[ janifer @ 17.02.2006. 17:31 ] @
Zanima me vase misljenje, hteo sam da kupim se p910i jer mi njegove karakteristike (sem kamere) odgovaraju, ali sam cuo da se bas nije pokazao na nasim mrezama. Koju bi ste mi zamenu preporucili? Potrebno mi je da ima prepoznavanje potpisa (tacskren), veliki displej, jacu rezoluciju, da otvara excel i word fajlove, po mogucnosti da bazu koju kreiram u accessu mogu da listam i dopunjujem na njemu, kameru itd. Ima li tako nesto na nasem trzistu do 400-450evra (novo) ili jeftiniji polovni?



[Ovu poruku je menjao janifer dana 17.02.2006. u 18:36 GMT+1]
[ crews_adder @ 17.02.2006. 18:10 ] @
Citat:
janifer: ali sam cuo da se bas nije pokazao na nasim mrezama.


Uh, kakva iskustvom i ogromnim znanjem potkovana tvrdnja. Od kojih "strucnjaka" si to cuo? Bas se pitam kakve li su to "nase mreze" i sta to znaci "nije se bas pokazao"? Radi li uopste na nasim mrezama? Gubi li signal? Gura li signal preko jedinice? Moj ti je savet - pusti ti te "strucnjake". I jos nesto: da nije 400e previse novca za mobilni telefon? Pogledaj npr. HP iPaq 6515 ili sacekaj malo na nove modele SE.
[ iSync @ 18.02.2006. 13:38 ] @
jako bih voleo da znam za neki uređaj koji je jevtiniji ne od 400 nego od 500 EUR koji ima funkcije touchscreen-a i da otvara office dokumente, a da nije na OS-u od pre 2 godine... i stari OS će da čita neke office fajlove (ne sve verzije), ali na media fajlove novijih formata ili sa novim DRM-om (i zaobilaženjem istog) možemo polako da zaboravimo, OS mora da se "osveži"... aktuelni su W2005 (skupo), symbian 9 (skupo) i linux (što bi bio moj izbor, npr. motorola A1200 je oko 500E u kini, USA cena će biti oko $800)... ili da se čeka SE M600i, kažu da će biti oko 500E, ali nema kameru... ako bi podelio sa nama tu informaciju, šta ima da je novo a ispod 500E, i ja sam zainteresovan...
[ janifer @ 23.02.2006. 16:30 ] @
Poslusao sam savet crews_adder-a i kupio sam se p910i ali desilo se ono cega sam se pribojavao. Telefon poceo da pravi sledece probleme:

1. Kada ukljucim telefon, pojavi power meny (normalno) ali kada kliknem na "power on" pojavi se SE logo i tu blokira. Nemoguce ga je ugasisti bez vadjenja baterije. Kada izvadim bteriju na ekranu ostanu konture logoa bez obzira sto je baterija izvadjena.

2. Kada uspem da ukljucim tel, posle vise pokusaja, tel radi normalno neko vreme, ali se posle dogodi blokada. Aktiviram flip tac skrin radi ali se ne pali svetlo na ekranu i tada nisam dostupan, a onda sledi problem iz tacke 1.

3. Cesto se desi da, kada je aktiviran screen saver, otvorim flip ili kliknem na neki taster da obavim poziv, skrin saver ostaje tj ne desava se nista, a zatim sledi problem iz tacke 1.

4. Igram neku igricu ili radm nesto u wordu tel se restartuje sam.


Moze li mi neko pomoci kako da resim ove probleme? PLIZ brzo jer mi garancija traje jos 2 nedelje?

[ Miroslav Jeftić @ 23.02.2006. 18:35 ] @
Kupio si ga pre neki dan, a garancija ti ističe za dve nedelje?! Je l' to nov ili polovan uređaj? Ako je nov, kakva je to prodavnica koja daje dvonedeljnu garanciju? U svakom slučaju, kad već ima još uvek (kakvu-takvu) garanciju, ja bih ga reklamirao što pre.
[ janifer @ 23.02.2006. 21:25 ] @
Telefon sam uzeo polovan, jer novih nema kod nas ni u Bg-u ni u Nisu (bar tada kada sam trazio nije ga bilo)

[Ovu poruku je menjao janifer dana 23.02.2006. u 22:26 GMT+1]
[ Miroslav Jeftić @ 24.02.2006. 09:26 ] @
Vratio bih ga odmah da sam na tvom mestu. Izgleda da nije džabe bio na prodaju.
[ crews_adder @ 24.02.2006. 11:55 ] @
Citat:
janifer: Poslusao sam savet crews_adder-a i kupio sam se p910i


A ja mislio da si me poslusao i sacekao nove modele...

Citat:
Moze li mi neko pomoci kako da resim ove probleme? PLIZ brzo jer mi garancija traje jos 2 nedelje?


Ti problemi nemaju nikakve veze sa "nasim mrezama". Taj telefon je neispravan i/ili ima greske u softveru. Moguce je i da je razlog tome sto je "dekodiran", tj. "skinut sa mreze". Vrati ga odmah.