[ maticmilos @ 19.01.2006. 23:56 ] @
Imam gore pomenuti rezac, a sa njim i problem sto nece da cita diskove koje nareze. Za rezanje koristim Nero 7.0.1.2.

Da li neko zna u cemu je problem?
[ buljko @ 19.01.2006. 23:59 ] @
Diskove koje koristis proveri (narezi) na nekom dugom rezacu,
tvoj rezac na nekom drugom racunaru i sve ce ti biti jasno.
Cemu briga, jos ti je sigurno u garanciji.
[ mmarkov @ 20.01.2006. 08:43 ] @
Malo mi je glupo da citiram sam sebe, ali:

Citat:

Xm, kolega je imao slican problem sa NEC-om 4550 (dva komada):
Disk se reze, ali ne moze de cita (verifikacija pukne a posle toga iz
eksplorera izbacuje gresku "Incorrect DOS function", ili tako nesto).

Posle reinstalacije Windowsa, zamene Nera itd... promenio je svoje
napajanje Chieftecom, i rezac je proradio.

E sad, taj kolega se prilicno razume u elektroniku, pa se zainatio
da mu rezac proradi sa njegovim (noname, JNC ?!?) napajanjem.
Unimerom je utvrdio da mu je napon na +5V grani ustvari 4.90 nesto,
zatim je (ne pitajte me kako) povecao napon na 5.10 (ili tako nesto)
i voila... rezac radi kao sat.

Naravoucenije: ako si u prilici, probaj rezac sa drugim napajanjem,
tj. u drugoj masini.
[ maticmilos @ 20.01.2006. 10:36 ] @
Evo, da pojasnim!

Druge diskove, narocito originale , mnogo lepo cita, a diskove koje ja rezem na njemu, ili drugar na pioneeru, nece da cita. Diskovi su verbatim, ostalima ne prave probleme koliko znam. Garanciju imam, ali je u Americi, to mi doneo buraz ovde.
Ja sam pomislio da li se to moze flesovati, ili kako god se kaze kada je u pitanju dvd rezac. Cuo sam da moze da se menja firmware, ali da time moze i da se zezne stvar. Pogledacu i napajanje!

Pozdrav!
[ calexx @ 20.01.2006. 20:27 ] @
Da li drugarov Pioneer čita diskove koje ti narežeš?
Hm, kako ne čita diskove? Uopšte ih ne vidi ili slabo radi? Druge diskove, koji ne moraju da budu originali, normalno čita?
Možda si pogrešio temu, on izgleda hoće da čita a neće da reže.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 20.01.2006. u 21:29 GMT+1]
[ maticmilos @ 21.01.2006. 01:29 ] @
Citat:
calexx:Možda si pogrešio temu, on izgleda hoće da čita a neće da reže. ;)



Pijem ja, ali ne bas tako cesto!

Diskove koje narezem mogu da se citaju i na mom combo-u.
Kazem da je problem sa citanjem diskovima koje nareze, a svi diskovi su rezani u Neru 7.0.1.2. Nisam probao sa diskovima koji su rezani drugim sofwareom. Nemam nijedan disk koji je rezan u drugom software-u, osim originala. Sacu da probam sa nekim drugim programom.
Diskove koje nareze prvo vidi, a ubrzo blokira pri citanju.
Pozdrav!
[ maticmilos @ 12.02.2006. 22:07 ] @
Zamenio sam firmware sa 1.04 na 1.05, ali se nista nije promenilo, ostao je stari problem! Firmware sam skinuo sa njihovog site-a i radio sve po uputstvu. Da li mozda postoji neki bolji?

Nisam imao prilike da probam na boljem napajanju od mog.

Pozdrav!
[ Mladen_Perisic @ 14.02.2006. 12:39 ] @
Ovako probaj. Priključi ga tako da bude sam na grani napajanja (iako neki misle da to nema neke veze jer žica je žica, ja tvrdim da ima...). Isključi bilo kakvi overclock i isključi sve moguće uređaje koje možeš (flopi, DVD-ROM...) i onda probaj.
[ marco3dx @ 28.03.2006. 17:28 ] @
imam isti ovakav problem, probao sam na milion nacina, nista ne radi...
takodje, sve oce da reze ali neke dvd-je nece da cita!!!

