[ bole82ns @ 21.12.2005. 23:31 ] @
ako je neko ima prilike da budzi kingston 400mhz na recimo k8n pa da mi kaze kakvi su se najbolji ali i najstabilniji parametri pokazali za ovu kombinaciju ploce i memorije.
Imam msi k8n V2,sem 2500+ 64 i 2x512 400mhz kingstona.


unapred hvala
[ va_milos @ 22.12.2005. 11:09 ] @
Kad si reka "bidzim"verovatno si mislio na klokovanje.memoija je ok.e sad zavisi od primerka koliko moze da se klokuje.klokovanje memorije nemozes nikako da izvrsis,sem da povecas brzinu procesora i samim tim ti se povecava brzina memorije.jedino sto mozes da uradis ako neces da klokujes procesor,to je da zategnes latencije memorije i samiom tim ce malo brze da odradjuje neke stvari.moras mi reci konkretno sta hoces.inace taj procesor moze da ide preko 2.3ghz. a memorija da ti bude nekih 220mhz(440)pod uslovom da ti je zapao dobar primerak.moras mi reci sta hoces,pa da ti pomognem.
[ bole82ns @ 23.12.2005. 13:45 ] @
pa to sam bas upravo i hteo da pitam.jel ja ako dizem frekvenciju procesora ja onda ne treba da diram laticije?
ako na primer podigignem procesor sa 200 na 233???
i jel mi mozhesh objasniti kako da nateram ovaj sempron 64 na 2500+ da radi na 2,3ghz kao sto si rekao posto meni preko 240 mhz magistrala nece da radi.

i imam josh jedan problem, kad klokujem na 233 u windowsu i u programima odlichno radi samo mi pravi problem kad ga posle recimo 10 sati ili dan ne upalim nece da se upali kako treba.znaci kad ga ne palim 1 dan i kad ga upalim nece da se podige i stalno mi rade hdd,rezac i dvd.mislim stalno sijaju zelene lampice.i onda ga odma ugasim i upalim i onda radi.nije mi jasno zbog cega.
ali to je samo kad ga klokujem.
[ musicmaster @ 23.12.2005. 19:12 ] @
Citat:
nije mi jasno zbog cega.
ali to je samo kad ga klokujem.


Znachi samo kad ga klokujesh .... Tvoja celokupna konfiguracija 'ne pije vodu' 100% nego 99% sa tim setovanima i toliko!
[ Biliboj @ 14.01.2006. 23:12 ] @
u cemu je razlika izmedju kingston i kingmax memorije,
mislim na kvalitet