[ istrazivac @ 23.10.2002. 16:55 ] @
Pozdrav svima! Mozda tema bas i ne spada ovde,ali nisam znao gde drugde da je stavim,naime interesuje me kako da skinem CGI skriptu sa nekog servera.Recimo skript za autentifikaciju ili na serch enginu,radi pregleda tj. proucavanja? Da li za to postoji nekiprogram,ili neki fazon?Hvala unapred
[ Jbyn4e @ 23.10.2002. 17:04 ] @
Nikako ako nije sam autor stavio mogucnost da se skine ili pregleda. Ili ako ne hakujes server nekako, pa imas pristup fajlovima. To i jeste svrha CGI-skripta, da ne vidi svako sta tamo pise.
[ tOwk @ 25.10.2002. 02:24 ] @
Mada je odgovor dat, dodaću da svrha CGI skripta nije to, već da se obavi posao programski na serveru. Sav posao CGI-a se odvija na serveru, i stoga je nemoguće videti kako je program koji ga koristi napisan.

Za korisnika je potpuno svejedno da li će mu rezultat biti statička ili stranica koju je napravio neki program.

Toliko


PS. CGI je interfejs koji omogućava vezu između servera i programa, a ne između programa i klijenta.
[ Jbyn4e @ 25.10.2002. 14:46 ] @
Ma dobro, mozda se nisam izrazio kako treba, ali mislio sam da naglasim da je osobina (ne svrha) cgi skripta da se ne vidi kako izgleda program koji obavlja odredjenu stvar, dok kod korisnickih skripti (javascript, vbscript) to moze da se vidi kako je progrmer resio..
Dakle, kad ti posaljes zahtev nekom serveru na odredjenu adresu gde se nalazi cgi skript, server pozove skriptu i izvrsi je, vrati podatke serveru koji ih prosledi tebi. Otprilike tako, da ne zalazim u detalje.