[ IgG-O @ 25.12.2005. 16:31 ] @
Otprilike pre 1 mesec me je pocela njakati temperatura CPU-a. Neznam koji mu je al odjednom mi se poceo gasiti usred igranja igara i tako slicno. Ugasi se i onda ga nemogu upaliti nego moram ga iz struje iskopcati i cekati otprilike 10 sek.
Moj comp nije overcloakovan niti nista, i kupio sam jedan extra Ventilator i otvorio sam jednu stranu comp za bolju cirkulaciju vazduha. I jos uvek mi se gasi.
Pa sam mislio mozda mi je PSU pokvaren i daje previse struje ili tako nesto?
Kako da ohladim cpu ili barem da zaustavim crashovanje?
[ el.diablo @ 25.12.2005. 18:21 ] @

..cooler prijatelju..imao sam takav problem sa AMD 2500+ i zakucavao mije pri igranju i izvođenju složenijih aplikacija i sve dok nisam hladnjak promijenio ništa nisam riješio i zato odmah ka koleru ne izbjegavaj ga okolo otvarajući kutiju i sl. skini đubre baci i stavi jači i bolji....
[ JOJO847 @ 25.12.2005. 18:27 ] @
Svakako prevelika temperatura, ako je u pitanju zaštita i dobro da se gasi. Nadajmo se samo da se nije oštetio.
Koji procesor i hladnjak imaš? Skini to lijepo i očisti te postavi pastu i pregledaj jeli potrebna zamjena ventilatora. Također na temperaturu procesora utječe i temperatura unutar kučišta, zato i na pravilno provjetravanje kučišta obrati pažnju.

usput jedan mali hint....iako je svaki problem ovakve vrste priča za sebe,ima dosta tema gdje je ovaj problem opisan i možeš i iz njih nešto naučiti pa koristi pretragu.
javi kako napreduješ

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 25.12.2005. u 19:30 GMT+1]
[ bakiman @ 25.12.2005. 22:30 ] @
Ne mora da znači sve to, možda jednostavno bios loše očitava temp. a automatski je podešeno da se gasi komp na recimo 80C, iako su tih 80C realnih 50C, opet recimo...

Pozz
[ IgG-O @ 26.12.2005. 11:35 ] @
Evo malo pre sam zavrsio sa rastavljanjem i ciscenjem, rastavio sam ga do procesora sve sam lepo ocistio hladnjak ventilatore cpu. Cudno mi je da nije uopste jako puno prljav bio i sve sam vratio kako je i bilo (znaci nisam skoro nista uradio) i sad mi je temp 50-55°! Nemam pojma sta sam uradio uglavnom je uspelo :P
hvala za pomoc

PS. Imam AMD athlon 2500+ verovatno je hladnjak sjeban videcu da ga sto pre promenim

[Ovu poruku je menjao IgG-O dana 26.12.2005. u 12:46 GMT+1]
[ el.diablo @ 26.12.2005. 12:06 ] @

možda griješim al nisam primijetio u ovom tvom postu da spominješ termovodljivu pastu što je s njom..jesi li to preskočio tek onakao ili nisi po tome ništa radio..pa ako nisi eto greške...
[ IgG-O @ 26.12.2005. 12:19 ] @
Pasta je tamo gde treba da bude, vise lici na neku nalepnicu al tu je.
Videcu da kupim novu sto pre moguce
[ buljko @ 30.12.2005. 01:32 ] @
Nikakve nalepnice, to je originalni termo sloj. Obrisi to papirnom maramicom,
(kao i procesor) nanesi novi sloj silikonske paste i narocito proveri da li ti
hladnjak ravnomerno naleze na procesor.