[ petarta @ 24.01.2006. 20:02 ] @
Garmin najzad dobija konkurenciju na ovim prostorima.
Pojavila se mapa za TomTom, istocne evrope u beta verziji 6.08. Na mapi se nalazi sve ono sto ranije TomTom nije imao. Sve drzave bivse SFRJ, Rumunija, Madjarska, Bugarska, Grcka...
Probao sam je i zaista radi! Za sada vidim da ima problema sa nekim ulicama u manjim mestima, ali za beta verziju sasvim zadovoljavajuce.
Sto se tice odredjivanja rute kroz Srbiju, radi vrlo zadovoljavajuce uz propuste tipa -da umesto Kraljeva grada odredi rutu do sela Kraljevo pored Aleksinca!
Inace radi i opcija za izbegavanje putarine pa ako neceta da platite odredice Vam rutu van auto puta.
Ovo je zaista dobra vest jer je TomTom definitivno najbolji program za navigaciju, a inace je u evropi proglasen za naj User-friendly software, a medju prvim je ponudio i Srpski glas za navigaciju.
Malo je cudno sto na TomTom-ovom zvanicnom sajtu nisam nasao bas nista u vezi sa ovom mapom. Pretpostavljam da zele da se prebrode decije bolesti beta verzije pa da je reklamiraju!
Uzivajte!
[ hecky @ 24.01.2006. 21:53 ] @
Ovo je sjajna vest. Kako se moze doci u posed mapi?
[ kiza0011 @ 25.01.2006. 00:02 ] @
http://dotsis.nokiagate.com/vb/forumdisplay.php?f=37 ja sam je ovde skinuo pre otprilike mesec dana
[ petarta @ 25.01.2006. 09:49 ] @
Najjednostavnije je sa E-mule. Velicina 170 MB.
[ tirnanic @ 27.01.2006. 12:49 ] @
Da li bi ja tu mapu mogao da koristim u kolima?
[ tirnanic @ 27.01.2006. 12:50 ] @
Da li bi ja tu mapu mogao da koristim u kolima?
[ kiza0011 @ 27.01.2006. 17:55 ] @
Naravno,u kolima,na biciklu ili peske
[ tirnanic @ 27.01.2006. 19:16 ] @
Ja imam navigaciju u autu pa da li bi to ocitao auto kad ubacm disk sa tom mapom?
Garminove mape na primer ne rade sa navigacijom u autu!
[ ventura @ 27.01.2006. 19:46 ] @
Da li bi te mape radile u VolksWagen-ovim autima, odnosno Blaupunkg MFD2 navigaciji?
[ petarta @ 27.01.2006. 20:59 ] @
Citat:
ventura: Da li bi te mape radile u VolksWagen-ovim autima, odnosno Blaupunkg MFD2 navigaciji?


NE! Na zalost ni jedan od GPS uredjaja koji se nalazi na trzistu nije kompatabilan sa nekim drugim! Ovde se radi o firmi TomTom koja pravi poseban softwer (kao i Garmin) koji radi ili u posebnim uredjajima (TomTom 500) ili na PocketPc platformi.
Za vase uredjaje u kolima morate naci originalan softver, a najbolje u ovlascenom servisu. Inace ovo je bitno pitanje i odnosi se na to da li je bolje ugraditi originalnu navigaciju u kolima ili kupiti neki od nezavisnih uredjaja.
Svi dosadasnji pokazatelji govore da je bolje (jeftinije, prakticnije...) uzeti neki od samostalnih uredjaja koje mozete prebacivati iz auta u auto. Npr: Garmin StreetPilot c330, TomTom GO 500, Navman 520 ili PocketPc.

Inace, dosta informacija mozete naci na sledecoj stranici

http://67.15.143.4/
[ hecky @ 28.01.2006. 11:20 ] @
TomTom je za svaku proporuku, u bilo kojoj varijanti (Mobile, PDA ili All-In-One). Mislim da je najbolja varijanta SE P900 + BT GPS, ali i Nokia S60 (6600, 6630, ...) + BT GPS nije los ako imate dobar vid (ja ovo koristim).
[ tirnanic @ 29.01.2006. 17:28 ] @
A gde mogu da nabavim tu mapu i da li bi ona radila sa garminovom ili nekom drugom antenom na Pocket PC?
[ petarta @ 30.01.2006. 09:01 ] @
Citat:
tirnanic: A gde mogu da nabavim tu mapu i da li bi ona radila sa garminovom ili nekom drugom antenom na Pocket PC?

Par postova gore ti govori kako da je nadjes. S'obzirom da se radi o beta verziji i da je nema u prodaji znaci da je moras skinuti sa E-mulom ili nekim drugim P2P soft.
Inace TomTom radi sa svim antenama pa i sa Garminovim.
[ kizo001 @ 30.01.2006. 18:35 ] @
a dali bi ta mapa radila na garminovom uređaju nuvi 300?
[ petarta @ 30.01.2006. 18:51 ] @
Citat:
kizo001: a dali bi ta mapa radila na garminovom uređaju nuvi 300?

E to sada mora neko da proba ko ima nuvi 300!
[ ivcha1976 @ 04.02.2006. 10:21 ] @
Evo par reci o East Europe!Pre svega,ovo je beta verzija,pa tako su i oprostene sve greske koje postoje u njoj!

Elem,da je neko video moje odusevljenje kad sam procitao da je izasla mapa istocne evrope....Naravno,nabavi se to i juce sam imao priliku da je prvi put testiram ozbiljnije na duzem putovanju,unutar srbije doduse,ali ok!Krenuo sam iz Nisa za Beograd,i odlicna je sa detaljima u samom gradu.Malo se buni na pojedinim mestima,malo te moze navesti lose,ali ok je.Ono sto mi se najvise nije sviddjalo je to sto je na auto putu pokazivao benzinske pumpe tamo gde ne postoje,a tamo gde jesu ih nema ucrtano.Takodje,parkinzi pored auto puta su oznaceni na karti a nema ih i obrnuto.Inace,reke,zeleznicke pruge i to je odlicno precizno!Nakon rampe Bubanj potok jedan deo auto puta nije dobro nacrtan pa kao krecs se po njivi nekoj,onda po nekom lokalnom putu i odjednom,opet upadnes na auto put!Ali,sve je to ok,kao sto rekoh,BETA VERZIJA!Nije lose,MUST HAVE!
[ bladeruner @ 04.02.2006. 12:25 ] @
Da li u samom programu postoji mogucnost za ispravljanje gresaka, dodavanje naziva ulicama, dodavanje novih puteva i ulica.......?
Ako ne na koji nacin mogu da urade ove stvari da bi sve funkcionisalo kako treba?

ivcha1976 koji si gps koristio; sa kojim mobilnim?
Gde si kupio gps i po kojoj ceni?

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao bladeruner dana 04.02.2006. u 13:29 GMT+1]
[ borisbi @ 04.02.2006. 15:51 ] @
Jel mogu mape da se pogledaju na pocket pc uredjaju bez posedovanja gps uredjaja?
Ako moze gde trebam da smestim te karte(u koji folder na kartici)?
[ ivcha1976 @ 04.02.2006. 19:01 ] @
Koristio sam Pocket PC Asus A620BT,sa Holux 210 gps modulom.Kupljeno u Pakomu davno,u kompletu.Inace,kolko znam,ne moze se ispravljati sadrzaj mapa,to ce verovatno oni(TomTom)da odrade ufinalnoj verziji,obzirom da je ovo beta.
Citat:
borisbi: Jel mogu mape da se pogledaju na pocket pc uredjaju bez posedovanja gps uredjaja?
Ako moze gde trebam da smestim te karte(u koji folder na kartici)?


Mogu da se pogledaju,naravno,moras prvo instalirati program TomTom,pa u njegov folder kopirati mape.Ja sam to na kartici instalirao,zato sto mape istocne evrope su 170MB,pa ti treba veca kartica za to!Pozdrav!
[ tirnanic @ 05.02.2006. 17:06 ] @
Kako glasi tacan naziv tog programa i mape?
[ ivcha1976 @ 05.02.2006. 19:31 ] @
Citat:
tirnanic: Kako glasi tacan naziv tog programa i mape?



To je TomTom 5,a mape se East Europe map 6.08
[ kamensrce @ 05.02.2006. 20:10 ] @
Skinuo sam mapu, interesuje me gde da je instaliram. Imam hp 6515 sa sd karticom od 1gb a tomtom mi je instaliran na memorijskoj kartici od 64mb???

___________________________
PTT Net, Web Mail
http://www.ptt.yu
[ petarta @ 05.02.2006. 21:32 ] @
Moraces da instaliras TomTom na istoj kartici gde ces kasnije smestiti i mapu ili instaliraj TomTom u samom Pocket PC-u, a na kartici mapu EE koja inace tezi 170 MB.
[ kamensrce @ 05.02.2006. 21:57 ] @
tomtom mi je instaliran na memorijskoj kartici a ja sam zbog velicine 170mb mapu instalirao na sd kartici. Kada sam pokrenuo tomtom prepoznaje mi mapu ali mi trazi da je aktviram - da unesem product code???

___________________________
PTT Net, Web Mail
http://www.ptt.yu
[ broker @ 06.02.2006. 10:54 ] @
Kada si platio mapu dobio si kljuc.

Momci, ako se u ovoj temi pojavi jos jedna poruka koja mirise na pirateriju, bice zakljucana. ES ne dozvoljava teme koji podstrekuju na pirateriju, razmenu nelegalnih kljuceva, krekova, registracionih brojeva i sve ostalo sto nije legalno.
[ petarta @ 06.02.2006. 13:18 ] @
Na srecu broker nije u pravu. Radi se o beta verziji koja se besplatno distribuira pa tako i nema kljuc. Jednostavno se prekopira mapa i program radi. To sa kljucem si ti nesto zeznuo pa ti trazi.
[ broker @ 06.02.2006. 14:00 ] @
Problematicne poruke su pobrisane. Ovo sto je ostalo je ok. Upozorenje sam ostavio da ne bih morao svakih par sati da brisem razne upite za krekove i pirateriju.
[ enigma66 @ 06.02.2006. 21:34 ] @
Citat:
petarta: Na srecu broker nije u pravu. Radi se o beta verziji koja se besplatno distribuira pa tako i nema kljuc. Jednostavno se prekopira mapa i program radi. To sa kljucem si ti nesto zeznuo pa ti trazi.


Gde se iskopira mapa jer i kod mene trazi aktivaciju.Ja sam iskopirao ceo folder Eastern Europe na karticu,da li treba da se iskopira u nekom Tom Tom folderu?
Pozdrav
[ ivcha1976 @ 06.02.2006. 22:56 ] @
Citat:
enigma66: Gde se iskopira mapa jer i kod mene trazi aktivaciju.Ja sam iskopirao ceo folder Eastern Europe na karticu,da li treba da se iskopira u nekom Tom Tom folderu?
Pozdrav


treba
[ tirnanic @ 07.02.2006. 09:50 ] @
Da li neko moze da mi kaze odakle mogu da skinem tu beta verziju mape?

Nadam se da ce ova poruka ostati!
[ bladeruner @ 07.02.2006. 15:20 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/139821/1

Pozdrav!
[ tirnanic @ 16.02.2006. 18:55 ] @
Meni isto trazi taj aktivacioni kod bilo gde stavim mapu on trazi kod?
Sta da radim?
Zasto trazi kod ako je to beta verzija i ne placa se?
[ DigitNBG @ 20.02.2006. 12:02 ] @
Palm Tungsten T5 sa 512MB SD karticom

Tom Tom 5.12 instaliran na karticu - ne internu memoriju
U root-u kartice postoji direktorijum TomTom u koji treba prebaciti celokupan sadrzaj mapa istocne evrope i to je to samo odaberete mapu.

Obzirom da je u pitanju Beta verzija, SCG je puna bagova i pogresng rutiranja pogotovu za "fastest route".

Samo sto sam se vratio iz Austrije (koja je pokrivena doduse bez detalja) preko Madjrske koja je tacno do detalja pokrivena (osim nekik novih puteva (autoput od segedina do do keckemeta))
SCG autoput BGD-NS-Horgos je pun fantomskih pumpi i parkinga koje ili ne postoje ili su sa pogresne strane puta.
Beograd odlicno pokriven sa sve i najmanjom ulicom - rutiranje radi i to uvek do najblize raskrsnice sa ulicom koju trazite obzirom da nisu pokriveni brojevi.

Koriscen BT GPS risiver sa Nemerix chipsetom koji je dosta bolji od SIRF chipseta kupljen u austriji za 140E.

Obzirom da imam i IPAQ probacu na njemu isto...

Sve u svemu fantasticno radi.

Pozdrav
[ petarta @ 20.02.2006. 22:13 ] @
Citat:
DigitNBG: Samo sto sam se vratio iz Austrije (koja je pokrivena doduse bez detalja) preko Madjrske koja je tacno do detalja pokrivena (osim nekik novih puteva (autoput od segedina do do keckemeta))


Koju si kartu koristio za Madjarsku, ako si koristio TomTom. Da li je to ova pomenuta istocna evropa ili za Madjarsku neka druga?
[ bladeruner @ 20.02.2006. 23:06 ] @
Cini mi se da misli na upravo tu kartu.
U cemu je razlika izmedju Nemerix i SIRF chipseta?
Koji cipset koristi Nokiin gps?

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao bladeruner dana 21.02.2006. u 00:09 GMT+1]
[ DigitNBG @ 24.02.2006. 10:32 ] @
Karta je TomTom Eastern Europe v608 koja je u beta fazi
Razlika u navedenim chipsetovima je uglavnom u gradskim uslovima gde je Nemerix bolji.
Nije mi poznato za nokijin chipset.

Usput na IPAQ h220 Win.Mob 2003 sve ovo radi mnogo mnogo bolje nego na plamu, bez blokiranja i sl.

Pozdrav
[ bladeruner @ 24.02.2006. 19:31 ] @
Da li ova mapa (Eastern Europe Tom-tom) uz pomoc nekog windows programa
moze da se edituje , doradjuje, prepravlja....

Pozdrav!
[ petarta @ 02.03.2006. 17:09 ] @
Citat:
bladeruner: Da li ova mapa (Eastern Europe Tom-tom) uz pomoc nekog windows programa
moze da se edituje , doradjuje, prepravlja....
Pozdrav!

Ne moze, mada mi nije jasno kako ce oni znati na celoj teritoriji gde su greske. Mozda podele beta verzije pa neko pise i salje izvestaj.
[ mstevic @ 02.03.2006. 18:16 ] @
Ne rade linkovi za skidanje mape isočne evrope. Jel ima to još negde?
[ tirnanic @ 02.03.2006. 18:52 ] @
Citat:
mstevic: Ne rade linkovi za skidanje mape isočne evrope. Jel ima to još negde?


Imas da skines sa Emula ili nekog drugog p2p programa!
[ mligor @ 02.03.2006. 20:14 ] @
Ima na thepiratebay-org. A sto se tice gresaka, video sam negde da moze da se prijavi greska, ali nisam siguran da li je to bilo na sajtu ili prilikom instalacije.
[ [#MaLi.DjmB#] @ 04.03.2006. 19:44 ] @
treba mi mapa SCGa za mio 269+ hvala vam puno unapred

[Ovu poruku je menjao broker dana 05.03.2006. u 10:59 GMT+1]
[ DigitNBG @ 08.03.2006. 07:50 ] @
Najjednostavnije je da instaliras TomTom sa mapama istocne evrope gde smo i mi.
Ovde imas 10ak strana kako uraditi to i jos mnogo drugih stvari za mio, koji je odlican uredjaj.
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=28427

Posdrav
[ Swedo @ 10.03.2006. 23:06 ] @
Prvo zelim da pozdravim sve na forumu.... Imam jedno pitanje u vezi tomtom eastern europe... ja imam tomtom go 700 pa bi zelio da znam da li moze ova mapa eastern europe da se instalira na tomtom go 700... ja sam je instalirao ali nece da radi
[ petarta @ 12.03.2006. 20:40 ] @
A obzirom da imas TomTom 700 mozes da se obratis service na sajtu TomTom-a i pitaj njih.
[ DigitNBG @ 13.03.2006. 10:31 ] @
TomTom ne odgovara na takve upite obzirom da je BETA mapa u pitanju.

Provericemo kako ovo ide pa cemo pomoci coveku
[ petarta @ 14.03.2006. 18:30 ] @
U medjuvremenu TomTom je pustio u prodaju mapu Istocne evrope. Radi se o Madjarskoj, Slovacka, Ceska i Poljska. Inace ove zemlje su sastavni deo beta verzije i ocito da su dobro doradjene i date u prodaju sto znaci da bi i mi mogli doci na red za 5-6 meseci.
Opsirnije:
http://www.tomtom.com/products...amp;Section=272&Language=1
[ kumkat @ 15.03.2006. 12:22 ] @
Kako da gledam TomTom mape na laptopu ? Postoji li program koji ih otvara ?

Pozdrav
[ hipp @ 15.03.2006. 16:53 ] @
po kojoj ceni se moze naci tomtom kod nas i gde
hvala
[ petarta @ 16.03.2006. 10:50 ] @
Citat:
hipp: po kojoj ceni se moze naci tomtom kod nas i gde
hvala

Na zalost kod nas se bas nigde ne prodaje! Mozes kupiti na http://www.handit.com samo moras naci nekoga u bilo kojoj evropskoj zemlji da oni posalju postom, ukljucujuci i Bosnu?!? Ti mozes platiti odavde karticom. Inace sam kod njih vec kupovao neke sitnice i nikada nije bilo problema.
[ hipp @ 16.03.2006. 20:34 ] @
ako mozes kad budes dolazio u Beograd da se javis
hteo bi da vidim taj uredjaj i mogucnosti
unapred hvala
[ ljubaljuba @ 04.04.2006. 23:06 ] @
Već neko vreme, bezuspešno pokušavam da aktiviram mapu istočne Evrope ali mi ne ide.

UPOMOĆ!!!
Moderator je izgleda izbrisao detalje i uputstva kako se ova (besplatna, beta) verzija mape aktivira.
HP 6515, 1GB SD, Instalirana i vidljiva EastEurope Map 6.08 ali stalno traži Activation code!!!!

Evo emaila za dobre ljude: [email protected]

Unapred zahvalan.
[ broker @ 04.04.2006. 23:37 ] @
Citat:

Moderator je izgleda izbrisao detalje i uputstva kako se ova (besplatna, beta) verzija mape aktivira.


