[ El Muerte @ 18.01.2006. 13:31 ] @
Imam gigabyte X800 sa pasivnim hladnjakom i nisam zadovoljan jer se karta zagreva do 70-80 stepena!
Imam para za Artic Cooling 1 revizija 2 ili za Zalman Vf700-AlCu.
koji je od ovih bolji...kako za normalan rad tako i za OC ?
molim vas za savet...
Takodje, ako neko ima da mi proda ovakva hladjenja neka ostavi poruku na PM ili na e-mail

Poz...
[ trgajic @ 19.01.2006. 09:33 ] @
Veoma mi se sviđa njegov pasivni kuler, ipak je povelik, ima čak i 2 termalne cijevčice, mislim da bi se dosta toga poboljšalo mozda cak i postavljanjem nekog brzeg kulera za kućište na gornju stranu pasivnog kulera, tako da tjera toplotu i hladi GPU a prednost je i to ako taj pasivni kuler nalijeze na memoriju.
[ El Muerte @ 19.01.2006. 10:21 ] @
E vidis...to i jeste problem.
hladnjak uopste ne naleze na memoriju sto je po meni besmisleno.
Kada su vec pravili toliku budzu mogli su i memoriju da ohlade.
Hladnjak je oko 2mm iznad memorije i ima neku gumu kao mera predostroznosti da ne dodje do kontatkta ili (ne daj Boze) kratkog spoja.
Zato zelim da izaberem neki dobar cooler koji ce hladiti jezgro ali i memoriju.
[ trgajic @ 19.01.2006. 19:54 ] @
Da to im je veoma glupo. Iako je memoriju veoma teško ohladiti, tj njenim hlađenjem mogućnost povećavanja frekvencije su gotovo ništa ne mijenja. Ja sam na svoju memoriju zalijepio pasivne kulere i usmijerio jedan veliki ventilator na njih, tako da su sada prilično hladne na dodir, ali i dalje nemogu povećati frekvenciju preko 1150 MHz. Artic Cooling 1 nema hlađenje memorije, ima ga Artic Cooling ATI Silencer 5. Na njemu je bakrena površina oko GPU-a proširena tako da nalijeze i na memoriju ukoliko je postavljena paralelno pored GPU-a gore i sa desne strane. Zalman ima 8 pasivnih kulerčića koji se lijepe na memoriju.
[ djdejan @ 28.01.2006. 13:01 ] @
El Muerte, gde si u NS naso Zalman??

Meni treba hladjenje za x700 i nigde u ns ne mogu da ga nadjem!
Nemora ni Zalman, bilo sta!
[ chan @ 28.01.2006. 13:54 ] @
toplo preporucujem zalmana :)
[ El Muerte @ 28.01.2006. 15:36 ] @
http://xtremeoc.org/forum/viewtopic.php?tF
Ovaj lik prodaje.Mislim da je iz BG-a ali kaze da moze poslati
preporucenu posiljku.
[ mastercula @ 03.02.2006. 12:32 ] @
Imam zalmana VF700Cu i x800gto, koja radi na

core 600Mhz
mem 560Mhz

i to sve ne prelazi 51 c, u ATITool-u sam prosao 1h i 30min bez artifacta a onda sam prekinuo test.
Tako da mislim da je zalman vise nego dobro resenje.
A da i moja grafika je radila na default brzinama na 80-90 c u toku visokih opterecenja
[ slacker @ 04.02.2006. 15:31 ] @
Sa onih pasivaca koji dolaze sa Zalmanom preporučljivo je skinut naljepnice(zvake) i lijepit ih sa Zalman dvokomponent. ljepilom ili sa AS Ceramique + superljepilo.
Inače su silenceri za Atija standardno jako dobro rješenje ... HIS-ovi IceQ II modeli sa silencerima se klokaju ko blesavi.
Mali je problem sa Zalmanom što traži dobar protok zraka u kućištu.