[ AcaNDr @ 10.01.2006. 08:53 ] @
Da li zna neko ima li još koji provajder u Bačkoj Topoli osim (subotičkog)Tippnet-a?
To su najveci lopovi.Za Flat paket od 64kbps treba da se plati 1400 din!Znači skida oko 6,7 kb/s ali ne možeš da otvaraš stranice pošto je sporo!Pa bi hteo da pređem na neki drugi,ali ne znam da li ima još neko da nudi takve usluge!

Šta mislite da pređem na satelitski internet?Znam da treba neko za uplink,ali me interesuje da li se to isplati.Dobio sam informaciju da ti skida 25 kb/s do 5gb,pa onda pada na 4,5 kb/s i tek posle ponoći opet skida punom brzinom!

Ne znam šta da radim,a adsl još nema u b.topoli!

Hvala unapred!
[ zveckoo @ 10.01.2006. 15:26 ] @
Citat:
AcaNDr: Da li zna neko ima li još koji provajder u Bačkoj Topoli osim (subotičkog)Tippnet-a?
To su najveci lopovi.Za Flat paket od 64kbps treba da se plati 1400 din!Znači skida oko 6,7 kb/s ali ne možeš da otvaraš stranice pošto je sporo!Pa bi hteo da pređem na neki drugi,ali ne znam da li ima još neko da nudi takve usluge!


Eh... tako ti je to kod nas u nasoj nesretnoj Topoli.
Kod nas u Topoli trenutno wireless nude Tippnet i Sattrakt.
Inace ovi u Sattrakt-u su jos veci lopovi... pogledaj samo njihov cenovnik http://www.stcable.co.yu/cenovnik.php
a tippnetov cenovnik je http://www.tippnet.co.yu/yu/price/price.php?id=1&lg=yu

Posto moja 3D korner antena koju sam pravio, hvata oba signala, ja zbog toga imam nalog kod oba provajdera.

Ja na koristim FLAT kod tippneta , nego zakupim 1000 mb na 256k (1250 din) ali oni ti ustvari ukljuce 512k i vise... nekada mi je brzina i 760k... A to bas nije "sporo". Obicno potrosim 500MB mesecno, tako da mi je ovo idealno..
Inace kod sattrakta sam uzeo najmanji paket od 200MB za 230din mesecno.
Tako da na internet mesecno potrosim (1250/2)+230=855 din sto je 700MB (mada svucem i vise posto tippnet ima 50% popusta posle 01:00).

Na ovaj nacin imam uvek internet jer ako jedan provajder zablokira tu je uvek drugi... samo promenim AP.

E, sad cuo sam da su se neki ljudi organizovali i nekako dovukli LINK iz Sente i dele troskove.. Pa bi onda to bio i treci internet provajder. Ali posto ne hvatam taj signal to me bas nije ni nesto interesovalo. Ako te to interesuje kontaktiraj me preko ICQa.. pa cu ti dati koga da kontaktiras u vezi toga...
[ AcaNDr @ 10.01.2006. 15:53 ] @
Ja sam bio u tom timu koji su koristili usluge preko sente i to je billo više nego dobro,ali sve ima i svoje mane!Da ti kažem sve u kratkim crtama!Skupilo se neko društvo koje hoće da ide na bežični internet preko sente i tražili su još par njih i da daju po 100 evra i da se zakačimo!Pretplata je bila 10 evra brzina 256 kbps!Tu se nas skupilo oko 15 i uplatili smo i išlo je dobro,ali su imali neke radove preko vikenda i vikendom nije radilo!I bila je ta brzina(30 kb/s) i čak smo uplatili 512 kbps i bilo oko 15 evra i išlo je super!Svi smo delili tu brzinu i kad se zakačimo onda ide download sporo (oko 2,3 kb/s),ali uveče kad svi spavaja,onda ja nastupam.Čak sam skido za veče preko 1gb podataka,brzina oko 150 kb/s!Postoje ljudi koji nisu ništa skidali nego su koristili internet za surfovanje i njima se nije dopalo što ide preko dana sporo i onda su odustali od sente i onda svako na svoju stranu!Tako ja zavši na ovom super sporom i lopovskom tippnetu!
Sad razmišljam da pređem na satelit,ali ne znam šta da koristim za uplink?
[ Sunjalo @ 10.01.2006. 17:40 ] @
Citat:
AcaNDr: i čak smo uplatili 512 kbps i bilo oko 15 evra i išlo je super!


