[ Boris @ 03.07.2001. 20:32 ] @
Instalirao sam Linux na poslu kod caleta da ga testiram.Imam dve particije jedna je windows-ova a jedna od linuxa.I kad pokrenem kompa samo ispise LI i stane.Imam boot disketu za linux i boot disketu za dos.Sad mi sve lepo objasnite ali lepo sve i uredno neka bude posto ti ja nemam pojma Linux.Znam da je bilo nekih vec postova ali nisam najbolje ukapirao.Znaci sve mi recite.Hvala unapred.
---------------------------------------------------------
Linux je Linux
[ Ivan Tanasic @ 03.07.2001. 21:39 ] @
Imo sam isti problem i znam da se neshto na tu foru pominjalo ovde al to nisam procitao. Ja sam samo reinstalirao svoj linux i nisam imao vishe takvih problema, stoga ti savetujem da uradish isto.
[ zgubidan @ 03.07.2001. 21:52 ] @
I kod mene se deshavale takve stvari, tj. ne kod mene nego kod mog druga.Instalirali Slack 7.0 na njegov komp ,noviji komp sa diskom od 20GB a lilo neki koji ne podrzava velike diskove tj. one sa vishe od 1024 cilindara.I kod njega se pojavljivalo samo LI ...... i taj stari LILO mu zezno mbr pa sad javlja neke gluposti i ne moze da formatira disk, mada mu windows normalno radi .
Ako si instalirao neki stariji distro onda skini neki noviji LILO pa ga instaliraj. Znaci digni linux npr. sa CD-om pa probaj.
A moguce je i da si neshto pogreshno konfigurisao ... mogu da ti bacim moj lilo.conf za primer .
[ bashke @ 04.07.2001. 01:26 ] @
Pazi ovako:
ja imam jednu teoriju o tom famoznom boot za redhat jer ni ja nisam mogao da ga instaliram!!! Dok sam imao stari komp sve je radilo ok ali kada sam u komp ugradio novu plocu od tada mi vise lilo nije radio, tacnije imao je iste simptome kako i kod tebe!!! Mislim da je stvar u nekompatibilnosti sa plocom i da je jedino resenje da nadje pqmagic za win, dos pa da preko njega dizes system ili da koristis bootdisk sto ti jedo altenativnije resenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ MoHicAn @ 04.07.2001. 01:42 ] @
Citat:
zgubidan je napisao:
I kod mene se deshavale takve stvari, tj. ne kod mene nego kod mog druga.Instalirali Slack 7.0 na njegov komp ,noviji komp sa diskom od 20GB a lilo neki koji ne podrzava velike diskove tj. one sa vishe od 1024 cilindara.I kod njega se pojavljivalo samo LI ...... i taj stari LILO mu zezno mbr pa sad javlja neke gluposti i ne moze da formatira disk, mada mu windows normalno radi .
Ako si instalirao neki stariji distro onda skini neki noviji LILO pa ga instaliraj. Znaci digni linux npr. sa CD-om pa probaj.
A moguce je i da si neshto pogreshno konfigurisao ... mogu da ti bacim moj lilo.conf za primer .


Reci ortaku da reinstalira windows
on ce mu prepisati svoje podatke preko tog unistenog MBR-a
[ MoHicAn @ 04.07.2001. 01:47 ] @
Citat:
bashke je napisao:
Pazi ovako:
ja imam jednu teoriju o tom famoznom boot za redhat jer ni ja nisam mogao da ga instaliram!!! Dok sam imao stari komp sve je radilo ok ali kada sam u komp ugradio novu plocu od tada mi vise lilo nije radio, tacnije imao je iste simptome kako i kod tebe!!! Mislim da je stvar u nekompatibilnosti sa plocom i da je jedino resenje da nadje pqmagic za win, dos pa da preko njega dizes system ili da koristis bootdisk sto ti jedo altenativnije resenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Molio bi te da ne siris dezinformacije ako ne znas ...

PS:
ja preporucujem svima kako da srede to
evo ovako
u lilu namestis da upise podatke na linux root particiju koju ce te namestiti
pozeljno na hda1 mada ne mora
i onda znaci u lilo.conf boot=/dev/hda1

i onda nema zajebavanja za brojem cilindara itd itd ....
i lepo u cfdisku ili fdisku
namestie tu particiju na kojoj ce vam se upisati lilo
kao active
u ovom slucaju to je /dev/hda1

elem
predlazem da gojko da nekome da ovo podrobno objasni .....
mogu ja ako oces ...
i da se stavi na docs.elitesecurity.org .. poso se ovo pitanje provlacilo jedno mali milion puta !!!!!!
[ UnderGround @ 04.07.2001. 03:13 ] @
sta je bilo sa onim tekstovima?jel napisano nesto?gde im atoga
[ Gojko Vujovic @ 04.07.2001. 09:37 ] @
Pošto niko ništa ne piše, nemam ni šta da objavim na docs.elitesecurity.org..
[ Boris @ 04.07.2001. 10:19 ] @
Citat:
i lepo u cfdisku ili fdisku
namestie tu particiju na kojoj ce vam se upisati lilo
kao active
u ovom slucaju to je /dev/hda1



Kako to da uradim.Brzo recite zurim..............!!!!!!!!!!!!!!!
[ MoHicAn @ 04.07.2001. 11:40 ] @
U konzoli kucas

cfdisk /dev/hda za prvi disk i za uobicajene distribucije
tu izaberes linux particiju
i onda odes na opciju
ja mislim da je toggle boot flag
i enter i onda write i onda quit
i reboot pa probas el radi ...

PS:
gojko
pa rekni
da napisem sta ???
[ Boris @ 04.07.2001. 14:35 ] @
Problem je ubijen u korenu.
Tnx svima.

ali to nije sve kad se logujem u konzoli i ukucam kde ono ispisuje nesto kao kwmsound: cannot connect X server pa onda jos svasta ali tajX server se spominje bar 10 puta kad ukucam kde i vrati me opet na kucanje komande.
[ tOwk @ 05.07.2001. 03:26 ] @
probaj umesto kde da kucaš startx ili xinit...

ti simptomi koje pominješ bi uglavnom bili rešeni na taj način.

Toliko.