Tek si dosao ovde, a vec si uspeo da izneses lazne optuzbe? Mislim stvarno...
[ ljubaljuba @ 05.04.2006. 09:26 ] @
Javno izvinjenje moderatoru.
[ ljubaljuba @ 05.04.2006. 09:30 ] @
Mapu testiram po Novom Sadu, dobro se snalazi sa malim ulicama i ima zapanjujuće velik fond ulica.

Jedina mana je stabilnost softwarea.

Na konfiguraciji iPAQ6515, 1GB SD, TomTom 5.21, EastEurope v.6.08 dešavaju se česta izletanja iz programa.


Ovo je verovatno posledica veličine (170MB) same mape koja je, kako sam se sam uverio među najvećima. I verovatno će biti izdeljena na manje delove, kada bude komercijalna verzija. Mada može biti i manjak memorije u pitanju.
[ DigitNBG @ 05.04.2006. 10:56 ] @
@ljubaljuba

Upravo na 6515 testirana ista konfiguracija - izletanja su se javljala usled spore SD kartice - cim je stavljena brza - sve radi kako treba.

Pozdrav
[ ljubaljuba @ 06.04.2006. 09:00 ] @
Mozda ovo otvara novu temu ali, koristim Transcend SD od 1GB, na kome piše 80x i imam problem sa ispadanjem.
[ DigitNBG @ 07.04.2006. 19:51 ] @
@miljan82
Instalacija koju imas je izgleda samo za PocketPC i na staru proverava postojanje MS ActiveSync-a koji ti netrba obzirom da imas palm


@ljubaljuba
Proveri setovanje brzine porta i spusti brzinu komunikacije sa gps prijemnikom na 4800, (ukoliko ti 5.21 ne dozvoljava da pridjes ovom meniju mozes kroz Registry Workshop da promenis to setovanje).
Mozda ti deluje glupo ali pozatvaraj sve aktivne programe u "running programs" pre startovanja TT (mada pretpostavljam da si ovo vec probao)
Ako ni ovo ne radi probaj da instaliras samo .exe od verzije 5.1


@hipp
Ako ti treba BT receiver kontaktiraj me na PM.

Pozdrav
[ fuzzbubble @ 10.04.2006. 22:13 ] @
zdravo
instalirao sam tomtom+mapa Eastern Europe na N6630
kad me pitao za BT ja sam mu ponudio BT sa PC
pokushava da se konektuje ali ga neshto izbacuje
jel treba neshto da nashtelujem ili je badava
ja bi koristio papu i bez BT kao informator
pozdrav
[ zikazika @ 10.04.2006. 22:50 ] @
Kad te pita za BT,pritisni NO.
[ petarta @ 11.04.2006. 09:13 ] @
Kod nas imas da kupis Garminov BT10 model. www.garmin.co.yu a nisam siguran da ce da salju iz bilo koje zemlje (sajta) u Srbiju. Na www.handit.com mozes kupiti risiver ali ga moras poslati nekom bilo gde sdamo ne u Srbiju. Recimo da na tom sajtu isporucuju u Bosnu, Hrvatsku, Makedoniju, Albaniju...
[ zikazika @ 11.04.2006. 14:13 ] @
Evo jos jedan sajt:
http://www.geeks.com/products.asp?cat=GPS

Tu imas 2 jeftina BT GPS-a,salju u Yugoslaviu,postarina je $19,moras imati kreditnu karticu.
[ DigitNBG @ 11.04.2006. 15:02 ] @
...I onda dobijes praznu kutiju sa carine i naplate carinu na ukupnu cenu paketa i postarine i kazu jos da je paket kalirao u tansportu.

Pozdrav
[ zikazika @ 11.04.2006. 15:45 ] @
Koliko ja znam carina se placa na robu cija vrednost prelazi 100 eura!Dali gresim?A to za praznu kutiju ne znam,nisam imao takva iskustva.
[ petarta @ 11.04.2006. 21:02 ] @
Nije mi jasno kako nije moguce organizovati slanje DHL-om ili nekim drugim jacim servisom, sto bi ipak bila garancija da ce te robu dobiti. Inace da li neko ima iskustva sa ovim http://www.geeks.com/products.asp?cat=GPS t.j. da li je neko kupovao bilo sta tu i da li mu je stizalo?

[Ovu poruku je menjao petarta dana 11.04.2006. u 22:05 GMT+1]
[ zikazika @ 11.04.2006. 22:39 ] @
Moguce je.Ali cena je takva da covek stekne utisak da DHL salje avion specijalno samo zbog tvog paketa:)Malopre sam bio na njihovom sajtu i izracunao koliko bi kostalo slanje 1kg 30x30x30cm paketa iz USA u Srbiju i dobio:227 $.Toliko je DHL ozbiljan.Sa ovim sajtom(geeks) nemam iskustva,ali sam dosad 3 puta narucivao iz USA i nije bilo nikakvih problema,stiglo je za manje od 10 dana.Naravno,preko USPS-a(americki ptt).
[ zokaa @ 11.04.2006. 23:00 ] @
Pozdrav grupi!
Ljudi ,prijavite se na ebay ,i tamo mozete da kupujete ,a robu salju u sve destinacije,ja sam inace clan i za sada nisam imao problema,samo ono sto se licitira mora se uzeti(dobro se razmisli,pre kupovine).Tu su nove i polovne stvari.

www.ebay.de
[ petarta @ 12.04.2006. 09:42 ] @
Ebay je samo servis za licitiranje i placanje, a slanje je na onome ko prodaje robu, tako da nije sigurno da svu robu mozes dobiti. Ja sam svojevremeno kupio telefon za SKYPE i imao problema i sa placanjem i sa slanjem.
[ zokaa @ 12.04.2006. 10:40 ] @
Pozdrav!
Zavisi sta se kupuje ,recimo za paket do 5 kg postarina kosta oko 25 do 30€ a za sitnice od par evra do 15€ (destinacija SiCG,BiH,Hrvatska);ja sam upravo licitirao gps mouse za Pda toshibu e330 i postarina me izadje od 8 do 14€(zavisi da li brza ili normalna isporuka)

[ ljubaljuba @ 12.04.2006. 23:25 ] @
Društvo, ala smo se udaljili od teme!!!
A i Administrator bi mogao nešto da uradi.
[ davidbgd @ 17.04.2006. 14:33 ] @
Pa uredjaj ima ...


Sto PDA sa GPSom , sto GPS bluetooth uredjaj (za PDA ili bilo koji uredjaj koji nema GPS na sebi)

A karte postoje, od skora, pojavila se karta za istocnu evropu (gder smo i mi ;(

Karta i nije tako losa, beograd je odlicno pokriven do detalja i novi sad. Zrenjanin je katastrofa sto predpostavljam i za ostale manje gradove u Srbiji.

Ovo je beta verzija pa dok dodje verifikovana verzija potrajace ali bitno je da smo ''zakoracili'' u taj svet!


Poz
[ goran0505 @ 17.04.2006. 20:10 ] @
@petarta
Za Makedoniju na handit.de ima radi mene, a ranije nije stajalo ime moje drzave.Od njih sam porucio maleni G-space gps resiver, ali platio sam iz Makedonija a oni su isporucili gps na adresu Njemacku jer je postarina 6eu a za makedonija je 120eu.Kasnije moj ujak je poslao obicnom postom (avionska) za 5eu do makedonije.Handit.de salju samo DHL-om a to je skupo za nas.Inace veoma su poslovni i ne izbegavaju kupce iz balkana, tako da iako nije Srbija pomenuta u spisku drzava, uveren sam da ce vam poslati.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao goran0505 dana 17.04.2006. u 21:11 GMT+1]
[ petarta @ 18.04.2006. 11:03 ] @
Vidi, vec sam vise puta kupovao i narucivao na Handit.de i uvek placao karticom izdatom u SCG, a adresu za isporuku davao Nemacku i to nije rezultiralo da se pojavimo u spisku. Ocito ima jos nekih uslova.
[ davidbgd @ 18.04.2006. 11:47 ] @
Hmmmm mislim da je lakse kupiti ga ovde nego vuci ga iz GER ovamo itd...

Pogotovu kada ima da se kupi u Bgd

[ sksk @ 18.04.2006. 13:01 ] @


probajte na adresi clove.co uk,ja sam hteo da nabavim Destinator 6 i rekli su mi da salju u SCG.

Ima dosta sajtova u UK koji prodaju GPS uredjaje i koji salju kod nas.Kad sam ja kupovao uzeo sam navigon,sve mi je stiglo,softver,gps i neki kablovi i dodatne antene i sve je stiglo bez carine.

jaksa
[ petarta @ 18.04.2006. 17:12 ] @
www.clove.co.uk ne radi! Daj ispravnu adresu.
[ sksk @ 18.04.2006. 17:35 ] @
Probaj na ovaj link,to je za gps ''Co pilot live'' pa pod buy pda version videces linkove za clove i druge firme

http://www.alk.eu.com/

Jaksa
[ fuzzbubble @ 18.04.2006. 22:18 ] @
zdravo svima
koristim tom tom 5 v5.200 na N6630
eastern europa radi super
e sad problem je kad mu dam neku rutu da odradi i kad ta ruta treba da izvozi u demo on prodje oko 110-120 km i onda ispochetka
jel neko zna kako bi produzio put do kraja
pozdrav
[ sksk @ 19.04.2006. 09:45 ] @
ja imam slican problem,Tom Tom 5.0 i kartu,resetuje mi svakih 10 minuta,il
vredi da se upgraduje na 5.12

j
>
[ miljan82 @ 19.04.2006. 09:53 ] @
@sksk

Verzija 5.21 radi sasvim solidno, tako da vredi da je instaliras.

@davidbgd

Probaj da mi posaljes info za gps modul na PP, jer preko foruma nisam dobio ni jedan mail.
Poz!
[ sksk @ 19.04.2006. 10:05 ] @


A kako se radi upgrade na 5.21


J
[ miljan82 @ 19.04.2006. 10:23 ] @
Citat:
sksk: A kako se radi upgrade na 5.21


J


Moraces da skines verziju 5.21 oko 3MB.
[ sksk @ 19.04.2006. 11:10 ] @
skinuo,ali kad ga instaliram trazi mi activation code...

il moze uputstvo na mail

da ne prekrsimo pravilo administratora

moj mail je javan nije tajna [email protected]

j
[ davidbgd @ 19.04.2006. 14:55 ] @
sksk : Moras da uradis upgrade na 5.21 .I meni se resetovao non-stop. To je zbog karte. Karta ti pashe za ver.5.21 pa se zbog toga resetuje na 5.0. Inace, karte koje su za 5.0 nerade na 5.21! to JE 100% to znam.

miljan82: hmmm nisi dobio mail? Pa poslao sam ti mail u 11.15h miljan_stamenkovic..... ,
PP nemogu da saljem jos, nije jos proslo 2 nedelje od kada sam se zaregistrovao ...




[Ovu poruku je menjao davidbgd dana 19.04.2006. u 16:00 GMT+1]
[ sksk @ 19.04.2006. 15:31 ] @
Hvala update uradjen,pa cemo da vidimo veceras

hvala

J
[ zokaa @ 19.04.2006. 16:13 ] @
Pozdrav!
Na yakumo pda 300gps instalran prvo tt5 i kartom istocne evrope (betaverzija v.608)i radio bez problema ,posle updejta na 5.21 isto ,znaci radi bez problema ,nije bilo nikakvih zaglavljivanja i resetovanja
[ zljk @ 24.04.2006. 20:37 ] @
Pozdrav,

fuzzbubble - ti koristiš tomtom i nokiu 6630 ? Da li koristiš i tom tom receiver ili samo software ? Da li je uopšte moguće koristiti neki drugi receiver sa tom tom 5 symbian software-om ?
[ petarta @ 24.04.2006. 22:25 ] @
Moze se koristiti bilo koji BT risiver.
[ fuzzbubble @ 25.04.2006. 22:21 ] @
zdravo
koristim softver tomtom bez receiver
tako da mogu da planiram put od jedne do druge lokacije
a kao shto znam ima opciju da se koristi sa svaki receiver
[ sksk @ 29.04.2006. 09:06 ] @


Hi,

na forumu www.mytomtomgo.com sam procitao da nov TT910 ima kartu sa Moskvom,Turskom,izgleda da je ona beta verzija karte postala zvanicna.
Okacio sam pitanje na forumu,pa sad cekam odgovor,da li ima SCG,madjarske,Rumunije.

Zanimljivo je da TomTom to uopste ne reklamira.

Ako dobijem odgovor,odmah stavljam ovde

jaksa
[ sksk @ 29.04.2006. 10:46 ] @

Evo odgovora koji sam dobio izgleda da je ona karta beta verzija postala zvanicna

j




"These Maps are on the 910, and probably the 710, the 510 will just have a country map from wherever you buy it

Greece is mapped, Athens in good street detail, including all those lovely one way streets, outside Athens a lot of areas are mapped, but come up as Unnamed road, so no navigate to function possible

The Other areas you mentioned are mainly Basic City ot City with some street level mapping in the cities

Cheers "
[ petarta @ 29.04.2006. 21:12 ] @
Ne pratis temu bas najbolje. Vec je bilo govora o ovome (par stranica ranije- ista tema). TomTom je poceo prodavati delove istocne evrope, a te zemlje su sastavni deo ove beta verzije (pa i grcka).

http://www.tomtom.com/products...amp;Section=272&Language=1
[ sksk @ 29.04.2006. 22:14 ] @
Moguce,ali cesku,slovacku i poljsku kao zasebnu mapu mozes da kupis samo za tt go/i to bez grcke/,a sad je zvanicno ubacena pod nazivom mapa zapadne i centralne evrope sve od moskve pa do istambula.u beta verziji nema detaljno zapadne evrope,a sad kod tt910 i tt710 dobijes detaljno zapadnu evropu /sa kucnim i postanskim brojevima/ i centralnu evropu trenutno /bivsu beta/ verziju istocne evrope.u ovoj konacnoj verziji i dalje nema npr u beogradu brojevi ulica,vec kao i u beta verziji daje najblizu ulicu.to je verzija Atlas karte 2006/1 e sad se ceka Navigon i Destinator 6 koji ce imati Navteq 1/Q mape.
[ Maher06 @ 05.05.2006. 16:25 ] @
Ciao,

Imam TomTom MOBILE verzija 5.2000. Mobilni je smartphone, i-mate sp5m. Iskopirao sam sve fajlove koje sam dobio uz TomTom mapu istocne Evrope u isti direktorijum na SD kartici gde je instaliran TomTom, ali softver i dalje zahteva activation code kada pokusam da aktiviram tu mapu. Vidim na forumu da je vise ljudi imalo slican problem, ali imam utisak da su isti problem i resili. Zanima me kako. Unapred hvala na odgovoru.

Pozdrav,
Maher
[ petarta @ 05.05.2006. 23:05 ] @
Citat:
Maher06: Iskopirao sam sve fajlove koje sam dobio uz TomTom mapu istocne Evrope u isti direktorijum na SD kartici gde je instaliran TomTom,


Ipak nisi dobro pratio forum. Ne vredi da kopirasfajlove u taj direktorijum kada ih tu nece ni traziti. Direktorijum sa mapama mora imati tacan naziv. Recimo istocna evropa: Eastern_Europe-Map
[ Maher06 @ 06.05.2006. 00:05 ] @
Trazi aktivacioni kod i kada sve fajlove stavim u zaseban direktorijum ...
[ petarta @ 08.05.2006. 20:56 ] @
Citat:
Maher06: Trazi aktivacioni kod i kada sve fajlove stavim u zaseban direktorijum ...


Pa mora da si dobio aktivacioni kod kada si kupio TT5! Mislim da je i utisnut na kutiji ili ako ne pisi im na e-mail pa ce ti poslati!
[ Maher06 @ 09.05.2006. 07:38 ] @
Uz TT5 sam dobio 'product code'. Taj kod unosim na sajt www.ttcode.com zajedno sa 'device code' kako bih dobio 'activation code'. Po unosenju aktivacionog koda koji dobijem na sajtu, TT5 uzvraca sa 'This is not valid activation code'. Moguce da mape instocne Evrope nisu regularan proizvod (svi spominju beta verziju), pa zato aktivacioni kod ne vazi. Napominjem jos jedanput: ja imam problem sa aktiviranjem mapa instocne Evrope na mobilnom telefonu a ne na pocket PC-ju. Dakle, da li je neko na svom mobilnom uspeo da aktivira TomTom Eastern Europe mape?
[ davidbgd @ 09.05.2006. 13:42 ] @

Pazi, east evropa radi SAMO i jedno na 5.21 kako treba 100% ispravno.

Na 5.0 se vidi , ucita i locira ali nakom par minuta (do 5,6min) resetuje TT.

Znaci probaj sa 5.21 upgrade pa tek onda kartu.


Ako je karta validna i kompletna , TT mora da je vidi u spisku karata

[ Maher06 @ 10.05.2006. 10:14 ] @
Ponavljam, ja imam TomTom Mobile 5.2 and ne TomTom Navigator 5.21 za pocket pc.
[ petarta @ 10.05.2006. 16:32 ] @
Citat:
Na 5.0 se vidi , ucita i locira ali nakom par minuta (do 5,6min) resetuje TT.
Znaci probaj sa 5.21 upgrade pa tek onda kartu.

