[ sbanjac @ 04.02.2006. 11:36 ] @
e ovako imam velik problem sa logiranjem na site koji je hostovan na veratovom hostingu. Iz kojeg god programa da se probam logirati, zapne, i ne ide dalej... heh kad se spajam kroz pasive mod u total comanderu stane na:

227 Entering PASive mod (216,26, 70, 57, 211,27)
Get Directory
i onda izbaci
PORT command failed
500 illegal port command

a bez pasive moda mnogo brze stane...
probavao sam i kroz promt, nsita...
probavao sam s 2 razlicita providera koja su udaljena 5000 km...
nista....

ima li ko kakvih ideja?
Unaprijed hvala
[ sadamX @ 26.05.2006. 00:43 ] @
Na žalost nemam ideju, ali imam sličan problem
Ne mogu preko ADSL-a da koristim FTP kako treba
Preko modema ide bez problema, ali kod ADSL-a dobijam poruku
Illegal PORT command.
Inače, izgleda kao da se konektuje na server. Komande CD i PWD rade,
(uz gornju poruku ipak) ali ništa drugo ne mogu da uradim.
Probao sam i PASSIVE MODE, jer svuda na NETu to navode kao rešenje
ali ništa.
Inače Internetu prostupam preko Gateway-a koji je u kućnoj mreži,
mada FTP ne radi ni sa jednog računara u mreži. Al kao možda ima neke veze?
[ ivchetocky @ 12.07.2006. 09:41 ] @
Jel resio neko ovaj problem ?
[ Tyler Durden @ 12.07.2006. 15:02 ] @
Pasivni mod mora biti iskljucen kao i firewall koji ako nije ispravno podesen zna da pravi probleme.
Takodje, ako idete iza nekog NAT-a ili rutera i nije ispravno podeseno forwardovanje portova takodje nece raditi.
[ Lord_Of_Slackware @ 13.07.2006. 14:55 ] @
Ovo je veoma cudno. Prvo probaj ponovo da kreiras konekciju za net i ugasis FW 99% je verovatnoca da je blokirano nesto preko FW. Zatim skini program puttyftp i probaj preko njega. Ako i onda nece ne znam ni sam ne bi bilo lose da kontaktiras verat mada sumljam da je do njih.
[ ivchetocky @ 13.07.2006. 16:03 ] @
Buni me to sto ftp prema drugim hostovima radi bez problema (Eunet,drenik, etf neki van zemlje itd... itd..)
[ Boba82 @ 14.08.2006. 13:36 ] @
Ja imam isti problem od kraja juna. Koristim lokalni wirelless provajder u Mladenovcu (koji opet koristi Veratov link) i ne uspevam da se konektujem na ftp. Takođe, pokušao sam čak i iz prostorija svog provajdera, ni tamo ne radi (što isključuje mogućnost pogrešnog setovanja mog rutera). Opet, sa druge strane, prijatelj koji koristi SBB kablovski net, kači se na moj ftp bez problema. Ista priča i sa prijateljima iz inostranstva itd.

Laik sam pa možda postavljam glupo pitanje, ali zar nije najlogičnije da je provajder taj ko je zatvorio određeni port??
[ ivchetocky @ 11.10.2006. 21:57 ] @
Jos imam isti problem, jer neko naso resenje ili da menjam host?
[ bojan_bozovic @ 12.10.2006. 09:37 ] @
Koristite PORT a ne PASV ili epsv4 mod.

To nije do Verata vec do vaseg ISP koji vas NATuje. Pogotovu, vidim SBB, SBB ja sam koristim, i imam verat hosting.
[ Tyler Durden @ 12.10.2006. 10:15 ] @
Citat:
Tyler Durden: Pasivni mod mora biti iskljucen kao i firewall koji ako nije ispravno podesen zna da pravi probleme.
Takodje, ako idete iza nekog NAT-a ili rutera i nije ispravno podeseno forwardovanje portova takodje nece raditi.


Fino sam napisao, zasto ne citate.
Ti manji provajderi cesto NAT-uju svoje korisnike i ne podese dobro (ili ih mrzi) forwardovanje portova i onda FTP ne radi na Veratu, jer kod njih mora da se ostvari aktivna FTP konekcija.
Cimajte provajdera preko koga pristupate.