[ sretniica @ 29.01.2006. 12:15 ] @
Je li moguce i na koji drugi nacin exportovati 3D model iz autoCAD-a osim da se exportuje u stl file?
[ srdjan milic @ 01.02.2006. 09:41 ] @
Nije mi jasno da li ti pokusavas samo export modela u neki file koje ce kasnije biti prepoznat u cad software, ili ti je bas bitan inport u CATIA. Mislim da verzije CATIA v5 (radim u v5r14) imaju odlicu podrsku za otvaranje .dwg ekstenzija. ako se radi o 2D crtezu, otvaram ga u drafting bez ikakvih problema. jedino je potrebno prvobitno podesiti formate papira razmere i te opste sitnice, mada to moze da se menja kasnije. sto se tice 3D modela ja nisam radio nista komplikovanije jer sve modele uglavnom radim u CATIA, mada si me zintrigirala pa bih mogao da pokusam danas popodne.
[ sretniica @ 01.02.2006. 12:12 ] @
Treba mi uopste veza izmedju ova dva programa, znam da moze 2D, ali meni treba 3D modele da prebaci. Nesto sam uspjela sa tim stl-om, al nije to to. Znam da moze dwg u 2D, nije mi jasno zasto ne moze 3D?
[ djmilosh @ 05.02.2006. 18:15 ] @
Probaj sa save as *.igs ili *.stp ili *.step, ali ne možeš da promeniš ono što si do tad uradio možeš samo da nastaviš da ga dorađuješ. Moj savet ti je da ako nije komplikovan deo počni od početkla bar modeliranje u catia nije komplikovano i brzo ide.