Definitivno - nije tacno. Imam verziju 5.1 (znaci ne 5.21) i vidim istocnu evropu bez problema. Naravno i radi. Sto se tice Mobile verzije, mozda si u pravu. Mozda ova karta zaista nece da radi na mobilnim uredjajima!
[ zokaa @ 10.05.2006. 19:28 ] @
Radi i na mobilnom ,samo nije isti program(Tom Tom)
[ Too furious @ 10.05.2006. 21:57 ] @
Postavicu pitanje u vezi jedne stvari o kojoj se vec govorilo, medjutim niko nije dao jasan i kompletan odgovor, pa bih zamolio one koje znaju da odgovore na ovo pitanje:

Instalirao sam TomTom na Nokiu 6600 i mapa radi perfektno. Nemam nikakav dodatni uredjaj i jedno sto trenutno mogu je da istrazujem mapu, da zadajem planiranje puteva i slicno, ali ne i da me sam program navodi kroz mapu, tj. da koristim GPS navigaciju.
Koliko sam shvatio ono sto jos treba da nabavim da bih mogao i ovu uslugu da koristim je BT GPS Recever. Zanima me da li je ovo jedina stvar koju bih trebao dodatno da nabavim da bih mogao u potpunosti da koristim GPS navigaciju? Da li su svi BT GPS Recever-i kompatibilni sa ovom mapom i mojim telefonom? Npr, neko je pomenuo da u Srbiji jedino moze da se nadje Garmin-ov BT10 i mene zanima da li bih mogao da ga koristim i za TomTom? I na kraju: zna li neko u cemu se to konkretno BT GPS Recever-i razlikuju redan od drugoga, pa su neki skuplji od drugih. Koja je klasa ovih uredjaja (i po kojoj ceni je moguce nabaviti) dovoljna za obicne korisnike? Hvala.
P.S. S obzirom na to da GPS navigacija nije toliko razvijena u Srbiji izgleda da tesko mozemo lako i povoljno doci do ovih uredjaja. Mislim da nam je jedina prilika za to predstojeci sajam tehnike u BG. Ako tamo ne nadjemo nesto povoljno, onda necemo nigde

[Ovu poruku je menjao Too furious dana 10.05.2006. u 23:04 GMT+1]
[ davidbgd @ 15.05.2006. 14:09 ] @
qte >>Instalirao sam TomTom na Nokiu 6600 i mapa radi perfektno. Nemam nikakav dodatni uredjaj i jedno sto trenutno mogu je da istrazujem mapu, da zadajem planiranje puteva i slicno, ali ne i da me sam program navodi kroz mapu, tj. da koristim GPS navigaciju.
eoq

kada budes imao konektovan GPS uredjaj na njega mocices da se lociras itd..


qte >>Koliko sam shvatio ono sto jos treba da nabavim da bih mogao i ovu uslugu da koristim je BT GPS Recever. Zanima me da li je ovo jedina stvar koju bih trebao dodatno da nabavim da bih mogao u potpunosti da koristim GPS navigaciju?
eoq

za gps navigaciju ti treba PDA ili mobilni + software + gps uredjaj. Znaci, od svega navedenog ti imas sve sem GPS uredjaja.


qte >>Da li su svi BT GPS Recever-i kompatibilni sa ovom mapom i mojim telefonom?
eoq

koliko ja znam , nijedan do sada uredaj nije bio nekompatabilana za BT , jer je to jedino do nacinja povezivanja dva uredajaj , a BT je standard - brz, puzdan, daje veci domet (sve u poredjenju sa IR)

qte>> Npr, neko je pomenuo da u Srbiji jedino moze da se nadje Garmin-ov BT10 i mene zanima da li bih mogao da ga koristim i za TomTom? I na kraju: zna li neko u cemu se to konkretno BT GPS Recever-i razlikuju redan od drugoga, pa su neki skuplji od drugih. Koja je klasa ovih uredjaja (i po kojoj ceni je moguce nabaviti) dovoljna za obicne korisnike? Hvala.
eoq

Ima u Beogradu druugis modela sem gamina, tebi je samo najbitinije da imas dobru mapu+ software normalno i kvalitetan GPS uredaj. Imas da nabavis ASUSove GPS BT uredjaje u Bgd, jako dobri. Takodje, ima jos dosta marki koji su u ponudi na Srpskom trzistu , ali izaberi brand-rane, nemoj da uzimas neke no-name, za manje para a posle se izgubis u shumi pa dodje meda i zeka ... ! ))

[ kristi @ 15.05.2006. 15:09 ] @
Too furios
tedi je potreban GPS risiver pogledaj na Tom Tom stranu ispod Mobile i sve ces saznati sto ti treba.
Pozdrav
Kristi
[ tonsen @ 23.05.2006. 12:45 ] @
Upomoc, pod hitno mi je potreban navigaciosni sistem za teritoriju SFRJ. U njemackoj sam kupio TomTom Go500.
Bezplatna map-verzija beta 6.08 trazi sifru za aktiviranje. Ko bi mi mogao pomoci?

Email: [email protected]
[ petarta @ 23.05.2006. 22:21 ] @
E pamislim da neces moci da instaliras tu kartu na TT Go!
[ perutina @ 28.05.2006. 12:09 ] @
Ja imam tomtom go 300. Zanima me hoce li meni raditi karta istocne europe?
Hvala.
[ as1959 @ 29.05.2006. 09:27 ] @
Dosad sam koristio Destinator 3 na Toshiba 330. Zainteresovalo me to da TomTom ima mape Istocne Evrope pa bih rado zbog toga presao na TomTom. Zanima me koja verzija TomTom-a je potrebna da bi se mogle koristiti i mape Istocne Evrope i da li se to uopste moze instalirati na Toshibu 330 s obzirom na Pocket 2002. Hvala za odgovor .
[ zokaa @ 29.05.2006. 16:20 ] @
Ja sam probao da rodjaku instaliram tt5 i radi fenomenalno ali jedino j ebio problem naci driver za gps misa(royaltek 2000 saphir).Sada sve radi .....
[ petarta @ 29.05.2006. 21:39 ] @
Citat:
as1959: Zanima me koja verzija TomTom-a je potrebna da bi se mogle koristiti i mape Istocne Evrope i da li se to uopste moze instalirati na Toshibu 330 s obzirom na Pocket 2002. Hvala za odgovor .


Za kartu Istocne evrope je potreban TomTom 5, mislim da radi sa svim Windows Pocket OS.
[ ratkob @ 29.05.2006. 23:18 ] @
Vidjao sam da ljudi prodaju GPS BT module preko oglasa (na benchmarku, i valjda na halo oglasima), pa kome treba, neka potrazi.
[ milosmirkovic @ 30.05.2006. 00:18 ] @
Da li moze neka GPS karta Srbije na Motorolu MPX220!!!!!!!Pozdrav
[ as1959 @ 30.05.2006. 06:02 ] @
Citat:
zokaa: Ja sam probao da rodjaku instaliram tt5 i radi fenomenalno ali jedino j ebio problem naci driver za gps misa(royaltek 2000 saphir).Sada sve radi .....


Je li na Toshibu E-330?

Petre, hvala za odgovor, ali bih ipak volio da dobijem potvrdu da sigurno moze na Pocket PC 2002.
[ ivcha1976 @ 30.05.2006. 12:05 ] @
Naravno da moze I to radi savrseno.isprobano je na FS POCKET LOOX 2002 I radi extra uz gps bluetooth misa.mozemo I isprobati na tvom.treba ti veca memorija,obzirom da je mapa istocne evrope 170mb!pozdrav,<mod: uklonjena reklama>
[Message truncated. Tap Edit->Mark for Download to get remaining portion.]

[Ovu poruku je menjao broker dana 30.05.2006. u 16:05 GMT+1]
[ as1959 @ 30.05.2006. 17:37 ] @
<mod: uklonjen nepotreban citat>

Hvala Ivcha 1976.
Za memoriju nema problema ; SD 1 Gb pokriva dosta toga. Javicu kako ide kad sve zavrsim (tokom iduce nedelje ,ako stignem, trenutno sam na putu)
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao broker dana 31.05.2006. u 08:46 GMT+1]
[ Vlauca @ 02.06.2006. 16:14 ] @
Dobar dan svima,

Imam pitanju za vas!
Trebalo da dobijem PDAPhoneGPS od marke MITAC, to jeste MIO A701.
Posto on ima Windows Mobile 5 kao Operating System, zeleo bih da znam jer software TomTom Navigator 5 (i svoj upgrade 5.21) i naravno mape od istocne evrope moze da se instalira u njega?

Hvala u napred za odgovorima.

Pozdrav svima!

;)


Vlauca
[ ivcha1976 @ 02.06.2006. 22:36 ] @
<mod: uklonjen nepotreban citat>


DA!

[Ovu poruku je menjao broker dana 04.06.2006. u 11:29 GMT+1]
[ fox_mulder @ 05.06.2006. 09:52 ] @
U mapi mog kraja Tomtom 5.21 (Eastern Eu Maps) prikazuje nekoliko nepostojecih ulica. Da li trebam da skinem neku noviju verziju, odnosno posto na netu ne pise pored fajla koja je verzija u pitanju, sta da radim?

Inace, prilikom voznje u automobilu, uredjaj cesto gubi signal, odnosno retko kad prima signal od 4 satelita
[ davidbgd @ 05.06.2006. 12:23 ] @
qte:

U mapi mog kraja Tomtom 5.21 (Eastern Eu Maps) prikazuje nekoliko nepostojecih ulica. Da li trebam da skinem neku noviju verziju, odnosno posto na netu ne pise pored fajla koja je verzija u pitanju, sta da radim?

Inace, prilikom voznje u automobilu, uredjaj cesto gubi signal, odnosno retko kad prima signal od 4 satelita

eoq


To sto pokazuje dosta nepostojecih ulica, brojvi u ulicama nisu dobri, cesto na mostu treba se skrene itd je zato sto je to beta verzija i tek kada mi (srbi) odradimo topografiju kako treba, dace Bog uskoro, e onda cemo imati kompletan pregled svega i mocicemo da se bavimo detaljima....


A sto se tice gubljenja signala tokom voznje, hmmm, to je los GPS prijemnik.
Na mom prijemniku NIKAD ne gubi signal, UVEK sam na min 6 satelita, i to i u gradu i na autoputu (preko 160km/h).
Moras da primas vise od 4 satelita , to je zasigurno

DEF bi trebao da promenis GPS receiver i da uzmes nesto novije/bolje/jaci brand.


Poz,
[ petarta @ 05.06.2006. 21:12 ] @
Eastern Europe Map ver.6.08 je BETA verzija tj. nije konacna zbog mnogobrojnih gresaka koje ima i ceka se naka bolja verzija. Ja predpostavljam da neko koristi ovu mapu i sugerise greske koje se javljaju u njoj. S'obzirom da se radi dakle o BETA verziji ona je sasvim OK, jer ako pratite hrvatski forum videcete da je karta koja je pustena u zvanicnu prodaju iGO 2006 puna gresaka i problema.
[ sksk @ 05.06.2006. 23:26 ] @
Ova karta je sastavni deo karte za TomTom Go 910,ali posto nema navigaciju do nivoa broja ili zip coda TomTom je ne reklamira.Cak je bila i varijanta da bude model go 510 za istocnu evropu,ali se nije pojavio,mozda tek krajem godine.
Navigon 6 ce imati ove krajeve,ali samo na nivou glavnih ulica.
Sto se tice IGO 2006 sad sam koristio verziju tkz istocne evrope po sloveniji,hrvatskoj i madjarskoj i veoma mi se dopao,do sada su vec imali dva update /preko interneta/,i bio je veoma precizan
J
[ petarta @ 06.06.2006. 18:27 ] @
Gde si kupio iGO? Mislim da piratske verzije ne rade dobro!
[ sksk @ 06.06.2006. 18:35 ] @
narucio iz Madjarske nasao na internetu,jako mi se dopada,jeste malo
skup,ali je jako dobro uradjen,ima mana sto recimo ruta ne moze da se
save,nego stoji u history folderu..i jos neke manje sitnice,pa sam se
mozda presao sto nisam uzeo celu evropu,ali sad sta je tu je
[ petarta @ 07.06.2006. 09:29 ] @
Znaci dobio si postom? Zato i pitam, na kom sajtu si nasao da hoce da salju u Srbiju. I da li si pratio jel to verzija koja je malo sredjena, posto vidim na forumima da ima i neka malo losija verzija!
[ fox_mulder @ 07.06.2006. 11:39 ] @
@davidbgd

U pitanju je HP 6515 mobile messenger. Nisam imao prilike da ga isprobavam nesto vise ovih dana u nedostatku vremena, ali sam skoro siguran da je to vece kada sam isao kolima bilo oblacno vreme i da je signal zato zezao.

Inace, dovoljno je da vidi 3 satelita za tacne koordinate, medjutim onda ne moze da se odredi nadmorska visina :)
[ sksk @ 07.06.2006. 15:41 ] @
ovo je web strana pa im pisi www.pdatech.hu

j
[ ivancica @ 13.06.2006. 11:15 ] @
Pokusala sam(bas, bas se trudila) da pronadjem na netu tom tom Eastern Europe Map ver.6.08 BETA verziju ali bez uspeha. Sa EMULE nemam teorijske sanse jer imam 32kb/s vezu, znaci blagi ocaj. Da li bi neko bio ljubazan da mi posalje program snimljen na CD-u ili dvd-u sve jedno, naravno uz novcanu nadoknadu i placenu postarinu :)
Posedujem ASUS mypal A620BTU sa njegovim GPS reciverom, pa bih volela da konacno probam i navigaciju.

Unapred zahvalna!
[ sksk @ 13.06.2006. 11:42 ] @
posalji mail pa da vidimo,poslacu ti ja bez frke

j
[ ivancica @ 16.06.2006. 00:09 ] @
mail: [email protected]
Moze li i uputstvo kratko za instalaciju(tipa da li na karticu,...) i da li mi je dovoljno 512MB na kartici?

I naravno VEEELIKOOO HVALA;)
[ ivancica @ 16.06.2006. 00:12 ] @
Eh, u stvari nije potrebno jer mi je konekcija 32kb/s i trebala bi mi citava vecnost da skinem:(
Ali ipak hvala na ponudi.
[ Boki4u @ 18.06.2006. 19:49 ] @
Imam ja linkove ka Eastern Europe Map na netu, ali verujem da je stavljanje istih zabranjeno ovde na ES-u.
Ako nekom trebaju, nek se javi na PM (nadam se da linkovi jos uvek rade).
[ miljan82 @ 19.06.2006. 21:41 ] @
Koliko je mapa TomTom Eastern Europe precizna i pouzdana za teritoriju Grcke?
[ ivcha1976 @ 20.06.2006. 01:10 ] @
Solidno je precizna,ali nije 100 procentno,kao ni kod nas!!!Malo koristis GPS malo papirnu mapu(bez koje se izgleda,sve u svemu ne moze),tako da ce ti posluziti!!
[ miljan82 @ 20.06.2006. 09:22 ] @
Citat:
ivcha1976: Solidno je precizna,ali nije 100 procentno,kao ni kod nas!!!Malo koristis GPS malo papirnu mapu(bez koje se izgleda,sve u svemu ne moze),tako da ce ti posluziti!!


Hvala!

Razmisljao sam i o Destinatoru, ali saznao da on ne radi na PalmOSu, vec samo na Windows-u tj. PocketPCu... a obzirom da imam Palm... ostaje mi TomTom.
[ McHas @ 01.07.2006. 18:56 ] @
Da li je neko probao ovu mapu u Bosni i kako radi !?
Ustvari koje sve zemlje pokriva mapa eastern europe v6.08 !?
[ sesticlj @ 01.07.2006. 21:05 ] @
Sto se tice regije banjaluke, radi ok samo sto su vecina starih naziva ulica. Desi se nekad da ima i par nepostojecih ulica ali sam poslije saznao da su se po nekim planovima trebale praviti pa nikad nisu (xexexe ovi iz tomtoma idu cak i unapred, evropa je to :-) Turn by turn je malo nepouzdan posto me uvijek vodi nelogicno i duzim putem nego sto sam navikao, ali u vecini slucajeva me odvede na pravo mjesto. To je sto se tice grada, a magistralne puteve i ostalo odradjuje perfektno. Testirao sam je i u Zagrebu i cini mi se je isti problem sa nekim ulicama, sto se tice starog i novog naziva. Ali snadjem se uvijek. Sve u svemu to je tek beta verzija i ocekuje se da kad izadje finalna da ce sve biti ok, ili bar se nadam da ce biti. Ako bude bez greske mozda cak i odlucim da je kupim pa da izadjemo vise iz sfere piraterije.
[ ivancica @ 02.07.2006. 06:55 ] @
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
--0-161794611-1151799839=:51496
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<div>Eh, da i ja cu kupiti definitivno konacnu verziju (mada sam odusevljena i sa betom bez obzira na greske). Problem je jedino sto nisam sigurna da ce je neko prodavati u Srbiji!!!(bruka, al' tako je)</div> <div>&nbsp;</div> <div>POZDRAV!</div> <div><BR><BR><B><I>sesticlj &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:</div> <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">Sto se tice regije banjaluke, radi ok samo sto su vecina starih naziva ulica. Desi se nekad da ima i par nepostojecih ulica ali sam poslije saznao da su se po nekim planovima trebale praviti pa nikad nisu (xexexe ovi iz tomtoma idu cak i unapred, evropa je to :-) Turn by turn je malo nepouzdan posto me uvijek vodi nelogicno i duzim putem nego sto sam navikao, ali u vecini slucajeva me odvede na pravo mjesto. To je sto se tice grada, a magistralne puteve i ostalo odradjuje perfektno. Testirao sam je i u Zagrebu i cini mi se je isti problem sa nekim
ulicama, sto se tice starog i novog naziva. Ali snadjem se uvijek. Sve u svemu to je tek beta verzija i ocekuje se da kad izadje finalna da ce sve biti ok, ili bar se nadam da ce biti. Ako bude bez greske mozda cak i odlucim da je kupim pa da izadjemo vise iz sfere piraterije.<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#157378<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:157378:8ecfd466b06d83522a9ed2c10ce25828<BR>
[ Boki4u @ 03.07.2006. 15:12 ] @
Citat:
McHas: Ustvari koje sve zemlje pokriva mapa eastern europe v6.08 !?


Maximum-detail, fully-connected map of Poland, The Czech Republic, Turkey, Hungary, Greece, Slovakia, Russia, Baltic States, Slovenia, Croatia, Bosnia & Herzegovina, Romania, Bulgaria, Serbia & Montenegro, Belarus, Moldavia, Ukraine, Macedonia and Albania, as well as the major road network of Western Europe.
[ ivcha1976 @ 05.07.2006. 18:58 ] @
Evo odgovora za Grcku,obzirom da sam trenutno na Zakinthosu.Po Srbiji standardno malo losije radi sto se tice objekata red puta,kao i u MKD.E,onda u grckoj je sve SUPEER.sve benzinske pumpe,stajasta,iskljucenja su super precizna.Od bgd do zakintosa 1170km bez greske,narocito Grcka.Na zakintosu nema malih ulica,samo glavnih puteva,ali to je ok.Zato je tu Navigon koji ima dobre detalje svuda i sve je ok.Imam podatak da je Madjarska i Austrija fenomenalno odradjena,bez greske.Znaci,TOMTOM,iako beta,VREDI!!!!!!
[ miljan82 @ 05.07.2006. 22:10 ] @
Citat:
ivcha1976: Evo odgovora za Grcku,obzirom da sam trenutno na Zakinthosu.Po Srbiji standardno malo losije radi sto se tice objekata red puta,kao i u MKD.E,onda u grckoj je sve SUPEER.sve benzinske pumpe,stajasta,iskljucenja su super precizna.Od bgd do zakintosa 1170km bez greske,narocito Grcka.Na zakintosu nema malih ulica,samo glavnih puteva,ali to je ok.Zato je tu Navigon koji ima dobre detalje svuda i sve je ok.Imam podatak da je Madjarska i Austrija fenomenalno odradjena,bez greske.Znaci,TOMTOM,iako beta,VREDI!!!!!!


