[ dart13 @ 18.01.2006. 13:53 ] @
Da li neko moze da mi kaze koja aplikacija se koristi za vizuelni dizajn baze podataka u Oracle-u?
Neki ekvivalent Management Studia iz SQL Serever-a 2005, koja omogucava crtanje dijagrama i pravljenje upita preko graf. interfejsa.

Treba da pocnem razvoj aplikacije u .NET-u sa Oracle-om kao RDBMS-om. Do sada sam koristio SQL Server 2000 & 2005.

Da li je neko ima iskustva u radu sa OraDirect .NET Data Provider firme Core Lab?



[ Dejan Topalovic @ 18.01.2006. 14:00 ] @
Oracle Designer.
Doduse, mnogi u nasoj firmi koriste i MS Visio za graficko prikazivanje ER modela/dijagrama.
[ dart13 @ 19.01.2006. 09:40 ] @
Da li je moguce koristiti Designer 9 sa Oracle 10g Express Edition?
Instalirao sam Developement Suite 10g i JDeveloper radi sa XE bez problema.
Medjutim nisam uspio da se konektujem na XE DB server preko Designer-a.
[ Dejan Topalovic @ 19.01.2006. 09:48 ] @
Cini mi se da i JDeveloper ima neke opcije za graficki prikaz i kreiranje ER dijagrama...

Pogledaj dokumentaciju i primjere u vezi JDevelopera, jer ne znam to napamet...
[ noctua @ 19.01.2006. 10:22 ] @
Pozdrav!

Drugari, niste "opravni" :))
Ako hoces nesto stvarno kvalitetno i upotreblijivo nadji (Embracadero???) ERStudio. Ima sve. Mozes da modelujes ER dijagram, da pravis fizicki model seme, da delis tabele po particijama, da pises trigere na nivou (ER???) fizickog modela, procedure, pakete... Ama sve!
I kad sve lepo izcrtas, jednim Export dugmetom sve je u Oracle-u i radi!!!
Mana: CENA! Nije free...
A ako hoces free resenje, tu ti ne mogu bas pomoci jer sam ja trazio lalt koji radi i pod win i pod lin OS-om i naisao sam na DBDesigner 4.... Podjednako dobro radi svuda ali je sa daleko siromasnijim mogucnostima...

Pa sad... kolko para, tolko i muzike...

Sto se tice Oracle-ovih alata, oni su vise nego mocni... Ali... Da bi "osetio" njihovu punu snagu i da bi video stvarnu lepotu takvog rada, moras da imas mnogo toga instaliranog i podesenog jer su poprilicno "povezani" i zavise jedan od drugog...
Visio... khm, khm... Nebi se upustao u tu avanturu, pogotovu ako ti ER model ne staje na jednu stranu...
A od stalih... tja... kada sam trazio, jedino ERStudio imao sve sto bi moglo da pritreba... Mada moguce da se stanje i promenilo...

[ Dejan Topalovic @ 19.01.2006. 10:39 ] @
@noctua: Vidjao sam reklame za Embaracadero, ali nisam cuo za ERStudio, niti sam ga koristio... Ako budem imao priliku, pogledacu o cemu se radi i valja li. :)

Sto se tice Oracle Designera, istina je da za njega trebas instalirati Repository (SCM), pa ga mnogi zbog toga izbjegavaju...

Ni DBDesigner nisam probao... tj. cini mi se da sam probao, ali prije nekoliko godina, no kao i da ga nisam koristio. :)
[ Petar_Veliki @ 19.01.2006. 12:44 ] @
Dobar designer je i PowerDesigner od sysbase
[ mret @ 23.01.2006. 13:31 ] @
dobar je predlog da developer suite-om koji je i pravljem za ORACLE bazu sem sto modeliras konceptualni i er dijagram, moze se i modelirati i sve ostalo (bussines function, moduli, ekranske forme, meniji izvestaju.....), mada ja licno preferiram
Sybase Power designer v11, koji naravno nije free, ali se lako prebacuje sa jednog na drugi dbms i ima podrsku za UML dijagrame i jos neke sitnice. Veoma sirok spektar mogucnosti.
[ dart13 @ 25.01.2006. 12:16 ] @
Hvala svima na prijedlozima.
U slucaju koristenja Designer-a sa Oracle XE mora se dodatno instalirati i repozitorij, pa cu se vjerovatno odluciti za Sybase-ov PowerDesigner.