[ Gavranovci @ 09.02.2006. 01:50 ] @
8 godina osnovne,4 godine gimnazije,i sta dalje...Ja,a pretpostavljam i mnogi nisu pronasli profesiju koju vole i kojom ce se baviti,a vremena za gresku (pri upisu na fax) nema!!!Kako cu testiratu u cemu sam dobar,kako da se "napalim" na nesto???POMOZITE!!!
[ nicr @ 09.02.2006. 01:57 ] @

U cemu si dobar, sta ti ide, STA VOLIS "raditi"? ("Rad" na racunaru je meni odmor, ne rad, pa sam odabrao poslovnu informatiku ) Spoji zanimljivo i profitabilno i ...
[ bags @ 09.02.2006. 13:48 ] @
Ako ne znas u cemu si dobar,verovatn nisi ni u cemu ...
[ Gavranovci @ 09.02.2006. 14:33 ] @
Znas kako,dobro mi ide mata i jedino nju volim u srednjoj,pa cu i upisati nesto poput fona,saobracajnog...,ali gledajuci forume o ovim fakultetima,kao i price ljudi sa njih,zakljucujem da su extra zajebani i da mali broj ih zavrsava,a pitanje da li ce me ta informatika,saobracaj,ili sta vec zanimati za ceo zivot>Takav sam volim da istrazujem,menjam misljenja ko od sale...
[ Acika @ 09.02.2006. 14:51 ] @
Mora da postoji bar nesto sto te onako "izludjuje"!!!

Ja na primer volim elektroniku (citaj servisiranje svih vrsta elekto uredjaja) i informatiku (citaj sve o kompjuterima),kao sto neko ovde rece, uzivam kad radim na kompu (ne predstavlja mi nikakvo opterecenje), a zavrsio sam srednju ekonomsku i studiram ekonomiju, a i radim kao knjigovodja, znaci mora da postoji nesto sto te mnogo zanima, osim kao sto kazes matematike, ne znam sta ces snjom da postignes u zivotu, osim da radis kao neki profesor ili nesto slicno.

Razmisli dobro, pogledaj i istrazi cime se bave ljudi u tvom najblizem okruzenju (pocev od oca, majke, brata, sestre, rodjaka, drugova, prijatelja...) - ja sam tako skidao sve fore od svih njihjos kad sam imao samo 10 11 god. i sad znam da radim mnogo stvari, i tek cu da ucim i da ucim (i da hvatam cake i fore).
Cini mi se da ne postoji dan da prodje, a da ne naucim nesto novo.

Pozdrav i srecno!!!
[ Gavranovci @ 09.02.2006. 15:12 ] @
Ma samo da se ne zajebem,pa da ne bude studirao sam 3 godine tu it tu,pa sam sa prebacio jer je bilo mnogo tesko,ili ono poznato "nije to za mene".Valjda cu naci nesto sto cu sa lakocom da radim i studiram,mada je vremena za odluku malo (oko 4 meseca),ali dobro...Spremacu tu matematiku,pa uskacem na neki fax,a do tada cu da eksperimentisem u raznim poljima,mada ni to ne znam kako cu da izvedem
[ Misa_exclusive @ 10.02.2006. 17:44 ] @
Trebaš da preispitaš sebe šta te zanima, koja oblast, pa da na osnovu oga razmišljaš o upisu na fax.
Eto, mene npr. MNOGO zanima video produkcija, montaža i sl. pa sam već isplanirao FDU.
Dakle, moraš sam da uvidiš šta te zanima, da se nebi posle kajao.
[ obucina @ 13.02.2006. 23:00 ] @
Idi u Zavod za trziste rada i trazi da uradis test profesionalne orijentacije. On ce ti reci u cemu si dobar i sta mozes dobro da radis.
[ katarina87 @ 17.02.2006. 22:46 ] @
Slazem se za test profesionalne orijentacije - moze da bude od velike pomoci ako si BAS neodlucan, mada se meni cini da ti znas sta hoces, ali te brine duzina i (jos vise) tezina studiranja. Samo reci sebi: "Sta sam ja gori od drugih koji zavrsavaju taj-i-taj fax!" Sve je za ljude... ;) I sama sam bila u istoj situaciji, pa mogu da razumem...
[ Jovana985 @ 06.05.2012. 20:06 ] @
Pa valjda bi covjek trebao sam da zna u cemu je dobar