Hvala puno na odgovoru i lep provod!
[ as1959 @ 10.07.2006. 07:31 ] @
Kao sto obecah evo me sa izvjestajem o svim desavanjima. Kao prvo TomTom 5 sa mapama izmedju osatlih i Istocne Evrope na Toshiba 330 (Pocket PC 2002) radi perfektno. Medjutim dok sam dosao do toga (prelaz sa Destinatora na TomTom 5) je bilo mnogo problema. Zato cu da ih navedem ovdje da i drugi koji su zainteresovani ne bi izmisljali toplu vodu. Kao prvo Destinator GPS antena ne radi sa TomTom 5 (TomTom 5 radi samo sa NMEA protokolom, a Destinator je isporucio antenu koja radi samo sa SIRF protokolom, mada sam program moze da radi sa oba). Tako sam bio prinudjen da nabavim drugu GPS antenu – Fortuna U2 PS/2. Preko E-bay – otprilike 10x jeftinije nego u prodavnici (12€ umjesto ~120€ - placanje preko PP). Kad je napokon stigla opet problem, ne pase mom kablu za E330 – sa obe strane zenski prikljucak. Narucim adapter (5€) i cekam. Napokon dodje i on i ja sve pospajam ali nista ne radi. Srecom, posudim od kolege kabl za toshibu E330/740 (srecom ima isti ali nije kupljen preko Destinatora sa Destinator GPS, vec u slobodnoj prodaji sve posebno), te ga spojim umjesto moga i sve funkcionise besprekorno. Zakljucak je za sve one koji imaju original Detinator Hardware a hoce da koriste TomTom5 moraju nabaviti ovo sto sam naveo gore.
Pozdrav i hvala svima koji su mi pomogli, a ja se nadam da ce i ovo pomoci nekome.
[ zokaa @ 10.07.2006. 19:33 ] @
Pozdrav!
Ja sam takodje imao problema sa toshibom e330 i tomtom 5 ,i RoyalTek RGM 2000 Saphire gps receiver preko usb kabla .Naime posle instalacije TT5 ,treba mu driver za gps receiver .Na netu sam po forumima pronasao driver Prolific koji odradjuje ali se desava da zaglavi....E, sada me interesuje koji si ti driver koristio ....
[ as1959 @ 11.07.2006. 11:53 ] @
Zdravo!
Koliko ja znam drivers nije potreban za GPS. Za Toshibu 330 potreban je drivers koji instalira virtualni port COM1. Nakon instaliranja drivera USBSER.ARM.CAB na toshibi se pojavi varijanta da izaberes COM1 port (drugi NMEA GPS...) . Izaberi njega i sve funkcionise perfektno.
Drivers mozes da spustis sa vise mjesta npr.:
http://www.pc-counselor.com/BinFiles/ce_pl2303_071102.zip
Memorisi ga negdje na HD i anzip-uj. Kopiraj fil "Usbser.arm.cab" u Program files na toshibi (preko Active sync). Otvori zatim Program files i klikni stylusom na fil. On se zatim sam instalira i u Windowsu (na Pocketu) napravi fil USBSER.DLL. Zatim uradi "Soft Reset" na toshibi (Pocketu) - kliknes stylusom u onu malu rupicu na zadnjoj strani. Startaj TT5 izaberi "Neki drugi NMEA GPS..." , 4800 baud, COM 1 i to je to.
Sretno!
[ kristi @ 11.07.2006. 15:18 ] @
Hteo bih ovu kartu da instaliram na jedan od ova dva telefona ( Nokia 6680 ili N70 ) pa ne znam za koji da se odlucim jos sam u dilemi pa bih vas zamolio za savet sta mi preporucite ? kako se instalira? citao sam da se mapa instalira na SD karticu ili MMC karticu. Ja bih vas zamolio za detalje posto mi je prvi put.
Inace imam navigaciju na Laptopu pa ako nekome treba savet moze da pita.
Unapred zahvalan
Kristi
[ petarta @ 12.07.2006. 12:56 ] @
Ako neko planira da krene na odmor oslanjajuci se na ovu kartu (Isocna evropa), neka odmah nesto menja. Ja sam (doduse slusajuci Ivicu) krenuo u Grcku sa njom. Cist promasaj. Sam starih puteva (auto put za dolazak u Gr i sve sto je izgradjeno pre 90') totalno je sludjen. Pa nijedna nova obilaznica oko Soluna nije ucrtana?!? Putevi, ulice... KATASTROFA. Ozbiljna karta kao sto je za Nemacku, Francusku... nije ovome ni prici. Mislim da pored toga sto je beta, moramo cekati jos dosta da ovo proradi!
[ zokaa @ 12.07.2006. 13:51 ] @
Pozdrav!
Puno hvala na brzom i potpunom odgovoru,mada ovaj diver sam vec stavio i povremeno mi pravi probleme...
[ bubica333 @ 12.07.2006. 14:15 ] @
Pozdrav svima.
Čitajući Vase postove rešio sam da probam beta verziju TomTom mapa, pa bih Vas zamolio da mi kazete gde sada mogu da skinem beta verziju, pošto na svim mastima na kojima ste do sada naveli nisam uspeo da izvršim download.
Takođe me interesuje da li je moguće instalirati, tj da li program radi na PalmOne Treo650?
Svaka informacija bi mi puno znacila.
Unapred hvala.
Može i pp. na [email protected]
[ ivcha1976 @ 12.07.2006. 19:39 ] @
Citat:
petarta: Ako neko planira da krene na odmor oslanjajuci se na ovu kartu (Isocna evropa), neka odmah nesto menja. Ja sam (doduse slusajuci Ivicu) krenuo u Grcku sa njom. Cist promasaj. Sam starih puteva (auto put za dolazak u Gr i sve sto je izgradjeno pre 90') totalno je sludjen. Pa nijedna nova obilaznica oko Soluna nije ucrtana?!? Putevi, ulice... KATASTROFA. Ozbiljna karta kao sto je za Nemacku, Francusku... nije ovome ni prici. Mislim da pored toga sto je beta, moramo cekati jos dosta da ovo proradi!


Posto se osecam prozvanim za preporuku mom prijatelju Petru i Grcku,ja sam do Zakinthosa koristio mapu East Europe i auto put i ostali resursi kroz Grcku,lokalni put od Thermopila kroz planine i sve do Kilinija su fenomenalno uradjeni.Znaci,nisam skretao u Solun niti bilo gde dalje i to ne znam.Znaci,ono sto sam prosao je OK.Na kraju,u imenu stoji Beta verzija,tako da su sve eventualne greske unapred oprostene!!!!A oko Soluna i ostala iskljucenja,Grcka je tako lepo obelezena da nema sanse da se ne snadje covek,osim ako ne zna da cita!!!Ko sto kazu Partizani,Mapu citaj,seljaka pitaj!!!
Ako sam te naveo na pogresan korak,Pero izvini.Izvinjavam se i ostalima!!!
[ vglisic @ 19.07.2006. 19:01 ] @
Da li neko moze da mi pomogne kako da na HP IPAQ 6515 instaliram ovu mapu skinuo sam je i sve ali ne mogu da nateram tomtom da je vidi, hvala unapred
[ ivcha1976 @ 20.07.2006. 10:04 ] @
pa vrlo je prosto,prekopiraj folder gde ti se nalaze mape u telefon i on ce ih videti,osim ako nije dobro instaliran TomTom!
[ cooledit @ 20.07.2006. 17:40 ] @
Pozdrav svima !
Mapu sam koristio od Beca do Gradista kroz Madjarsku(starim putem) i mogu da kazem da 90 posto radi ok.Pravi greske po nekim raskrsnicama a sad su to kruzni tokovi ili obrnuto ali nista strasno svugde sam super proso i pogodio iz prve.Deonice puteva gde su promenjene nece biti prikazane(sto je normalno)dok ne dodje nova zakrpa ili verzija karte.Deonica Bubanj Potok kod Beograda nije Dobro odradjena kao i dosta lokalnih puteva u manjim mestima(imam utisak kao da karta laze za nekih 50 do 100 metara).Sve to na Yakuma Alpha pda uredjaju sa integrisanom antenom(radi ko zver).Kartu sam nasao na BearShare!!! Toliko od mene za prvo javljanje-pozdrav svima!!!!
[ vglisic @ 21.07.2006. 17:24 ] @
Prekopirao sam ali je ne vidi a tomtom odnosno neka light verzija pretpostavljam je vec instalirana fabricki i ona ne vidi tu mapu, koju verziju tomtoma treba da koristim da bi video mapu?
[ miskot @ 23.07.2006. 18:59 ] @
5.20 i 5.21 rade ok
[ dupli_skalp @ 26.07.2006. 23:22 ] @
Kupio sam TT Go 910 i na HD-u dobio gomilu mapa (Great Britain, Belgium, The Netherlands, Luxembourg, Sweden, Norway, Denmark, Finland, France, Germany, Austria, Switzerland, Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Italy, Spain, Portugal and all of the USA and Canada (incl. Hawaii, Alaska and Puerto Rico), medjutim interesuje me da li i gde mogu skinuti mapu Srbije?

Unapred hvala!
Pozdrav

[ tomic15 @ 27.07.2006. 07:29 ] @
Dva puta mi je vec obrisan post,mada mi je nije jasno zasto,ali necu da polemisem,zao mi je ako sam prekrsio pravila i izvinjavam se.Elem,za par dana krecem na put i potrebna mi je navigacija i ,naravno,ova beta verzija..Desava mi se slican problem koji ima vec puno vas.Citiracu MAHER06 "Uz TT5 sam dobio 'product code'. Taj kod unosim na sajt www.ttcode.com zajedno sa 'device code' kako bih dobio 'activation code'. Po unosenju aktivacionog koda koji dobijem na sajtu, TT5 uzvraca sa 'This is not valid activation code'."Verzija TT 5.21 a uredjaj je HP IPAQ 5550.Da li neko zna kako da resim [email protected].
[ davidbgd @ 27.07.2006. 09:31 ] @
tomic15:

Probacu da ti odogovrim a da ne prekrsim pravila.

Da bi izvrsio aktivaciju TT moras da imas REGULANO KUPLJEN TT! Samim tim mozes da ga aktiviras, licenciras i update-ujes posle itd...

Za tu verziju koju ti (verovatno) imas , neradi se aktivacija !

Moras da imas odredji patch ili crack , ali zbog pravila na forumu , zao mi je , to je sve sto mogu da ti kazem.


Srecan rad ;)
[ tomic15 @ 27.07.2006. 10:30 ] @
U tome i jeste problem,ja imam regularno kupljen TT zajedno sa kartom CH,D i A i tu nema problema sve radi kako treba.Problem je sa ovom beta verzijom.Kako to da [email protected](na hotmailu nema pravila;))..
[ tomic15 @ 27.07.2006. 21:20 ] @
Problem resen :).Hvala DAVIDBGD.
[ davidbgd @ 28.07.2006. 10:38 ] @
Drago mi je da si resio problem....

;)
[ tomic15 @ 20.08.2006. 21:20 ] @
Koristio sam ovu verziju kroz Sloveniju,Hrvatsku,Srbiju i Madjarsku.Daleko je jos uvek ovo od onoga sto bi trebalo da bude.Ali,kako je ovo tek beta verzija ostaje nam da cekamo i da se nadamo nekoj finalnoj verziji.Porucio bih svima koji imaju ovu kartu da,ipak,malo vise gledaju u putokaze.Pozdrav.
[ zeljtom @ 22.08.2006. 03:03 ] @
cao
moze li eastern europe na tt go??
[ petarta @ 22.08.2006. 08:43 ] @
Može, ali je komplikovano. Moraš faktički da krakuješ originalni TomTom. Nisam siguran da je ovde neko uspeo da registruje tu kartu (bilo je mnogo pitanja oko toga). jer ona ne može da se registruje jer je beta verzija?!? (ne znam samo kako su ljudi iz TomToma mislili da neko testira istu ako ne može da je registruje).
[ as1959 @ 22.08.2006. 13:52 ] @
Zdravo svima,
Eto, zavrsi se i ovogodisnje putesestvije po Evropi. Sreca je da znam sve jezike bivse Juge (Srpski, Bosanski, Hrvatski, Slovenacki i jos po neki) pa sam mogao i pitati. Ali ipak, uz svu pomoc lokalnog stanovnistva i TomTom-a negdje kod Trebinja zavrsih ja u sumi. Ipak, spasih se nekako.

Moj savjet:
TomTom Istocna Evropa+ K A R T A (papirna-velika)-vjeruj ljudima= dolazak na cilj

Medjutim interesuje me nesto drugo. TT sa mapom Istocne Evrope radi OK (izuzmemo li greske u samoj mapi), medjutim TT sa ostalim mapama radi malo cudno- naime appdate slike se desava odprilike svakih 1-1 ½ sec, dok zvukovna upozorenja rade korektno (tj na vrijeme- npr glas kaze da ce se skrenuti za 300 m , dok slika pokazuje jos uvijek 450 m do skretanja). Kao sto rekoh sa istiom konfiguracijom, ali sa mapama istocnr Evrope ”slika” se obnavlja desetak puta u sec (strelica prosto ”klizi” i pokazuje polozaj) dok sa drugim mapama sve to skakuce po 100 metara (otprilike kao u starim filmovima pa jos usporeno).
Zna li neko mozda u cemu je problem?
[ petarta @ 22.08.2006. 15:22 ] @
Citat:
as1959:  medjutim TT sa ostalim mapama radi malo cudno- naime appdate slike se desava odprilike svakih 1-1 ½ sec,

Ocito se radi se o crackovanom programu (i to los crack), a moguce je da je i PPC ili Mobilni sa losijim procesorom. Naime kada postavis takvo pitanje onda moras da das i vise podataka, koji uredjaj, koja verzija programa, koja antena.... inace neko mora da gata da bi imao pravi odgovor.
Do tada ili kupi legalan soft. ili jaci (brzi) PPC.
[ as1959 @ 24.08.2006. 05:45 ] @
Hvala petarta,
Evo malo vise informacija:
TT5.21
Toshiba e330
Fortuna U2
[ Baluban_S @ 25.08.2006. 12:22 ] @
I ja koristim TT 5.21 na Garmin iQue M5. I kod mene se isto ponasa tj.kasni sa prikazom slike mada je GPS uredjaj odlican. Dakle nije do uredjaja. Na njemu Garminove karte rade bukvalno u realnom vremenu tako da slika, ako ima signala jednostavno klizi sasvim glatko. Isto tako radi i OziExplorer CE koji imam na istom uredjaju. TomTom za sada koristim samo kad sam lose volje jer me veoma brzo razveseli svojim predlozima.
[ Too furious @ 25.08.2006. 16:48 ] @
Ja sam koristio TomTom mapu Eastern Europe na Noki 6600, a sada koristim na Noki N70 i to bez ikakvih problema. Nema nikakvih kasnjenja i kretanje mi prikazuje u realnom vremenu.
[ petarta @ 26.08.2006. 22:29 ] @
Citat:
as1959: Hvala petarta,
Evo malo vise informacija:
TT5.21
Toshiba e330
Fortuna U2

Definitivno ti nije dobar TT. Nadji od nekoga drugi Cd ili DVD pa probaj!
[ RedRott @ 04.09.2006. 21:49 ] @
Imam Tom Tom 700 i treba mi karta Istocen evrope ( TomTom Eastern Europe - mapa Srbije - rutabilna) ili neka druga verzija... linovi koji su postavljeni u ovoj temi vise ne rade, pa bih molio da neko stavi aktivan link sa kog bi mogao da skinem ovu mapu...

HVALA

[ sesticlj @ 04.09.2006. 22:06 ] @
Evo imas ovde dvije verzije mape,al nisam siguran koja je za tvoj uredjaj...

Eastern_Europe-Map V605.zip" (170.36 MB)
http://www.megaupload.com/?d=4TLP91SP

TomTom 520 Eastern Europe map v608.zip
http://www.megaupload.com/?d=6YEXM4R2
[ RedRott @ 05.09.2006. 09:33 ] @
Kako mogu da znam koja je za Tom Tom 700 ???
[ kertis_tm @ 05.09.2006. 11:46 ] @
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje
Imam HP iPAQ h6340
Skinuo sam TomTom 5 Navigator Europa (DVD) pocket PC cracked (3GB) i
TomTom Eastern Europe Maps (170MB)
Pracam postom na DVD normalno besplatno ko hoce.
Zanima me kolika SD Card bi bila dobra i kakva (brze-spore) i koji bi mi GPS ured
preporucile (normalno jeftiniji) i kako se to sve poveziva (dali ima neki sajt sa instrukcijama)

Toliko za sada.
Pozdrav iz Makedonije.
[ davidbgd @ 05.09.2006. 15:49 ] @
za kertis_tm:

1. karticu OBAVEZNO SD ULTRA II , imas od SANDISK , nisu skupe... Zbog brzine pristupa (9mb/s) ... min. 1Gb , najbolje 2Gb

2. Uredjaj koji ima BT, neki GPS receiver iz klase StarIII chipa (ASUS ima odlcine uredjaje recimo) zbog lakseg lociranje i veceg broja satelita koje moze da ''uhvati''. Obavezno uzmes full pack, gde dobijes i nosac za kola i oba punjaca (za uredjaj i GPS) i to ti je dovoljno...

Povezivanje je lagano, preko BT ...


Poz,
[ RedRott @ 06.09.2006. 19:17 ] @
Nabavio sam jednu verziju istocene evrope za Pocet PC i Palm ona ne radi na Tom Tom-u 700..

@sesticlj koja od ove dve koje si uplodoavo bi radila ?





Ako sam dobro razumeo citajuci predhodne teme,ovu kartu mogu da stavim na talefon sa WM platformom..
da li je izvodljivo i da li radi na Motoroli MPx200 sa WM 2002 i 512MB karticom?



Hvala
[ sesticlj @ 07.09.2006. 19:03 ] @
Ako imas legalno kupljen tomtom, onda ti nece raditi ni jedna, Eastern_europe-map radi samo sa crackovanim programima. A sto se tice motorole MPx 200, moze da radi, probano sa Win mobile 2003, ali posto motorola nema "bluetooth" a ni SDIO slot onda nista od GPS signala.
[ davidbgd @ 14.09.2006. 08:52 ] @
Postovane kolege,

Treba mi informacija da li za Grcku moram da koristim neku specijalnu kartu na TomTom-u (i gde da je nadjem) ili moze sa east europe? Kakva je mapa za taj deo, jer detaljna?


