[ Vojislav Milunovic @ 01.07.2001. 22:03 ] @
Danas bas gledam u SK ima neki programcic koji ubacuje podatke u neke filove
exe,bmp,gif,mp3 ...
Jel ima neko ko se razume u ove formate gif,mp3,bmp ili neki link ka tome...
Za ELF mogu da uradim ocas posla ,to je barem lako...ali ovo ostalo mi predstavlja muku.
[ Vojislav Milunovic @ 01.07.2001. 23:12 ] @
Ok za ELF sam uradio strip safe i strip unsafe (neogranicena kolicina podataka moze da ide u file)...jos samo algoritam za vadjeneje pomenutog iz tog ELF file i to je to...
ali za gif i mp3 bi mi trebala pomoc...
[ tOwk @ 04.07.2001. 02:42 ] @
Hm, mislim da imam specifikaciju za GIF negde. Ali najverovatnije je ima i na wotsit's file formats (nekada davno je to bilo na wotsit.demon.uk ili tako ne�to, a sada na http://www.wotsit.org/).

To je zanimljivo, a i meni je padalo na pamet da uradim tako ne�to. Me�utim, treba ispitati GIF format i napraviti tako da se dodaje broj koji zavisi od podataka na svaki piksel u slici, ali tako da se slika vizuelno gotovo ne menja. Ili naravno, �to je mnogo jednostavnije, samo dodati u komentar.

Istina, mislim da bi trebalo prvo probati sa nekim jednostavnijim formatom kao �to je BMP bez kompresije, a tek posle probati sa GIF-om. MP3 nije ba� zahvalan zato �to specifikacije nisu zvani�no dostupne, ali tu je uvek source code za mpg123, bladeenc, xmms, freeamp i mnoge druge plejere i konvertore za mp3.

Hm, toliko.
[ Vojislav Milunovic @ 04.07.2001. 10:58 ] @
Ma ok gif,bmp bilo sta samo da je u pitanju dobra dokumentacija...
[ leka @ 04.07.2001. 17:07 ] @
Predator,
postoji par veoma kvalitetnih bibioteka koje ti mogu posluziti da radis sa gotovo svim poznatim bitmap formatima - recimo ImLib. A takodje postoje i libbmp, libungif, libwmf...

Mozes garant to da iskoristis za svoj projekat...

Leka
[ Vojislav Milunovic @ 04.07.2001. 19:17 ] @
upravo skidam te libove ;o)