 16:43 ] @
Hm,pa da jesu najteza,al mogu ti reci meni dva najzanimljivija ispita! Ja sam malo stopirala sa uchenjem,zbog odredjenih problema al me interesuje Bryane jesi li dao 290 ili 291???
Gorane zavisi shta te zanima tj.koji sertifikat to uzmi i gruvaj! Literaturu i testove je lako naci na netu i sve je na engleskom...naravno!!!
[ Miroslav Jeftić @ 03.04.2006. 17:48 ] @
Trenutno spremam 70-290, mada ne znam tačno kada ću izaći. U principu, jeste zanimljivo, ali (barem meni) tek kad ta rešenja istovremeno negde i implementiraš. Samo bubanje bez prakse verovatno nije preterano zanimljivo. Naravno, postoji VirtualPC, VMWare i slične simulacije, ali ipak to nije to kao kad imaš pravu mrežu i prave probleme u njoj.
[ AleksandarNS @ 04.04.2006. 16:22 ] @
290 je (meni) bio extra boring :( Dok je 291 prilično cool - Network services mi je ipak zanimljivije od Groups, Performance i sl :)
Ali Ok, sve to treba znati :)
[ Beli Mag @ 08.04.2006. 10:10 ] @
pre mesec dana sam pao 291... 620 poena... stativa...

vidim da se dozvoljava besplatan drugi pokusaj za ispit koji si pao. a taman hteo da ga uplatim preko neta :)
xp, server i isa su najjednostavniji ispiti. zavrsio sam ih svaki za 15tak minuta. predavanje sam imao, iskustvo imam, i naravno, testking rulez!

ovaj zadnji 291 je prilicno zanimljiv i tezak. ne bas tezak, ali treba ga malo bolje prouciti. ja sam radio u isto vreme dok sam ga spremao i ocigledno nisam bio dobro koncentrisan. dajem ga krajem meseca :)

zadnji vca testovi se mogu naci na www.examcollection.com

od nekih kolega i drugara sam cuo da se desava cesto da ima lose odgovorenih pitanja u testkingu, tako da bi bilo valjano da se obilaze pojedini forumi koji su spominjani.
[ Miroslav Jeftić @ 08.04.2006. 10:32 ] @
Što se tiče besplatnog drugog pokušaja, koliko sam razumeo važi samo ako si se "prijavio" za tu akciju pre izlaska na ispit, tako da mislim da nećeš moći sad da ga iskoristiš, već jedino za naredne izlaske na ispit (znači i sledeći put plaćaš )

Citat:
To qualify for the free Second Shot exam, you must first register for this offer with Microsoft. Upon registration, you will be provided with a promotional code that you must use when registering for your original exam through the Pearson VUE Web site, Pearson VUE call center or Pearson VUE test center. Make sure to have the promo code available prior to registering.


[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 08.04.2006. u 11:47 GMT+1]
[ jecka80 @ 09.04.2006. 20:30 ] @
Mora i kod da se ubaci pri prijavi! Ja umalo da se zeznem :)
[ Beli Mag @ 10.04.2006. 08:32 ] @
JA KOD NISAM DOBIO!!!!! ko daje kod? VUE ili Microsoft? danas popodne trebam da uplatim preko neta.... da se ne zekim...
[ Miroslav Jeftić @ 10.04.2006. 09:17 ] @
Pretpostavljam da kad se prijaviš kod Microsoft-a (na onoj stranici) potom dobiješ neki kod ili nešto slično što upotrebiš prilikom prijave ispita kod VUE. Nisam pokušavao još, ali pretpostavljam da bi sve moralo biti jasno objašnjeno na MS-ovom sajtu, kad kreneš u proces registracije ispita?
[ jecka80 @ 10.04.2006. 09:51 ] @
Kad se registrujesh na microsoftovom sajtu,dobijesh kod chini mi se "24FREE"-i onda kad uplacujesh na VUE imash opciju da ga upishesh,a na sajtu nisam sigurna da li je uoshte objashnjen proces,ja sam mislila da samo treba da se prijavim i to je to,kad ono medjutim...
[ Beli Mag @ 10.04.2006. 10:04 ] @
sve sto pise posle registracije je:

Thank you for Registering for the Microsoft Certification Second Shot Exam Offer
Use the following code to redeem your offer for any Microsoft IT Professional or Developer Certification exam:
24FREE
^^^^
nije link


Use the following code to redeem your offer for any Microsoft Dynamics (formerly Microsoft Business Solutions) Certification exam:
MBS2S
^^^^
nije link

gde je kod?


