[ MasterOfUndead @ 16.10.2002. 02:34 ] @
Kad pokusam da se konektujem na irc.serbiancafe.ws , a da sam konektovan na net preko ptt-a onda me socks cleaner izbaci jel kao koristim socks, a ne koristim niti socks niti proxy ? Kad se konektujem preko nekog drugog provajdera onda nema nikakvih problema, medjutim nekad mi ostane vremena samo na ptt-u tako da ....
Pa zanima me zasto je to tako ?

Unapred zahvalan na odgovoru.
[ GirlScout @ 28.10.2002. 02:01 ] @
jesi siguran da te izbaci sockcleaner? .. mozda je bas taj ip koji si ti dobio prilikom konektovanja na PTT.. klinovan..

ajde daj mi tvoj ident koji koristis na ircu . i nick .. pa da vidim gde je zapelo .
[ MasterOfUndead @ 28.10.2002. 12:25 ] @
Citat:
jesi siguran da te izbaci sockcleaner?


Da siguran sam da me izbaci SOCKScleaner.

Citat:
ajde daj mi tvoj ident koji koristis na ircu . i nick .. pa da vidim gde je zapelo .


Hvala na ponudjenoj pomoci, medjutim menjao sam i nick i ident jedno zilion puta od tad, tako da se stvarno ne secam koji mi je tad bio, a u zadnje vreme se kacim preko NeoBee-a a ne preko PTT-a tako da mi se to nije dogadjalo.

E da otkrio sam razlog zasto me je SOCKS cleaner izbacivao. Sam sebi sam skenirao portove 8080, 80, 3218. 1080 i video da mi je 1080 OTVOREN ??? E tad sam se skroz pogubio posto sam siguran da ne koristim ni jedan proxy ni socks na tom portu, a niti bilo sta drugo. Medjutim to mi se opet javlja samo kad sam preko PTT-a, ZASTO ???

Unapred zahvalan na odgovoru.
[ CONFIQ @ 28.10.2002. 13:21 ] @
Pa pogledaj koji program ti je otvorio taj port (možeš sa tiny personal firewall ili nekim drugim programom) i isključi taj program
[ MasterOfUndead @ 31.10.2002. 00:21 ] @
e upravo mi to treba, aj neko nek izbaci neki link ka nekom programu uspomoc koga je to moguce uraditi.

Unapred zahvalan na odgovoru.
[ caiser @ 31.10.2002. 00:43 ] @
Pa CONFIQ ti je vec rekao. Probaj sa nekim firewall-om da zatvoris taj port. A za link tu ti je brat Google. On uvek ima resenje.

P.S.: Probaj Sygate Personal Firewall Pro 5.0. Najbolji je koji sam ja probao.
[ MasterOfUndead @ 31.10.2002. 15:47 ] @
ok, znam kako da ga zatvorim, ali kako da vidim zbog cega je taj port otvoren tj. koji program ga koristi. Port zatvorim sa Zone Alarmom, ali ne pise sta mi je na tom portu. Da li taj tiny firewall i pokaze sta je na tom portu ili samo zatvara kao i zone alarm ?
[ CONFIQ @ 31.10.2002. 16:42 ] @
Tiny personal firewall pokazuje koji program je otvorio PORT...
[ Trunks @ 31.10.2002. 17:48 ] @
A probaj i Active Ports, mala aplikacija (400kb) koja ti omogućava da vidiš sve aktivne (otvorene) portove, kao i da ugasiš procese koji ih koriste.
[ caiser @ 31.10.2002. 18:39 ] @
I Sygate takodje prikazuje sve aktivne konekcije i portove koje one koriste. Probaj nesto od ovog pa vidi sta ti najvise odgovara.