[ goran33 @ 07.11.2002. 15:42 ] @
Kako mogu da uradim sledeci upit:

DELETE FROM slike WHERE id=
(SELECT id FROM objekat where ag='bg');

Da li jedina mogucnost da to uradim sa nekom privremenom tabelom ili moze i drugacije?

I jos nesto, kako je najjednostavnije rezultate upita pretvoriti u oblik:

("rez1", "rez2", "rez3", ...) da bi mogli da se koriste za klauzulu IN?


[Ovu poruku je menjao goran33 dana 08.11.2002. u 12:46 GMT]
[ Mihailo @ 07.11.2002. 16:06 ] @
MySQL ne podržava podupite, najjednostavnije je da radiš sa privremenom tabelom. Ja tako radim, a možda neko ima bolje rešenje?

P.S. Primetio sam da dosta ljudi koristi termin "ugnježdeni upit" a sasvim je logično da se bude "podupit" (subquery).
[ goran33 @ 07.11.2002. 16:16 ] @
OK, ali pored subquery se kaze i nested query, a i tako su me ucili... Nema to veze...
[ mika @ 11.11.2002. 11:36 ] @
Nisam siguran, ali u MySQL manualu postoji deo koji baš opisuje da MySQL ne podržava ugnježdene upite (to svi znamo), ali bitno je da tu postoji stavka koja objašnjava kako neke upite tog tipa pretvoriti u "regularne" (tj. da može MySQL da "sažvaće") naravno bez upotrebe privremenih tabela. Trenutno nemam mnogo sati inače bih našao taj deo, ali ako imaš uputstvo (HTML, PDF) skinuto kod tebe na hardu onda pročešljaj malo, čini mi se da baš taj tvoj upit može da se reši na način opisan u manualu.

Pozdrav, i javi šta si uradio!
[ tOwk @ 18.11.2002. 23:11 ] @
Kako MySQL ne podržava?

Upoznajte MySQL 4.1 :)

Mnogo, mnogoooo dodataka... Šta od toga izađe bi trebalo da bude već ozbiljniji sistem.