[ CONFIQ @ 06.11.2002. 22:25 ] @
Je li je moguće uraditi u PHP-u sledeće:

Ako imam ovakav code:
if ($metod !== POST or !$nick or !$komentar or !is_numeric('$id')) {

da li postoji neka funkcija ili metod da se sazna koji od ovih upitnika vraca FALSE?

nešto primer $ifmatch ne znam....
[ Pajer @ 07.11.2002. 15:08 ] @
Uh,m postoji ali vidi se da do sada nisi napisao ni jednu liniju u PHP-u i da si pocetnik programer.

Reci mi sta te tacno interesuje. Gde zelis da upotrebis PHP?

Konjukcije i disjunkcije su svuda iste, u svakom programskom jeziku. Notacija se moze malo razlikvati.

Uzmes if statement i izvadis deo koji ti treba iz tvog izraza.

<?php
if (moj izraz){
print "Vraca tru!";
}else{
print "Vraca false!";
}
?>

(Ako je pitanje ipak bilo slozenije ali nedovoljno objasnjeno onda cu se izvinuti.)
[ CONFIQ @ 07.11.2002. 16:59 ] @
hum...

ajde saću da nacrtam

Ako imam ovakav if statement
Citat:
if (neshto == $var or trece == $var) {


Da li postoji fora da saznam koji od ovih 2 iskaza vraća TRUE?

Je li je prvi iskaz ili drugi iskaz TRUE?

Samo pitam da li je moguće sa PHP-om to saznati ...

nadam se da sam bio razumljiv!
[ Jbyn4e @ 07.11.2002. 17:41 ] @
Hm, ne znam postoji li neki nacin, ali pade mina pamet...
posto postoji ono izraz1 ? izraz2 : izraz3, izraz dva se izvrsava ako je izraz1 true, a izraz3 ako je false, pa mozes (mozda?) da "izmenis" uslov u if da bude nesto kao:
$metod !== POST ? $koji="prvi" or...
pa da posle procitas promenljivu "$koji".
Ako ti to radi posao.
[ CONFIQ @ 07.11.2002. 19:09 ] @


Da, to je ternarni operator znam za njega.Izgleda da ne postoji ono što ja tražim.


Hvala svima :Đ
[ alex @ 08.11.2002. 10:25 ] @
Citat:
CONFIQ:
Da li postoji fora da saznam koji od ovih 2 iskaza vraća TRUE?


Preterano komplikujes. Ukoliko ti je bitno da saznas koji je od ta dva iskaza tacan, onda ih ispituj posebno.
[ -zombie- @ 09.11.2002. 03:10 ] @
lepo ti rece alex...

znaci ne postoji nacin da ti u jednoj liniji koda pitash recimo

if (neshto == $var or trece == $var) {

a u sledecoj pitash da li je prvi ili drugi.

elem, kao i za sve u zivotu, postoji jedan zaobilazan nacin, i pre bi ga nazvao hack.

php, kao i svaki drugi jezik koji drzi do sebe (ne vb ;) u komplexnom uslovu za if, koji se sastoji od dva dela kombinovanih sa or, ispituje prvo prvi, i ako on jeste true, preskace drugi i prelazi na sledecu liniju koda. ovo isto vazi i za and ali malo obratno.

zato je moguce napisati nesto tipa:
Code:

    if ( nesto==$var or (trece==$var AND $drugi=1))


posle ovoga, ako je prosao prvi ==, drugi deo uslova se nece ni izvrsiti, pa ce $drugi ostati prazno. ako pak prvi ne prodje, a drugi == prodje, $drugi ce da bude jednako 1

toliko, a sada vise ne filozofiraj, nego napisi to kao dva if-a ;)
[ CONFIQ @ 12.11.2002. 15:38 ] @
Humm.... to je dobro ako imam samo 2 if statemena ali šta ako imam 6-9 u jednoj liniji?

Ma dobro nema veze samo sam pitao da li postoji tako nešto,izgleda da ne moraću da koristim druge metode

Hvala svima
[ Pajer @ 12.11.2002. 20:52 ] @
Prvi put kad sam napisao sta mislim Go X me je obrisao ali kako vidim ti se bas zezas sa nama. Nemam ja nista protiv zezanja ali da se bar nasmejem a ovako dzabe otvaram forum.
"Ko prizna da je danas nesto naucio nije glup kao juce". Voleo bi da vidim MOLIM TE tu tvoju drugu metodu da naucim i ja nesto. Ili znas a neces da nam kazes zeljkas nam malo zelju?
[ broker @ 13.11.2002. 16:04 ] @
Citat:
CONFIQ:
Humm.... to je dobro ako imam samo 2 if statemena ali šta ako imam 6-9 u jednoj liniji? :)


Da probaš sa case?


[ CONFIQ @ 13.11.2002. 16:31 ] @
Misliš na switch pa case odatle??

Ne... ne mogu to da koristim u ovom primeru zato što koristim razne promenljive....

elem,snašao sam se nekako.... hvala
[ mikis @ 13.11.2002. 18:51 ] @
Citat:
CONFIQ:
Je li je moguće uraditi u PHP-u sledeće:

Ako imam ovakav code:
if ($metod !== POST or !$nick or !$komentar or !is_numeric('$id'))


Teško da je moguće, a nije ni preporučivo stavljati veliki broj uslova u jedan if, lako može doći do greške. Npr: ovaj izraz će ti uvek biti TRUE jer je !is_numeric('$id') uvek true - stavio si numeričku promenljivu pod znake navoda pa će uvek biti tretirana kao string, a string nije numeric.
[ Goran Rakić @ 13.11.2002. 18:56 ] @
Šalješ mi privatne poruke, a ovamo nećeš da nam predstaviš svoje rešenje. Zar je toliko teško da kažeš, redizajnirao sam kod i sada ne koristim 6 if-ova uopšte?...
[ Pajer @ 13.11.2002. 22:43 ] @
Ma ostavi ha Go X jer ovo je kao mlada pred prvu bracnu noc. Ja vise nemam reci na ovo zavitlavanje. te kao bi ali nebi ali bilo bi dobro kad bi mada ne znam?
[ CONFIQ @ 13.11.2002. 23:26 ] @
Pajer: Pre nego što postuješ nešto pročitaj tuđe poruke do kraja a mogao bi i svoje da pročitaš pre nego što postuješ!

Go! X: Ajde mi izcitaraj gde sam to napisao da sam rešio svoj problem???

ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOO pitao sam samo da li ima mogučnosti da se izvadi '$ifmatch' u PHP-u,svi normalni su pokušali da mi odgovre sem vas dvojice koji PREPAMETUJETE!

Stvarno nemam ništa protiv vas ali nemojte da imate ni vi protiv mene... pitao sam najprostije pitanje a vi me tako izkritikovaste bezveze.Ajde sada opušteno zaključajte temu