[ Trajkovic @ 19.12.2005. 03:01 ] @
Cini mi se da je sve veca potraznja za ovom robom. Da li je neko upucen sta je potrebno da bi se poceo ovakav biznis. Koliko bi trebalo novaca za pocetak, koliki objekat, masine itd...

P.S. Da li se postojece rigips ploce uvoze ili se proizvode kod nas?

[Ovu poruku je menjao Trajkovic dana 19.12.2005. u 04:02 GMT+1]
[ deki77 @ 19.12.2005. 10:07 ] @
Mnogo novca,mašina,sirovina,objekat,marketing....itd.
Jer je sistem suve gradnje veoma širok počev od šarafa,alu.profila,GKP ..itd.
A malo si i zakasnio jer KNAUF otvara 2006g. fabriku za izradu GKP i ostalog potrebnog materijala u Zemunu.Pa ti je to na foru kao da otvaraš fabriku Zastava- Automobili u sred Nemačke!!!!

Citat:
P.S. Da li se postojece rigips ploce uvoze ili se proizvode kod nas?

Trenutno se uvoze,ali kako sam naglasio od 2006...

[Ovu poruku je menjao deki77 dana 19.12.2005. u 11:09 GMT+1]
[ Trajkovic @ 19.12.2005. 10:19 ] @
Nisam mislio na kompletnu proizvodnju, nego samo proizvodja samih gipsanih ploca. Mislim (moje misljenje), da tu bas i nema mnogo tehnike, osim gipsa i kartona nema nicega vise ....

[Ovu poruku je menjao Trajkovic dana 19.12.2005. u 11:30 GMT+1]
[ hodac @ 16.01.2006. 19:25 ] @
Imaju i domache, ali ih niko uglavnom ne uzima , jer je mala razlika u ceni . Mislim da ih proizvodi rapid ili tako neko.

Cini ti se da je jednostavna proizvodnja . Pre svega sama tehnologija nije prosta, podgotovo izlivanje gipsa , pa njegovo sabijanje i spoljnjo oblaganje materijalom jer nije najbolje da covek bude u dodiru direktno sa gipsom .Ozbiljna mashina za ovo ima veliki stepen automatizacije (teshka ) samim tim ima i veliku cenu.

Bolje razmisljaj o nekoj nishnoj ponudi vezanoj za suvu gradnju i nekoj novini ovde. Recimo sistemu spoljnih obloga specificne strukture (Polukruzne i sl ) >


[ maric1 @ 16.01.2006. 21:02 ] @
ne znam tacno ali raspitaj se dbro za njega je potrena velika kolicina gipsa a ti ako bih kupovao gips recimo od makedonaca pa pravio mislim da ne bi bas bio konkurentan ali ako imas neke veze i zevice pokusaj potraznja je ogromna znam iz iskustva posto radim sa tim


veliki pozdrav