[ REPLI @ 02.07.2001. 14:01 ] @
pozdrav narode. Dali neko zan kako da u jednom soa rekordu napravim dva ili vise pod domena ka jednoj ip adresi
ili ka odredjenom direktorijumu na serveru
stanje je ovako

imam server na kome su apache i chat server menij epotrebno da mi n istu adresu ide www.blablabla.net kao i irc.blablabla.net .... ????

kako ?
trenutno sam na granitecanyon
postojili jos nekipublic dns koji omogucava takav vide redirekcije kakav ima recimo namedemo .. gdje moze da se definise tacna lokacija sajta na serveru (dir i file)
[ torbica @ 02.07.2001. 18:48 ] @
Citat:
REPLI je napisao:
pozdrav narode. Dali neko zan kako da u jednom soa rekordu napravim dva ili vise pod domena ka jednoj ip adresi
ili ka odredjenom direktorijumu na serveru
stanje je ovako

imam server na kome su apache i chat server menij epotrebno da mi n istu adresu ide www.blablabla.net kao i irc.blablabla.net .... ????

kako ?
trenutno sam na granitecanyon
postojili jos nekipublic dns koji omogucava takav vide redirekcije kakav ima recimo namedemo .. gdje moze da se definise tacna lokacija sajta na serveru (dir i file)

pa ovako ti na DNS uneses
imedomena.nesto
i onda u apachiju kreiras
www.imedomena.nesto
mail.imedomena.nesto
ftp.imedomena.nesto
docs.imedomena.nesto
tu takodje kriras i putanju do direktorijuma
[ REPLI @ 03.07.2001. 01:53 ] @
Mislim da i me ti pogresno shvatio jaocu da mi na isti ip ide dva pod domena
a ne da u apachie-u kreiram virtual domen ...

ali sredio sam to sam tako sto sam u sop zapisu dodao alias ...
[ torbica @ 03.07.2001. 02:08 ] @
Citat:
REPLI je napisao:
Mislim da i me ti pogresno shvatio jaocu da mi na isti ip ide dva pod domena
a ne da u apachie-u kreiram virtual domen ...

ali sredio sam to sam tako sto sam u sop zapisu dodao alias ...

da tako je mozes neogranicen broj aliasa da stavis :)
[ REPLI @ 03.07.2001. 12:23 ] @
da bas ti hvala sada kada sam i sam provalio :) hihihih
[ tOwk @ 04.07.2001. 03:16 ] @
http://www.granitecanyon.com je najbolji, ali možeš da probaš i sa http://www.zoneedit.com/

GraniteCanyon ja koristim za domen, a u njemu definišem zoneedit (pošto on ima ograničenje na 5 domena) da bude NS za jedan od domena koji je dinamički (kućni komp).

Dalje, isto kako dodaješ jedan domen da pokazuje na neku IP adresu, dodaš i isti na istu adresu. Njega se to ne tiče. Samo dodaj, i 100 ako treba. Naravno, možeš i "*.domen.ja." da koristiš pa da svi idu na isti.

Toliko.
[ tOwk @ 04.07.2001. 03:19 ] @
I još da dodam, pomoću domain name servera se ne može definisati redirekcija na određen sajt - dns mapira domene na ip adrese i to je sve (ne baš sve, ali za generalni opis, dosta).

Valjda je sad,

Toliko.