Kaze E:\ is not accesible
Incorrect function


da li je neko uspeo da resi ovaj problem???

unapred hvala, poz
[ simass @ 28.03.2006. 18:11 ] @
Pozdrav!
Posto i ja imam isti rezac(koji me doduse za sada odlicno sluzi),probaj da ga flesujes novim firmware-om posto je izasao pre neki dan.Mozda ti nece pomoci,ali vredi pokusati.Ti verovatno imas verziju firmware-a 1.05,a izasala je verzija 1.06.Verzija je ok,ja sam moj flesovao juce.
Evo ti i link zvanicnog nec sajta za skidanje firmware-a:
http://support.necsam.com/optical/downloads/flashfirmware/
Srecno i javi sta si uradio.Pozdrav!
[ dejandk @ 03.05.2006. 12:47 ] @
Firmver 1.06 provereno ispravlja gresku koju spominje marco3dx.Tu gresku je i meni javljao i ti diskovi koji nisu radili na kompu na kucnom dvd-divx plejeru su sljakali bez problema.Posle flesovanja Nec-a 3550a sa verzijom 1.06 diskovi rade i na kompu.
[ mijatovic_86 @ 05.05.2006. 02:23 ] @
Da li postoji takvo resenje i za ASUS 0804p, imam isti problem neke diskove ne vidi uopste kad ih ubacis!!
[ marco3dx @ 21.05.2006. 14:49 ] @
pihh....

fleshovao sam sa 1.06 verzijom i sve je po starom...
ne znam vise sta da radim. $h1t!
[ gsimon @ 21.05.2006. 23:31 ] @
Garancija ?
[ gurabaa @ 28.05.2006. 15:43 ] @
Moj DVD RW ima sličan problem, on hoće da čita DVD orginale, i ostale CD-R bez ikakvih problema.
Međutim kada otvoris DVD,učita ga otvori,ali ne vidi nikakve podatke sa njega.
Nije mi jasno o čemu se radi.

Jeli neko našao kakvo rješenje???
[ zdukic @ 16.08.2006. 12:39 ] @
Ne prijatelju moja muka je veća sa NEC ND 3550A?! Imam problem od kad sam ga nabavio, jos u januaru AD, nikad nisam uradio ono što sam od njega očekivao! Čudo nevidjeno, mnogi koji su pokušali nisu ništa "opravili" sa istim!
Od instaliranja: primarni, master-slave, ili sekundarni, m-s, IDE kablova oba oblika okrugli-pljosnati preko reklamacije i servisiranja kod prodavca (kod njih radi?!) . Ja i dalje nisam osetio navedene čari proizvodjača ovog uredjaja! Kljukao sam ga svakojakim kvalitetnim i manje kvalitetnim medijima, nikad no name, ON radi kako mu je volja?! Isti DVD jednom pročita odmah potom ne, bilo da se radi o video zapisu- DVD filmu ili DATA! Danas sam promenio transfer iz UDMA u PIO mod, ne nema rezultata! Ima li neko ideju kakvom mukom da ga mučim, bar jednom da mu uzvratim! U My computer ga jednom prepozna kao DVD-RW a potom ga nazove CD-RW i objavi da takav zapis ne podržava a trenutak ranije ga je prepoznao?!
MB ASUS a7v8xx, AMD Atlon xp 2500+, RAM 512MB, OS Win XP SP2, Nero OEM 6.6.1.1 ili DEEP Burner pro, eto nekih od karakteristika na šta je prikačen i čime ga "timarim" njegovo veličanstvo NEC ND 3550 A! Ima li ko kakvu ideju gde je ključ do njegovog srca???
Pročitah vašu muku iz maja 2006, e sad ako je neko u medjuvremenu otkrio nešto novo, rešenje, neka bude ljubazan i pomogne!
Hvala!
[ calexx @ 16.08.2006. 18:45 ] @
Pored svih mana koje se pripisuju pojedinim DVD rezačima, postoji nešto što se previđa i relativno je često a to je da se pojavljuju stvarno neispravni komadi. Da li si razmišljao da je najbolje da ga vratiš tamo gde si kupio i tražiš da ga poprave ili zamene? Moj prvi rezač je brljao sa nekim diskovima a bogami neke i rezao (bukvalno), zamena je radila opet loše sa nekim diskovima i tek treći je radio savršeno, eno ga i danas u drugoj makini.
[ Srdjan Marinkov @ 09.01.2007. 13:42 ] @
Pojavio mi se ovaj problem pre par dana i koristeći pretragu naišao sam na ovaj topic, međutim iz prethodnih postova rešenje nije moguće naći. Sreća da nisu skupi novi DVD rezači!
Bar mi je lakše sada kad znam da nisam jedini koji muči ovu muku...
[ maticmilos @ 27.01.2007. 11:40 ] @
Probajte da prebacite NEC ND-3550 u ND-4551. Ima raznih sajtova sa uputstvima, i ja sam to nekako formulisao. Ne znam koliko je rizicno, meni je uspelo na sledeci nacin:

http://maticmilos.googlepages.com

Pozdrav!
[ MIHAEL GABRIEL @ 03.07.2007. 12:10 ] @
Ovako,vrlo slican problem,koji je danas "pukao",jer je stiglo nesto privatno i nazalost,nemogu ocitati,tocnije,dvd mi pokaze da je prazan???
Rijec je o ASUS dvd przilici,tocnije AOpenDUW1608/ARR ,16 brzinskoj sa double layer,silent tehnology,driver provider microsoft,driver date 1.7.2001,driver verzion 5.1.2535.0.
Problem od samog pocetka je ovaj:sve dvd medije bez problema przi,problem je samo u mediju traxdata,njega przi,ali kad ga sprzi,ne moze ga ocitati ni moja,niti bilo cija druga przilica,ni kucni dvd player.Medij jeste sprzen,ali se ne moze otvoriti niti pokrenuti.Bilo da je rijec o +,ili- dvd,rw..,a dok meni netko da medij merke traxdata,moja przilica ga ocitava bez ikakvih problema do unazad 1-2 mjeseca.Rijec je samo o traxdata mediju,a danas je vrhunac,nece vise da ocita ni ono sto je netko drugi sprzio,pokazuje da je dvd prazan???Nazalost,garancija istekla,przilica stara 2.g.,i od pocetka je samo taj problem,nisam reklamirao,jer sam mogao i mogu prziti i citati sve druge medije druge marke,osim traxdata,koja je sad nekako vec postala "standardna".Skidan je uredno i Firmver,rezultat-isti svaki puta,cak i kada sam osvjezavao komp,druga maticna,napajanje,kuciste...
jednostavno,ako netko je nasao rjesenje,neka javi,ili ako netko ima ovaj problem koji mislim da je "jedinstven",neka se tjesi,jer nije jedini.
pozdrav svima.
[ Yildirim @ 07.08.2007. 19:38 ] @
Imam donekle sličan problem. DVD-RW NEC ND 3550A radio mi je bez problema više od 1,5 godinu. Pre neki dan, ubacio sam još jedan hard disk. Hard diskovi su identični (Maxtor DiamondMax Plus 9 od 80 GB) i postavljeni su kao Primary Master i Slave. Secondary Master je "problematični" DVD-RW NEC ND 3550A, dok je Secondary Slave CD-RW LG GCE-8525B. Nakon toga pojavio se sledeći problem. DVD-RW ne reže ni DVD ni CD, dok je u stanju da očita i DVD i CD bez obzira na tip zapisa. Koristim Nero 7.8.5.0. i prilikom rezanja se javlja poruka Invalid Block Address, nakon čega dolazi do prekida procesa. CD-RW sve vreme radi normalno. Do sada sam probao sledeće:
1. Reinstalaciju softvera (probao sam i neke druge verzije) - bez rezultata
2. Zamenu firmera (verzija 1.06. zamenjena je verzijom 1.07) - bez rezultata
3. Isključio sam CD-RW sa napajanja i sa IDE grane. Pod ovim uslovima DVD-RW radi normalno, tj. i reže i čita.

Da li neko zna ili bar ima ideju šta treba da uradim da bi mi oba RW uređaja radila normalno?
[ Biobojan @ 08.08.2007. 06:13 ] @
Jedino resenje je da uzmete srafciger, skinete DVD uredjaj i napunite vas recicle bin (kantu za smece). Moj cale je imao dva NEC-a na dve masine i posle nekog vremena su oba imala iste simptome. Negde sam procitao da su u pitanju piratske verzije uredjaja. Cak kazu da je NEC da ne bi izgubio posao pristao da popravlja doticne uredjaje koji su pod garancijom iako ih on nije napravio.

E zatim, pravac u radnju i pocastite sebe nekim uredjajem druge marke, da se ne bi ponovio problem (neko pomenu gore da ima istih problema sa ASUS-om...).

Nadam se da posle mog posta niste preterano utuceni :-/
[ lancia88 @ 08.08.2007. 19:14 ] @
Pozdrav,

ne, ma kakvi utuceni, posle Tvog posta smo definitivno fascinirani drskoscu da posle dva caletova iskustva i "negde procitanom" kopiranju NEC-a, naprosto sasvim sigurno i pouzdano delis savete da iste za svaki slucaj treba baciti i kupiti neki uredjaj druge marke. Od tolike fasciniranosti jednostavno nismo u stanju da ostanemo utuceni, eto....