Citat:
AcaNDr: Čak sam skido za veče preko 1gb podataka,brzina oko 150 kb/s


???

[Ovu poruku je menjao Sunjalo dana 10.01.2006. u 18:41 GMT+1]
[ AcaNDr @ 10.01.2006. 18:26 ] @
znaci plaćeno je 512 kbps,ali preko noći puste i više i zato je u fles getu pokazivo preko 150 kb/s!I skido sam preko 1gb!Zvuči neverovatno,ali istinito!


kbps (kilo bit u sekund)
kb/s(kilo bajt u sekundi)(deli se sa 8)
[ zveckoo @ 10.01.2006. 18:47 ] @
Citat:
AcaNDr: Čak sam skido za veče preko 1gb podataka,brzina oko 150 kb/s!Postoje ljudi koji nisu ništa skidali nego su koristili internet za surfovanje i njima se nije dopalo što ide preko dana sporo i onda su odustali od sente i onda svako na svoju stranu!Tako ja zavši na ovom super sporom i lopovskom tippnetu!
Sad razmišljam da pređem na satelit,ali ne znam šta da koristim za uplink?


No limit download za 1400 din pri konstantno velikoj brzini su samo nasi snovi.
A sto se tice lopovluka tu je sattrakt neprevazidjen:

Kablovski internet mesecno:
128/64 kbps 400 MB 885 din prekoracenje 2,00 din/MB
Wireless internet mesecno:
128/64 kbps 700 MB 790 din prekoracenje 1,50 din/MB

Zmisli koji je to tek bezobrazluk, ista firma ali eto kod kablovske nemaju konkuranciju posto su oni jedini cable provajder u Topoli i svima su pre pojave wirelessa uvalili kablovski modem za 100e i sad ljudi sta da rade... da bace kablovski modem u smece i predju na wireless.
U pocetku im ije cena za wireless bila 250 din za 100 MB. Cim je dosao tippnet smanjili su je na 230 din za 200MB. Znaci vise za pola... konkurencija je cudo.
Ja jedino i dalje koristim kod njih najmanji paket od 200MB zato sto tippnet nekada neradi.

Bilo je slucajeva da nemam normalan signal na tippnetu po nedelju dana i vise. U Topoli tippnet ima vise problema sa 2 Ap-a nego sa 40 u Subotici...Opremu su kompletno zamenili vec tri puta. E sad sta je u pitanju, ne znam ali mala je verovatnoca da imaju "gremline" koji im skacu po AP-u .. Pre ce biti na im "neko" ometa AP-ove. Sada su trenutno resili problem tako sto su postavili jos jedan AP tako da ih ima ukupno 3. Posto ja hvatam signal sa tippnet-bt3 i tippnet-bt6 jedan od njih je obicno pod "ometanjem" i ima uzasan signal ali zato drugi radi normalno i imam 100% signal. I koliko sam saznao iz teh. podrske kazu: "postavicemo AP na svakom kanalu ako bude potrebno".

E sad sto se tice alternative... ADSL i Satelitski provajder ti ne garantuje da ces imati uvek konstantan protok nego to savisi od opterecenja mreze, a i od stepena agragacije sto zavisi od provajdera. Konkretno za ADSl je sasvim normalna stvar da 32 korisnika dele link 1Mbps. Znaci ti imas max na primer 256kbps... ali ako se svi istovremeno nakace protok ce ti biti 32 kbps ,e sad druga je stvar sto svi istovremeno ne koriste internet... Ali opet i tu ces imati isti problem da ce ti u udarnom terminu protok biti uzas.