Malo info od onih koji su koristili tomtom po grckoj ne bi bila na odmet.


Poz,

David
[ ivancica @ 14.09.2006. 10:37 ] @
Mapa je prilicno detaljna. Bila sam u Atini do pre 2 dana i odlicno se snasla uz TomTom na PPC (uz mala greske, naravno ipak je beta). Naravno, novo izgradjenih nadvoznjaka, skretanja i puteva nema na mapi pa ti ipak preporucujem da poneses i hartiju;). Ume pomalo da se zaglupi ali to ne traje dugo.
[ davidbgd @ 14.09.2006. 11:36 ] @
za ivancicu:

Korisila si TT sa east europe mapom ili sa posebnom mapom grcke?

[ Rade Zemun @ 14.09.2006. 12:59 ] @
PocketPC sa TOMTOM-om 5.21
Eastern Europe Map (Ima i Grcka)

Presao ovog leta preko 2500 km po kontinentalnom delu Grcke.

Uglavnom radi dobro sa puno manjih bagova.

Npr. ringroad (obilaznica) oko Soluna za mapu ne postoji.
Gomila novih ulica,nadvoznjaka, mostova takodje.

Moj utisak:
Odlicna kombinacija za auto i magistralne puteve gde nista nije menjano vec decenijama.
Takodje dobra za snalazenje po vecim gradovima (Solun, Atina odlicno odradjeni sa sve ulicama, cak i manja mesta tipa Trikala, kada sam trazio Meteore).

Najveci nedostatak i za8eb je pri iskljucivanju sa vecih magistralnih pravaca, npr. vozim od Atine prema Halkidikiju (Hanioti), vec sam uveliko na prvom prstu, prolazim Mudanju, Fokeu itd. a on mi iscrtava na displeju kao da vozim po nepostojecem putu, po njivi. Onda odjednom sa njive se naprasno ukljucujem na taj isti put kojim vozim vec sat vremena.

Sve u svemu odlican izbor uz naravno prethodno iskustvo i OBAVEZNO mapu.

P.S. Moj je utisak da su magistralni pravci kroz Srbiju super odradjeni, cak sam stekao utisak da je manje gresaka u nasoj zemlji nego kada sam usao u Grcku. Ovo se naravno odnosi na auto put i na magistralni put kroz Srbiju, ne na gradove.

Ne znam gde putujes, ali obrati paznju na Solun tj. obilaznicu, pogotovo ako nemas iskustva, ili putujes prvi put.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav, Rade.
[ vladojko @ 14.09.2006. 15:11 ] @
Ok da i ja malo prokomentarisem kartu istocne evrope. Tomtom karte zapadne evrope su zasita odlicne, koristim cesto benelux, ponekad nemacku kad idem tamo, i mogu se slobodno osloniti na instrukcije koje program daje. U ex-yu, sa ovim kartama, napravio sam nekoliko gresaka, recimo kod zagreba me poslao skroz pogresnim putem, i posle nekoliko km kaze "make a U-turn where possible" i slicno. Kad idem iz beogada za uzice, salje me preko valjeva preko onog izlokanog puta, da sam ga poslusao ostao bih bez tockova. Onda, cesto ne prepoznaje nadvoznjake i podvoznjake, na sred mosta te salje da skrenes u provaliju i slicno :-) Sta ja znam, dobro je da postoji i ovo, korisno je za navigaciju po Beogradu, trazenje ulica i slicno, ali prijateljski savet je da se ne oslanjate na ovu kartu nego prvo proucite tacno gde zelite da idete.
[ miljan82 @ 14.09.2006. 15:19 ] @
Citat:
Rade Zemun: PocketPC sa TOMTOM-om 5.21
Eastern Europe Map (Ima i Grcka)

Presao ovog leta preko 2500 km po kontinentalnom delu Grcke.

Uglavnom radi dobro sa puno manjih bagova.

Npr. ringroad (obilaznica) oko Soluna za mapu ne postoji.
Gomila novih ulica,nadvoznjaka, mostova takodje.

Moj utisak:
Odlicna kombinacija za auto i magistralne puteve gde nista nije menjano vec decenijama.
Takodje dobra za snalazenje po vecim gradovima (Solun, Atina odlicno odradjeni sa sve ulicama, cak i manja mesta tipa Trikala, kada sam trazio Meteore).

Najveci nedostatak i za8eb je pri iskljucivanju sa vecih magistralnih pravaca, npr. vozim od Atine prema Halkidikiju (Hanioti), vec sam uveliko na prvom prstu, prolazim Mudanju, Fokeu itd. a on mi iscrtava na displeju kao da vozim po nepostojecem putu, po njivi. Onda odjednom sa njive se naprasno ukljucujem na taj isti put kojim vozim vec sat vremena.

Sve u svemu odlican izbor uz naravno prethodno iskustvo i OBAVEZNO mapu.

P.S. Moj je utisak da su magistralni pravci kroz Srbiju super odradjeni, cak sam stekao utisak da je manje gresaka u nasoj zemlji nego kada sam usao u Grcku. Ovo se naravno odnosi na auto put i na magistralni put kroz Srbiju, ne na gradove.

Ne znam gde putujes, ali obrati paznju na Solun tj. obilaznicu, pogotovo ako nemas iskustva, ili putujes prvi put.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav, Rade.


Imao sam slicna iskustva u Grckoj, dakle obilaznica oko Soluna nije dobro uradjena. Takodje na putu Solun - Kavala, povremeno prikazuje da se vozi pored puta ili blokira, valjda zato sto se tamo pravi, a jednim delom je vec i napravljena nova deonica puta.

Sve u svemu, TomTom EasternEurope je bez obzira na nedostatke, od koristi u Grckoj.

Veliki pozdrav,
Miljan
[ petarta @ 14.09.2006. 22:56 ] @
Pa ipak se radi o BETA verziji koja je odavno u opticaju. Inace za Grcku je neuporedivo bolji Destinator 6!
[ vanja.mihailovic @ 08.12.2006. 08:53 ] @
Pozdrav svima,

Jes' da je proslo dosta od poslednjeg posta na ovoj temi, ali bas zato...

Da nije neko u medjuvremenu mozda uspeo da natera Eastern Europe mapu da radi na Tom Tom Navigator-u 6.010 za WM2003?
[ sesticlj @ 08.12.2006. 11:06 ] @
@vanja.mihailovic

Znaci, istocna europa ne radi na tomtom 6, ni ti ce ikad raditi. Isto kao i sve ostale mape od verzije 5.
[ icanet @ 08.12.2006. 21:18 ] @
Imam jednu molbu.
Kupio sam TomTom go910 pre nedelju dana. Živim u Francuskoj, i oduševljen sam kako to ovde funkcioniše.

Zanima me karta Srbije. Sa nekog linka(na ovom forumu sam našao) sam skinuo mapu istočne Evrope (zip format - v605) i kako da ja to instaliram kod mene na uredjaju.

Uredjaj je regularno kupljen u Francuskoj, dobio sam i jednu crnu karticu sa nekakvim kodom unutra.
Da li sa tim kodom mogu da aktiviram ovu mapu. I kako da uopšte instaliram tu kartu.

Ako neko može da mi pomogne.
mail: [email protected]

Hvala
[ petarta @ 10.12.2006. 09:58 ] @
Definitivno postoji mapa istocne evrope za TomTom 6. Nasao sam je i isprobao. Radi se o glavnim putevim kad nas i nema ulica u beogradu kao na staroj, samo glavni pravci. Radi se o mapi CenEur_plus_major_roads_of_WE. Iz naziva vidite da uz puteve centralne evrope su i glavni putevi zapadne evrope.
[ icanet @ 11.12.2006. 22:14 ] @
imaš li neki link, pa da isprobam.
[ miskot @ 15.12.2006. 23:17 ] @
Pogledajte ovo
http://www.pocketgpsworld.com/tomtom-map-versions.php#
Dokaz da mape za v5 i v6 su izmenljive nazalost ne spominu mapv 608 koje je nasa ee.
U prevodu ne traziti mapu ee (makar dok se ne pojavi prava full) nego tt :)
[ sesticlj @ 16.12.2006. 12:21 ] @
E ovo mi je trebalo, hvala puno @miskot.
[ rashak @ 17.12.2006. 09:53 ] @
Do skora sam koristio tomtom 6 Na Palm TX uredjaju. U americi je program konstantno pucao i morao sam da iskljucim navigaciju glasom i rute smanjim na ~200 km da bi uopste radio. Po Evropi je radio OK, ali brzina rutiranja za iole duze destinacije je bila nepodnosljiva (Garmin je neuporedivo brzi). Na verziji 6 za Palm bez problema je radila mapa istocne Evrope. Silom prilike sam presao sa Palm TX-a na Asus A636N (Citaj neko mi obio kola).

Sada koristim opet TT6 (Za PPC umeso Palm) ali sada program ne prepoznaje Eastern Europe mapu?

Ostale mape koje sam ranije koristio USA i Canada i Western Europe rade bez problema.

Rasa
[ petarta @ 17.12.2006. 21:30 ] @
Verovatno je do palma. Na PPCu radi sasvim OK stim sto zaista stara mapa ne radi na novom TT ali ima i nova i zove se enEur_plus_major_roads_of_WE.
[ rashak @ 17.12.2006. 22:38 ] @
Da li ta CenEur_plus_major_roads_of_WE mapa sadrzi i ulice po beogradu kao i stara?

P.S.
Inace stara Easter Europe mapa je na Palmu radila na istoj verziji tomtom-a za Palm na kojoj nece da radi na PPC-u (6.01 ili tako nesto).
[ miskot @ 19.12.2006. 10:17 ] @
Ni jedna nova mapa za TT nema detaljan prikaz nasih gradova samo glavne puteve.
[ stargatenow @ 08.01.2007. 16:38 ] @
BTW, mapa istocne evrope 608 radi na TomTom 6 za Symbian UIQ3 platformu (Sony-Ericsson P990) bez problema...
[ miki022 @ 09.01.2007. 20:31 ] @
Pozdrav svima!!!
Juce sam imao priliku da koristim mapu istocne evrope kroz Bosnu i mogu reci da jako lose radi.Skretanja su kasnila i po citav kilometar,put je nestajao sam od sebe.Ostaje nam da se nadamo da ce neka finalna verzija bar malo bolje raditi.Interesuje me kakva su iskustva onih koji su je koristili kroz Beograd ili neki drugi veci grad dali ima neki vecih gresaka ili je bar priblizno Ok?Od uredjaja sam koristio EverMore BT-R900 GPS i Nokia N73 TomTom v 6.01
[ Boki4u @ 12.01.2007. 00:46 ] @
miki022

Koristio si telefon na platformi Symbian 9.1 3rd edition, sa tomtom 6.010 i eastern europe mapom v608?
Jel ta kombinacija radi ili ne? U smislu radi li EE v608 na novom TomTom-u 6.010?

[Ovu poruku je menjao Boki4u dana 12.01.2007. u 13:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Boki4u dana 12.01.2007. u 13:24 GMT+1]
[ miki022 @ 12.01.2007. 17:20 ] @


Boki4u

Sto se tice rada na platformi 9.1 3rd i tomtom 6.010 u kombinaciji sa mapom istocne evrope v608 sve radi perfektno!!!
Provereno radi super znaci bez ikakvih bagova!
Pozdrav!!!
[ Boki4u @ 13.01.2007. 18:57 ] @
miki022
Hvala na odgovoru, to sam zeleo da cujem. Mnogi pricaju da ne radi eastern europe mapa na tomtom 6.

Znam da sigurno radi na TomTom v6.020 (build 7900), ali je taj TomTom za platformu UIQ3:

[ tonic @ 15.01.2007. 16:11 ] @
Zdravo svima
Ja sam novi na ovom forumu, ali sam procitao celu ovu diskusiju.
Preko nekoliko meseca neko je vec pitao ono sto zelim da pitam i ja ali nije dobio odgovor.
Zanima me dali neko zna, dali je neko probao dali ova karta radi na Garminovim uredjajima.
Konkretno dali radi na Garmin 660.
Pozdrav svima iz Makedonije.
[ sesticlj @ 15.01.2007. 17:42 ] @
Citat:
tonic: Zdravo svima
Ja sam novi na ovom forumu, ali sam procitao celu ovu diskusiju.
Preko nekoliko meseca neko je vec pitao ono sto zelim da pitam i ja ali nije dobio odgovor.
Zanima me dali neko zna, dali je neko probao dali ova karta radi na Garminovim uredjajima.
Konkretno dali radi na Garmin 660.
Pozdrav svima iz Makedonije.


Ni jedna mapa za tomtom ne radi na garminovim uredjajima niti se moze nekako "natjerati" da radi.
[ tonic @ 16.01.2007. 08:15 ] @
Hvala puno
[ RedRott @ 17.01.2007. 16:43 ] @
Zelim da na Nokiu 6260 stavim GPS, (ako je moguce) samo mape Srbije (Novog Sad,Beograda....) Treba mi par saveta oko izbora sledecih stvari:

1.koju kartu da instaliram i odakle da je downloadujem
2.koji BT resiver bi bio najpogodniji za ovaj model nokie

HVALA
[ dreamboxxx @ 20.01.2007. 12:04 ] @
Radi na tomtom go 710 instalirao mapu istocne evrope

App 6.522 os1610 gps v1.21 boot 4.86 map Eastern_Europe-Map v608.0

Podrzana sva naseljena mesta u Srbiji doduse za manaja mesta nema
podataka o nazivima ulica te raspored ulica neodgovara stoprocentno
ali bitno je da radi
i da me nesalje zaobilaznim putevima jer nisu svi putevi ucrtani
Uglavnom Zadovoljan sam testiranim mapama
Jos Ostaje da sacekamo Finalnu verziju koja ce Imati sve podatke
[ autarh @ 22.01.2007. 21:39 ] @
aj da napisem iskustva posle danasnjeg dana

gps uredjaj LEADTEK 95XX sa Sirf Star III cipom
aparat NOKIA E61

generalni utisak da je sve malo stucavo .. problemi se javljaju ukoliko duze sedite sa upaljenim "SVA CETRI" uredjaj izludi i mapa pocne da se okrece sama od sebe , valjda misli da se micete.

inace uredjaj je ponekad uzasno precizan a ponekad masi po 100 metara ili je to do mape...


mapa je jako losa , naprimer kada prilazite vukovom spomeniku na mapi izgleda kao da ste negde kod mostarske petlje.. lepo izrutira ali opet da vam je to prvi put da ste tu ne biste se snasli .. ujedno metro kod vuka prikazuje negde oko novog groblja...

primetio sam da kod VATRIGASACA u ruzveltovoj ili bolje receno kod VOJNO GEOGRAFSKOG ZAVODA mapa totalno omasi i baci vas na neku pesacku stazu kod hale pionir.. sve se vratina staro negde oko bogoslovije...

generalni utisak je da je mapa prilicno neprecizna , ima gomilu ulica i slicno ali nisu bas precizne putanje.. u svakom slucaju ovo je BETA verzija...

u svakom slucaju mapa me je dovela do dve lokacije koje sam danas trazio

[ autarh @ 27.01.2007. 13:29 ] @
ok dodatni utisci za ovu mapu


WARSAVA

Vremnski uslovi od suncanog dana pa do snezne oluje ...

sve je uzasno precizno, gresi jedino o poziciji pumpi (levo desno) ,
inace prepoznaje jednosmerne ulice , zna gde mozete da okrenete auto ... sve u svemu odlicna mapa

predjeno oko 70 km....

BUDIMPEST

vremenski uslovi od suncanog dana pa do znezne oluje

takodje uzasno preizno, ali recimo masi sa pozicijama stanica za autobus, tramvaj i slicno .. metro podrska postoji , to jest vidi se metro ispod ulica ali ne vidite gde mozete da udjete u metro

predjeno oko 100 km


AVION !!!

znaci nikako ne palite GPS u avionima (AUSTRIAN AIRWAYS i LOT(poljska)) uzasno su nervozni .. ujedno problem je sto se avion ponasa kao faradejev kavez pa i nemate neki signal.. naravno mozete pokusati da priblizite gps prozoru ali onda ce vas kao i mene zaskociti strjuardesa uzasnuta vasim ponasanjem... valjda mislila da sam terorista sta li vec ...



kada uporedim Beograd sa ova dva grada shvatim koliko ce jos vremena trebati da ova mapa bude upotrebljiva... licno mislim da ce nas mapa uvest odvesti na zeljenu lokaciju ali mislim da cemo uvek prelaziti nekih 20-30% vise puta nego sto bi prelazili da je mapa ispravna
[ icanet @ 30.01.2007. 09:10 ] @
Kako da instaliram Eastern_Europe-Map v608.0 na TomTom GO 910?

Da li je neko probao na ovom uredjaju ovu mapu?

[ icanet @ 30.01.2007. 13:22 ] @
Instalirao sam mapu East Europe v608, ali...
sad mi trazi aktivacioni kod.

Uredjaj sam legalno kupio u Francuskoj, tu i sad zivim. Kad ubacim kod koji sam dobio prilikom kupovine uredjaja nece da mi aktivira mapu istocne evrope.

Da li neko moze da mi objasni u cemu je fora jer ni kod proizvodjaca ne mogu da dobijem informaciju, kazu da je ta mapa beta i da to nije sa njihovog sajta skinuto.

[email protected]

Svaka informacija je dobro dosla, hvala.

[ autarh @ 30.01.2007. 22:11 ] @
Lepo su ti rekli ... moras da imas crackovanu verziju softwera .. mapa samo tak moze da radi ...

zvuci da te vucem za nos, ali veruj mi istina je ...
[ rakicd @ 03.02.2007. 11:51 ] @
Treba mi TomTom 6 sa kartom Eastern Europa za Qtek 9100.

daj te neki link ili kontak kako da nabavim to.

Unapred hvala.
[ zecos @ 05.02.2007. 00:11 ] @
Ima li neko novi link za skidanje mapa, dosadasnji ni jedan mi nije radio !?
pozz
[ TomTom @ 19.02.2007. 09:34 ] @
Mapa je bila na toj adresi pre mesec i visse dana. Gde se danas mozze pronachi ? Imam HP iPAQ i ludim jer ne mogu da ga koristim sve opcije
[ dreamboxxx @ 19.02.2007. 21:56 ] @

link sa dosta mapa
http://rapidshare.com/users/********




Pravilnik - član 14. "Na ES forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste. Takođe je zabranjeno postavljanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut." Ovim Vas opominjem da ovo više ne radite. Hvala na razumevanju, nmilosev.