Ukratko, ukoliko su ovo jedini argumenti koje imas da izneses za preporuku da se baci u djubre neki komad HW-a, onda ih ubuduce nemoj ni uvrstavati uz svoje savete jer zavrsice zajednos a tim savetima - na istom mestu. Vise ozbiljnosti manje pretencioznosti i samouverenosti i stvari ce izgledati mnogo primerenije nivou foruma kakvom tezimo. Ovako pokazano - nece ici.
[ Biobojan @ 08.08.2007. 19:58 ] @
Aj, aj, aj, aj, aj...

U pravu si, nisam dao nikakve argumente, cak sam zvucao drsko iako iskreno nisam imao tu nameru. Ovom prilikom apelujem na tebe kao moderatora ovog foruma, da izbrises/moderises svaki moj post za koji mislis da je nepotreban, suvisan, koji se kosi sa pravilima foruma... Forum mora biti pod konac da bi bio funkcionalan, i to podrzavam.

Informaciju o "piratskim" uredjajima sam procitao ovde: http://www.mycity.co.yu/Storag...C-DVD-RW-ND-3540A-Problem.html

Pored toga o piratskim uredjajima moze se videti more ne zadovoljnih korisnika. Iz iskustva uredjaji su otkazali poslusnost posle nesto malo vise od godinu dana. Prvo jedan, ne mnogo zatim i drugi. Moja poenta je bila da se klonite NEC-a jer vrlo lako moze se desiti da bas vama zapadne "pirat" i da je mozda bolje izdvojiti koju kintu nego kidati zivce.

Pozdrav
[ lancia88 @ 08.08.2007. 23:06 ] @
Pozdrav,

tako vec zvuci drugacije, jednostavno je neophodno nekada izneti saznanja ili iskustva na bazi kojih ce poneko i sam doneti odluku, narocito poruke koje umeju itekako biti teske kao sto je bacanje nekoceg sto smo vec kupili.
[ calexx @ 09.08.2007. 10:42 ] @
Ajde malo manje svađe, kao da niko nije pročitao pitanje. Nec radi ako je sam na grani a ako se uvali CDRW na istu granu, onda brlja. Ovde nije problem do samog rezača, mada je Nec prilično poznat kao rezač koji često ni svoje rezance ne čita, već do CDRW ili kabla ili nekog podešavanja. Ja bih u toj situaciji odustao od uglavnom nepotrebnog CDRW ako već pravi probleme.
Ako još pažljivije pročitam pitanje, problem je počeo sa novim hardom. Kako je pre toga bilo povezano? Da li su DVD RW i CD RW bili na istoj grani?
[ mr_RuR @ 10.08.2007. 10:08 ] @
Pozdrav svima...
Ne znam kakvo ti je napajanje u racunaru... Ja bih pokusao sa novim napajanjem. Po nekada i to zna da resi problem.
[ Yildirim @ 15.08.2007. 01:42 ] @
Svima hvala na savetima. Problem sam rešio tako što sam skinuo nove drajvere za nvidia NForce2 čipset za matičnu ploču (Epox 8RDA+) i to sa oficijelnog sajta nvidia. Ovu ideju sam pokupio sa sajta www.cdfreaks.com (čovek je imao istu ploču i NEC 3500 i rešio je problem na navedeni način). Nadam se da će moje iskustvo biti korisno nekom ko bude imao sličan problem. Pozdrav svima.
[ barba321 @ 18.02.2009. 14:01 ] @
Jel' neko resio problem? Meni posle dve godine rada prestao da cita DVD-R, ostalo radi dobro... Reinstalirao XP, promenio firmware na 1.07, probao razne programe za rezanje, nemam drugi cd/dvd uredjaj u kompu - i dalje ne cita :( (osim sa isobuster-om, ali mi je potrebno da ih XP vidi...)
[ calexx @ 18.02.2009. 17:31 ] @
Nema tu problema, odradio je svoje, Nec rezači su poznati po lošem čitanju, posebno posle dve godine rada. Meni je skoro rezač (LiteOn) počeo da se muči kad otvara fioku, verovatno bi bilo dovoljno da se zameni gumica koja pokreće mehanizam ... meni je bilo lakše da kupim drugi za 16 evra a ovog ću da popravim ... jednom.