[ MontSAT @ 01.11.2002. 13:45 ] @
E ovako, imam instaliran XP Pro na disku C. E onda sam ubacio jos jedan dosta manji disk, sa namjerom da na njega instaliram Millenium, posto mi neki softver za programiranje kartica nece pa nece da radi na XP. Sinoc instalirah Millenium na D:, restartovah racunal al nastade problem! Nikako nisam mogao birati izmedju sistema, stalno se podizao Millenium, a ne XP, iako je XP bio prvi instaliran, i na dva odvijena su diska.

probao sam sve moguce kombinacije, al sam stvar zeznuo i sve se svelo na kopiranje bitnih fajlova na D:, pa formatiranje i nanovo instaliranje XP-a...

E sad me interesuje, instalirao sam XP na C:, vec imam instaliran Millenium na D;, al je disk izvadjen iz racunara (tj. u rack-u je, iskljucen). i sta treba da uradim da bih imao mogucnost izbora izmedju ova dva sistema, kad ubacim i ovaj D: disk sa Milleniumom? Al da ne dodjem opet u situaciju da se startuje samo Milenium, vec da imam opciju izbora.

Na poslu sam uradio sve sa Partition Magicom, al ovdje nema potrebe jer imam dva fizicki odvojena diska (na poslu je samo jedan disk sa XP i 98-icom, i pojavljuje se meni saizborom sistema), mislio sam da je to mnogo jednostavnije, al eto...
[ caiser @ 01.11.2002. 14:41 ] @
Treba da editujes boot.ini. Nisam bas siguran u ovo, ali posto ME nije NT onda bi to trebalo da izgleda ovako:

Code:


D:\="Windows ME"



Ponavljam nisam siguran u ovo, pa bih ti preporucio da proveris pre nego sto uradis bilo sta.

P.S.: Neka ti XP bude primary master.
[ Dejan Krstic @ 02.11.2002. 00:18 ] @
Jok bre. Dzabe njemu da edituje boot.ini kad je millenium zapisao u mbr da treba da se samo on butuje.

Treba da uradis:

C:\>fdisk /mbr

I onda ce se butovati samo xp i tek onda uradi ono sto je covek gore objasnio...
[ caiser @ 02.11.2002. 00:44 ] @
Tacno. Ja sam malo to pogresno shvatio. Mislio samda mu je C bio izvadjen kada je instalirao ME, ali nije.
[ MontSAT @ 02.11.2002. 08:26 ] @
E hvala na pomoci. Znaci, sad imam instaliran Win XP na C:, imam i Win Me na D: koji nije ubacen u rack (instaliran prije neki dan pa izvadjen). Znaci, uradim prvo taj fdisk, pa ubacim tu liniju koda u boot.ini, i tek tada ubacim u rack disk D: sa instaliranim Win ME i imacu opciju za podizanje oba sistema... Hvala jos jednom na pomoci, kad se vratim sa posla cu probat, trebalo bi da funkcionise...
[ Shadowed @ 02.11.2002. 10:34 ] @
Upravo tako ali onaj kod koji ti je dat da ubacis u boot.ini ne valja. Ne znam napamet tacno kako treba a ne mogu da pogledam (nisam za svojim kompom) ali vec sam negde na forumu napisao nesto u vezi boot.ini-ja pa potrazi (mada mozda mozes i sam da zakljucis na osnovu onoga sto vec pise u pomenutom fajlu). Jedino se mozda malo razlikuje ono sto sam napisao od tvoje konfiguracije (stvarno se ne secam sta je bilou pitanju u toj diskusiji). Nadam se da ce ti ovo pomoci...
[ caiser @ 02.11.2002. 12:28 ] @
Meni se cini da je sasvim tacan. Evo kako izgleda moj:

Code:


[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(6)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(6)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Windows 98"
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect



I radi super.

Dakle, uopste ne treba multi(0).... i ostale gluposti. To, koliko mi se cini, vazi samo za Windowse koji su radjeni na NT tehnologiji. Probaj kako sam ti rekao pa javi da li si uspeo.