[ apex @ 05.01.2006. 22:00 ] @
Evo ovako konfiguracija je;

Intel Pentium 120 MHz
16 MB Ram-a
860 MB hard disk
floppy
mrezna

Interesuje me po vasem misljenju cemu bi ovakva konfiguracija mogla da posluzi u danasnje vreme. (ako moze bez mnogo saljivih odgovora)
[ nikola87 @ 05.01.2006. 22:24 ] @
nakacish mu veliki HDD na USB i mosh napravish JukeBox...
[ nikola87 @ 05.01.2006. 22:25 ] @
a da.....poshto verovatno nema USB, onda ne znam....
[ apex @ 05.01.2006. 22:27 ] @
Bih ja rado ali ovaj nema USB samo paralelne i serijske konektore, ima IRDA ali ne znam koji ce mu? znaci nema nista osim floppiya i ima win 3.11.
[ Ivand @ 06.01.2006. 12:27 ] @
Ukoliko ima PCMCI slotove mozes da stavis 2 wifi kartice i da glumi wifi router-ap ...
[ apex @ 06.01.2006. 12:35 ] @
Citat:
Ukoliko ima PCMCI slotove mozes da stavis 2 wifi kartice i da glumi wifi router-ap ...

Veoma zanimljivo . . . tako nesto sam i ja razmisljao da uradim. Imam 2 PCMCI slota, a u jednom se nalazi neki XIRCOM card bus ethernet adapter. Nisu mi bas jasne ove kartice za laptopove - ako je to mrezna kartica, gde su joj konektori (nigde ne postoji bilo kakav konektor).
[ ortak @ 06.01.2006. 17:54 ] @
To zato sto ti fali kablic!
[ apex @ 06.01.2006. 18:29 ] @
Ajde samo malo vise (detaljnije) pomozite. Kakav kablic? dajte mi neki link prema slici tog kablica ...
moze li se u ovaj laptop ubaciti neka novija PCMCI kartica npr. wireless ili su i tu menjane verzije slotova kao kod klasicnih konfiguracija?
[ SambucusELF @ 07.01.2006. 14:42 ] @
Mozes na IRDA da nakacis bilo koji mobilni koji ima IRDA pa da ga koristis kao modem.
To je pogotovo zgodno ako imas mobilni koji podrzava GPRS, pa ti nije zauzeta mobilna linija i naplacuje ti se po protoku, a ne po vremenu.
[ apex @ 07.01.2006. 19:31 ] @
Citat:
Mozes na IRDA da nakacis bilo koji mobilni koji ima IRDA pa da ga koristis kao modem

Hvala na ideji ali ovo moje s***** mi je blokiralo telefon. Posle sam nabavio infrared za racunar ali ne moze da ga prepozna. Stvarno ne znam koji su k. i pravili sve te prikljucke na laptop kad sa nicim ne mozes da ga povezes? Koja shitina od compaqa.
Ne bih ni da ga nekom poklonim jer je dosta tezak pa se bojim ako me taj sto sam mu poklonio poklopi sa njim po ledjima................. :)
[ 666_devil @ 09.01.2006. 01:38 ] @
Nisam siguran da li bi na njemu mogao raditi program za auto dijagnostiku (npr wag com) ali ako bi mogao valjda ne bi bio loše riješenje (šta zna mehaničar šta je laptop:), i uvalis ga gdje nekogme da s njima pregledava auta, a ti sebi kupis bolji laptop koji ima usb.

p.s. mislim da kablova od laptopa do auta idu premo seriskih prtova, koje tvoja MAŠINA ima

poz