[ Miroslav Jeftić @ 10.04.2006. 10:10 ] @
Pa ta dva "24FREE" i "MBS2S" su kodovi (u zavisnosti šta polažeš), kao što je rečeno u poruci pre tvoje:

Citat:
jecka80: Kad se registrujesh na microsoftovom sajtu,dobijesh kod chini mi se "24FREE"-i onda kad uplacujesh na VUE imash opciju da ga upishesh
[ Beli Mag @ 10.04.2006. 10:14 ] @
zar je moguce da je to taj kod??? koliko sam slep ili koliko moze da bude jednostavno :)) izgleda da sam navikao na one kodove koji su graficki iskrivljeni ili u nekoj texturi :)) strasno

ovim se izvinjavam svima koji su se smarali sa mojim pitanjem. idem da unesem kod, da uplatim i da izadjem na ispit.
[ jecka80 @ 11.04.2006. 11:15 ] @
:)))))
...i shta si uradio???
[ Beli Mag @ 12.04.2006. 18:38 ] @
Citat:
jecka80: :)))))
...i shta si uradio???


upisao kod 24FREE i uneo sve podatke za placanje karticom. zakazao termin i evo... peglam kingove + skripte + forum... :) nadam se bar 701 poen ovoga puta

i da mi onaj skot od mog postara ne uvije i ne presavija diplomu kao prosli put, da lakse udje u sanduce ?! strasno.
[ jecka80 @ 13.04.2006. 15:14 ] @
hihihi pa ja mislila ti vec polagao,ja obichno zakazujem za sledeci dan :) da polozim dok ne izvetri
...to za poshtare-no comment!!!
[ pavlikus @ 30.06.2006. 10:27 ] @
treba mi informacija za 70-270 ....koliko ima pitanja i koliko se vremenski polaze ..posto polazem za koji dan
i jos jedna stvar upisao sam pogresan code o ko me se sada prica ali mi nije napravio nikakv problem pri placanju,
zvao sam CET oni kazu da ce mi ma kraju dana javiti da li je sve kako treba ali da me ima na www.vue.com....sta miliste hoce biti sve u redu?

Hvala u napred
[ dejan_su @ 09.07.2006. 17:03 ] @
Koje pitanjce od mene :
1. Kakav zapravo kod treba da se pise i gde? Sta ako se ne upise? I gde se registruje na Microsoftovom sajtu?
2. Diplome izdaje centar u kome se polaze? Da li na diplomi pise mesto polaganja i slicno...

spremam 270, cim dodjem sa mora polazem ga.
[ ivanknezovic @ 12.07.2006. 11:08 ] @
Citat:
pavlikus: treba mi informacija za 70-270 ....koliko ima pitanja i koliko se vremenski polaze ..posto polazem za koji dan
i


Ja sam neki dan polozio i bilo je 58 pitanja...sve iz TK :) Vremena imas i vise nego dovoljno,ja sam imao 2 ipo sata (nio gotovo za pola sata)

Citat:
dejan_su:
2. Diplome izdaje centar u kome se polaze? Da li na diplomi pise mesto polaganja i slicno...

spremam 270, cim dodjem sa mora polazem ga.


Diplome izdaje Microsoft only a test centar ti samo dadne papir da si proso taj i taj ispit. Kasnije ka polozis recimo za MCSA (odredjena 4 ispita) microsoft ti posaljem mail da odes na njihov sajt i potvrdis adresu na koju ce ti poslat diplomu.
[ Miroslav Jeftić @ 12.07.2006. 14:06 ] @
Citat:
dejan_su: Koje pitanjce od mene :
1. Kakav zapravo kod treba da se pise i gde? Sta ako se ne upise? I gde se registruje na Microsoftovom sajtu?


Akcija "Second shot" je završena, tako da to što pitaš više nije u ponudi.
[ jecka80 @ 25.07.2006. 10:06 ] @
Bryane jesi li polagao 290 i 291?
Znash li koje su zadnje verzije?
[ Miroslav Jeftić @ 25.07.2006. 13:45 ] @
Još nisam :(( Za 290 mislim da je v49 zadnja, za 291 v52.
[ anon17194 @ 24.07.2008. 10:32 ] @
Malo je tema zastarela ali ne bih da otvaram novu posto vec ova postoji..... Interesuje me gde mogu da se informisem za polaganje MCSA i ostalih sertifikata, ali samouko.... Takodje bih zamolio da mi neko detaljnije objasni kako to ide, gde se prijavljuje, kada se polaze, koliko kosta itd. Pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 24.07.2008. 10:45 ] @
Možeš da se prijaviš online kod Prometric-a (tada je 50$ po ispitu) ili offilne u bilo kojem ovlašćenom centru za polaganje kod nas (tu je nekih 6-7000 dinara po ispitu, ali treba proveriti cene). Polaže se u pomenutim ovlašćenim centrima, obično su to škole računara koje i drže kurseve i organizuju polaganja. Polažeš kad prijaviš, tj. kad se dogovoriš sa centrom gde polažeš.