Sto se tice satelita i oni praktikuju isti sistem, samo sto je kod njih nivo agragacije jos gori, otprilike 1:128 .. znaci link od 1Mbps deli njih 128. Stim da ti je maksimalan protok onaj koji zakupis... na primer 256kbps.

Ovo su podatci koje sam cuo, i ja licno nisam imao iskustva ni sa ADSL-om ni satelitom...

Uglavnom i ja sam imao slican problem kao i ti. Dok sam radio u skoli hteli smo da obezbedimo no limit download za sto manje para. Uglavnom od satelita smo odustali... jer nem je bio bitan surf na sto vecoj brzini u udarnom terminu od 09:00-17:00.

A, ako se ipak opredelis za satelit, posto ce kod nas ADSL doci na sveti nikad, tad ti savetujem da za upload i dalje koristis wireless. Stim sto onda uzmi pa zakupi megabjte.. 100-200MB u zavisnosti koliko ti treba... ili uzmi sattraktov najmanji paket od 200 MB mesecno...

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 10.01.2006. u 19:51 GMT+1]
[ AcaNDr @ 10.01.2006. 19:26 ] @
Ne isplati se tako mali upload!Ja imam statistiku na sajtu od tippneta i tamo pise upload i download!4 sata surfovanja i skidanja oko 100 mb podataka on ima 50 mb upload-a!I zamilsi koliko bi trajalo tih 200 mb?Dali je bolje da pređem na wireless od sattrakta ili da ostanem na tippnet-u?I gde treba da okrenem antenu,prema sattraktu ili je na nekoj drugoj strani!
[ zveckoo @ 11.01.2006. 15:44 ] @
Lele.. pa sta ti radis... Ja ima na na primer 90 mb download, i 15 mb upload.
Da ne koristis mozda neki program za deljenje fajlova kao sto je emule ili neki torent program. U tom slucaju ce ti i biti takav upload.
Ili mozda imas neki virus koji se "razmnozava".

A dali da predjes na sattrakt to ti ni ja ne mogu raci.... Ja trenutno koristim oba. Mada ne znam kakav je sattraktov FLAT. Ali cena je ista.
Flat 1 64 kbps 1400 din
A problem je sto kod sattrakta imas i onu cuvenu opciju:
Troškovi sklapanja Ugovora 790 din ... pa ti vidi dali ti se isplati.
Em nemaju popust od 50% kad si na netu posle 01:00...
Mada ja bi se napravio blesav i dosao i reko hocu da budem vas korisnik ali necu da palacam nikakve gluposti tipa "troškovi sklapanja Ugovora" koje su inace svugde dzabe.
Jer oni vise nisu u poziciji da imaju monopol i da zezaju ljude kako hoce.

Znaci ja koristim od tippneta 500 mb mesecno ( ustvari zakupim 1GB na 256 kbps za 1250 din sto mi traje 2 meseca) i jos uzmem najnizi paket od sattrakta za 230 din sto je 200 Mb.
Na taj nacin me savrseno boli uvo kada je nekome od njih neradi internet ili nema signala...

Inace satrakt ima antenu tamo gde im je predstavnistvo na onome njihovom tornju ( preko puta onog igralista kod doma zdravlja). E sad ne znam gde si ti i dali mozes da uhvatis njihov signal... i dali imas opticku vidljivost...
[ Dekstr @ 11.01.2006. 18:46 ] @
Pa sta ako 64k kosta 1400din . Ja placam 1500 din 64 k na wireless-u sto znaci da vredi , nema zagusenja ,cim nesto kosta to i vredi
A imam i satelitski i preporucujem ti da uzmes jer je jako dobra stvar ako si heavy downloader
Ja skidam i po 5gb na dan Super je fora jako .Jes da treba malo vise kesa ali ,odradiz neki biznis da ti se vrate ulozene pare i picis .
[ AcaNDr @ 14.01.2006. 16:51 ] @
Citat:
Pa sta ako 64k kosta 1400din . Ja placam 1500 din 64 k na wireless-u sto znaci da vredi , nema zagusenja ,cim nesto kosta to i vredi



Brate,ne vredi tih para kad je brzina 64k,a adsl je 256k 1800 din,pa ti usporedi!Najverovatnije cu i preci na satelit!


