[ cure126 @ 22.12.2005. 21:15 ] @
Imam problem sa povezivanjem drugog harda. Najgore je sto sam to pre radio i bilo je sasvim ok, ali sad kad god ciji hard ubacim u moj komp i stavim ga na isti IDE kabal, sistem postane nestabilan, ili win uopste nece da se digne ili se podigne, ali ne vidi drugi hard disk. Vazno je da dodam da je moj hard uvek na master, a tudj namestim na slave, ali opet isto. U biosu se lepo identifikuje i bios ih procita kao master (moj) i slave (dodatni), ali posle nema sanse da radi i moram da otkacinjem jedan od cd-romova da bih nakacio drugi hard. Prvo sam mislio da nesto nije uredu sa kablom, ali na koji god prikljucak na tom IDE kablu ukljucim moj hard, kad je sam radi normalno. Nece cak ni da trpi drugi CD-rom na istom kablu, ustvari, hteo je samo jednom kad sam se silno obradovao. Daj ljudi, pomozite...
[ Mladen_Perisic @ 25.12.2005. 14:55 ] @
Aj probaj taj drugi hard da instaliraš, a da makneš prvi....tad probaj i cdrom...takođe.........probaj utilityje proizvođača diskova.
[ cure126 @ 27.12.2005. 23:36 ] @
a cekaj, sto tako da radim? mislim to sa samo drugim hardom, kad mi kao prvo on treba samo privremeno, a kao drugo, na njemu je os od drugog kompa pa bih ga tako samo zeznuo... treba mi drugi da mi bude privremeno na slave, samo zbog prebacivanja nekih stvari. tako ponekad donesem neciji hard kod mene, tako je najlakse prebaciti veliku kolicinu podataka.
[ JOJO847 @ 28.12.2005. 09:51 ] @
Promijeni taj IDE kabel i budi siguran da napajanje ima dovoljnu snagu podnijeti uz sve što vozi i taj dodatni disk.
[ makrale @ 28.12.2005. 09:55 ] @
Jesi li probao da drugi disk konfigurises na CS (cable select)?
[ sasadj @ 28.12.2005. 18:10 ] @
Jesi li probao IDE2?
[ cure126 @ 09.01.2006. 23:33 ] @
Pa ne znam da li je do IDE kabla, jer sam probao moj hard sam na oba "porta" i radio je normalno. Napajanje znam da je uredu jer je pre radilo normalno a i kad nakacim na IDE2 onda isto radi normalno. Probao sam isto sa CS ali nece ni tada... A mislis da treba da probam da oba diska stavim na jedan kabal na IDE2?
[ buljko @ 10.01.2006. 02:01 ] @
Da ti to nije neka ploca koja ima BOOT SELECT?
[ Dalibor81 @ 10.01.2006. 07:28 ] @
Da nije slucajno jumper na tvom hdd-u stavljen na "master or single drive" umesto samo na master?
Pozdrav
[ xyster @ 10.01.2006. 09:03 ] @
Ukoliko ti je flt kabl u redu, sve sto treba da uradish jeste da tvoj master stavis na drugi, odnosno zadnji konektor na tvom flat kablu. Slave ili CS drugi hard disk ces staviti na prvi konektor, naci ce diskove i sve ce raditi kako treba.
Pritom windows xp, zna da se zaglupi prilikom kacenja hard diska i da po citavih par minuta ne nalazi drugi novonakaceni hard!
Ako bios tvoje ploce normalno vidi i prepoznaje tvoje diskove, a windows ih i polsle ovih podesavanja ne vidi, najlakse bi ti bilo da reinstaliras windows!