[ lukeguy @ 08.02.2006. 21:23 ] @
napravio sam text box koji registruje onkeyup događaje i posle svakog šalje neke zahteve preko XMLHTTP request objekta. rezultati tog zahteva treba da se prikažu u jednom div elementu koji funkcioniše kao nekakav popup. dakle, nevidljiv je sve dok ne pristignu podaci, a kad se zahtev izvrši podesim njegov visibility i on se pojavi sa tim podacima, tj. sa nekim linkovima.

problem je kad stvari treba da idu suprotnim smerom. s obzirom da je ovo popup, logično bi u nekom trenutku on trebao da nestane. ja sam podesio da se to desi kada textbox izgubi fokus (preko onblur događaja). na žalost, dovoljno je da kliknem na neki link iz popupa da bi textbox izgubio fokus i moj div bi nestao sa ekrana. problem je što browser uopšte ne registruje da sam ja kliknuo na link, pa ga ni ne izvrši.

pretpostavljam da je problem u redosledu događaja ili možda da neki događaji koji čekaju ne stignu da se izvrše (tipa pending events), ali čak i kad bih znao da je to uzrok nisam siguran da bih umeo da rešim problem.

nadam se da ima spasa ovoj mojoj kreativnoj zamisli. :)