[ dusan4 @ 17.02.2006. 02:36 ] @
Stvarno sam se potrudio da pregledam dosta tema u vezi ovoga ali ne mogu da nadjem konkretan odgovor , zanima me sledece zelim da narucim neke dresove i da platim karticom (nemam je ali bi neko to uradio za mene) , e sad kolika je postarina na vrednost do 100 Eura (otprilike) i da li mi to stize na kucnu adresu i da li postoje jos neki dodatni troskovi ? Koliko sam shvatio do 100 Eura nema carine ? I Da li mozda neko zna on-line prodavnice za sportsku opremu koje isporucuju u nasu zemlju ? Unapred hvala
[ Floydian @ 18.02.2006. 10:24 ] @
Citat:
Stvarno sam se potrudio da pregledam dosta tema u vezi ovoga ali ne mogu da nadjem konkretan odgovor , zanima me sledece zelim da narucim neke dresove i da platim karticom (nemam je ali bi neko to uradio za mene) , e sad kolika je postarina na vrednost do 100 Eura (otprilike) i da li mi to stize na kucnu adresu i da li postoje jos neki dodatni troskovi ? Koliko sam shvatio do 100 Eura nema carine ? I Da li mozda neko zna on-line prodavnice za sportsku opremu koje isporucuju u nasu zemlju ? Unapred hvala



Vrednost poštarine ne zavisi od vrednosti naručene stvari(kada je u pitanju garderoba!!!).Poštarina je fiksna,i vrednost je različita u zavisnosti naručuješ li iz Amerike ili Evrope.Imaš sajt http://www.footlocker.com koji šalje u Srbiju(ukoliko se nisu predomislili!?).Carina se ne plaća ako je vrednost naručene stvari ispod 100€.

Za troškove isporuke pogledaj ovde:
http://www.footlocker.com/foot...9147&pageType=detailLevel2

[Ovu poruku je menjao Floydian dana 18.02.2006. u 11:30 GMT+1]
[ guru @ 20.02.2006. 14:54 ] @
Izvadish Visu Revolving Raiffeisen banke, otvorish paypal nalog, otvorish ebay nalog, i kupujesh iz USa po znatno povoljnijoj ceni uz najveci moguci izbor. Poshtarina zavisi od tezine/velichine paketa, a poshto je to mekana odeca, ispashce te 15-25$. Prodavcu kazesh da ti upishe vrednost od oko 60$ tako da budesh siguran da ti nece nishta naplatiti, i kazesh mu da poshalje najsporijom poshtom (max 15 dana treba da stigne). Paket ce ti stici na kucnu adresu, i u najgorem sluchaju cesh nashoj poshti platiti jedno 150-200 dinara, ja vishe puta chak nashima nisam platio nishta i na paket od 400$ i 1.5KG tezine. Naravno, nije pisalo 400$, vec 70...
[ buljko @ 20.02.2006. 16:27 ] @
@guru
Da li si nekad kupovao po principu maksimalne ponude tj. one druge cene, ne licitacije?
Funkcionise li to? Meni amerikanci izgledaju veci prevaranti od ovih iz naseg okruzenja.