[ talian @ 24.01.2006. 11:14 ] @
Zna li neko kako da se zapocne posao sa industrijskom paprikom?

Mislim na prakticne savete iz poljoprivrede, ugovore sa otkupljivacima, korisne adrese i slicno.
[ simonzec @ 24.01.2006. 23:07 ] @
pa pre svega ti treba gomila saveta oko zemljista,izbora sorte,uslova za gajenje,kredita,otkupa.obrati se nekom velikom kupcu,horgos,vitaminka,yukom itd da ti daju neke savete ......
[ denisvuckovic @ 25.01.2006. 07:30 ] @
... a nije lose ni da navratis do neke dobre kuce koja zaposljava inzinjere iz te oblasti i ujedno i prodaje sjemena i repromaterijal pa da popricas sa ljudima ..

Pozdrav
[ Milos niks @ 25.01.2006. 17:10 ] @
Ideja nije losa , svakako za pohvalu ali ... niko ti nece dati ceo posao na dlanu , a da bi prodavo velikim otkupljivacima i pristjao na njihove uvek minimalne cene u sezoni treba da budes extremno veliki proivodjac . Mislim , da bi zaradio nesto , a meni izgleda .. da vrlo malo znas oko same materije da bi ulozio veliki kapital ( koji pretpostavljam i nemas ) .... a ideja kao sama ideja ne vredi nista dok ne pocne da se realizuje u delo .


[ simonzec @ 25.01.2006. 17:39 ] @
pa mozda covek i pita da bi video gde to vodi? u sustini,vecina velikih kompanija ima i svoje zasade i samo manju kolicinu otkupljuje od dobavljaca. a dobavljaci su duzni da imaju njihovo seme,sertifikat blabla bla...
u sustini,uzgajanje industrijske paprike kod nas je kad posejes njivu,uberes,osusis,sameljes i izneses na pijacu.ali ima i onih koji su usli u dobre dilove sa velikim proizvodjacima.sve je ovo trziste,pa ko se kako snadje ...