[ dusanissimus @ 14.01.2006. 23:26 ] @
ovako imam priliku, i ideju da organizujem jednu malo vecu raspravu o pravnim aspektima opensource i slicnog, hmm, da kazem new-age software-a.
imam u planu da to organizujem na Pravnom fakultetu u Beogradu, i imam naravno pristup kompletnoj infrastrukturi, pravnog.
trebaju mi medjutim neke ideje.
prvo koga pozvati na strani open-source softwarea? iskreno ja nemam ideju pa Vas sve molim za kvalitetne ideje
drugo treba mi pomoc oko tacnog idejnog sklopa kako ce da izgledaju teme.
ja moram priznati da nisam previse strucan za ova pitanja, ja sam ipak pravnik...
trece kad bude sve spremno svi ste naravno pozvani da prisustvujete.
Puno hvala u napred.
Dusan Mirkovic

za sve kontakte:
[email protected]
[ valeksic @ 07.02.2006. 19:03 ] @
http://www.internodium.org/node/2546

Citat:
Posredstvom Ivana Jelića iz FSN (www.fsn.org.yu) dobili smo informaciju o tribini koju FSN, Fondacija Vikimedija i LUG Beograd organizuju 11. februara u Domu omladine Beograda.

Ulaz slobodan.

* * *

ISTRORIJA I FILOZOFIJA GNU POKRETA I PREDISTORIJA IDEJE SLOBODNOG SOFTEVRA

11. februara na prvom spratu Doma omladine beograda (ulaz iz Makedonske), sa početkom u 19h biće održana tribina o istoriji i filozofiji GNU pokreta i predistoriji ideje slobodnog softevra. Celokupna tema će biti podeljena na dva dela koji će se naizmenično
obrađivati hronološki. Prvi deo će se odnositi na internacionalnu scenu, dok će drugi biti okrenut događanjima kod nas.

Predavači će biti: Miloš Rančić - Vikimedija SCG, Ivan Jelić - FSN,
Ivan Nador - Vikimedija SCG, Dragan Satarić - Vikimedija SCG, Marko
Đorđević - LUG Beograd.