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 20.02.2007. u 13:50 GMT+1]
[ gorandz @ 25.02.2007. 13:42 ] @
Zna li neko gde mogu naci mapu istocne evrope ukljucujuci i srbiju za TOMTOM GO700
Pozdrav
[ cmix44 @ 27.02.2007. 15:31 ] @
Pozdrav Narode,

Kupio sam ipaq rx 5710 i došao je totalno prazan što se tiče GPS software-a. Čuo sam za TOMTOM da je OK i da ima mape exYU, a i tortalne Evrope. Da li neko može da mi kaže gde da skinem sve što mi je potrebno za GPS. Unapred zahvalan

[ Nesha_bg @ 01.03.2007. 06:03 ] @
Pozz svima. E sad ovako imam tel nokia N73, procitao sam celu diskusiju ali mi sledece stvari nisu jasne!
1. Koja verzija tomtom-a je za moj telefon? stavio sam da mi skida tomtom mobile 6.0.1 s60v3 os9.1
2. Sad ako ovo proradi koja mi mapa teba za Srbiju da skinem? ima eastern europe , 170 mega, e sad jel mapa ima neku posebnu oznaku, ili ako gresim mozete samo da napisete tacnu oznaku i tomtom-a i mape. Hvala Unapred!
[ DigitNBG @ 01.03.2007. 10:20 ] @
@Nesha_bg

Imas sve sto ti treba, prebaci sve na karticu i uzivaj
[ Nesha_bg @ 01.03.2007. 13:38 ] @
Citat:
DigitNBG: @Nesha_bg

Imas sve sto ti treba, prebaci sve na karticu i uzivaj


Txanx... radi :) samo jos koje pitanje. na koje sam naleteo na odgovor ali nisam obratio paznju pa ako vas nemrzi da se ponove....

- Kako da namestim da kad svaki put udjem u program da mi netrazi podesavanja milja i kilometara, jezika....
- Jel postoji srpski jezik za glas i za ceo program?
- Misljenje o uredjaju Nokia Wireless GPS Module LD-3W , koji jos redjaji mogu da se koriste kao gps modul?

Hvala jos jednom svima ... POZZ
[ Go-Run The bLuE @ 05.03.2007. 16:29 ] @
Danas sam isprobavao Eastern Europe mapu u Čačku. Toliko je loše urađena da bi se i starosedeoci ovog grada izgubili kada bi se orijentisali uz pomoć nje. Mogu reći da su samo par ulica ucrtali onako kako treba, ostale ulice su ili nepostojeće ili "pomerene" za po 500 m. Ukoliko dolazite do centra grada iz pravca BG-a onda će vas dovesti skoro do centra, naime centar je pomeren za nekih 600-700 m.
Sva sreća da Čačak nije tako veliki grad pa se sve lako pronalazi.
Ukoliko zalutate u Čačak zahvaljujući TomTom-u, pokušajte da pronađete neki (jedan jedini) internet caffe, pa šaljite PM, da vas pokupim i odvedem do željene lokacije! :-)
[ autarh @ 05.03.2007. 17:04 ] @
cela srbija je malo pomerene beograd je generalno pomeren za 50 metara .. ali manje vise bitno je da te dovede "u kraj" koji trazis a za ostalo se znadjes sam ...

Warsava , Budimpesta su perfektmni znaci greska je mozda 5-10 metara .. autoput budimpest beograd je omasen negih 60 metara pa ti se icni da sv evreme ues uporedo sa autoputem a po njihavama .. i tako... sva u svemu za beta mapu nije lose.. srbija jeste lose uradjena ali ostatak eastern europa je ok .. e sad druga stvar je sto im niko odavde ne javlja greske .. i sto ih briga da nas uzmu kao trziste za prodaju mapa (pirateija)...

[ petarta @ 06.03.2007. 07:34 ] @
Pretpostavljam da ste iscitali kompletnu ovu temu. Radi se o mapi staroj par godina i koja je BETA verzija i bukvalno nije za upotrebu (kao ostale TT karte) i ocito je imala dosta problema u probnom periodu jer nikada od nje nije izasla konacna karta!
[ bokijan @ 26.03.2007. 11:04 ] @
Kupio sam HTC p3300 i ne znam kako da ucitam mapu.
Skinuo sam mapu istocne evrope (koja je velika) i mapu kanarskih ostrva (koja je mala).
Za pocetak posto nemam memorisku karticu instalirao bih kanarska ostrva da udjem u stos.
Kako da to uradim kada se on odmah kaci na internet kada pokrenem tomtom.
[ nmilosev @ 26.03.2007. 12:40 ] @
Treba da iskopiraš mape na sd ili gde već u sledećem formatu XXXXXXXX_XXXXXXXX-map
Npr.
Eastern_Europe-Map
Canary_Islands-Map


Pozdrav.
[ yotsa @ 26.03.2007. 17:32 ] @
Citat:
bokijan: Kupio sam HTC p3300 i ne znam kako da ucitam mapu.
... Kako da to uradim kada se on odmah kaci na internet kada pokrenem tomtom.


Uđi u Menu pa u "TomTom PLUS services", tu imaš sličicu "Disable wireless data". Klikni kako bi isključio i neće viš da ti se konektuje prilikom pokretanja TT.
[ shone986 @ 29.03.2007. 01:05 ] @
za nmiloseva

ok iskopiram tako ali da li treba u neki poseban folder???
hvala
[ nmilosev @ 29.03.2007. 09:17 ] @
Na root sd-a što će reći da bi putanja trebalo ovako da izgleda
Sd Card/Eastern_Europe-Map/ i unutra onih 8 fajlova koje si skinuo sa interneta. Meni je tako radilo sa mapama 608 i TT 5.21

Pozdrav.
[ zoger @ 07.05.2007. 19:08 ] @
ja sam u swici i imam ceo tomtom 6 sa softwerom i zapadnom europom,ali meni treba mapa srbije ako neko ima neka mi se javi sms +41762007758,
[ minko @ 13.05.2007. 11:30 ] @
Da li moze neko da mi pomogne, imam Verziju tomtom 6.01, pokusavao sam da aktueliziram na 6.2 ali ne ide (inace imam WM2003-mozda je to razlog). Instalirao sam novu verziju karte D-A-CH 6.75 i radi. Medjutim kartu Istocne evrope 6.08 ne prepoznaje. Sta bi mogao uzrok tome biti. Hvala unaprijed.
[ DigitNBG @ 13.05.2007. 22:44 ] @
Bilo je receno bar 30x puta na forumu - koristite search.
Da jos jednom ponovimo.
TomTom za PocketPC (WM2003 i WM5) serije 6 (normalna izdanja 6.01 6.02 6.03..) NE vide karte za TomTom 5 u koji spada i karta istocne evrope.
Na forumu ima topic o specijalnoj verziji 6.20 koja vidi i ove verzije karte. Procitajte tu temu pa ako vam to odgovara dalja pitanja postavljajte tamo.
[ nmilosev @ 28.05.2007. 18:56 ] @
Ne znam što nam je trebalo ovoliko...
[ Rubiroza @ 30.07.2007. 07:06 ] @
Koju rutabilnu kartu vecih gradova unutar Srbije preporucujete uz odgovarajuci program? Interesuju me programi koji rade na Symbian S60v3 platformama.
[ nikola.pg @ 01.08.2007. 17:50 ] @
EDIT Suprotno http://www.elitesecurity.org/t...-materijalu-postovima-procitaj

[Ovu poruku je menjao DigitNBG dana 09.08.2007. u 00:39 GMT+1]
[ RedRott @ 07.08.2007. 15:36 ] @
EDIT Suprotno http://www.elitesecurity.org/t...-materijalu-postovima-procitaj

[Ovu poruku je menjao DigitNBG dana 09.08.2007. u 00:39 GMT+1]
[ proximus1212 @ 16.08.2007. 23:39 ] @
Pozdrav ljudi!

Nov sam u ovoj oblasti pa mi treba pomoc!

Instalirao sam tomtom 6.020
medjutim nemam nikakvu mapu da vidim kako to radi.

Imam sonyericsson m600i,
koju mapu da skinem za srbiju a da je relativno dobra, ako neko moze da mi pomogne preko PP?

P.S citao sam bas dosta po forumu ali se i dalje nisam snasao....

Hvala

POzdrav!!
[ sale_MB @ 17.08.2007. 08:48 ] @
Pozdrav svima.

Ja sam takodje nov u ovim stvarima, pa bi mi trebala vasa pomoc. Treba mi tom tom mapa Srbije, a pomogucnosti i ostatka evrope. Mapa koju sada koristim dosta je nepouzdana. Kada sam zadnji put isao na put, vodila me po nekim kozijim stazicama, a nema ucitane neke vece puteve. SMESNO!!! Tako bih vas molio da mi neko objasni gde mogu preuzeti mapu, ili bar link samo da mi da.

Hvala unapred!!!
[ DigitNBG @ 01.09.2007. 19:48 ] @
@sale_mb

mapa koju koristis za Srbiju je jedina i trenutno nema bolje
[ as1959 @ 03.09.2007. 09:01 ] @

Home | Software | | Destinator 7 Software and Maps of Western and Eastern Europe

Destinator 7 Software and Maps of Western and Eastern Europe
Destinator 7 Software and Maps of Western and Eastern Europe

Availability: Pre-order

If you place a pre-order for this product now, we will have it shipped out as soon as the product is released.

If the pricing has not yet been confirmed we will not ship the product or charge your credit card without confirming you still wish to proceed when stock arrives.

There are no cancellation charges.



Price Match >>
Email a Friend >>
Product Question >>
Bulk Purchases >>


Price: £105.74
£89.99 ex vat
Stock: Pre-order
Brand: Destinator
Part no: DEST7FULL







Destinator 7 Software and Maps of Western and Eastern Europe - Specification
Destinator 7 - Software and Maps - UK and Europe
Overview

Destinator 7 is smart, intelligent and fast. Make Destinator7 you optimum travel companion while travelling across Western and Eastern Europe. Getting you from A to B problem free, Destinator has an eye for details giving you all the relevant info. Due to high demands made by the users of Destinator 6, these demands have been fulfilled to the highest requirements giving the user the best navigational experience they can have with GPS.

The route engine has been switched up making route planning and other features easier to create plus re-calculation time has been upped to almost instantly. Better than before, Destinator 7 gives the user loud and clear voice guidance while you are navigating. These voice instructions can be changed in volume e.g. you child is sleeping in the back seat while you are navigating, you can decrease the volume of the instructions so only you can hear them.

Destinator 7 has also included many voice languages to give the user the instructions in their specific tongue. With the usual postcode search and address navigation, Destinator 7 also provides very handy POIs (Points of Interest) including hotels, restaurants and local attactions. There is also the ability to do an advanced search on POIs in the area and you will be able to call it by a touch of a button. Destinator 7 contains all the newest maps, sources of motoring information and improved voice guidance announcements.

New user interface
Improved 3D-View
Text to Speech (address announced as you approach streets)
Improved voice guidance
Maps provided by NAVTEQ
Western Europe Q4/2006 - Eastern Europe Q1/2007






Functions

Neat
· Re-route within seconds
· Attractive Design with 2D (bird's eye) and dynamic 3d-View
· "QuickNav" feature to navigate to pre-defined addresses
· Address input over a large, finger-operated keyboard
· Storage of useful arbitrary positions, only one click away
· Seamless Cross-boarder navigation without changing maps

Smart
· Call addresses stored in your favorites, POIs and Microsoft® Outlook®contacts
· Detailed instructions on-screen and voice guidance in 26 languages
· Favorites function
· Bypass function to avoid local obstacles
· Automatic change-over between day/night mode

Friendly
· Quick installation, activation
· Day/night options and route details
· You can mute the volume and turn it back on from the navigation screen
· Information on distance to the destination and estimated time of arrival (ETA)

Interactive
· Receive traffic information (TMC) anytime*
· Send positions and destinations to your mates by SMS text message*
· Announcement of favorites and POIs along the route
· Unlimited number of POIs from 3rd Party sources

MATERIAL TIME WITH TRAFFICSAM **
· Owner normally liable to pay the TMC motoring information costs
· Real time traffic messages still more up-to-date and more exactly than ever
· Unique for complete Europe at the purchased price
· No subscription, no GPRS costs
* Additional hardware necessarily
** a condition: Purchase of „Destinator 7 for PDAs & TrafficSam

System requirements PDA
· Operating system: Windows mobile™ 2003, 2003 SE, 5,0 and 6.0
· Processor: at least 300 MHz
· Main memory: at least 64 MB RAM
· Memory card: 256 MB (recommended) SD/MMC/CF
· GPS receiver interface: Bluetooth®, USB or serial
· Additional hardware for TMC function: TMC receivers allow you to receive traffic info
· Additional hardware for SMS function: Pocket PC Phone edition

System requirements Desktop PC
· Processor: AMD/Intel®processor (300 MHz or more highly)
· Operating system: Microsoft® Windows® 2000/XP
· Main memory: at least 256 MB RAM
· At least 500 MB of free fixed disks
· CD Rom drive assembly with at least quadruple speed











Map Coverage

Contained countries Europe NAVTEQ:

Western Europe Q4/2006:

Austria
Andorra
Belgium
Switzerland
Germany
Denmark
Spain
France
Finland
Liechtenstein
United Kingdom (UK)

Gibraltar
Greece
Italy
Ireland
Luxembourg
Monaco
Norway
The Netherlands
Portugal
San Marino
Sweden
Vatican city
Eastern Europe Q1/2007:

Kaliningrad
Albania
Bulgaria
Bosnia and Herzegovina
Czech Republic
Estonia
Hungary
Croatia
Lithuania
Latvia
Moldova
Macedonia
Montenegro
Poland
Romania
Slovakia
Slovenia
Serbia
Ukraine





[ fantastik @ 03.09.2007. 10:02 ] @
imam n73 i tomtom v6.20 e sad da li mogu da koristim vise mapa, odnosno postoji mogucnost u aplikaciji switch maps e sad da li te druge mape treba stavljati u posebne foldere posto kada sam ih prekopirao u tomtom nevidi ih aplikacija
[ UMTS @ 04.09.2007. 20:26 ] @
Kartu citaj seljaka pitaj - izvede me na autoput u kontra smeru!
Za pesake je OK

[Ovu poruku je menjao UMTS dana 04.09.2007. u 21:43 GMT+1]
[ ctpaba @ 19.09.2008. 08:27 ] @
Da li je neko mozda koristio taj Destinator 7 sa kartom Srbije, i kakvi su utisci?
[ etoza @ 12.11.2008. 09:47 ] @
Od juce se sa TomTom sajta mogu kupiti nove mape iskljucivo verzije 8.15. Sve ostale verzije su uklonjene sa njihovog servera.

Ove karte mozete koristiti samo ako imate instalirane NAVCORE 7.900 (za starije uredjaje) odnosno 8.300 ili 8.010 za GO x20 i x30 seriju uredjaja.

Glavna novina je da se pojavila mapa Grcke koja se cesto u postovima, vestima i nezvanicnim informacijama vezivala za mapu Srbije. Dakle, primice se trenutak kada ce biti ponudjena karta Srbije. Ako bude kao Grcka, bice ponudjena posebno sa slicnom cenom (50 EUR za Grcku trenutno). Ovo samo nagadjam...

Drugo je sto postoje vesti da je Srbija trenutno pokrivena 40% teritorije, sto TomTom smatra za sada za nedovoljno. Prema dosadasnjem iskustvu, TomTom ce prihvatiti mape i uvesti ih u ponudu onog trenutka kada se pokrije bar 70% teritorije, odnosno 40% gradova. Tako je ponudjena npr. Hrvatska. Ostaje da cekamo, a to ce biti (opet prema iskustvu) tokom februara 2009.god. kada se ocekuje verzija mapa 8.20.

I jos samo napomena da je u NAVCORE 8.300 resen problem podrske za SDHC memorijske kartice veceg kapaciteta od 4Gb. Trenutno koristim karticu 8Gb bez ijednog problema, dok ranije to nije bilo moguce...

Nadajmo se da ce i TomTom postati igrac na trzistu Srbije u sto skorije vreme... Odlicni uredjaji, steta da se ne ukljuce u ponude...

Pozdrav TomTomovcima...
[ Multimatic @ 26.11.2008. 18:20 ] @
Sve ima nekih falicnih linkova za Download te Beta verzije Mape.
Dali neko moze da postavi pravi LINK koji zaista funkcionise, meni treba ta mapa da radi na WIN Mobile 5

Hvala unapred
[ mizzy @ 27.11.2008. 07:02 ] @
Multimatic otidji na piratebay.org i ukucas samo tomtom eastern europe. Treci link odozgo nadole je mapa koja ti treba (170.11 MB velicina)
Pored toga, za aktivaciju ti treba tomtom easytools (moze da se skine sa ipmart-forum.com) koji sadrzi keygen6 program za aktivaciju mapa verzije 6.

[ Multimatic @ 27.11.2008. 18:45 ] @
Zna li neko kako se Mapa instalira.
Ja sam je snimio na SD Karticu kao folder kao sto su i druge 3 Mape koje su vec unapred instalirane medjutim kada pokrenem Tom Tom i odem na Change Map da izaberem Mapu koju hocu da koristim ove Eastern Europe nema ima samo ove 3 koje su vec namestene.
Zna li ko kako se to instalira na Pocket PC sa Windows Mobile 5 ???

Hvala unapred
[ Multimatic @ 15.01.2009. 17:17 ] @
Ja sam skinuo tu Mapu ali kada je snimim na SD Karticu i pokrenem TomTom pa odem na switch map nevidi je TomTom da je prisutna uopste ne znam kako bih je instalirao na PDA
[ Pici man @ 17.01.2009. 15:48 ] @
Citat:
Multimatic: Ja sam skinuo tu Mapu ali kada je snimim na SD Karticu i pokrenem TomTom pa odem na switch map nevidi je TomTom da je prisutna uopste ne znam kako bih je instalirao na PDA

Čitaj unazad ... postoji rešenje za otključavanje mapa ...
Btw. ti nam ne saopšti koju TomTom verziju(puno ime i prezime) koristiš na tom tvom PDA uredjaju, koji tačno PDA uredjaj koristiš ... čisto kako bi imali neku informaciju viška.
[ herbuts @ 09.02.2009. 09:26 ] @
Imam TomTom 910 sa mapama v.6.525. Legalno kupljen, imam i product code.

