[ miko.s @ 22.01.2006. 14:21 ] @
mislim da je većini poznat taj format, ali onima kome nije: radi se o real media formatu, koji je vrlo pogodan za streaming sa neta, jer u relativno malenom bitrateu ima odličnu sliku. naime, na 512 kbps na 640x480 slika je kristalna, bez zamućenja i kockica čak i pri većoj akciji...
koliko god format dobro komprimirao video, taj format ne podržava skoro niti jedna univerzalna aplikacija za editiranje (dr.divx, virtual dub, mpeg video wizard,adobe premeire). skinuo sam s neta program za konvertiranje rmvb u avi, ali mi zvuk ne bude sinkroniziran sa slikom. znate li neki (dobar) program za uspješno konvertiranje?
[ Cileinteractiv @ 23.01.2006. 17:10 ] @
Probaj da pospravis sinhronizaciju aplikacijama za editiranje nakon konverzije rmvb-->avi!
[ rajaIv @ 09.02.2006. 00:04 ] @
Cileinteractiv@
Da li mozes malo to da pojasnis
I kojim programom to moze da se konvertuje u avi.?
Pozdrav
[ rajaIv @ 09.02.2006. 00:07 ] @
Sad sam ukapirao samo preimenujes rmvb u avi i radi ko zmaj
Poz
[ Cileinteractiv @ 09.02.2006. 00:37 ] @
Bravo! To nisam mogao ni predpostaviti ;)
[ miko.s @ 09.02.2006. 18:56 ] @
kad preimenujem rmvb u .avi to na kompu radi, ali meni treba to da mi ga dvd / divx player čita. ovako neće.......
a simche -> šta si tom slikom želio reć? ne kužim apsolutno ništa.
[ felixfelix @ 09.02.2006. 21:57 ] @
Probaj sa:
http://www.sofotex.com/ImTOO-RM-Converter-download_L33990.html
Iskreno, nisam ga probao ali neko ko zna mnogo vise od mene ga koristi i meni je dao ovaj link.
[ Mladen_Perisic @ 13.02.2006. 12:14 ] @
Pošto ga prebačiš u avi iz tvog programa, sihronizuješ ga u VDubu vrlo lako i brzo. Na to je client mislio ;)
[ rajaIv @ 13.02.2006. 21:51 ] @
kada postavim rmvb. falj za konverzuju konketno rmvb. u avi. on mi kaze da ce zavrsiti za 15 min i dodje do 100% ali i posle 20 min. stoji na 100% a velicina fajla se povecava.Da li to tako treba ili sta vec?
Pozdrav
[ Mladen_Perisic @ 14.02.2006. 13:59 ] @
A ti ga fino prekini i pokušaj da ga učitaš u VDub i da prilikom učitavanja odabereš advanced i rekonstruišeš index.
[ Shon3i @ 25.02.2006. 23:42 ] @
Najbolje resenje je da skines RealAlternative sa neta. Inace to su DirectShow codeci za RealMedia. I skines AviSynth 2.5.6a ako ga nemas i VirtualDubMod 1.5.10. Instaliras Avisynth i RMalternative i udjes u VDUBMod File->Open Izaberes fajl normalno stavis all files da bih mogao da ga izaberes i dole Use AviSynth template stavis na DirectShowSource. Fajl ce da ti se otvori. I sad normalno audio i video kompresija po volji.
[ nemanja7777 @ 14.02.2009. 16:13 ] @
e pozz..

imam muke sa ovim fajlovima...

recite mi ja prebacim rmvb u avi ..samo prekucam i ok radi mi lepo u bs plajeru ali mi ga otvori u active windowu i ne mogu da ubacim prevod...kako da ubacim prevod
[ Stranger2 @ 15.02.2009. 00:03 ] @
Citat:
.kako da ubacim prevod

pa zavisno od plejera kojim pustas taj film.

BS.Player kod mene uvek hoce da pusti prevod samo ga prevucem u ekran. Doduse nisam probao sa real ali ne vidim sta bi mu to smetalo.
probaj taj prevod prevuci u ekran dok pustas neki drugi film da vidis da li je prevod ispravan.

KMPlayer isto hoce uvek prikazati prevod. U stvari za KMPlayer ne moras nista da preimenujes u AVI. On po defaultu pusta real video