[ POSSESSED @ 20.10.2002. 21:48 ] @
Dakle, win98se i maxtor od 40, nov, jos pod garancijom (ne znam tacno model, jer je ovo sve kod drugara, ali tek kupljena masina).
Nekoliko dana posle instalicije os-a i ostalog, pri podizanju sistema poceo je da startuje i surfacescan i da tera njegov test pri kome bi nasao nekih pedesetak bad sectora kad bi zavrsio ceo test, medjutim i posle desavalo da opet pokrece ponekad surfacescan (znam, da ako se ne odradi do kraja on ga opet pokrece).Ne budem lenj i zakacim hard na drugi komp, formatiram ga, pri cemu uopste ne prijavi nijedan jedini bad sector,uzmem ghost i ghoustujem sistem sa slikom koja je inace napravljena odmah po instalaciji win98(znaci dok je sve bilo u redu).Posle 10 dana, opet surfacescan i opet isti bad sectori.I sad nisam bas nacisto sta ne valja ili da uzmem neko programce tipa Spinrite pa da vidim...
[ L I L I T @ 21.10.2002. 00:13 ] @
Nisi jedini sa istim problemom - u poslednje vreme nas ima možda čak i previše,priča se da je pristigla loša serija Maxtor HDD-a ... ali ako ti vec ne priajvljuje bad sectore u DOS-u pri formatiranju ne bi trebao puno da brineš
[ jc denton @ 21.10.2002. 00:47 ] @
Koleginice :), nece biti da je tako. Oipisani problem susreo sam vise puta na nekim neispravnim plocama, ili jednostavno - neke ploce ne rade kako treba sa nekim modelima hard diskova.

pozdrav
[ POSSESSED @ 21.10.2002. 06:42 ] @
Ploca je inace Asus A7V266-C, Xp1600+
[ L I L I T @ 22.10.2002. 01:02 ] @
S poštovanjem kolega ...
Pre bih rekla da nije problem do neispravnih ploča - jer u tom slučaju ne bi samo HDD pravio problem vec i sve ostalo,a što se tièe nekompatibilnosti Maxtora ... ispade na kraju da su ovi noviji Maxtor-ovi HDD toliko probirljivi,ne pričam napamet - jer se dati problem javlja kod različitih proizvođača MB-a od starijih do novijih ...
[ jc denton @ 22.10.2002. 01:44 ] @
Ajmo mi da tu nedoumicu resimo ovako.
POSSESSED, ukljuci u bios-u s.m.a.r.t podrsku pa ce pri boot-u da se pojavi poruka tipa 'hdd failure' sl. Ovako ces biti siguran da hdd ima fizicku gresku.
Sledece je da probas taj hdd na nekoj drugoj masini koja ima s.m.a.r.t. Ako tamo ne javi probleme, nesto nije u redu sa plocom tvog ortaka.

pozdrav
[ srki @ 22.10.2002. 08:44 ] @
Vi niste normalni! Juce sam citao ovu temu pred spavanje i zato sam imao nocnu moru. Sanjao sam da mi je crkao moj maxtor!