Na koji nacin se menjaju mape, koje mape staviti, koju verziju..? imam malo poi-a pa bi hteo dodati i osveziti mape austrije gde najcesce putujem.

Molim vas za detaljno uputstvo laiku,pocetniku, za instaliranje...

Posto vidim da kod nas jedva radi TomTom a na mom uredjaju imam 20gb hdd, da li na njega moze da se stave i-go mape pa makar tomtom mape vise ne radile???
[ dalek @ 09.02.2009. 11:02 ] @
>
[ Mobtel @ 09.02.2009. 20:32 ] @
>>
[ herbuts @ 10.02.2009. 05:53 ] @
4 dalek - mislim da forum sluzi za pomoc ljudima a ne da reklamiras svoju ponudu i naplacujes....
[ dalek @ 11.02.2009. 19:47 ] @
Citat:
herbuts: 4 dalek - mislim da forum sluzi za pomoc ljudima a ne da reklamiras svoju ponudu i naplacujes....


nisam video da je email koji sam dobio namenjen forumu, mislio sam da je pitanje bilo upuceno meni, tako da sam odgovorio ali posto je pogresno napisan email otisao je prazan. tek kad sam slucajno pogledao forum i video praznu poruku u njemu, pokusao sam da je obrisem ali je proslo vise od 6 sati tako da je poruka ostala. I naravno nisam nameravo da se reklamiram ili da nesto nekome naplacujem ovde na forumu, taman posla. popunio sam polje sajt na profilu, trazili su od mene pa sam nesto stavio, a evo sad sam to sklonio. pa zamislite da poslujete u bilo kojoj oblasti sa takvim korisnikom koji trazi pomoc i onda napada bez razloga, daleko bilo. pozdrav
[ herbuts @ 16.02.2009. 07:49 ] @
4 dalek

ne napadam, samo sam skrenuo paznju. prihvatam ja komercijalnu ponudu - ali na pp. ovako u postovima koji svi vide - samo besplatna pomoc. posto je tvoj post bio prazan, a ostao je samo znak ">" , to je sugerisalo za tvoj sajt pa ispalo da jedino sto nudis je komercijalna ponuda.

hvala na razumevanju
[ Pici man @ 16.02.2009. 13:39 ] @
Jedini je problem koji ja ovde vidim što TomTom ne daje i punu podršku za Srbiju i usled želje i težnje ka rešenju i ovog problema da se i full Srbija nadje u TomTom uredjaju, zato valjda pitanje u prvi mah o TomTom mapama Austrije i nalemljeno u ovoj temi u kojoj se govori samo o TomTom mapi Srbije ...

@herbuts, ako bi se neko obazirao na tvoje prvo pitanje na koji se način menjaju mape mislim da odgovor sledi: "poseti TomTom oficijelni sajt i lepo pogledaj šta imaju na repertoaru, koliko to košta, izvuci kreditnu i kupi šta ti srce želi".;)
Jednostavno zar ne? Mi ti ovde ne možemo bolje i više pomoći.
Ah da, možeš skinuti besplatan program naravno sa oficijelnog TomTom sajta pod imenom 'TomTom HOME 2' zadnja verzija 2.5 izgleda, privezati svoj uredjaj na PC i pomoću njega izvršiti update POI, mapa, ... ali opet ne baš sve džabe naravno ...

Pored toga, "čula žaba da se konji potkuju ...", pa brže bolje navalio da nekako izbudžiš i u TomTom uredjaj instaliraš na silu i šugavi iGo8 na koga su se svi popalili zbog par ucrtanih 3D zgrada i ništa više ... TomTom je za iGO izmislio GPS navigaciju ... Garmin iGO šiša po svim šavovima ... o.k. o ukusima se ne raspravlja ... pored činjenice da se iGO odjednom popularisao od kada se u Srbiji reklamiraju Windows Mobile i to u većini slučajeva HTC uredjaji. Svršeni srednjoškolci navalili kod roditelja da im kupe "PC u džepu" da budu face na fakultetu, nisu ni videli tj., probali bolje ranije i misle da je to vrhunac GPS-a ...

Toliko je pisano o tome ovde na forumu da se na PNA uredjajima može budžiti ali jedino ako isti dolaze sa posebnim operativnim sistemom Windows C koga opet treba otključati i td... Takve uredjaje proizvodje u većini slučajeva kinezi tj., uglavnom neki nepoznati brend i nemaju baš preterane veze sa brendiranim navigacionim sistemima ... No ne reci dva puta "ne može", jer tu nisam stručnjak ...

@herbuts, deluje kao da pretiš čoveku: "ja ti skrećem pažnju, ti moraš da mi pružiš besplatni savet, jer eto zato ja dolazim ovde na forum"?! Ma nemoj???
Ako bi hteo DŽABE poput svih nas ostalih onda nemoj da te mrzi da koristiš Google pretragu kao što i svi mi ostali radimo i sebi skineš sve potrebne TomTom mape koje te interesuju i uputstvo za njihovu instalaciju na taj uredjaj. DOVOLJNO si dobio od potrebnih odgovora samim tim, dalje možeš sam:
KORISTI GOOGLE



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 16.02.2009. u 15:21 GMT+1]
[ herbuts @ 18.02.2009. 14:14 ] @
Hvala na iscrpnom odgovoru!

Da sam znao koje mape i na koji nacin se instaliraju nebi valjda pitao?? na oficielnom sajtu nema link za model koji ja imam, vec samo za noviji model 930 pa sam se ovde obratio za pomoc.

Nisam reko:MORAS mi dati besplatan savet, niti sam pretio. Koliko znam, forum sluzi za informisanje i medjusobnu pomoc a ne za naplacivanje saveta. Ako nema voljnih za savet ok, ali nije u redu da se komercijalizuje post na forumu. Ima odeljak-oglasi. ovim zavrsavam svaku dalju raspravu sa moje strane.



[Ovu poruku je menjao herbuts dana 18.02.2009. u 15:25 GMT+1]
[ milosvsc @ 23.02.2009. 09:42 ] @
Pozdrav svima.
Instalirao sam TomTom (nasao krekovani) na telefon LG KS20 (touchscreen je) i nemam nikakve mape.Vidim da je tema o mapi kakva mi najvise treba (logicno :)) pa ako moze neko MOLIM VAS da mi posalje na pm(zbog pravila foruma) ili jos bolje mejl ([email protected]) link gde bih mogao to da skinem.
Znaci samo da ima Srbija dobro uradjena.
HVALA!
[ Mobtel @ 23.02.2009. 17:15 ] @
bataliti tomtom...uzeti bilo sta drugo jer nema od njega leba ko se hoce navigacija za srbiju
[ Multimatic @ 23.02.2009. 17:30 ] @
Garmin je prava stvar svi detalji su uradjeni za Srbiju a TomTom ko zna kad ce biti sve uradjeno.
Ako nekoga zanima u vezi Garmina neka se javi na [email protected]
[ mizzy @ 10.05.2009. 11:51 ] @
Upravo sam saznao preko Milana Tarotologa koji zna sve ljude u boardu direktora TomToma (inace clanova holandskog parlamenta) informaciju o dugo ocekivanoj mapi za Srbiju.
Navodno, mapa je vec pripremljena i spremna da se pusti u prodaju na trziste al to ne dozvoljava jos uvijek holandska vlada koja izricito trazi izrucenje Ratka Mladica i ostalih haskih optuzenika. TomTom kompanija jako zali zbog ovakvog stava svoje vlade i cini sve da pomogne koliko moze. Da bi dodatno ubrzali proces celni ljudi TomToma su odlucili da obezbede svoj najskuplji uredjaj sa ucitanom mapom Srbije svim osobama koje sa sigurnoscu znaju lokacije gore navedenih optuzenika zajedno sa detaljnim instrukcijama programiranja rute od te lokacije do Den Haaga
[ mizzy @ 10.05.2009. 12:12 ] @
Salu na stranu

za sve gore koje imaju puno pitanja u vezi tomtom kako i sta imam jedan odgovor:

http://www.ipmart-forum.com/forumdisplay.php?f=382

Najopsezniji forum na netu u vezi TomTom uredjaja. Imaju svi zadnji Navcore (OS) kao i mape (odnosno rapidshare linkove do istih) i mnostvo drugih informacija.

Potrebno je naravno registracija na forum ... i jos jedan savet ... nemojte odmah da postavljate laicka pitanja kao sto rade mnogi newbies vec procitajte FAQ.

Prva i osnovna stvar koja vam je potrebna za "rad" sa TomTom uredjajima je "easytools". To je komplet programcica koji ima sve od generatora kljuceva za mape do patchovanja sistema a ima i key generator za starije mape v6 (ovaj je potreban za eastern europe mapu koja obuhvata i srbiju)

Ako neko ima dodatnih pitanja koja nije uspio da pronadje u FAQ na gore pomenutom sajtu, nek se slobodno javi.
[ nikica_os @ 19.05.2009. 18:13 ] @
dali netko posjeduje tomtom GO, go 500
po slici bi rekao da je moj model jedan od tih .. jer nemam kutiju, a tomtom nije moj, posudio sam ga od kolege.

ali ionako su sve iste mape za sve uredjaje manje vise koliko sam primjetio.

e sada ... skinuo sam mapu USA and Canada 825.2159 (ta mi treba uskoro) te pripadajuci meta kod za nju ... ali tu nastaje problem .. citao sam danima forum, video tutoriale gledao, ali jednostavno ne razumijem kako da na moju PRAZNU SD karticu stavim mapu i krekiram ttsystem kojeg nemam nigdje .. navodno je on u mom tomtom uredjaju, ali kako mogu vidjeti sadrzaj mog tomtom uredjaja?

tu sam zapeo .. hvala svima ..
[ mizzy @ 20.05.2009. 08:20 ] @
Pozdrav,

Prvo sto se tice go500 pomalo je zastario uredjaj a ako vec ides ovamo to bi ti bila prilika da pazaris nov uredjaj za dosta manje para nego u Evropi.
Go630 recimo nudi najbolji odnos price/features mozes da dobijes za svega 180 eura sto je opet oko 100 eur jeftinije nego tamo.
Druga stvar, pomenuo si Adria Route ... to ne radi na TomTom nego samo na Garmin uredjajima i kad smo vec kod toga Garmin bolje pokriva Balkan nego TomTom. Problem je sto TomTom ne dozvoljava 3rd party mape nego samo fabricke, za razliku od Garmina koji dozvoljava 3rd party tako da imas recimo Adria Route ili SCG Route koje prave lokalne firme i izdaju u Garmin formatu. TomTom originalne mape cak i u zadnjoj verziji 8.30 pokrivaju u HR samo 43 % puteva i veca mjesta uglavnom dok Srbiju, BiH, CG i Makedoniju pokrivaju samo uzduz glavnih puteva tako da je na tim prostorima jos uvijek skoro beskoristan.


Sto se tice Go500 ne znam dal ce instrukcije biti sasvim tacne jer ja imam Go920 no mislim da je princip isti, stoga prvo skini program TomTom Home sa www.tomtom.com/home
Kad instaliras TomTom Home, resetuj komp, prikljuci go500 (valjda ima mini usb konektor) i startuj Home. Idi na updates i uradi Application update za pocetak. To bi trebalo da ti instalira zadnju verziju Navcore OS za go500. Zadnja verzija bi trebalo da bude 7.903.
Takodje skini i otpakuj gore pomenuti easytools. Onda idi na My Computer i nadji TomTom drive (dakle internu memoriju a ne SD expanziju). Tu bi trebao da vidis ttsystem fajl. Iskopiraj ga u TT system patcher folder koji se nalazi u easytools folderu i startuj patchydg.exe
To ce da ti generise krakovan ttsystem koji ces onda da iskopiras nazad na TomTom (naravno uradi overwrite originalnog fajla).
Kad si ovo uradio iskljuci TomTom iz kompa i resetuj ga. Nakon ovog trebao bi da mozes da koristis krakovane mape.
Prije nego sto povezes TomTom opet na komp, startuj ga i klikni u donji desni ugao ekrana gdje pokazuje vrijeme i jacinu signala a onda klikni sa desne strane gdje pise version 7.903. Dobices ekran sa informacijama o tvom uredjaju. Treba ti Device ID. To je broj u vrhu. Zapisi taj broj te se onda vrati u easytools folder na kompu i otvori fajl DeviceID.txt gdje ces da ukucas taj broj bez spaces. Zatvori i snimi fajl. Ugasi Go500.
Ako imas 8.25 mapu raspakovanu na kompu prvo udji u North_America folder i izbrisi sve cspeech fajlove jer ti ne trebaju kao i MapSettings.cfg fajl ako ga vidis. Iskopiraj fajlove "North_America-26.meta" i "North_America.pna" u "insert_meta_from_Map_here" folder koji se nalazi unutar Easytools. Vrati se nazad u Easytools root folder i startuj "RunMeforDCT.cmd". Dobices DOS prozor. Izaberi opciju 1. te opet opciju 1. Treba da dobijes OK na kraju. Zatvori DOS prozor. Ovo ce da ti generise unlock fajl za mapu koji se zove "North_America-26.meta.dct" i fajl se nalazi u "insert_meta_from_Map_here" folderu. Ovaj fajl iskopiraj nazad u "North_America" folder i onda samo prebaci citav "North_America" folder na blanko SD karticu i ubaci karticu u uredjaj te ga startuj. Pritisni ekran da otvoris opcije i onda idi na Preferences. Pritisni strelicu dok ne vidis Manage Maps. Pritisni na Switch map. Tu bi trebala da ti je North America na koju samo kliknes jednom. Ako ne dobijes nikakvu gresku sve si dobro uradio. Mozes da probas Browse Map da malo razgledas i to je to.








[ Saleoo1 @ 23.05.2009. 13:39 ] @
Na kojoj mapi je srbija najbolje pokrivena tj koja verzija mape i da li je srbija pokrivena u verziji mapa 8.25 ili 8.30 i 8.15??
[ BugsBunnay @ 23.05.2009. 22:33 ] @
Imam molbu za vas profesionace u koriscenju Tomtom uredjaja. Naime dobila sam Tomtom GO 910, legalno kupljen sa kartom centralne Evrope, jos sam se ja igrala i ubacila, takodje legalno kupljenu kartu istocne Evrope v. 8.30, i sve radi odlicno, ali ono sto mi treba jeste da ubacim raniju verziju mape istocne Evrope kojom je, koliko toliko, pokrivena Srbija (koliko sam shvatila to je v.608????). Sad, posto sam ja totalni pocetnik, molim nekoga ko ima informacije kako to da uradim da mi pomogne. Napominjem da sam procitala sve postove na forumu vezane za mape i Tomtom-ove ali da mi nisu pomogli da shvatim gde da nadjem mapu, a sigurna sam da ce mi biti neophodna velika pomoc kako da je instaliram.

Unapred vam se puno zahvaljujem!!!!!!!!
[ mizzy @ 24.05.2009. 02:52 ] @
Bugs poslao sam ti instrukcije na Private

[ BugsBunnay @ 25.05.2009. 07:48 ] @
Mizzy,

DIVAN SI !!!!

Nadam se da te necu vise maltretirati oko ovoga jer su instrukcije vise nego detaljne i ako uspem da instaliram mapu sa ovim tvojim instrukcijama imas rucak prvi put kada dodjes u BG. Kafu si zaradio vec sa ovom porukom.

Hvala ti jos jednom!

[ gripen @ 08.06.2009. 18:46 ] @
A da li bi Mizzy bio ljubazan da i meni posalje uputstvo, ja imam GO920... Sve sam pokusao...
Hvala...
[ mizzy @ 09.06.2009. 00:20 ] @
Citat:
gripen: A da li bi Mizzy bio ljubazan da i meni posalje uputstvo, ja imam GO920... Sve sam pokusao...
Hvala...



done
[ mdarko84 @ 23.06.2009. 10:27 ] @
I ja sam pokusao da instaliram mapu 6.08 ali mi nikako ne uspeva. Imam uputstvo prema kome se instaliraju mape ali za ovu mapu nemam meta.txt fajl koji mi je potreban pri instalaciji. Da li neko zna gde da nadjem ovaj fajl ili postoji nacin da se instalacija uradi i bez toga? Uredjaj je GO 930.
[ mizzy @ 23.06.2009. 10:41 ] @
meta.txt sadrzi blowfish key koji je potreban za generaciju unlock fajla za mape verzije 7 pa navise.
Mape verzije 6 i nize samo traze keygen za otkljucavanje ... poslao sam ti uputstvo uostalom

pozdrav

[ mobicat @ 06.07.2009. 08:25 ] @
Uredjaj je TomTom ONE a u njemu App 7.903. Ubacio sam u njega mapu Eastern Europe v680.1536. Nemam ništa od gradova u Srbiji. Može li mi neko pomoći da nađem neku mapu koja će koristiti za Srbiju, Bosnu i Hrvatsku.
Još jedno pitanje. Da li postoji mogućnost da se umesto TomTom software-a ubaci neki drugi program za navigaciju koji koristi potpunije mape za Srbiju?

Pozdrav
[ vlado85 @ 07.07.2009. 11:16 ] @
Pozdrav.

Imam TomTom one v4

Imao sam mapu Eastern and Central Europe v725.1941 na njemu. Zatrebala mi je mapa Grčke v830.2316 i ja sam je legalno kupio. Takodje sam updatovao navcore (nav 8.041). Mapa Grčke radi dobro, ali sada neće da pokrene Eastern and Central Europe. Otišao sam na torent i skinuo mapu v8.30.2306, ali ne mogu da je otkljucam. Da li mi neko moze pomoci? Mizzy da li imaš instrukcije za ovo?


[ mizzy @ 07.07.2009. 11:55 ] @
O bosanac pa kud da trosis pare na ovu krizu i punis holandezima dzepove a predsednik u hagu.

eastern and central nece da ti pokrene jer si imao patchovan navcore prethodno pa si onda uradio upgrade na oficijelni navcore koji ce da ti dozvoli pristup samo kupljenim mapama dakle samo greece 8.30

Ne volim da se previse ponavljam stoga pogledaj prethodne postove. Sve sto ti treba je na www.ipmart-forum.com
Imas dobar faq sekciju za tomtom za pocetnike. Ukratko, tu mozes da skines EasyTools a to je sto bi rekli "one stop shop" za skoro sve sto ti treba za TomTom. Od patchovanja ttsystem fajla (navcore kernel fajl) da bi mogao da koristis skinute mape do generisanja unlock fajla za pomenute mape itd itd.