Citat:
Lele.. pa sta ti radis... Ja ima na na primer 90 mb download, i 15 mb upload.
Da ne koristis mozda neki program za deljenje fajlova kao sto je emule ili neki torent program. U tom slucaju ce ti i biti takav upload.
Ili mozda imas neki virus koji se "razmnozava".


Imam ja i lime wire i micro torrent!To moram da imam ako mislim da skinem neki film sa neta,jer retko gde ima da se skida film na sajtu,sve ovako p2p!

ne znam kakav virus može da uradi tekve nekve stvari?
[ AcaNDr @ 14.01.2006. 16:54 ] @
Citat:
Inace satrakt ima antenu tamo gde im je predstavnistvo na onome njihovom tornju ( preko puta onog igralista kod doma zdravlja). E sad ne znam gde si ti i dali mozes da uhvatis njihov signal... i dali imas opticku vidljivost...


Ja sam u centru u dunavskoj ulici i moro bi antenu na krov da bi video jer nisam na toj strani!
[ zveckoo @ 14.01.2006. 20:20 ] @
Pa onda je to sasvim normalan protok... posto torent ima "masan" upload.
Inace virus ima obicaj da pravi uzasan upload.
Citat:
AcaNDr: Ja sam u centru u dunavskoj ulici i moro bi antenu na krov da bi video jer nisam na toj strani!

Hehe ... u centru... a, oces da drzis zeceve :) Komsije ce da se oduseve :)

http://www.elitesecurity.org/tema/154615/0
[ AcaNDr @ 15.01.2006. 07:49 ] @
Nisam mislio u centru da držim zečeve nego kod sestre..
[ stefke1249 @ 10.03.2007. 15:28 ] @
Pa sta hocete sada su smanjili cenu 1190 din flat od 128 kb .A ponarocito Kablovski 1450 mesecno 256,a to je zajedno sa TV-om!
[ djricky @ 10.03.2007. 18:25 ] @
a da ti pogledas kad je poslednja poruka napisana?
[ zveckoo @ 10.03.2007. 20:36 ] @
Ok decko je pocetnik... naucice da gleda i datume :)

Inace kod SATTRAKTA ti je:

Flat home 128 128 kbps -- 1050 din -- BEZ TV PRETPLATE (sad je radvojeno tv i internet racun)
Flat home 256 256 kbps -- 1450 din -- BEZ TV PRETPLATE (sad je radvojeno tv i internet racun)

A Tippnet:

Flat 128k max - mesečno 1190 din
Flat 256k max - mesečno 1890 din

PS:
Da nisi ti mozda ona stetocina koja non stop cepa torent na AP tippnet-bt3 ? :)
[ Joker @ 11.03.2007. 08:30 ] @
Zašto je štetočina ? Ako je platio flat i koristi ga ?
[ zveckoo @ 11.03.2007. 12:37 ] @
Ma zezam bre... Pre sam ja koristio AP tippnet-bt3 i bilo je dana kada je 99% saobracaja na tom APu bio bas torent protokol... Ni mail nisam mogao da skinem :(

Uglavnom sada me bas briga ionako nisam u Topoli nego u NS.
[ stefke1249 @ 11.03.2007. 19:01 ] @
ja sam na bt2,i da cepam torrente non stop .Sada su napravili bt4 i bt5 pa nije tolko zauzeto ali to je na Pravoslavnoj crkvi,uglavnom sada neide na 0kb/s vise !

[Ovu poruku je menjao stefke1249 dana 11.03.2007. u 20:17 GMT+1]