Ako bas zapne javi se na private.

Pozdrav
[ vlado85 @ 07.07.2009. 15:37 ] @
Pooz, nisam ja Bosanac.

Već sam gledao i obišao gomile sajtova, medju njima i IPmart.

Ne znam kako, ali stvar je odjednom proradila. Sada radi Grcka 8xx i WC Evrope 7xx na navcore 8xx. Nisam početnik sa ovakvim stvarima, ali ko se usudi da radi nešto ovako, trebaće mu stvarno vremena, ali i sreće da nešto napravi. Evo već dva dana probavam gomilu programa i alata za otkljucavanje, ali bez uspjeha. Maloprije je stvar odjednom proradila. Uradio sam back up i ubacio novu mapu Evrope, ponovo ponovio postupak krekovanja, poslije nisam mogao da upalim TomTom. Uradio sam restore backup-a i stvar ponovo radi.

Ništa više ne diram. Doviđenja prijatno! :)
[ ivakis @ 07.07.2009. 20:15 ] @
postovani.vidim da ste dosta upuceni u tomtom sisteme ,ovako imam 740 live zadovoljan sam sa navigacijom jedino sto nema srbije ali ok,nije to moje pitanje ,interesuje me gde i kako mogu da nadjem tj da skinem tomtom radar .hvala vam unapred ,pozdrav
[ what @ 11.08.2009. 21:16 ] @
Od skora imam TomTom One V3 sa 1gb interne memorije. Molio bih za pomoc oko instaliranja mape Srbije na ovaj uređaj. Hvala.
[ By_KoRn @ 03.09.2009. 14:52 ] @
Pozz mozel pomoc il upustvo kako da otkljucam tom tom ONE 3rd edition i da ubacim nase mape
hvala unaprijed
[ stressbuster @ 04.09.2009. 19:03 ] @
Mizzy, moze li i meni za tomtom na pvt? :)

Thanx
[ mizzy @ 05.09.2009. 18:34 ] @
Poslao sam ti sto sam slao i drugima pa izaberi sta ti odgovara a preskoci sta ti ne treba

BTW, link za najnoviji Easytools:

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=346049
[ By_KoRn @ 13.09.2009. 11:56 ] @
Ljudi mozel pomoc oko ubacivanja mapa u tomtom na emulu nisam naso nikakve mape tomtom ONE 3rd edition al ja mislim da je zakljucan radi na win CE
Ako moze kakva pomoć
hvala unaprijed
[ sen @ 22.10.2009. 01:01 ] @
Nabavijo sam jedan polovan tomtom go 910 komplet sa svim sto dodje kao kada se kupi nov.

Kako i na koji nacin mogu ubaciti neku noviju kartu evrope i naravno nase krajeve...?
takodje me zanima moze li se naci voice na srpskom ?
[ kovach84 @ 30.11.2009. 18:42 ] @
Sve je to lepo pricate o mapama i slicno...ali ni jedan link ne vidim kako bih mogao skinuti neku mapu. Imam TomTom One XL uredjaj nasao samo gomilu mapa za eastern europe na rapidsharu...ali ni jedna ne poseduje konkretno SRBIJU. U pitanju su v8.3 mape i ranije. Da li neko zna link gde mogu pronaci mape Srbije za svoj uredjaj.

Unapred Hvala. Veliki pozdrav!
[ zmija777 @ 30.11.2009. 23:12 ] @
Ja sam taxista i imam takodje TOMTOM ONE XL i sad kad sam ga kupio svi mi kazu da je to uredjaj sa naj losijim mapama za Srbiju(bas im hvala),ukoliko mi ne pomognete da nadjem i postavim dobre mape prvenstveno za Beograd(da imaju i brojevi zgrada)bicu prinudjen da prodam uredjaj po nizoj ceni i kupim GARMIN sto me bas ne raduje!
U nadi da taj uredjaj ipak ima dobre mape za Beograd i da cete mi pomoci da ih nadjem i instaliram unapred sam vam zahvalan.
P.S totalni laik za navigaciju,bez mnogo strucnih izraza necu razumeti sta ste mi rekli i mogu da nesto pogresim pa ako mi masina uhvati prste vi cete biti krivi!!!:):):)
[ limba @ 03.12.2009. 09:56 ] @
Isti problem,dobio sam tomtom one xl ali nigde mape za skinuti,ako neko nesto pronadje zamolio bih da mi posalje pm,a i ja cu vama pomoci ako dodjem do neceg korisnog.
Pozdrav
[ paparazzo @ 11.01.2010. 17:04 ] @
Citat:
zmija777: Ja sam taxista i imam takodje TOMTOM ONE XL i sad kad sam ga kupio svi mi kazu da je to uredjaj sa naj losijim mapama za Srbiju(bas im hvala),ukoliko mi ne pomognete da nadjem i postavim dobre mape prvenstveno za Beograd(da imaju i brojevi zgrada)bicu prinudjen da prodam uredjaj po nizoj ceni i kupim GARMIN sto me bas ne raduje!
U nadi da taj uredjaj ipak ima dobre mape za Beograd i da cete mi pomoci
:):):)


izgleda da ces morati da uzmes garmin....jer bar u dogledno vreme "dalje neces moci"!!
mapa dakle nece niti ce ih biti...
a ako ih i bude tesko da ce bas iz prve da naprave sve da valja(brojevi kuca;smerovi ulica)
Lako je njima za recimo Pariz ili Amsterdam;tamo se nazivi ulica nisu menjali od Napoleona Bonaparte a ovde u Srbiji svaka nova vlast menja nazive ulica po zasluzi...
[ Markoxxx @ 25.03.2010. 15:42 ] @
Da li je moguce da je i dalje stanje ne promenjeno?
[ mizzy @ 25.03.2010. 21:08 ] @
naravno da je moguce ... prije ce Albanija da dobije mape nego mi.
Ja koristim TomTom po ostatku Evrope jer je bolji od Garmina ali kad je Srbija u pitanju tu se presaltujem na Garmin Mobile XT na Windows Mobile sa SCGRoute i to je to. Evropa nema alternativu :-)
[ mls @ 29.03.2010. 17:05 ] @
Nasao sam na nekoliko mesta da ljudi tvrde kako je moguce Garmin mape nekako editovati da se koriste na TomTom uredjaju. Evo jednog od tih mesta:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090301111511AAgvakC
Tu su dva linka koji vode ka online konverziji nekih fajlova i ka forumu gde se nesto pise o tome. Nisam istrazivao, tako da nisam siguran koliko je sve to tacno i izvodljivo.

Buduci da sam ovde malo pre procitao sve kontra od onog tamo (a ES uziva moje prilicno poverenje) zanimama me da li je uopste moguce (ako nije zasto nije) grubo receno "pocupati" ono sto je potrebno i upakovati da se koristi za uredjaj druge marke?
[ mizzy @ 30.03.2010. 07:10 ] @
Citat:
mls: Nasao sam na nekoliko mesta da ljudi tvrde kako je moguce Garmin mape nekako editovati da se koriste na TomTom uredjaju. Evo jednog od tih mesta:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090301111511AAgvakC
Tu su dva linka koji vode ka online konverziji nekih fajlova i ka forumu gde se nesto pise o tome. Nisam istrazivao, tako da nisam siguran koliko je sve to tacno i izvodljivo.

Buduci da sam ovde malo pre procitao sve kontra od onog tamo (a ES uziva moje prilicno poverenje) zanimama me da li je uopste moguce (ako nije zasto nije) grubo receno "pocupati" ono sto je potrebno i upakovati da se koristi za uredjaj druge marke?



nije moguce
[ mls @ 30.03.2010. 08:43 ] @
Ok, hvala na odgovoru.
Moze li neko objasnjenje zasto i sta je onda na linku gore?
[ mackey @ 30.03.2010. 09:57 ] @
Kao totalni početnik,
krenem da čitam sve teme po redu, kad ono najviše o TomTomu,
dok o ostalim programima - na kašičice ! Čak štaviše, ono ne valja, te ovo pa ono,
a ono 17 strana ...
[ mizzy @ 30.03.2010. 10:00 ] @
to neko lupa ko nema pojma ... nemoj da gledas yahoo groups previse tamo se javljaju razni laici ... ovo sto oni pricaju je isto kao kad bi ti neko rekao: "sipaj ti slobodno benzin u dizelasa, samo mu dodaj malo aditiva i radice bez problema"
ako si citao ovu temu od pocetka par puta je pomenuto da je najkompletniji sajt sto se tom toma tice www.ipmart-forum.com a moze i gps underground.

Kad uporedis TomTom i Garmin to ti je kao Microsoft i Linux. Prvi su striktno non open source a drugi suprotno iako je kuriozitet da je TomTom OS baziran na linuxu. TomTom radi tako sto uzmu TeleAtlas raw mape sami obrade zapakuju i prodaju. Garmin koristi Navteq mape ali tamo gdje Navteq ne pokriva tu uskacu partneri (u Srbiji recimo to je InfoTeam) koji pripreme karte u MapSource programu pomocu koga se moze kasnije uraditi ëxport mapa direktno na Garmin uredjaj. MapSource moze da koristi za kreiranje mapa u sustini bilo ko ko zna sta radi.
Problem je sto TomTom ne nudi nista slicno MapSourceu nazalost a i ne izgleda da ce da bude bilo sta slicno u buducnosti. Zbog toga je Garmin u prednosti sto se naseg trzista tice. TomTom je po meni bolji hardware i OS, nudi dosta opsezniji meni i opcije plus mozes da ucitas najnoviji krakovani OS sa najnovije verzije i da ga stavis na stariji model i da tako budes up to date. I mape se lako krakuju ... samo jos kad bi bila nasa dostupna bilo bi sve super. A to sto nasa nije dostupna ja mislim da je tesko objasniti jer TeleAtlas koji je inace u sastavu kompanije TomTom nudi mape Srbije drugim (drugorazrednim) proizvodjacima kao sto su Mio i jos neki drugi al ne i za svoj vlastiti uredjaj.

ko je zainteresovan mozemo da posaljemo peticiju na [email protected] mozda dobijemo i neki odgovor ko zna

[Ovu poruku je menjao mizzy dana 30.03.2010. u 11:15 GMT+1]
[ mizzy @ 30.03.2010. 11:40 ] @
evo malo novosti:

RE: Maps for Serbia

Tele Atlas Customer Support [[email protected]]

Dear Sir,

Tele Atlas has mapped this region but the producers of the in-car navigation material(BOSCH Blaupunkt, VDO, etc…) have not yet opted to release a product with the maps for Serbia on it. We have already mentioned the growing demand for a product like this. Please keep your eye out on our website come next March, as there is a possibility that a product might be released then. We can’t however confirm this yet.
We do not change or produce the products ourselves, we sell the available products in name of the producer.

Kind regards,

The Tele Atlas Team
[ mls @ 30.03.2010. 11:47 ] @
Ma jasno za yahoo grupe, nisam pretrazivao kod njih nego na google pa sam nekako stigao tamo jer nigde nisam nasao neki konkretan odgovor, potencijalno potvrdan.

Nego, solidan sam laik sto se GPS-a tice tako da cu pitati nesto sto mozda nece imati veze s vezom... ali logickim putem moze se doci do ovako neke ideje.
Dakle ako nije moguce mape za Garmina prilagoditi za TomTom (mada mi to map source lici na neki izvorni oblik pa ga je kao takvog mozda moguce editovati dok jos nije u krajnjem obliku), da li je moguce da se TomTom softver edituje da prepozna Garvin mape. Racunam da ima i hardverske nekompatibilnosti u slucaju hardver od jednog a sofrver od drugog... ali isto tako mac os nije za pc pa su ipak ljudi resili taj problem. Verovatno je ovo o cemu govorim daleko manje zanimljivo onima koji bi to mozda mogli da izvedu..
Ili pak makar "peske" nekako editovati gotovu mapu (nije bitno da li je Garmin ili sa google maps) pa da se ona prikazuje na TomTom. Makar za jedan grad srednje velicine... zanima me kako je to izvodljivo? I InfoTeam je neke svoje mape preradjivao za Garmina.. nije isto ali kontam da se svaka prepreka moze preci samo je pitanje znanja i upornosti.
[ petarta @ 05.04.2010. 22:10 ] @
Ima nesto neverovatno u svemu ovome. Naime ovu temu sam pokrenuo 24 januara 2006, tj pre vise od cetiri godine, a u svetu GPS-a se mnogo sto sta promenilo pogotovo kada smo mi u pitanju, ali tada nama najpoznatiji proizvodjac uredjaja nije napredovao ni za milimetar kada je mapa Srbije u pitanju. Sada imamo odlicne, pouzdane mape Srbije i to upotrebljive od strane Garmin i Igo baziranih uredjaja i to verzije koje su unapredjivane vise od desetak puta, a kod TomTom-a bas nista. Ocito nase trziste nije interesantno ovom proizvodjacu.
[ mls @ 04.05.2010. 18:13 ] @
I ne samo da proizvodjacu nije interesantno trziste, nego nasem trzistu nije interesantan taj prozivodjac.

Da je drugacije, ovo sto je do naseg trzista, postojala bi mapa kao i za garmina. Dug je to period... dosta godina, da je info team bio zainteresovan nasao bi neko resenje/dogovor sa proizvodjacem. Iz ugla proizvodjaca, dobija jos jedno trziste, potencijalno i ceo balkan, a samo treba da omoguci prilagodjavanje mapa za svoj uredjaj.
Garmin jeste fleksibilniji, ali verujem da nije samo to.
[ Draqan @ 09.08.2010. 13:49 ] @
Da li još uvek može da se nađe pominjana verzija mape v6.08?
Grehota da TomTom čami u fijoci...
[ mizzy @ 09.08.2010. 21:45 ] @
imas na http://rapidshare.com/files/233285431/EEv6.08.zip.html
trenutno sam u Srbiji i probao sam mapu ... uzasna je bolje ti je da ne koristis.
[ NIDZABRE @ 28.09.2010. 13:22 ] @
Sry ako je malo glupo pitanje,ne razmem se bas najbolje u ovo sve.
Ja imam PocketPc hp4150 i jel mogu na njega da stavim navigaciju ili sta vec moze da se stavi ?
I ako nije problem samo neko da mi da linkove sta treba da instaliram.Bio bih vam zahvalan!!
[ daywalkerzr @ 28.09.2010. 23:28 ] @
Mozes da stavis iGO My Way i da uzmes bluetooth gps reciver.
[ snake @ 25.10.2010. 17:53 ] @
Moze li neko pomoci oko mapa za TOMTOM ONE XL posto sam probao v855 i v850 i kaze da mape nisu za moj uredjaj. U cemu je problem kada sam video da tomtom prodaje te mape za navedeni uredjaj. Mape i sve ostalo sto je potrebno sam stavio na SD CARD.
[ lestanac @ 25.05.2011. 21:31 ] @
Zdravo drugari imam TOMTOM ONE XL ne znam koja verzija softvera je u pitanju ubacio sam Eastern.Europe.v6.08 BETA mapu ali mi trazi aktivacioni kod,posto sam pratio ovu temu ,procito sam da mi je softver legalan,sta se moze uraditi po pitanju softvera da bi ja otkljucao mapu,molim vas ako moze resenje neka mi postavite na pp,da ne bi krsili pravilo foruma o pirateriji



Pozdrav
[ ediZ @ 20.07.2011. 13:23 ] @
Pozz drugari, nadam se da mi neko može pomoći.
Imam TOMTOM XL navigaciju (model 4ET03) na kojoj se nalazi paket mapa zemalja zapadne Evrope.
Pošto ovaj model nema memorijsku karticu, već samo internu memoriju koja je poprilično napunjena, interesuje me da li postoji mapa sa boljom pokrivenošću Srbije i da li je moguće ubaciti samo srbiju, van paketa ostalih zemalja istočne evrope?

Unapred hvala
[ djordje53 @ 19.12.2011. 07:59 ] @
Od nedavno imam tom tom one xl u kome je otkljucana mapa italije inace je ubacena centralna i istocna evropa ali naravno to je zakljucano.
Mene najvise interesuje Srbija i ostale EX-YU kako to otkljucati?
Inace pise version-6.590
[ darko0262 @ 28.02.2012. 18:27 ] @
imam gps tomtom one n14644 ali nikako nisam uspeo da nadjem mapu srbije. da li uopste postoji mapa ili ja uzalud trazim vec mesecima....??
molim za pomoc ako je neko uspeo da ubaci mapu srbije u ovaj tomtom
[ djordje53 @ 02.03.2012. 18:06 ] @
Za tom tom navigaciju koliko ja znam ne postoji detaljna mapa srbije,vec samo rutabilna koja je takoreci neupotrebljiva.
Ja sam imao tomtom i prodao bas iz tog razloga,inace svi kazu navigacija je vrhunska ali ne za ovde.
[ lidijas1 @ 12.03.2012. 23:35 ] @
upomoc ljudi,
probao sam pomocu uputstva da ubacim mapu francuske.nikako nije islo.uvek mi izbaci gresku kako ta mapa ne moze na ovom uredjaju d se koridti.sa nekog sajta skinem novi easyusetools
i po njihovom uputstvu promenim ttsystem-ukljucim navigaciju i tu zakoci.znaci ne mrda.samo j slika i to je to.sta da mu radim kako da ozivim?
to je tomtom go live 750.
[ pentium4 @ 21.04.2012. 19:33 ] @
ima li šta od ovih mapa,vidim opširna tema no izgleda još nema mapa za ove ex-yu prostore...meni konkretno treba za go520...je li ko šta pronašao...vidim neki u oglasnicima pišu da instaliraju detaljne mape za ova područja,pa ima li neki način da ko zna i da nam podjeli pa da ne plaćamo...
[ Ivan 89 @ 25.12.2012. 23:50 ] @
Posedujem tomtom go 910 ali nema mapu srbije kako da je ubacim ili ko moze da mi pomogne, ili ubaci u srbiji pa ako treba i da se plati nije problem.
Bitno je da to valja a ne Smederevo u karti i ne postoji a da ne pricam o ostalim selima i ostalim gradovima.
Moze odgovor odnosno ponude i ovde i mail ili pp nije problem.
[ radenkovic @ 30.10.2015. 13:59 ] @
Gde sada mogu da se nadju ove mape
[ radenkovic @ 30.10.2015. 14:01 ] @
Mislim na mape evrope
[ radenkovic @ 30.10.2015. 14:02 ] @
takodje me interesuju i mape azije
[ radenkovic @ 30.10.2015. 14:02 ] @
hong kong, tajland, singapur